Sobota, 27 lipca 2019 r.

Mateusz Duda i Kacper Duda piłkarzami Wisły

Dwóch młodych piłkarzy - Mateusz Duda i Kacper Duda, którzy są braćmi, zasilili Wisłę Kraków. Obydwaj reprezentowali ostatnio barwy GKS-u Tychy.

Starszy z braci - Mateusz - urodził się 19 września 2000 roku, parafował z Wisłą Kraków kontrakt ważny przez dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny rok. Nowy nabytek klubu z R22 nie będzie jednak w najbliższym sezonie reprezentował "Białej Gwiazdy", lecz uda się na roczne wypożyczenie do Garbarni Kraków.

Kacper Duda urodził się 1 stycznia 2004 roku. Młodszy z braci jest z kolei ofensywnym pomocnikiem i po podpisaniu trzyletniej umowy z krakowskim klubem, już w bieżącym sezonie będzie występował w drużynie Wisły, grającej w CLJ U-18. Warto zaznaczyć, że Kacper Duda otrzymał szansę na pokazanie się podczas zgrupowania Talent Pro, organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej. Wyselekcjonowani młodzi zawodnicy przebywają aktualnie w Opalenicy.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


5    Komentarze:

~~~APWK
Kacper Duda
Myślałem, że wrócił syn marnotrawny z Poznania.

11            -21
~~~Peperoni
W perspektywie kilku najblizszych lat,
kiedy starsi zawodnicy zakoncza kariery, bedzie mozna dokonac selekcji, kto z mlodych sprawdzil sie w naszym klubie i budowac nowa mloda druzyne. Ponadto mlodzi moga ogrywac sie nie tylko w CLJ, ale takze w rezerwach Wisly, ktore zostaly zgloszone do rozgrywek. Model zbierania zdolnej mlodziezy, moim zdaniem jest sluszny.

62            -4
~~~darioh
jak najbardziej...
jak najbardziej słuszna koncepcja, żeby ściągać do nas młodych grajków, za parę lat może być z nich pożytek i zarobek dla klubu...ale....ale my potrzebujemy graczy na już!! ...i to takich co wejdą niejako z marszu, i pociągną ten nasz wiślacki wózek…. bo inaczej ten sezon może się marnie dla nas skończyć....

10            -8
szczebelek
To się szanuje...
Inwestycja w przyszłość to zawsze dobry plan dla każdego klubu... Trzeba życzyć powodzenia by nie byli jak Serafin lub inne Zające czy Leszczaki...

17            -5
bochen
wywiad z p.o. prezesa w Przeglądzie Sportowym
Pan "grzywka" zakłada że jak przetrwamy to w 2024 będziemy mistrzem Polski, myślę że idziemy w tym kierunku i podpisujemy kontrakty z juniorami.

20            -10