Czwartek, 21 marca 2019 r.

Wisła remisuje z Odrą

Korzystając z przerwy na mecze reprezentacyjne piłkarze Wisły Kraków zmierzyli się w towarzyskiej potyczce z ekipą I-ligowej Odry Opole. I dzięki bramce wracającego do gry po kontuzji Pawła Brożka, który skutecznie wykorzystał "jedenastkę", podopieczni trenera Macieja Stolarczyka zremisowali z opolanami 1-1.

Spotkanie z Odrą było okazją do tego, aby w szerszym zakresie czasowym wystąpili piłkarze, którzy mają do tego ostatnio mniej okazji, jak choćby Lukas Klemenz. Ponadto po raz pierwszy w naszym składzie pojawił się pozyskany z Ruchu Chorzów młody napastnik - Artur Balicki, a szansę otrzymał także Emmanuel Kumah. W drugiej połowie na murawie pojawił się ponadto kolejny obok Brożka rekonwalescent, a mianowicie Rafał Boguski.

Poza nimi trener Stolarczyk mógł dokonać kolejnego "przeglądu" wiślackiej młodzieży.

Dodajmy, że w związku z kontuzją Michała Buchalika, dla którego bieżący sezon w praktyce się zakończył, w naszym zespole testowano byłego bramkarza Odry Opole, 22-letniego Tobiasza Weinzettela.

Jako ciekawostkę warto dodać, że w składzie opolan wystąpił nasz były zawodnik, Piotr Żemło.


Czwartek, 21.03.2019 r. 13:00:

1 Odra Opole

1 Wisła Kraków

1-0 Iván Martín (8.)
1-1 Paweł Brożek (42. k.)

Odra Opole:
Michał Szromnik
Tomáš Mikinič
Paweł Baranowski
(46. Miłosz Trojak)
Piotr Żemło
Rafał Brusiło
Mariusz Rybicki
(83. Maciej Wróbel)
Sebastian Bonecki
Mateusz Czyżycki
Marcin Urynowicz
(69. Iván Martín)
Iván Martín
(46. Krzysztof Janus)
Szymon Skrzypczak
(88. Kacper Kaczka)
Wisła Kraków:
Tobiasz Weinzettel
(46. Kamil Broda)
Dawid Szot
Lukas Klemenz
Maciej Sadlok
(66. Daniel Hoyo-Kowalski)
Rafał Pietrzak
(46. Wojciech Słomka)
Maciej Śliwa
(66. Rafał Boguski)
Vukan Savićević
(46. Daniel Morys)
Patryk Plewka
Emmanuel Kumah
(89. Patryk Warczak)
Artur Balicki
Paweł Brożek
(46. Aleksander Buksa)
Spotkanie towarzyskie.
Stadion Miejski, Opole.
Pogoda: 11°.

 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


4    Komentarze:

~~~Jarek
Podsumowanie
Na Pawła Brożka można zawsze liczyć , 0,5 setki i gol z karnego , ogólnie , Klemenz dwa razy wybija z pustej bramki , dobrze broni testowany i Broda reprezentant U-18 a grali bez 10 podstawowych zawodników , Wojtkowskiego też liczę , a Odra Opole w najsilniejszym składzie, bez Szota i Modera bo Krysiaka nie liczę bo mają trzech klasowych bramkarzy , wynik nieważny a mogli cudem wygrać bo Balicki na początku drugiej połowy w słupek , szkoda , że nie ma rezerw na poziomie Hutnika Kraków ale w CLJ ci co zagrali poprawnie a obronę trzymali wspomniany Klemez z Pietrzakiem i Sadlokiem przez 66 minut , Vukan oszczędzany a Boguski 25 minut pobiegał

84            -3
wilkrobert13 2
Do Jarka.
A Bambo jak..?

7            -38
Klimas
Sparing
W pierwszej połowie Odra miała więcej setek, ale wynikało to z eksperymentalnego składu Wisły. Co do występów. Weinzettel - bardzo dobra gra, kilka udanych interwencji, Klemenz - nie wyglądał najlepiej, grał cały mecz na środku obrony, ma warunki ale wygląda ociężale, myślę że lepszą pozycją dla niego jest 6, Sado i Pietrzu - poprawnie, Vukan - dobry występ, zaprzepaścił co prawda setkę już w 1 min po bardzo dobrym podaniu Pawła, ale póżniej często wracał się do obrony do rozegrania piłki, dobry przegląd i panownie nad piłką, będzie z niego pożytek. Plewa - I połowa prawa obrona, II - srodek pola - potrzebuje gry, nabrania pewności ale będą z niego ludzi. Kumah - grał w środku pola i na skrzydle, szybki dobry technicznie, ale przegrywał pojedynki fizyczne. Balicki - miał dwie dobre sytuacje, szczególnie na początku II połowy kiedy trafił w słupek (sam na sam) - zwiększy pole manewru w ataku, ale to raczej melodia przyszłości. Brozio - dobry występ, kilka dobrych podań no i pewna bramka z karnego. Boguś - grał krótko, ale był widoczny. Co do młodych to czeka ich dużo pracy. Razili tylko Śliwa i Szot, niedokładni i łatwo ogrywani.

22            -1
~~~wiślak90b r
Bramkarz
Co z zastępstwem dla Buchala?!

4            -2