Piątek, 19 lipca 2019 r.

Serafin Szota blisko Wisły Kraków

Jak powiedział na konferencji prasowej, przed meczem ze Śląskiem Wrocław, trener zespołu Wisły Kraków, Maciej Stolarczyk, blisko tego, aby zostać naszym piłkarzem jest 20-letni obrońca, Serafin Szota.

Szota to mierzący 186 centymetrów młodzieżowy reprezentant Polski, który z naszą kadrą zagrał na tegorocznych Mistrzostwach Świata U-20.

Jest wychowankiem Startu Namysłów, z którego trafił do juniorskich drużyn Lecha Poznań, a następnie Zagłębia Lubin. Ubiegły sezon spędził na zasadzie wypożyczenia do I-ligowej Odry Opole, w której zagrał łącznie w 24 meczach.

- Mogę potwierdzić, jesteśmy zainteresowani tym zawodnikiem, jest to reprezentant kraju U-20, a więc zespołu który ostatnio rozgrywał turniej w Polsce i uważam, że jego charakter i potencjał mogą naszemu zespołowi dodać rywalizacji, która pozwoli podnieść umiejętności. Jest to obrońca, a patrząc szerzej - mamy trójkę doświadczonych stoperów, brakuje nam tutaj jeszcze ogniwa jakim jest Serafin, bo Daniel Hoyo-Kowalski, który rozegrał kilka spotkań w Ekstraklasie, potrzebuje jeszcze dużo pracy przede wszystkim fizycznej. Pojawiają się u niego urazy i jest to efektem pracy i grania na poziomie Ekstraklasy, a taki młody organizm jeszcze takich obciążeń nie wytrzymuje. Jeśli wzmocnimy tę pozycję takim zawodnikiem jak Serafin, to będziemy mieć ten komfort czwórki środkowych obrońców, którzy będą stanowić odpowiedni poziom - mówił dziś o tym możliwym transferze trener Stolarczyk.

- Jest rzeczywiście dość blisko, ale jeszcze formalności nie zostały spełnione, dlatego też mówię w takiej formie przyszłej. Mocno realnej, ale jeszcze nie do końca spełnionej. Interesowaliśmy się nim dłuższy czas i rozmowy są na finiszu - dodał opiekun wiślaków.


 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


12    Komentarze:

~~~Prawdziwa Wisła☆
i nie tylko
on..

25            -6
~~~Bronowice
Super wiadomość
Takich piłkarzy właśnie potrzebujemy, młodych, utalentowanych ale już ukształtowanych. Właśnie od tego zaczynaliśmy w 1998 roku (m. in. Głowacki, Żurawski).

38            -10
~~~makao
makao
Szot i Szota - przyszła obrona Wisły :)

29            -6
kongo
mam nadzieję
że to nie ten z tych zapowiadanych dwóch transferów aczkolwiek sie ciesze:młody, zdolny, Polak zawsze to szansa w przyszłosci coś zarobić.Nam jednak potrzeba napastnika i kogoś do środka pomocy.

28            -4
~~~markos
Rymowane skojarzenia
"Szot i Szota, to Wiślacka obrona" ;-)

10            -20
ddd
Transfer blisko?
Trzeba filmik jeszcze zrobić-wtedy można ogłaszać . ;-) A tak serio: wreszcie jest myślenie o przyszłości: jest Hoyo,przychodzi ten chłopak z Unii,teraz Szota.. Czekamy na kogos do ofensywy i na "cudowne uzdrowienie" Vukana w Szwajcarii. Będzie dobrze-jutro 3 punkty ze Śląskiem! :-)

21            -5
~~~Name
do Bronowice co Ty bredzisz?
Głowacki i Żurawski byli już czołowymi zawodnikami w lidze, Żuraw przyszedł do nas mając 23 lata zresztą i 19 bramek strzelonych w 1 lidze czyli ówczesnej ekstraklasie. Natomiast Szota jest na etapie co najwyżej Nowotczyńskiego z tamtych czasów. Co z niego wyrośnie, okaże się.

43            -5
Kosmaty
@~~~markos
Idąc dalej tym tropem: "Serafin Szota podaje piłkę do Dawida Szota"

9            -7
~~~ziomek
do Prawdziwa Wisła☆
co masz na mysli ?:) mozna wiecej szczegolow?

10            -5
~~~wasyl
a co z napastnikiem i of. pomocnikiem?
j.w.

14            -1
~~~kazek
@Kosmaty
W Śląsku potrafili mieć Mariusza Pawełka i Mariusza Pawelca, to my nie możemy mieć Szotów? :D

8            -3
~~~Tswu stachu
@Kosmaty
Jak już coś to Szota do Szoty. To są dwa różne nazwiska :)

5            -10