Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r.

Wisła nie otrzyma wsparcia w spłacie zadłużenia od miasta

Po niedawnym posiedzeniu Rady Miasta Krakowa, która pozytywnie zaopiniowała możliwość ewentualnych zmian w sposobie spłaty zadłużenia klubu Wisła Kraków SA w stosunku do Miasta Krakowa - negatywną opinię w tej sprawie wydał prezydent miasta, Jacek Majchrowski. Oznacza to, że "Biała Gwiazda" będzie musiała spłacić zadłużenie w wysokości około 5,2 mln złotych zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem, ale ten wpłynąć może na płynność finansową klubu.

Gmina Miejska Kraków wyczerpała wszystkie dopuszczalne formy wsparcia klubu. (...)
Profesjonalne kluby piłkarskie, a do takich niewątpliwie zalicza się klub sportowy Wisła Kraków SA, uznawane są za przedsiębiorstwa i podlegają ograniczeniom wynikającym z unijnego prawa konkurencji, w tym przepisom o pomocy publicznej, która co do zasady jest zakazana
- napisał m.in. w swoim piśmie Majchrowski.

Przypomnijmy, że Wisła Kraków SA proponowała wykupienie przez miasto pakietu reklamowego, a jednym z pomysłów była również sprzedaż 15-letnich obligacji, które zostałyby później przez klub wykupione.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


72    Komentarze:

~~~Radekrrrr r
Majcher
[...] zwyzywać podczas meczu bo na nic więcej nie zasługuje. Żydki dostają co chcą i też są niby profesjonalnym klubem. A jednak nie ważne jakie jest prawo, liczy się tylko to kto je wykonuje

132            -16
kongo
srututu majtki z drutu
ale łże.ech najlepiej byłoby grac na innym stadionie niech capy sie bujaja z tym bublem.

135            -8
~~~pacoloco
;)
trzeba było kiedys głosować na Kracika teraz jesteśmy w dupie.

113            -15
~~~morgan R22
[...]
a prosiłem,nawoływałem nie głosujcie na tego żyda,on Wisły nienawidzi,nigdy nie pomoże prędzej zaszkodzi,ale wam się Małgoska nie podobała bo z Pis-u,no to teraz proszę ,,mamy pomoc z ratusza od żyda jm,, Od następnego meczu koniecznie przesunąć reklamę miasta Kraków centralnie na sam środek czterech liter-tam gdzie ma nas żyd jm.

126            -50
~~~WislackiW islak
...
Majchrowski ty ....

82            -10
~~~tw Bolek
...
Grzegorz , Stary Wiślak i reszta wyborców starego dziadzia powinni się złożyć by zrekompensować jego decyzje 😆😆😆

77            -22
~~~gb72
panie Majchrowski
powiedzieć że jest pan beznadziejny, to i tak jest dla pana komplement...

97            -9
Kosmaty
Jasne...
Ww Krakowie nie można, tymczasem inne kluby dostają miliony (a nie we wszystkich spośród nich miasto jest udziałowcem). Kpina. Inna sprawa, że Cracovii obniżyli czynsz za stadion, a przecież przepisy były takie same. Kolejna kpina. Gmina Miejska Kraków wyczerpała wszystkie dopuszczalne formy wsparcia klubu. To już kpina totalna. Tu trochę szerzej o wypowiedziach majchrowskiego: link »

68            -5
~~~WisłaNB
Tylko Wisła
Jazda pod urząd najwyższa pora działać!!! Cala Wisła zawsze razem, majcher na taczki...

77            -11
~~~Prawdziwa Wisła☆
Nie chodziło o pomoc tylko
o rozkład na kilka Rat. trzeba wymyślić inny wariant coś czuje ze Kibice Wisły muszą sięgnąć do kieszeni .. no jak trzeba to trzeba . ja pomogę a Ty?

48            -13
barnaba
No to kolejno odlicz. ...
Kto może sobie spojrzeć w lustro i powiedzieć ze nie głosował na tego człowieka? Wszyscy wiedzieliśmy ze działa na naszą niekorzyść A mimo to ktoś dał się nabrać?? Serio? To teraz Ci którzy głosowali na niego są tak samo winni jak on. Jesteście szczęśliwi???

73            -13
~~~CHRUT
Lamenty
A do socios gdyby należało 20000 osób to można gwizdać na Majchrowskich i innych dziadów o większej liczbie już nie wspomnę. Ale lepiej beczeć jak samemu coś zrobić.

45            -17
~~~erwin
Krakowska pisała
Że miasto chce na stadionie przy Reymonta urządzić miejsce dla imprez masowych. Chyba najkorzystniej dla klubu, nie dla kibiców, będzie zerwać umowę z Majcherkiem spłacić (wszelkimi kosztami) dług i niech się miasto buja z tym bublem jaki sobie wybudowali za 600 milionów.

69            -6
~~~bodzio
Mały człowieczek
I takież jego czyny.

51            -5
~~~Darek221
No to będzie ciężko
Obidziński niedawno wspominał, jak ważna w naszej sytuacji jest pomoc od miasta, ale czego można było się spodziewać po tym człowieku: link »

54            -2
~~~KRK
KTO NA NIEGO GŁOSOWAŁ
Kto na niego głosował??? Abstrahując że ma Wisłę i zawsze miał w du*** to jeszcze miasto wygląda tragicznie! Jest gorzej niż było! Stadion wstyd i przepłacony! Żygać się chce :rotfl: :rotfl: :rotfl: hahaha

64            -8
~~~Trener z Czampionszip
Jak się czują ci "kibice" Wisły Kraków, którzy zagłosowali
na Majchrowskiego? Również wy przyłożyliście się do dewastacji klubu, który niby kochacie. Dla mnie jesteście na tym samym poziomie co Marzenka i reszta dawnej paczki.

71            -19
~~~Stachu
Kpina
To jest tylko dowód na to, że Majchrowski chce pogrążyć Wiselke i to nawet kosztem straty w budrzecie miasta pięciu baniek. Co ma unia do zmiany harmonogramu spłat?? Przecież my nie chcemy anulowania długu. Wisła to nie jest zwykłe prywatne przedsiębiorstwo panie Majchrowski, Wisła jest jednym z symboli tego miasta od 113 lat!!

82            -4
~~~Bat21
Nic zadziwiającego
A czego niby oczekiwaliście od parcha , który śpiewał w nowy rok "że nigdy nie zejdzie na psy" ?

80            -4
Stint
elekt
Wszyscy wiedzą ile ma Wisła kibiców więc Panowie przyznajcie sie kto głosował na Pana Prezydenta.... zakładam że duża część kibiców Wisły no teraz widać jaki to prezydent. Prezydent mimo sympatii do krakowii powinien być jednak Prezydentem wszystkich kibiców. Smutne... i pamietajcie przy nowych wyborach

55            -9
~~~luka777
No
No przecież to PIS jest taki zły dalej głosujcie na tego jacusia

65            -27
~~~Andre
Majcher
Może znowu kibice Wisełki się zjednocza i splacimy dług miastu dziękując majcherowi za pomoc mając go w głębokim powazaniu.

43            -8
Polak mały
Profesjonalne kluby to przedsiębiorstwa....
Mają radzić sobie same... A to, że miasto kupiło akcje Cracovii za kwotę 30mln za publiczne pieniądze to zgodne z oświadczeniem??? Piast Gliwice co roku dostaje kilkanaście baniek od miasta i są efekty najwięcej Zabrze coś 33mln z resztą polecam artykuł. link »

44            -4
~~~Człeniu
Wstyd mi za was
Z dumnego klubu, z królowej Polski, robicie żebraka. Tak tania jest wasza godność? Musicie się oglądać na innych, którzy funkcjonują na patologicznych zasadach, bo to jest patologia, żeby przeznaczać tyle pieniędzy podatników na zawodowych piłkarzy. Wstyd.

18            -56
szczebelek
Nie powinno być już mniej niż 5 mln?
Jak to jest z tym długiem za stadion? W zeszłym roku było tyle samo, a miasto siadło na pieniądzach z praw do transmisji i za każdym razem odprowadza się pewną kwotę oraz za każdy mecz u siebie płacimy regularnie... To do jasnej Anielki obecnie to powinno być jakieś 4 mln chyba, że miasto ma bałagan...

30            -3
~~~wwwwwww
Ten postkomuch od początku kadencji przypomnę,
Niszczy nasze miasto, niszczy przestrzeń betonując, grodząc, ekranując, 0 planu na miasto, 0 strategii rozwoju, wszystkie projekty w mieście to bieda architektura i bieda urbanistyka. Prawie wszystko co nowe w mieście wygląda kiczowato, nasz stadion to idealny przykład działalności tej bandy od Majchrowskiego. Wydają pieniądze w błoto swoją ignorancją i nieudolnością a potem szukają kozła ofiarnego obciążając innych swoimi decyzjami. Za budowę tego stadionu powinna być afera za niegospodarność publicznymi pieniędzmi a ten postkomuch z Sosnowca powinien dawno być na emeryturze jak niejaka Hanka. I najgorsze jest to, że 50 % ludzi w Krakowie ma w dupie to, że ich miasto, ich klub ten człowiek i jego banda niszczy.

50            -8
Jazz
.
A ja mam nadzieję że kiedyś wyjaśni się ta cała ustawka z Vanną Ly i dowiemy się kto za tym stał i jaki był cel tego wszystkiego. Zachowanie Majchrowskiego w tej sprawie było bardzo dziwne. On musiał wiedzieć, że to ściema... no bez jaj, okazuje "inwestorowi" całkowity brak szacunku mówiąc o nim "skośnooki" (a o drugim mówił "ten Szwed"), a jednocześnie twierdził, że gość jest wiarygodny i ma pieniądze. Przecież to nonsens. Najlepsze, że udawał tak zatroskanego o los Wisełki, a kiedy okazało się, że klub przetrwał to znów miasto zaczęło rzucać kłody pod nogi, mimo, że tak wielu ludzi włożyło mnóstwo pracy i pieniędzy by tę Wisłę ocalić.

35            -5
~~~Trener z Czampionszip
@szczebelek
Wypłata za prawa do transmisji za sezon 2018/19 jest chyba w październiku 2019.

17            -2
~~~Trener z Czampionszip
@Jazz
Pamiętam jak dziś wypowiedzi Majchrowskiego, że Wisłę ma przejąć jakiś biznes kambożdżański. Ciekawe jest to o tyle, że w mediach informacja o temacie kambodżańskim pojawiła się jakieś 2-3 dni później (a naprawdę nie sądzę, że dziennikarze nie znaliby wcześniej niż Majchrowski takich faktów). Posprawdzajcie w necie jego wypowiedzi i "newsy" odnośnie pojawienia się "kambodży".

14            -6
mackub
olać go!!!
Mogę się pomylić po całym dniu pracy ale jeśli 20tys kibiców złoży się po 250zł każdy to długu nie ma. Może zróbmy zbiórkę np pod patronatem Socios i olejmy kibola z gorzej strony Błoń? Przecież to jeden z pasiastych frustratów któremu dziadek opowiadał jak w 1948 zdobyli ostatni raz majstra. I wiadomo, że o to się na nas mści. Pasiasty kompleksiarz. Miejmy honor i zróbmy zrzutę, bo to pierwszy raz? JJJBG

68            -4
~~~Gammay
na Kałuży też jest stadion miejski a nie prywatny Filipiaka
Stadion na którym gra Wisła jest bardzo źle zaprojektowany, niefunkcjonalny, kosztowny w utrzymaniu, zaniedbany przez właściciela czyli przez miasto. Za te wszystkie mankamenty ponosi odpowiedzialność Majchrowski, który z niezrozumiałych powodów zlecił projekt architektowi bez doświadczenia w tego rodzaju inwestycjach.. Jest to argument na rzecz wypowiedzenia umowy miastu na użytkowanie tego bubla. Co powinna zrobić Wisła po wypowiedzeniu czynszu? Powinna zażądać od miasta wynajmu dla potrzeb Wisły stadionu miejskiego przy ul. Kałuży użytkowanego obecnie wyłącznie przez Cracovię. Stadion przy Kałuży (który nie jest własnością Filipiaka tylko miasta) jest za mały jak na potrzeby kibiców Wisły, ale lepsze to niż wynajmowanie w Sosnowcu lub Niecieczy. Przecież nie może być tak że Wisła ma być bezdomna jeśli są w Krakowie dwa stadiony miejskie w tym jeden nie nadający się do użytku i w dodatku z o wiele wyższym czynszem niz ten drugi. Nie widzę innego wyjścia obydwa kluby krakowskie muszą w zaistniałej sytuacji grać na stadionie miejskim przy ul. Kałuży. Przypomnę że ze stadionu przy Reymonta korzystały Wisła i Garbarnia więc jest precedens. Jeśli Majchrowskiemu lub radnym ta idea się nie podoba to niech szybko rozwiążą problem ze stadionem przy Reymonta 22 a do tego czasu Wisła będzie cgrała przy ul. Kałuży czekając na pozytywne dla niej decyzje miasta (wysokość czynszu, regulacja spłat, przebudowa stadionu Reymonta 22).

51            -9
kazo73
Do kibiców
Teraz płaczecie, była okazja przy wyborach go od......ć .No ale wybraliście lepsze zło,to teraz pretensje do SIEBIE !!!!

33            -11
~~~Tomson92
Wypowiedziec umowe!
Do niczego ten stadion nie jest nam potrzebny, nikt nie sprząta, tynk odpada, wygląda katastrofalnie, wstyd kogokolwiek przyjmować... R22 to serce i dusza klubu a nie jakiś kolejny betonowy cyrk, za który ktoś przyjął kupę kasy pod stołem. Niech sobie teraz organizują tam wydarzenia i sztucznie udowadniają, że stadion zarabia. Jeden wielki przekręt, najwyższy czas zawiadomić prokuraturę. Wolę już grać na stadionie Wawelu... Pamiętajcie R22 to my, a nie Majchvjowski

32            -5
~~~darek olszówka
zadłużenie
mnie już nie ma w radzie, bo dawno bym pomógł jako kibic Wisły !

14            -5
~~~TS77
I to jest swietny pomysl!
mackub@ - I to jest swietny pomysl!!! Ja pierwszy wplace kase !

19            -2
~~~Kibol z Reymonta
Warto zorganizować referendum w sprawie.....
odwołania Majchrowskiego ze stanowiska.Ten czlowiek ewidentnie działa na szkodę Wisły.Doskonale wiedział ,ze Gang Olsena to totalna sciema,ze to ludzie kompletnie niewiarygodni a mimo to robił dobra minę do złej gry.Cały czas liczył i nadal liczy na upadek klubu.Stadion sprzeda developerom a oni na jego miejscu wybudują kolejne osiedle.Gibale się swego czasu nie udało ale nam przy pełnej mobilizacji uda się zebrac odpowiednia liczbę podpisów i odwołać tego człowieka ze stanowiska.Ta odmowa i kuriozalne uzasadnienie to czysty farmazon.Taka Lechia dostała od miasta za promocję ok. 7,2 mln zł netto.

39            -9
SMOK
Podczas -
- gdy wszyscy szukają możliwości spłaty zadłużenia klubu, możliwości zamiany tego długo lub jego części w inne możliwe sposoby oddania tego to Majcher ze swoja bandą (nie całą) szukają w najgłębszych pokładach prawa sposobu, dzięki któremu Wisły nie można wesprzeć. Gdy patrze, jak inne miasta wspierają swoje kluby to wstyd mi, ze urodziłem się miedzy takimi ludźmi, którzy tak czy inaczej żyją na bardzo wysokim poziomie za nasze pieniądze, to i tak chcą ciągnąc i doić każdego aż do wyschnięcia kompletnego.

31            -4
~~~Kibol z Reymonta
@~~~Tomson92
Niestety ale Wisła jest skazana na gre przy Reymonta .Majchrowski doskonale o tym wie i stąd jego sztywne stanowisko w tej sprawie.Gra na innym stadionie generuje znacznie wieksze koszty niz obecna gra na Reymonta a i klub poniosł by z tego tytułu duze straty.A gra na Wawelu to oczywiscie czysta utopia bo stadion Wawelu nawet gdyby został dopuszczony do rozgrywek ekstraklasy to przeciez ma poj. ok.5tys. a klub sprzedał przeciez około 8 tys. karnetow.

12            -4
~~~Ibrahim ibn Jakub
Po pierwsze,
pretensje miejcie do tych, którzy ten ogromny dług stworzyli, fatalnie (czy wręcz złodziejsko) zarządzając klubem i nie wywiązując się z zaciągniętych zobowiązań. Już zapomnieliście ich nazwiska? Przypomnę tylko, że nie ma wśród nich nazwiska Majchrowskiego. Po drugie, na jakiej podstawie twierdzicie, że Wassermannówna darowałaby dług Wiśle? Składała jakieś deklaracje przedwyborcze w związku z tą sprawą? Nie. Interesowała się przed wyborami sytuacją Wisły. Też nie. To skąd te oczekiwania? Przecież PiS, które tak dzielnie i konsekwentnie przestrzega prawa w Polsce oraz dba o każdą złotówkę wydaną z budżetu państwa, z pewnością nie dopuściłoby do zmarnowania 5 milionów złotych? Co suweren, w szczególności ten, który nie jest kibicem Wisły, powiedziałby na takie posunięcie?

28            -33
barnaba
Do Ibrahim ibn jakub
Oczywiście że pewności czy pani Wassermann by nam pomogła nie ma. Była za to 100% ze Majchrowski tego nie zrobi.

32            -9
GrzegorzS
Wielu tu w swojej głupocie i złośliwości
myli porządek polityczny, z sytuacja gospodarowania publicznym groszem i zarządzaniem maistem. Oczywista oczywistościa jest, to, że Jak by Majchrowski chciał to by Wiśle pomógł, ale wówczas zaraz girę wyciągnęła by sraksa (tak było ze stadionem) bo ten klubik bez znaczenia zawsze jechał na naszych sukcesach i kompleksach wobec Wisły. To też nie jest wina wyborców, że od paru wyborów nikt nie potrafi wystawić kamdydata na Prezydenta, który po prostu odpowiadał by politycznej większości obywateli Krakowa. Więc się Majchrowski od lat ślizga. Nie będe tu wchodził w politykę bo to nie to miejsce, ale jak chcemy miec wpływ realny na wybory przyszełgo włodarza miasta to trzeba już teraz nad tym proacować. W ubiegłum roku cięzko było postawić temat Wisły jako obiekt kampanii wyborczej choc widac ze jest wola. By to zrobić skutecznie trzeba budować środowisko społeczno-publiczne, które będzie realna siłą nacisku na każda władzę publiczną. Problemem Wisły jest tez to że ostatnimi laty wielu zamiast zajmowac sie sportem i klubem wplatało klub wręcz wmontowało go w pewną narrację polityczną i się nią posługuje dla własnych celów. Innym zamykając usta, że niby polityka ma byc daleka od sportu, ale tylko gdy to nie pomaga przysłowiowemu Kalemu. I takie pytanko na stadionie pokazuje się całekiem liczne grono obecnych Wicepremierów i pytam co z tego wynika dla Wisły.

14            -13
SMOK
@~~~Tomson92
Musimy się dobrze zastanowić, czy to dobry pomysł? Pamiętajmy, ze miasto posiada 33,64% udziałów Cracovii. Prezydent miasta to kibic pasów. Po bankructwie naszego klubu miasto może go oddać do rozgrywania meczów naszej sąsiadce a ich stadion wykorzystać do innych celów bo mniejszy. musimy tez pamiętać o: "Pięciokrotny Mistrz Polski. We wrześniu 2005 w rankingu miesięcznika "Forbes" na najbardziej wartościowy finansowo polski klub MKS Cracovia SSA zajęła pierwsze miejsce - wartość klubu (w tym marki, loga, gruntów i zawodników) została wyceniona na 90 mln złotych czyli półtora raza więcej niż zdobywcy drugiego miejsca[4]. Cracovia nadal pozostaje najwartościowszym z polskich klubów. W sezonie 2019/20 występują w Ekstraklasie", co jest również efektem działania naszego miasta. Warto tez wiedzieć, ze opląty, które klub Wisła uiszcza dla miasta po części są wykorzystane na rozwój naszej ............ zza miedzy

9            -12
SMOK
Jeszcze chciałem dodać
Mimo długów Wisła nie jest na straconej pozycji. Pamiętajmy, ze o sile klubu stanowią tez kibice, których Wisła ma w samym Krakowie kilkaset tysięcy. Owszem, większość z nich może się tylko w malutkim stopniu w jakiś sposób utożsamiać z z sympatia do Wisły, jednak tych aktywnych kibiców jest kilkadziesiąt procent więcej niż naszej sąsiadki (pupila naszego Prezydenta miasta). Piszemy teraz złe rzeczy na miasto , Prezydenta Miasta i jego radnych. Wszyscy mówią, ze nie powinno się mieszać polityki do sportu. Dlaczego w takim razie nasze miasto wykorzystując do tego prawo wspomaga nierówno krakowskie kluby? I jeszcze ta ważna sprawa. "Skoro jest nas dużo więcej to pamiętajmy o następnych wyborach. Im więcej nas pójdzie do glosowania tym lepiej".

14            -3
GrzegorzS
Smok, by kibice stali sie realną siłą
nacisku to przede wszystkim musza znaleźć formę wspólnotową, bo nik sie z nami jako siłą polityczną nie liczy. I to dlatego, że nie ma forum tej wspólnoty interesu. Trzeba by ponad podziałami politycznymi znależć takie forum. Ale to jest o tyle trudne, że ostatnimi czasy utrwaliła się jedna narracja i wizja. Jej wodzonie tak naprawde oddali się jasyr swoim przewodnikom duchowym i nic z tego dla Wisły nie wynika. jest niby w Polsce władza w ręku jednej siły politycznej, która do tej władzy została wyniesiona rękami także kibiców. I co i nic. Wicepremierzy pokazują się na stadionie syn jednego z nich przejmuje siłowie i co. I nic. Zero realnego wsparcia. Niby była wymówka, że rządzili bandycie itp. Terz nie rzadza i co z tego wynika.

8            -13
SMOK
@GrzegorzS
Rządzili bandyci? To tak, jak "zabójstwo w celi na zlecenie" nazywa się samobójstwem tak tez bandyci nie działają całkowicie "poza prawem". I tak, jak nie wyjdzie na jaw, kto zlecił zabójstwo tak tez nie dowiemy się, kto chronił bandytów.

8            -5
~~~€
Willem de Zwijger
Ja ci tylko chciałem przypomnieć, że Wisła Kraków nigdy nie chciała takiego stadionu. Chciał go tylko i wyłącznie Majchrowski. To dlaczego teraz klub ma za to ponosić konsekwencje? A teraz jesteś jakimś tam Ibrahimem. I po co ta dziecinada z twojej strony? Gdyby nie katastroficzne decyzje Majchrowskiego i jego niepohamowany pęd do władzy i pieniędzy, to teraz nowe stadiony powinny mieć: Garbarnia, Wawel, Hutnik, a i pewnie wystarczyłoby na nowy stadion lekkoatletyczny dla AWF. A tak to nic nie mamy, oprócz oczywiście ciebie. Błazna do kwadratu.

34            -6
~~~Normalny kibic Wisły
Kibolskie pier...nie
Kibicuje Wiśle. Zawsze. Czy przegrywa czy wygrywa.Od 20 lat. Mieszkańców Krakowa to 700 000. Dla czego maja składać się na prywatna firmę ? Część z nich ma głęboko w d... piłkę nożną a inni zwłaszcza Wisłę to dwa razy ( no tych to nie będę wymieniał :) ). Mieszam i pracuję w Krakowie, płacę podatki, chcę taniego autobusu i komunikacji, czystych ulic i dostępu do boiska by pograć z kolegami. Pier..lenie że Żyd, że chce zniszczyć że nie głosować, wezwania do marszu - śmiech przez łzy. To WY i MY a zwłaszcza Towarzystwo Sportowe jesteśmy winni Gówna w którym się znajdujemy. Pozwoliliśmy by szemrane towarzystwo (sportowe?) za naszym przyzwoleniem kierowało Klubem - tłumaczenie że nikt nie wiedział to mit. Wszyscy wiedzieliśmy. Nic nie zrobiliśmy a TS klepało kolejnych "szarkowych pomazańców" po ramieniu, a "starzy" zawodnicy również prywatnie. Qrwa biznesowo to nie ma prawa istnieć. Popatrzmy na Hutnika, Widzew, ŁKS - po ogłoszeniu upadłości tych klubów w 4 lata się odbudowali. Upadłość oznacza że Wisła nie zapłaci. Nikomu - cichym pożyczkodawcom liczącym na tereny, firmom "zaprzyjaźnionym" i- miastu też. Zostajemy zdegradowani do 4 ligi. Z Socios i Kibicami ( nie kibolami od dragów i bandyterki) możemy w ekstraklasie pojawić się za 5-7 lat. Bez długów i wiecznego żebrania. Tylko czy komuś się to opłaca? Hodowanie odsetek powoduje że NIKT i NIGDY nie spłaci należności. No chyba że bogaty Szejk. Ale czy "patriota" z białą gwiazdą nienawidzący Żydów, Czarnych, Ciapatych i inaczej myślących to zaaprobuje ? Nie sądzę ... i dla tego musimy upaść. Żeby ten patologiczny kibolski syf zdechł.

20            -49
~~~Potencjal ny inwestor
@~~~Normalnykibic Wisły
Jako kibic Wisły nie czuję się winny jej upadku, bo za co? Za kupowanie karnetów? Kulturę na stadionie? Wspieranie finansowe klubu w kryzysie? Wyciągnijmy w końcu wnioski z tej przeszłości. Znowu patologia wraca na R22. Przez ponad rok nie było "pozdrowień do więzienia" i nekrologów na sektorze C. Ponownie ludzie z jak to trafnie określiłeś "bandyterki" mają najwięcej do powiedzenia. Kiedyś SKWK pobierało sobie złotówkę od biletu za ciche przyzwolenie na rozkradanie pieniędzy klubowych, dzisiaj też pojawiają się zbiórki na potrzeby osiedla prowadzone przez Ultra Wisła przed wejściem na trybuny. Kogo my oszukujemy? Kilkanaście lat temu leciał nóż z trybun, tydzień temu butelka wódki. Czy ktoś w taki bałagan chce inwestować? Przecież dla potencjalnego sponsora to proszenie się o kłopoty. SKWK dostało swego czasu po nosie to nawet nie chciało prowadzić dopingu. Zamiast zarząd to wykorzystać poszedł na ustępstwa i znowu mamy monopol na doping, prezesem zarządu Socios jest były członek SKWK, samo SKWK nazwało się Ultra Wisła i umacnia się wpływy przestępców. Gdyby nie zarabianie na: wlepkach, gadżetach klubowych, racach, to tak naprawdę patologia nie miałaby nawet co do garnka włożyć, a tak to trzyma się Wisły jak rzep psiego ogona.

34            -7
~~~Kibol z Reymonta
do Normalny kibic....
Jakbyś gościu był takim kibicem Wisły jak twierdzisz to nie pisał byś takich głupot i nie życzyłbyś Wiśle upadku.Wisła nic nie chce za darmo od miasta.Majcher dostał kilka propozycji od klubu i wszystkie odrzucił.Zrobił to celowo i z premedytacją.Gdyby to były propozycje niekorzystne dla miasta to i Rada Miasta by je odrzuciła a tego nie zrobiła tylko pozytywnie zaopiniowała.A przecież koalicyjny Komitet Majchrowskiego ma większość w Radzie Miasta i ci ludzie chcą pomoc Wisle.Majchrowski ewidentnie działa na szkodę klubu.

24            -5
~~~Kibol z Reymonta
@~~~Ibrahim ibnJakub
Wassermanowna miała i ma Wisłę w czterech literach.Wisła jest jej kompletnie obojętna.Zresztą nie przypominam sobie aby przychylna była Pejsatym.Juz raczej blisko jej do Hutnika na ktorym zresztą się promowała się przed wyborami.Myślę jednak ,ze gdyby to ona była Prezydentem to w sytuacji gdy kibicem Wisły i członkiem Socios jest vice-Premier Gowin,relacje na linii Prezydent-klub Wisła Kraków byłyby znacznie lepsze niz obecnie

22            -12
GrzegorzS
Nie mylmy paru spraw
resztówka po małpce to ma niewiele wspólnego z bandytierka, bo poleciała z sektora E czyli raczej jest to efekt pobieznej działalności starszawych ochroniarzy, którzy nie radza sobie z obowiazkami i zawsze się zdarzy. Pewne okrzyki były i będa bo stadion to nie salon a grupy ludzi i tak nie zamkniesz ust. Futbol to futbol i rózne rzeczy dzieja się na trybunach i to wszędzie. Tak naprawde to tylko takie marniutkie uzasadnienie dla braku inwestycji. Realny problem tak naprawde to, fak, że potencjalny sponsor nic formalnie finansowo na sponsoringu nie zyskuje finansowo. Więc nikt w to nie wchodzi. A w Polsce na piłce tryudno zarobic więc jak nie ma odpisu podatkowego z tytułu sportowego sponsoringu to nikt sie nie pali.

7            -15
~~~Czempions zip
@GrzegorzS
Czyli lepiej udawać, że nic złego się nie dzieje i powtarzać, że tego się nie zmieni, że tak już musi być. A kibiców trzeba ciągle usprawiedliwiać - chociażby nieumiejętnością ochroniarzy. Wina po stronie kibica, że tą butelkę wnosił, jeszcze większa, że rzucił. Trzeba spojrzeć szerzej - dlaczego się nie opłaca inwestować w futbol w Polsce? Przecież w tylu państwa na świecie jest dochodowy, a inwestorzy po prostu nie chcą wchodzi tam gdzie jest przestępczość, wpływy różnych grup i lewe zarządzanie pieniędzmi.

11            -3
~~~stary zgred
Do "normalnego"
Twój wywód ma jedną słabość. Zasadniczą. Otóż założę się o przysłowiową "flaszkę" że, jeżeli ta tą patologia, jak twierdzisz, trzyma się klubu jak "rzep psiego ogona", tak jak to opisujesz, to będzie się go trzymała w 4, 5, a nawet 6 lidze. Pewnie nawet będzie jej łatwiej, bo w niższych ligach mniejsze zainteresowanie z zewnątrz tym co się dzieje w klubie i na trybunach, mniejsze rygory bezpieczeństwa, mniej ludzi na trybunach więc łatwiej ich wziąć pod but. Myślisz że w "A" i "B" klasie nie lecą flaszki na murawę? Myślisz? To się mylisz.

8            -5
~~~Jajaja
Jaja
zrzucmy sie wszyscy i splacmy tego starego b... po ile nr konta i wplacajmy

9            -5
~~~j.k.
2019-08-13 13:18 ~~~€
Skąd się biorą takie typy jak ty? Z którego komiksu cię wycięli? Wszystko wiesz najlepiej i zawsze masz rację.Stale atakujesz innych. Wiesz o tym? Weź kilka głębszych oddechów i nie pisz już więcej o Wisełce. Nie mogę cię czytać! Ciebie się nie da czytać. Ty zioniesz nienawiścią.

4            -25
~~~bodzio
politycy
oni dbają tylko o własne koryto, swoich kumpli i interes partii. Majcher to zło ale inni też nie lepsi. Oto informacja ze strony radia Kraków: Decyzje prezydenta popiera radny - Adam Kalita wiceprzewodniczący Klubu radnych PIS: "Wydaje się, że Wisła będzie musiała, jak parę już innych klubów, znaleźć się w czwartej lidze i próbować odbudować swoją pozycję, kiedyś wrócić do ekstraklasy. To będzie cios przede wszystkim dla kibiców, ale dla zdrowia psychicznego klubu i tego, co się wokół niego działo, to może dobrze, że tak się stanie". No cóż. Myślę że dla zdrowia psychicznego polityków dobrze byłoby odciąć ich od koryta.

18            -3
~~~morgan R22
do jajaja..
dałbym pierwszy ,i to nawet znaczna kwotę,ale na ten cel nie dam ani złotówki.Sarapata nie płacac za stadion i pensji zawodnikom kradła ile sie dało do własnej kieszeni i co kur..a !?!? Pytam sie por az setny ,,dlaczego sarapata jeszcze nie siedzi !!!!,,nie mógłbym spojrzec w lustro,ze dałem się takiej utytej ,bezczelnej babie wydymać-nie.. na ten cel nie dam ani złotówki.

9            -5
~~~Brudny Harry
~~~j.k.
Cos ci napisze, a to dotyczy ciebie. Znasz Janie bajeczke o skaczcej kozie ? Nie popisales sie postem lizusie.

10            -3
GrzegorzS
Czempionszip chcesz patrzec szerzej
to wytłumacz mi ile w tych krajach jest Spółek Akcyjnych klubów sponsorowanych przez Państwo lub Samorządy, bo nie spotkałem a w Polsce Wisła musi rywalizowac z całą sponsorowana przez państwo i Samorządy Liga. Tylko w krakowie pomocy nie dostanie. No wytłumacz mi to dziwo. Zaś co do usprawiedliwiania kibiców. Kto ich usprawiedliwia. Bo ja nie. Pisze tylko tyle, że tym razem za wybryk jest prawdopodobnie odpowiedzialny podtatusiały idiota, który co dośc prawdopodobne był na meczu w sektorze rodzinnym, bo z tamtąd to raczej poleciało. Kto dopuścił by ta butelka się tam znalazła Ochrona. A jaka jest ostatnio jakośc ochrony na E. Ja to napiszę otwartym tekstem Żałosna. Renciści - emeryci, których samych trzeba chronic. Dlaczego bo sa wakacje i inne imprezy do ochrony i bo oszczedzamy i mamy zaufanie do kibica i pana Boga, że nic się nie stanie. Tym razem był to wybryk jednostki więc nie rozumiem odniesień do inkryminowanych stałych nazwijmy to bywalców z sektorów podwyższonego ryzyka.

1            -2
~~~Criss
5mln
Myślę że najlepszym rozwiązaniem na wyjście z sytuacji aby spłacić miasto jest sprzedaż młodego zawodnika tylko najpierw trzeba go wypromować. I myślę tutaj głównie o napastniku A.Buksie ponoć interesowały się kluby z Serią A . Sprzedać takiego zawodnika za ponad 1,5mln Euro i długu nie ma.Jesli będziemy liczyć na miasto to nic to nie da. Na sprzedarzy możemy się obronić i mieć potem argument do negocjacji z miastem. (Najlepiej liczyć na siebie) Klub ma parę ładnych kart w ręku . A Wisła dużo pozyskała za darmo w tym okienku bardzo wartościowych. Kolara sprzedaliśmy po pół sezonu za 2mln zł więc 5mln z transferów to nie powinien być problem. Naszym priorytetem w tym sezonie powinien być Puchar Polski więc meczów u nas co idzie w dodatkowe fundusze do kasy klubu i potem liga Europy. I dodatkowo Górna 8 tabeli i będzie dobrze. Do Boju Wisła!!!

7            -5
Rafi31kr
Majchrowski
Proponuję jakiś transparent na najbliższym meczu w kierunku Majchrowskiego. Może coś w stylu "Majchrowski pasiaku nigdy nie pogrzebiesz Wisły"

6            -3
Rafi31kr
Majchrowski cd komentarza
Mnie już zablokował na FB i nie mogę komentować jego profilu bo pisałem niewygodnie. No cóż to jest prezydent ale z bożej łaski. Następne wybory muszą się skończyć inaczej!! Każdemu komu zalezy na Wiśłe i zeby nasze miasto się rozwijało lepiej a nie było tylko zabetonowane musimy wybrać kogoś innego i pozbyć się betonu.

12            -2
~~~Brudny Harry
Willem de Zwijger vel Ibrahim ibn Jakub i ~~~ Jasiu K.
Nikt nie ma watpliwosci, ze prezydent naszego miasta zrobil nam niespodzianke stawiajac taki stadion za takie pieniadze. Czyje ? To sie nazywa "gospodatnosc" i nie marnowanie pieniedzy podatnikow :-( . Dzisiaj okolo godz 15-ej jade alejami Trzech Wieszczy i znowu niespodzianka ! Wszystkie latarnie i swiatla sie pala o tej porze zamiast w wieczorowo nocnej !!! Czy to tez jest gospodarnosc i ofiarnosc urzednikow, a moze brak nadzoru i panowania nad tym balaganem ? Moge Wam podeslac zdjecia! Wstyd marnowac tak nasze pieniadze, a szczypac o kazdy grosz Wiselke!:-(

14            -3
~~~ZaWsZe TS
Krew mnie zalewa towarzyszu Majchrowski
6mln złotych tyle zapłaci miasto a dokładniej my podatnicy za prawa autorskie do projektu, które umożliwią jego adaptację i przebudowę w kontekście organizowania kompletnie niepotrzebnych igrzysk europejskich. Kolejny sposób na wyprowadzenie pieniędzy lub kompletna indolencja i głupota urzędników. Za ten cud który wybrany został najgorszym projektem 2011 roku, przekraczając zaplanowany budżet, wykonując obiekt z błędami projektowymi i pozostawiając Wiśle niefunkcjonalny obiekt pracownia obtułowicza powinna do dzisiaj płacić. Kpiny, i arogancja sięga zenitu. Jak miasto mogło skonstruować tak umowę, nie mówiąc iż jest to zwyczajny skok na kasę podatnika. Błazenada. Ale na organizację igrzysk zimowych 2022 Majchrowski wydał 11 mln, nawet NIK stwierdził ,,że środki publiczne zostały wykorzystane nieefektywnie``. Do prokuratury z takim postępowaniem a nie pisanie iż klub z 113 letnią historią jest przedsiębiorstwem. Nie mówiąc o śledztwie w sprawie kredytów we frankach szwajcarskich zaciągniętych przez władze Krakowa na kwotę 126 mln i kolejnych które można mnożyć. Wstyd i hańba.Głosujcie dalej na obywatela Majchrowskiego byłego członka PZPR. link »

11            -4
~~~Johny Walker
Brudny Harry
W dzien pala sie swiatla na ulicach, a w nocy bedziemy chodzili ze swieca, aby kupic piwo bezalkoholowe, bo bedzie ciemnosc i kolejny stopien oszczedzania. Takich urzednikow powinno za kare wyslac na mecz pasow ogladany w ciemnosci ! Tam nie braknie pradu. Gwarantuje !

10            -3
~~~Johny Walker
~~~ZaWsZe TS
Kolego. Zagryzaja sie ludzie i zwierzeta. Slyszales, aby rekin zagryzl rekina z tego samego partyjnego rozdania ? Mino usilnych staran, wiele osob wie, lub pamieta kim byl prezes pasow i czyim kolega. Myslisz, ze zrobia sobie krzywde ? Za wiele wiedza o sobie !!! Ja poczuja krew to atakuja. Wlasnie to robia Wiselce ! Ich machina rzadzenia dziala !

9            -1
~~~j.k.
2019-08-14 17:17 ~~~Brudny Harry
Czyli teraz chcesz bawić się w inspektora Callahana: jesteś wręcz szeryfem! Miałki to był film podobnie jak i twoje komentarze. Mam dla ciebie propozycję, bo od lat nie chce mi się tutaj pisać, poza tym - już kiedyś moderator ślizgał się po wybranych komentarzach - spotkajmy się U Wiślaków albo Pod Karlikiem. Zawsze jestem tam przed meczem i bardzo chętnie chciałbym , abyś powiedział mi to bezpośrednio.Stukanie w klawiaturę zostawiam wiecznym frustratom.

2            -19
~~~Brudny Harry
~~~j.k.
Jasiu, przyjacielu, nie twierdze, ze jestes antywislak, ale masz paskudny charater, o czym wie wiele osob. Ja tez do nich naleze i propagandy komuny nie popieram. Moze spotkaj sie ze starym wislakiem, WdZ vel IiJ i wymiencie poglady. Przykro mi, ale oni mnie nie interesuja. Zaproscie jeszcze kilku znanych komuszkow i bawcie sie dobrze, ALE nie kosztem Wisly ! Tacy ludzie to wlasnie "judasze"! Masz zamiar ich wspierac ?

5            -2
~~~Brudny Harry
~~~j.k.
Jasiu piszesz o mialkich moich postach, a twoje sa rewelacyjne ? To widac. Mieszanie to twoja specjalnosc jak i tych o ktorych pisalem. Ta sama szkola. Zaluzcie klubik komucha, zaproscie po linii swoich gosci i bawcie sie dobrze,ale nie kosztem Wisly. Ja sie ciesze z kazdego sukcesu Wiselki, a ty chcesz gadac o polityce. Pogadaj z Majchrem, moze na koniec da ci jakas posade. Moim kolega nie bedziesz, bo wstyd miec takich judaszy. Nie mam zamiaru wiecej do ciebie piasc. Betonu nie da sie skruszyc, podobnie jak psychiki !

6            -3
~~~Brudny Harry
stary wislak
Wycinasz oponentow. Sam siebie doceniasz. A tresc twoja to brednie. Dostrzegam ze juz nie masz o czym pisac, poza Bogusiem, ktoremu robisz przez swoja glupote krzywde. Jak Bogus gra widzi kilka tysiecy, poza toba, ktory jego nie widzi, albo jest slepy. Jezeli RB9 jest tak slaby, to inni sa slabsi,tylko czy napewno? Bo juz pisza o kolesiostwie, ale komuszki maja to do siebie. Grac powinni najlepsi. Lubie RB9, ale jest bezanadziejnie slaby. Sprawiedliwie niech graja lepsi i zaangazowani w sukces a nie udawanie grania. Przeciez to widac. Czy nie ma chetnych na tego fajnego grajka ?

6            -3
~~~j.k.
2019-08-14 22:03 ~~~Brudny Harry
Masz jakiś deal z moderatorem skoro nie puszcza wszystkich moich komentarzy?Coś chyba jest na rzeczy. Brak słów na takich ludzików - polecam więcej literatury - mocno wzbogaca. Harry - mam nadzieję, że chociaż domyślasz się dlaczego chciałem tego spotkania przy R22?

1            -9
~~~Brudny Harry
~~~j.k.
Kolego jak cie znam tyle lat, to nic sie nie zmieniasz, tylko spiskujesz. Poczytaj swoje posty do adwersarzy, to moze wnioski wyciagniesz. Moderatora nie znam i pewnie chcialbym poznac i pogratulowac osobiscie swietnego portalu ! Nawet tutaj szukasz drugiego dna. Ok. Zakonczmy te dyskusje. Pozdrawiam.

6            -1