Środa, 24 lipca 2019 r.

Filip Jania z profesjonalnym kontraktem

Kolejnym młodym piłkarzem Wisły Kraków, który podpisał z "Białą Gwiazdą" swój profesjonalny kontrakt jest 15-letni Filip Jania. Umowa wiążąca go z naszym klubem będzie obowiązywać przez najbliższe trzy lata.

Przygoda Filipa Jani w Wiśle zaczęła się w styczniu 2019 roku, kiedy to zawodnik urodzony 28 czerwca 2004 roku zdecydował się dołączyć do drużyny U-15. Poprzednie sześć lat spędził w Progresie Kraków, natomiast pierwsze treningi zaczynał w Grębałowiance Kraków.

Jania jest środkowym obrońcą, choć z powodzeniem występował też na boku obrony. W Wiśle regularnie zaliczał mecze w Centralnej Lidze Juniorów U-15, a w ostatnim spotkaniu minionego sezonu zagrał pełne 90 minut w Centralnej Lidze Juniorów U-17.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


21    Komentarze:

~~~Wiślak
Wiślak
Świetna wiadomość, ale juniorami się nie utrzymamy...kiedy zapowiadane transfery?

46            -11
~~~Papi
Kolejny
Kolejny z profesjonalnym kontraktem ale junior to jeszcze dodatkowy obrońca widocznie w tym sezonie będziemy się tylko bronić

11            -25
~~~hej
Transfery
Panie prezesie wszystko pięknie , ale juniorami ligi nie zwojujemy . Czekamy na rozgrywającego i napastnika bo o innych nawet nie marze wiadomo długi cze ba spłacać .Serafin Szota to zasłona dymna chyba była .

22            -16
~~~z
Wy lepiej piszcie co z kontuzjowanymi zawodnikami
.

35            -4
~~~Dziadyga
Hmm
Nie znam gościa

14            -7
~~~Torus
@Papi
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

8            -5
SMOK
Zawodnik na potem
Skoro podpisali kontrakt to znaczy, ze zawodnik jest perspektywiczny. Ja tam ufam zarządowi, wiedzą co robią. Gdyby nie oni Wisła byłaby wspomnieniem. Zawsze znajdą się tacy, co wszystko muszą sprawdzić, pogonić, rozliczać czy dawać wskazówki. kompletny brak zaufania do ludzi, którzy robią wszystko, żeby Biała Gwiazda jaśniała.

30            -7
~~~a68
TRANSFER
Drodzy KIBICE WISŁY KRAKÓW uświadomcie sobie wreszcie ,że zarząd ma świadomość kondycji finansowej naszego klubu i nie będzie kupował nikogo by pogłębić dziurę budżetową . Z ruchów zarządu wnioskuje .że przechodzimy na system AMSTERDAMU - czyli młodzi ambitni ,to powino dać rezultaty za 3-4 lata ale jeśli to ma wyglądać tak jak w Holandi to jestem całym WIŚLACKIM serecem ZA !

45            -14
~~~GURULI 76
Dobry kierunek czyli myśl holenderska
Prezes mówił minimum 4 lata do 8 lat wyjdziemy na prostą więc ci chłopcy zaczną wchodzić do zespołu ponieważ w lidze powinno się mieć 22 zawodników w szerokiej kadrze.

15            -2
~~~Stevie
Myślisz że w Ajaxie grają za frytki
Mimo że są młodzi i obiecujący? Za 3-4 lata to będziemy się pałetać po 1 lidze. Sami kibice klubu w nieskończoność nie utrzymają... Niestety

19            -19
tsw.michal
Wiślak
Wiślak, mam pytanie powiedz mi proszę za co Wisła ma zrobić transfery? Nie wiem czy wiesz ale Wisła jest dalej w złej kondycji finansowej i nie licz na wzmocnienia. Trzeba grać tymi co mamy a kontuzjowanych szybko postawić na nogi.

18            -6
~~~GURULI 76
Pomysl holenderski ok
Prezes mowil ze od 4 do 8 lat wyjdziemy z dlugow wiec ci mlodzktorzy sie przebija beda juz w szerokiej kadrze zespolu.

18            -4
~~~tw Bolek
a68
Drogi kolego masz absolutną rację tylko że ten system jest tylko w teorii taki znakomity. Każdy średnirozgarnięty człowiek powinien zdawać sobie sprawę z sytuacji finansowej klubu i wiedzieć że na transfery nas nie stać tylko jest w tym jedno ale. Obawiam się że w naszych warunkach gdzie nawet jeśli dojdzie deficytowa w ostatnich latach cierpliwość władz klubu czy będą to jeszcze jakieś inne pozytywne czynniki to zawiedzie jeden szczegół. Młodzi przed stworzeniem z nich drużyny zaczną uciekać za chlebem i błędne koło będzie się toczyć.

9            -2
GrzegorzS
Czy tak trudno jest przyjąc do wiadomości
proste info, ze z transferami znaczących graczy czekamy do końca okienka transferowego. Szukamy lub czekamy na moment gdy przymierzani do Wisły piłkarze określa swoją pozycję w klubach w których teraz starają się złapac do ligowych 11 i 18 nastek. Proponuje nie labidzić tylko spokojnie poczekac. Fakt, zas, że podpisujemy umowy z kolejnymi młodymi graczami po prostu cieszy.W świecie, w którym sprzedaje sie młodych na kilogramy ważne by ich sprzedawać a nie oddawac za darmo. Co więcej powołany zostanie zespół rezer sa juniorzy c CLJ jest pierwszy zesppł, beda chłopaki mogli sie pokazywac nie tylko na traningach i sparingach ale przede wszystkim w grze ligowej. By obsłużyć trzy zespoły i spokojnie planowo pracowac nad rozwojem zawodników na w sumie trzech frontach klub musi mieć 40/50 graczy z kontraktami. Oczywiście są to kontrakty zróznicowane są młodzi i starzy, ale musza miec konkretne umowy by spokojnie trenowac i grać.

18            -9
~~~bob
to juz se ne wrati?
Teraz z całym szacunkiem Jania kiedyś, o tej porze umowy podpisywali Żurawski, Głowacki, Szymkowiak- łza się w oku kręci.

8            -11
~~~wasyl
Fajny kierunek o ile...
1. Mamy kogoś kto ma dobre oko do wybierania młodych chłopaków z potencjałem i którzy mają olej w głowie 2. Mamy kogoś kto rozwinie ich potencjał do poziomu co najmniej solidnego ligowego grajka, który będzie u nas grał albo sprzedamy go za dobrą kasę Mieliśmy Reusa ze Starachowic (Śliwę), Słomkę itd. i co nam z tego? Niezależnie od tego jak nie ściągniemy strzelającego napastnika (i to jak najszybciej) to będzie tego lata/jesieni dużo nerwów. Cieszyliśmy

10            -5
~~~Tststs
Ale z was beton
Po to są te kontrakty, zeby nam Legia i inne Lechy talentów nie wyjmowali, a przynajmniej nie za free.

13            -3
GrzegorzS
I takie info zasłyszane
jutro zaczną się testy medyczne napastnika ponoc młody więcej ponoc bardzo obiecujący kandydat do gry zdaniem osób, które go chca zatrudnić. Zobaczymy.

10            -6
stary wiślak
~~~Tststs!
Zawodnik niepełnoletni może zawrzeć tzw, kontrakt U18.nie dłuższy niż 3 lata. Jeśli zawiera go zawodnik 15-letni,to kontrakt wygasa,gdy ma lat 18. Niewiele jest przypadków by piłkarz małoletni był już gwiazdą ligi.Jeśli wcześniej nie uda się podpisać nowego kontraktu kontraktu,to jest do wzięcia bez kwoty odstępnego.

5            -5
~~~€
"stary wiślak"
Czyli nie podobają ci się działania zarządu? Lepiej nie podpisywać? To widocznie masz króciutką pamięć.

8            -6
stary wiślak
Kolego E!
Absolutnie mi się podobają. Napisałem tylko,że taki piłkarz bez nowego kontraktu, jest nie do zatrzymania,jak mu się U18 skończy,jeśli dostanie intratne propozycje . Ty masz obsesję na moim punkcie i znowu jaj kwadratowych szukasz w moich tekstach? Napisałem tylko jak jest z takimi kontraktami i tyle,. nie doszukuj się tego,co nie jest zawarte w moim poście.

6            -6