Poniedziałek, 10 czerwca 2019 r.

Od zwycięstwa, do zwycięstwa! Polska rozbiła Izrael!

W poprzednich trzech meczach eliminacyjnych w walce o awans na Mistrzostwa Europy - piłkarska reprezentacja Polski zaliczyła słabe, aczkolwiek zwycięskie występy. W potyczce z Izraelem było już jednak zupełnie inaczej, bo nie tylko zaliczyliśmy mecz efektowny, ale też znów efektywny. "Biało-czerwoni" rozbili bowiem Izrael aż 4-0 i z kompletem zwycięstw jesteśmy na znakomitej drodze, aby zagrać na kolejnym turnieju.

Polska - Izrael 4-0 (1-0)

1-0 Krzysztof Piątek (35.)
2-0 Robert Lewandowski (56. k.)
3-0 Kamil Grosicki (58.)
4-0 Damian Kądzior (84.)

Polska: Łukasz Fabiański - Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński - Kamil Grosicki (77. Damian Kądzior), Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich (75. Jacek Góralski), Piotr Zieliński - Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek (73. Arkadiusz Milik).

Żółta kartka: Krychowiak.

Aktualna tabela grupy G, eliminacji Mistrzostw Europy:

1. POLSKA 4 12 8 - 0
2. Izrael 4 7 8 - 7
3. Austria 4 6 7 - 6
4. Słowenia 4 5 7 - 3
5. Macedonia Północna 4 4 5 - 7
6. Łotwa 4 0 1 - 13


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


27    Komentarze:

~~~kazek
Strasznie mnie irytował dzisiaj Lewandowski
Kilka sytuacji, gdy dobrze ustawieni koledzy na skrzydłach, a on wchodzi w drybling(i przegrywa). Dobrze, że mieliśmy Piątka i Kędziorę, bo po pierwszej bramce ciśnienie wyraźnie spadło z Polaków, a z Izraela uszło powietrze. Widać było dzisiaj chęci, widać było dzisiaj zdrowo rozumianą agresję, było wreszcie dużo jakości w grze ofensywnej. Gratulacje naszej reprezentacji i sztabowi się należą.

45            -33
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
....zawsze nad wami ........... żydami.

43            -92
~~~Tyty
Po tym
Jak potraktowano Braci z Widzewa na kadrze, nie interesują mnie jej wyniki ! WRWE!

8            -84
GrzegorzS
W sumie to mogą wsadzic szampana
do lodówki. Formalnie do awansu sbrakuje im 13 punktów, bo drugi Izrael może już tylko 25 punktow w w 6 meczach wywalczyć, ale to mało prawdopodobne i będzie punkty tracił jak zreszta straci je Austria, Słowenia i Macedonia. W sumie do awansu ekipie prowadzonej przez Brzęczka wystarczy moim zdaniem 8 punktów i nik w tej grupie ich nie wyprzedzi a i kto wie, czy przy 6 oczkach to się nie uda np. przy sześciu remisach. Martwic jednak należy się tym, ze zawodnicy wybieraja sobie mecze i graja pod rywala. Macedonię po części olali do Izraela sie przyłżyli bo Ci wyglądali w poprzednich meczach na solidniejszy zespół. Gdyby miarę koncentracji z meczu z Izraelem czy Austria przyłozyc do innych druzyn z tej grupy to średnia ilośc zdobytych bramek na mecz powinna zamykać się w granicy 4 a nawet 5. Grupa jest bardzo słabiutka. Pytanie co to wrózny na ME???

18            -16
~~~Bielas
od kiedy Palestyna leży w Europie ?
?

30            -21
GrzegorzS
Drogi Bielas geograficznie to
Bliski Wschód, ale kulturow politycznie od Starożytności wiecej miał do czynienia z tym co nazywamy obecnie kulturą grzeko-rzymską czy póżniej judeo-chrześcijańska z Europa niż Polska. Przykładowo ot tak pierwsze z brzegu była zarzadzana (część terytorium) po częsci a potem w całości przez bezpośredniego wysłannika czesarza z Rzymu czyli mianowanego prokuratora. By daleko nie szukać między XI a XIII wiekiem władali nią królowie, książeta, baronowie wywodzący swoje korzenie z państw wczesnofeudalnej Europy zachodnie. Nie chce mi sie pisac per analogiam co robili chocby w 1 wieku naszej ery praszcurowie ludów słowiańskich i czy byli częścią tzw. Europy. Moim skromyn zdaniem tradycja bycia Polski w tzw. Europie to raptem ciut ponad 1000 lat Palestyna związana z nią jest jeśłi by szukac korzeni np. w Bibli ze trzy tysiace lat dłużej. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

16            -38
~~~liczydło
GrzegorzS
Jakim cudem w 6 meczach Izrael może zdobyć 25 punktów ? , musiały za zwycięstwo zgarniać 4,16666666666667 punkta za wygrany mecz

17            -11
~~~Szogun
@liczydlo
25 w sumie z juz zdobytymi czyli 18 + 7 = 25.

9            -5
~~~lolo
WUJOoo na RODOS
i czekamy na WRZESIEŃ 2019 ;-)

6            -3
GrzegorzS
Bo 7 punktów juz ma
z 4 meczy poprzednich jeśli więc w kolejnych 6 dopisze 18 to razem będzie 25. Wiem, że jest ciepło, więc proponuje najpierw przeczytać, potem zrozumiec, przemyślec, potem liczyć na końcu pisac.

11            -8
stary wiślak
~~~~ Bielas!
A Azerbejdżan,Kazachstan,Gruzja i Armenia gdzie leżą,a też są w rozrywkach UEFA?.Poza tym państwo Izrael to nie to samo co Palestyna.

13            -22
Robert.
@Stary Wiślak
Armenia, Gruzja i Azerbejdżan według niektórych opracowań leżą w Europie, zaś kawałek Kazachstanu leży w Europie. Izrael nawet nie graniczy z żadnym europejskim państwem. Palestyna to nie to samo co państwo Izrael tak samo jak Polska to nie Rzeczpospolita Polska. @GrzegorzS Jest znacznie więcej państw na świecie, które mają dużo więcej wspólnego z w kulturą europejską niż Izrael, np. całe obie Ameryki, Australia, a jednak nie grają w europejskiej federacji. Żydzi europejscy nigdy nie tworzyli z europejczykami wspólnej kultury. A w średniowieczu w Palestynie Żydów już praktycznie nie było. Jednak w sytuacji, w której w większości europejskich reprezentacji grają piłkarze z Afryki, którzy często nawet urodzili się w Arfyce trudno robić problem z tego że Izrael jest zrzeszony w UEFA.

25            -9
~~~tw Bolek
Nie róbcie sobie jaj
Kiedyś piłkarsko należeli chyba pod Oceanie bo to nie geografia. Ważniejsze jest to kto nauczy naszych grać bez bojaźni z takim Senegalem czy Kolumbią chociażby i nie wydaje mi się niestety żeby był to wujek Kuby. Oby ale jestem sceptycznie nastawiony.Boniek powinien zatrudnić kogoś pokroju Klopa lub tego trenera Tottenhamu. Na reprezentacji oszczędzać nie powinni, szkoda tego pokolenia.

11            -5
kitsun
@Robert.:
A Cypr? Powoływanie się na "niektóre opracowania" to słaby argument, bo granica pomiędzy Europą i Azją jest umowna, więc jest duża dowolność w jej wytyczaniu (i czasem kraje, które wspominasz "są" w Europie a czasem nie). Wg niektórych opracowań część Iranu leży w Europie, więc jeśli akceptujesz Kazachstan (który został przeniesiony z AFC do UEFA), to musiałbyś akceptować Iran. Izrael jest w UEFA bo nie może grać w AFC nawet jeśliby chciał.

7            -4
trogdor
Izrael w UEFA
Ile razy trzeba tłumaczyć (kibicom piłkarskim), że Izrael został przyjęty do UEFA by uniknąć konfliktów z państwami arabskimi, które nie chciały z nim grać. Geografia nie miała tu wiele na rzeczy. A jeśli już się do niej odwołujecie to Azerbejdżan, Armenia i Gruzja nie leżą w Europie wg żadnych podziałów bo najdalej w tym regionie granica jest przesuwana na główny grzbiet Kaukazu a wszystkie te kraje leżą na pd od niego. W tym wypadku zdecydowało to że były to państw dawnego ZSRR i historycznie ich zawodnicy i kluby występowali wcześniej w rozgrywkach europejskich. Czepianie się natomiast Kazachstanu powinno równać się czepianiu się Turcji bo w obu przypadkach jedynie małe skrawki tych państw leżą w Europie. Generalnie UEFA tylko pośrednio swym zasięgiem jest powiązana z geografią za to bezpośrednio z pieniędzmi jakie może zarobić.

11            -4
trogdor
@Robert.
Twoja niewiedza geograficzna, historyczna i społeczna aż poraża. W jednej wypowiedzi nawaliłeś tyle błędów że aż nie chce mi się o nich dyskutować. Może lepiej sprawdź fakty zanim zaczniesz kogoś pouczać.

9            -7
GrzegorzS
Drogi Robercie.
zakładam, że jesteś (bez obrazy) tylko typowym ignorantem a nie antysemitą. Gwarantuję ci że osadnictwo żydowskie w całej Palestynie i na całym Bliskim Wschodzie jest dość dobrze poświadczone mniej więcej od 13 wieku przed naszą erą do dnia dzisiejszego i to bez względu na to działo się na tych ziemiach i kto tam przechodził i się usadawiał. Żydzi nigdy Palestynie nie opuścili. Ale to nie miejsce na uświadamianie iedukację. I druga sprawa, Żydzi Europejscy są częścią kultury kontynentu, którego kultura od ponad 2000 lat oparta jest w znacznej mierze o Biblię tak o Stary jak i Nowy Testament. WYznawcy religii mojżeszowej i żydzi jako tacy wpisali się w historię tradycje i kulturę wszystkich Państw i Narodów Europy i to jako strona dająca jak i biorąca. Uczyli cię o niejakim Ibn Jakubie w szkole co to nawiedził państwo Polan to był Żyd i to on jest jednym z podstawowych informatorów o najwcześniejszych dziejach Polan. Mówia coś pierwsze z brzegu nazwiska Tuwim, Słonimski itd., A wiesz może dlaczego Kaziu Wielki utopił w worku pewnego księdza i potem musiał postawić od groma i trochę kościołów w Małopolsce? Proponuję zgłębić temat a nie pisac bzdur. I by było równo częścia kultury Europy jest też kultura Arabów i Mongołów. Proponuję zgłębić temat wątek ideowy malarstwa Europejskiego na przestrzeni dziejów. Po prostu tradycja żydowska, reigia żydowska jest integralną częścią Europejskiej kultury. A jak chcesz zobaczyć jak wygladał strój i to nie tylko mieszczański krakowian np. w XVII wieku to przyjżyj się w jak do dziś ubierają się ortodoksi żydowscy. Pozdrawiam mam nadzieję igniranta a nie antysemitę.

7            -15
~~~tw Bolek
Grzegorz
Zamiast znów bawić się w adwokata pewnych środowisk może lepiej napisz o zachowaniu naszego superstrzelca Piątka który zwasze efektownie się cieszy po golu a wczoraj udawał że o tym zapomniał. Oczywiście wiadomo czemu to zrobił ale to obrazuje jaki jest wśród ludzi strach przed tymi którym tak kadzisz tutaj 😆

23            -6
Robert.
@kitsun
Ja się nie obrażam na to, że Izrael gra w UEFA. Zauważam tylko, że o ile Państwa Kaukaskie według niektórych opracowań faktycznie są zaliczane do Europy, za to Izrael nie. Cypr uznaje się podobnie często jak Kaukaz za część Azji. @trogdor No to nigdy gdzie zrobiłem błąd? Pochwal się swoją wiedzą, panie profesorze wszystkich nauk. Może mylę się pisząc, że państwa Ameryki i Australia mają wiele wspólnego z Europą? Bo może nie mają wspólnych języków, religii i nie są potomkami Europejczyków w dużej części? Może też nie słyszałeś nigdy o tym, że Żydzi zawsze żyli w osobnych dzielnicach zwanych czasem gettami i to wcale niekoniecznie przymusowo. Mieli i mają inną religię, język i inną kulturę od Europejczyków. To zdaje się są fakty na poziomie podstawówki. Co do obecności Żydów w Palestynie to generalnie przyjmuje się, że po powstaniach (zwłaszcza po powstaniu Bar-Kochby) przeciwko władzy rzymskiej i następujących po nich represjach w Palestynie pozostało stosunkowo niewielu Żydów. W średniowieczu mieszkali już tam praktycznie sami chrześcijanie i muzułmanie. Żydowska ludność powróciła w tamte rejony dopiero w XX wieku w wyniku rozwoju ruchu syjonistycznego. Obecnie w całej Palestynie Żydzi stanowią tylko ok. 50% A poza tym uważam, że piłka nożna to piękny sport a Wisła Kraków to najlepszy klub.

14            -5
GrzegorzS
Robercie. głupoty piszesz
wiesz chociaż jakie tereny zajęlo powstanie o ktorym mówisz. Odpowiedz sobie na jedno pytanie, skąd się wzięli w Jerozolimie żydzi, chrześcijanie, muzułmanie wyrżnięci po zdobyci Jerozolimy w czasie pierwszej krucjaty. Przecież twierdzisz, że ich tam nie było. Wiesz co to jest "Stary Jiszuw". Etymologiczne, archeologiczne, etniczne, antropologiczne dane naukowe poświadczają zasiedlenie Palestyny poza domieszkami przez parę tysięcy lat mozjaką etniczną w której ludnośc określana pojęciem Żydzi zamieszkuje Palestynę od paru tysięcy lat bez przerwy. Zupełnie inna inszością jest rozpszestrzenienie się wyznawców religi mojżeszowej na cąły Basen Morza Śródziemnego obszar przyległw w starożytności i na cały Świat po upadku państwa Żydowskiego ow starożytności, co więcej tych państw było kilka. Ogólnie nie wiem skąd czerpiesz swoje przekonania o Żydach jako narodzi wyznawcach religii, ale z naukowego punktu widzenia sorry bredzisz o kolorach.

4            -11
Serafin_MacC ycek
Żydzi grają w europie bo...
Prawie wszystkie Azjatyckie kraje nie uznają państwa Izrael, całkiem słusznie. Więc muszą się bawić gdzie indziej szkoda że w Europie. Przynajmniej nasza kadra się z nimi nie skompromitowała. Lecz na szczególną pochwałę nie zasłużyli.

14            -11
Robert.
@GrześS
Naprawdę, nie mam ochoty na takie dysputy na forum sportowym. Zwłaszcza, z osobnikiem, który na tym forum wielokrotnie popisał się już nawet nie ignorancją a pisaniem zwykłych bredni. Poza tym, nasi koledzy z portalu nie mają zapewne cierpliwości żeby czytać nasze wypociny. Zwrócę tylko uwagę, że to że wielu Żydów przyjęło europejską kulturę nie oznacza, że kultura żydowska jest częścią naszej kultury. Tak samo to, że kultury się wzajemnie na siebie wpływają nie oznacza od razu, że tworzą jedną. Prawie cały światy nosi się po europejsku a to naprawdę nie oznacza, że kultura chińska jest częścią kultury europejskiej. Tak samo jak to, że wielu arabów i inny muzułmanów z Afryki mieszka teraz w Europie to nie oznacza, że ich kultura to kultura europejska. A Ty, Grzesiu, zanim zaczniesz kogokolwiek pouczać popraw ortografię.

11            -7
~~~stary zgred
wreszcie dało się oglądać...
.... ale do szczęścia daleko, bo ani gra nie powalała ani klasa przeciwnika, który jaki jest każdy widzi. Jak cała grupa zresztą. Trzeba odwalić pańszczyznę, czyli rozegrać do końca te eliminacje, tracąc jak najmniej punktów, bo przegrane z takimi przeciwnikami to zwykły wstyd. Siłę drużyny będzie można ocenić dopiero w finałach, w grze z prawdziwymi przeciwnikami. Co do tych kłótni "kontynentalnych"; szanowni, przecież z geograficznego punktu widzenia coś takiego jak "kontynent europejski" nie istnieje, gdyż nie da się go logicznie geograficznie rozgraniczyć z kontynentem azjatyckim. Istnieje kontynent euroazjatycki, którego Europa jest częścią jak Półwysep Indyjski. Europa jako kontynent jest tworem kulturowym, cywilizacyjnym, historycznym. Jest wynikiem błędu (braku wiedzy) starożytnych Greków, którzy nie wiedzieli, że to, co w ich oczach oddzielało od siebie Morze Egejskie i Czarne, "gdzieś dalej niż koniec ich świata" łączy się w jedną całość i tak już zostało. Więc te wszystkie spory są bezsensowne. A Izrael gra w Europie (dawniej grał w Azji) bo prawie wszystkie kraje arabskie odmawiały z nim gry i dostawałby walkowery. Więc dzięki mądrości FIFA i UEFA, został przesunięty i przyjęty do Europy. Mądrości, ponieważ w innym przypadku grałby w każdych kolejnych finałach mistrzostw świata nie dzięki awansowi wywalczonemu na boisku, tylko dzięki walkowerom, a chyba nie o to w sporcie chodzi. Gra a reprezentacji Lewandowskiego ilustruje dobrze to, o co do niego mają pretensje Niemcy w klubie; on jest świetnym piłkarzem, ale on nie potrafi "pociągnąć" gry drużyny, gdy tej nie idzie, nie potrafi skutecznie (skutecznie, bo się stara) wziąć na siebie ciężaru gry, odwrócić sytuacji na boisku. On musi grać w silnej drużynie, mającej przewagę, nagrywającej mu piłki. Wtedy on już wie co z nimi zrobić. Niemcy uważają, że "za te pieniądze" mógłby więcej, a on chce, tylko mu nie za bardzo mu wychodzi. Jak mawiają (mawiali?) Czesi na takich zawodników; "doklepywacz". Jak Gerd Muller przed wielu laty i wielu innych świetnych piłkarzy.

5            -2
stary wiślak
Robercie szanowny!
Kultura żydowska jest częścią naszej kultury,bo prakorzenie chrześcijaństwa są żydowskie i Żydzi są czołowymi postaciami wczesnego chrześcijaństwa. Niektórych masz nawet na ołtarzach.Jeśli lansuje się tezę o chrześcijańskich korzeniach kultury Europy,to warto wiedzieć,jakie są korzenie,tych korzeni.Są albo pogańskie (Grecja ,Rzym),albo po czesci żydowskie.

7            -9
stary wiślak
~~~~ stary zgred!
Kompletnie się nie zgadzam z twoja tezą,że Lewandowski to tylko "doklepywacz". Czy ty nie obserwujesz i nie widzisz jego rozegrania czy nawet defensywy? A absorbowanie obrońców i robienie miejsca drugiemu napastnikowi? Absolutnie nie jest to napastnik,tylko czekający na dogranie.

6            -7
~~~stary zgred
"Lewy"
Widzę. On się stara, on chce, on szarpie, tylko że mu nie wychodzi. A absorbowanie dwu obrońców; jedno z dwu głównych zadań "doklepywacza". Nasza reprezentacja ma teraz problem rozgrywającego. Zachwycanie się jakie to mamy światowej klasy "strzelby", zawiłe dyskusje czy grać na jednego napastnika, na dwu, czy ustawić z przodu wszystkie te trzy nasze "sztucery" na raz, nie ma sensu, bo mały ze strzelb pożytek, gdy nie mogą wystrzelić bo "nie dowieziono amunicji". A po zejściu z boiska Błaszczykowskiego liczba rozgrywających naszej reprezentacji, oczywiście klasowych rozgrywających, równa się zero. Słownie; "zero". I tyle w temacie. "Lewego" mi żal, bo jakby dostawał "naboje", a nie musiał po nie latać do tyłu, to lali byśmy czołówkę, a tak męczymy się z kelnerami.

5            -3
~~~Prawda jest naga
stary wislaku ! FIFA Ii UEFA ma swoje podzialy,
ktore odbiegaja od nauki geografii. I nikt na to nie ma wplywu. Oni maja swoj swiat i podzialy ktore sa inne i zadna kultura o ktorej piszesz nie ma na to wplywu, gdyz oni tym nie zyja. Obok konfliktow Izraela, chca podnosic poziom pilki w Azji, co niezle im sie to udaje bo przykladow jest wiele. To takie panstwo, ktorego granice nie interesuja, a kultura juz zupelnie. U nas w kraju, zycie duchowne, tez nie pokrywa sie z mapa wojewodztw. I zycie sie toczy. FIFA i UEFA rzadzi wedlug wlasnych regul i nikt nie jest w stanie tego zmienic, nawet ich kultura panstw ! Maja wladne granice i sady. Ich geografia jest zupelnie inna niz w nauce, ale to trzeba znac!

6            -2