Wtorek, 2 lipca 2019 r.

Zmiany we władzach Wisły Kraków SA

Rafał Wisłocki, po wyborze na prezesa zarządu Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków, zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa w zarządzie Wisły Kraków SA. Do zarządu piłkarskiej spółki został z kolei powołany Piotr Obidziński.

W zarządzie Wisły Kraków SA doszło do zapowiadanych zmian personalnych. Rafał Wisłocki, pełniący funkcję prezesa zarządu spółki, złożył rezygnację z dniem 2 lipca 2019 roku. Decyzja ta jest związana z wyborem Rafała Wisłockiego przez walne zgromadzenie członków na prezesa zarządu Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków.

- Jak już wspominałem, łączenie funkcji Prezesa Wisły SA i TS jest bardzo trudne - konflikty interesów pojawiające się w trakcie pracy mogłyby przynieść rozwiązania krzywdzące którąś ze stron, a mnie zależy na przejrzystości działań i dobrej przyszłości klubu - powiedział Rafał Wisłocki. - Chciałbym podziękować wszystkim, którzy uwierzyli we mnie i w ten projekt. Sytuacja 4 stycznia była dramatyczna, ale zwłaszcza pierwsze wsparcie, jakie otrzymałem od Bogusława Leśnodorskiego sprawiło, że nasza misja zyskała niebotyczną moc w sytuacji, gdy wiele osób już grzebało Wisłę. Dziękuję "Drużynie z charakterem" za zaufanie, sponsorom, Stowarzyszeniu Socios, kibicom za każdy Wasz gest wsparcia przez tych 6 miesięcy. Spotkałem przyjaciół, na których wiem, że zawsze mogę liczyć - dodał.

Intencją osób zaangażowanych w odnowę krakowskiego klubu jest powołanie Rafała Wisłockiego na najbliższym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy do rady nadzorczej spółki, jako przedstawiciela Towarzystwa Sportowego we władzach Wisły Kraków SA.

Do zarządu spółki akcyjnej, na stanowisko wiceprezesa zarządu, został natomiast od dnia 3 lipca 2019 roku powołany Piotr Obidziński, będący do tej pory pełnomocnikiem zarządu ds. restrukturyzacji i prokurentem. Do czasu uformowania ostatecznego składu zarządu będzie pełnił obowiązki prezesa zarządu Wisły Kraków SA.

- W imieniu swoim, a także Kuby i Jarka, chciałbym podziękować Rafałowi za wkład w operację ratowania piłkarskiej Wisły. Jesteśmy przekonani, że bez jego udziału wiele rzeczy byłoby niemożliwych. Wierzymy, że pod jego kierownictwem również odnowa Towarzystwa Sportowego Wisła wkrótce okaże się sukcesem, a współpraca spółki i stowarzyszenia będzie korzystna dla obydwu stron - powiedział Tomasz Jażdżyński, przewodniczący rady nadzorczej Wisła Kraków SA. - Piotrowi gratuluję nowego stanowiska i trzymam kciuki za realizację strategii odbudowy klubu - dodał.

Piotr Obidziński związany jest z Wisłą Kraków od stycznia 2019 roku. Pełnił funkcję prokurenta oraz pełnomocnika zarządu ds. restrukturyzacji, odpowiadając za stronę zarządczą i biznesową klubu. W pracy w piłkarskiej spółce wykorzystuje wiedzę zdobytą podczas studiów w kilku zagranicznych szkołach biznesu oraz ponad 15-letnie doświadczenie w doradztwie i zarządzaniu projektami. Z sukcesami zrealizował ponad 40 przedsięwzięć w wielu branżach, w tym w sportowej, na wszystkich siedmiu kontynentach. Wśród obszarów jego działań biznesowych znajdują się: strategie, restrukturyzacja i finanse, a także procesy sprzedaży i marketingu.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


22    Komentarze:

GrzegorzS
Rozsądny zapowiadany i przewidywalny ruch
Jedyny problem jaki mam z awansem Pana Piotra to jego brak wiedzy na tematy trenerski i zawodnicze. Ale rozumiem, ze za te sprawy odpowiada Stolarczyk. Ciekawe w tym nowym układzie to Prezes raczej nie będzie zwalniał trenera, bo to nie jego strefa kompentencji. Oby tak gyło. Obidziński ma jak rozumiem odpowiadać za sferę pozasportowej działalności klubu. Stolarczyk za jego sferę sportowa z uwypukleniem działnia pierwszej druzyny. Głowa zajmuje się skautingiem. Wyglada to ciekawie w sumie jak na Polskę model nowy i interesujący.

31            -8
~~~JS
siedmiu?
na Antarktyce tez? ciekawe...

24            -7
~~~Kristof/
Pracowal na 7 kontynentach
Ale dopiero w Krakowie zobaczyl co znaczy beton Majchrowskiego!!

86            -10
~~~S.
Dzięki Panie Rafale
Szacunek!

52            -3
Grzes22
Powodzenia!
Życzę samych dobrych pomysłów i samych sukcesów. Pańskie sukcesy to radość dla całej społeczności Wisły Kraków! PS. na wszystkich 7 kontynentach? serio? Na Antarktydzie też? ;)

43            -3
wilkrobert13 2
Zima mieliśmy kupę szczęścia i...Wisłockiego!
To co się wydarzyło przywraca wiarę w cuda.Znajomość Wisłockiego z Królewskim.Niespodziewan e spotkanie w Zakopanem.Obidziński i Leśniodorski.Darmowe ekspertyzy prawników z Warszawy...Mobilizacja kibiców,którzy wyrażnie wspomogli klub finansowo dając Wiśle optymistyczny kolejny zastrzyk energii.Szereg cudownych zdarzeń i moc zaangażowania wielu ludzi uratował klub przed upadkiem.Czekam na szczęśliwy finał z Wisłą bez długów i z panią" Sarapatą" odowiadającą przed sądem, za swoje zaniedbania i niegospodarność.

27            -6
~~~ZaWsZeTS
Po owocach go poznacie...
Liczę że się sprawdzi, i mam nadzieję że względy finansowe nie będą brały góry i dalej będzie w klubie dobra atmosfera, a nie jak na gorszej stronie błoń CORPO. Mimo wszystko dużo zawdzięczamy Wisłockiemu tak więc szkoda że nie będzie już Prezesem.

14            -3
~~~kk1
doświadczenie na 7 kontynentach
No patrzcie jak światowy. Nawet na antarktydzie prowadził projekty!hahaha

11            -5
~~~Człeniu
Doprawdy, darujcie sobie tę ciągłą politykę
Co wejdę w komentarze to Majcher i Majcher, nudne to. Nie Majchrowski doprowadził nas na skraj upadku i nie Majchrowski ma wpływ na to, czy z tego wyjdziemy. Wszystko zależy od nas, czyli kibiców, a jak czytam ciągle, że Majchrowski to, Majchrowski tamto, to odnoszę wrażenie, że niektórzy już sobie szykują wymówkę na wypadek, gdyby to trudne zadanie się nie powiodło.

29            -50
~~~jazz
@~~~Człeniu
A Ty co? Majchrowskiego rodzina, że go tak bronisz? Rzecznik jego? Czy rodzinka z partyjnego układziku etacik ma przyznany?

35            -34
Piter75
CZYNY NIE SŁOWA
Rafale prezesie dziękuje za uratowanie klubu jesteś autentycznym WIŚLAKIEM nie mówiłeś jak kochasz tylko pokazałeś przeszłeś do najaśnieszej historii klubu DZIĘKUJĘ

13            -2
~~~Człeniu
@Jazz
O tym właśnie mówię - nic nie może być normalnie, wszędzie trzeba widzieć układy, spiski, powiązania. I dzielenie, jątrzenie, narzekanie. Trzeba się oglądać na siebie, a naiwnym jest myślenie, iż ktokolwiek inny będzie się w ogóle przejmował tematem Wisły, gdyby go wybrano. Wyborcy, trzeba to przyznać szczerze, na ogół mają nasz klub albo gdzieś, albo nie przejmują się nim na tyle, żeby uważać jakiekolwiek kroki powodujące uszczuplenie miejskiej kasy na rzecz klubu za potrzebne. Dlatego uważam, że takie komentarze nie tylko są zbędne, ale na dodatek szkodliwe, bo prowadzą do niepotrzebnych podziałów. Po co? Mamy klub do ratowania, z polityką to proszę iść na onet albo na wykop.

15            -42
stary wiślak
Szanowni forumowicze!
Za ponad 3 lata nie będzie Majchrowskiego u władzy,a relacje z miastem będą ,być może podobne.Wypada tylko mieć nadzieję,że jeszcze w tej kadencji,ulegną poprawie Poprzedni zarząd,czy zarządy nie umiały zadbać o relacje z miastem,a za rządów pani Czekajowej, wręcz grano z miastem w "gumy".Nie realizowano kompletnie zobowiazań finansowych wobec miasta i nie negocjowano ewentualnych odroczeń czy ulg.

17            -14
~~~marian77
Chcemy Krakusa nie Warszawiaka
Pokażcie mi choć jeden wielki sukces Obidzińskiego w Wiśle? Co on takiego wielkiego prezentuje, że u nas nie znajdziemy podobnego managera.

9            -54
~~~Człeniu
Stary Wiślak
Nie wiem, czy to jest możliwe do wytłumaczenia na tym forum. Wśród niektórych kibiców wróg musi być jasno określony i bez znaczenia tu jest chyba fakt, że Czekajowa bezczelnie wysyłała kogoś innego np. na sesję rady miasta z żebrami o odroczenie spłat i potem ten ktoś się musiał tłumaczyć z wysokich pensji prezes i wiceprezesa. Ale wiadomo, Majchrowski jest odpowiedzialny za to, że ci co nasz klub kochali, doili tylko we dwie osoby ponad 700 tysięcy rocznie. Ile to rat stadionu? Kogo to obchodzi, wina Majchrowskiego.

20            -38
~~~wiślak90b r
Marian77
Chłopie czy ty jesteś aż tak ciasnomózgi żeby nie widzieć ile ten facet do tego dla Wisły zrobił?! Kup udziały to wtedy przeprowadzą audyt i będziesz miał wszystko na piśmie

16            -8
~~~Herti
@~~~JS
Raczej Antarktydzie jak już ;-) Warto przeczytać i wiedzieć link »

6            -9
~~~cpcz
@czleniu @stsry wislak
Nie zauważyłem by tutaj broniono Czekajowej czy jej świty lub rybek, które doprowadziły do obecnej sytuacji. Zauważyłem natomiast żal/pretensje wielu o to, iż majcher nie jest bezstronny. Doskonale wiesz, ze gdyby chciał to mogły pomóc i znaleźć rozwiązanie by ulżyć Wiśle w trudnym momencie. Jednakże jego kiedyś wypowiedziane słowa o Psach pod wpływem Noworocznej euforii jasno wskazują intencje jakie nim kierują. Wam w mojej opini preferencje polityczne jednakże najazija go bronić, stąd pojawia się dyskusja czy konflikt.

17            -7
~~~Człeniu
@cpcz
To nie jest kwestia preferencji politycznych, tylko miejsca, gdzie się tę politykę uprawia. Nie akceptuję jej obecności na stadionach czy na stronach klubów piłkarskich, z kilku powodów. Po pierwsze - wyraźnego konfliktu interesów, bo sympatia do klubu nie może być najważniejszym czynnikiem przy zarządzaniu miastem. Po drugie - braku zaufania do kompetencji komentujących w temacie, w którym zabierają głos, chyba tego uzasadniać nie trzeba. Po trzecie, niezdrowe emocje i podziały. Nie ma to najmniejszego sensu. A to, że Majcher wypowiedział kiedyś te haniebne słowa nie może przekreślać tego, że przez lata Wisła jako klub, w tym rządzona przez sharksów, nie tylko nie zrobiła nic, by utrzymywać z najważniejszym organem wykonawczym miasta dobre stosunki, ale zrobiła niemal wszystko co możliwe, żeby te stosunki pogorszyć, tego mało kto bierze pod uwagę. W mojej opinii żaden człowiek, który po takich krokach ze strony Wisły nie byłby wobec niej sceptyczny i nieugięty, nie powinien piastować takiego stanowiska. My jesteśmy tylko kolejną instytucją, z którą miasto musi robić interesy i w żadnym wypadku nam tu nie pomoże ani narzekanie na Majchrowskiego, ani szantażowanie, że się wyniesiemy gdzie indziej jak nas nie będzie stać, niech miasto sobie zostanie z problemem. Tu trzeba wypracować kompromis i odbudować zaufanie, nie tyle nadszarpnięte, co zdruzgotane, nie patrzeć na cudze sympatię, tylko na to, jakie są możliwe do wypracowania korzyści i gdzie możemy coś ugrać bez działania na szkodę innych. Prezydent oraz dobre układy z nim i miastem, o czym zdajemy się zapominać w tym swoim jadzie, są również sygnałem dla potencjalnych inwestorów, czy tu jest w ogóle klimat do inwestycji, współpracy i porozumienia. Moja perspektywa jest inna nie dlatego, że jestem wyborcą tego czy tamtego, kompletnie mnie to nie interesuje. Po prostu pracuję z ludźmi i moim zadaniem jest wypracowywanie między nimi porozumienia niezależnie od różnicy w poglądach, motywacjach czy zamierzonych celach, nie mogę sobie pozwalać na tak proste szufladkowanie rzeczywistości, że jak ktoś się nie przyłącza do plucia na Majchra, to pewnie jest w jakimś układzie, albo w najlepszym wypadku to jego wyborca. Nie mógłbym wówczas wykonywać swojej pracy, bo ona wymaga giętkości poznawczej. Tyle ode mnie, naprawdę zachęcam przeniesienie się z polityką w inne miejsce. Chciałbym, żeby redakcja też to zrozumiała, że komentarze opluwające którąkolwiek stronę nic nie dają i po prostu nie powinno się ich dopuszczać, bo się w sekcji komentarzy robi śmietnik.

20            -31
~~~JS
@~~~Herti
czepiasz sie, roznica jest nieznaczna, a predzej tam robil interesy(jesli robil) gdzie pojawiaja sie ludzie prywatnie niz w bazach polarnych na Antarktydzie. Poza tym biura podrozy lacza Antarktyke i Antarktyde w jedno. Przykladowo Australia i Tasmania to jedno panstwo, ale faktycznie kontynent to Australia a Tasmania to wyspa.

9            -6
~~~cpcz
@czleniu
zgodze sie ze, to nie miejsce na polityke. Przyznam, ze zaszufladkowlem cie jako zwolennika aktualnego prezydenta, gdyz twoja postawa w mojej opini to sugerowala. co do kompromisu, wyglada to jednak, iz strona ktora nie wykazuje checi jest miasto. w Wisle nastapilo nowe otwarcie, wladze sa transaprentne. odciely sie od dzialan poprzednich, wykonaly konkretne ruchy w celu poprawy wizerunku i wiarygodnosci, a ze strony majchra co nastapilo? Mowisz, ze pracujesz z ludzimi, zapewne dobrze wiesz ze kompromis to porozumienie wszystkich zainteresowanych, prosze pokaz gdzie prezydent zrobil ruch by pomoc/ulzyc Wisle?

16            -6
~~~JS
@~~~Herti
a tak przy okazji: Antarktyda jest czescia Antarktyki, tutaj zrodlo: link », warto przeczytac i wiedziec;-)

7            -2