Piątek, 30 sierpnia 2019 r.

Artur Balicki wypożyczony do Pogoni Siedlce

Artur Balicki został zarejestrowany w PZPN jako zawodnik Pogoni Siedlce - podał serwis 90minut.pl. Oznacza to, że piłkarz "Białej Gwiazdy" został na najbliższy rok wypożyczony do tego II-ligowego klubu.

19-letni napastnik zaliczył dotychczas dwa występy w pierwszej drużynie "Białej Gwiazdy".

Źródło: 90minut.pl


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


3    Komentarze:

~~~Klaus
Eee.. nisko
Naprawdę nie dało się dogadać z Puszczą albo Niecieczą albo sosnowcem?

22            -4
~~~Luka
Balicki
@Klaus po to aby grzał ławę w 1 lidze? Poziom II wcale nie jest tak niski, patrząc choćby po tym kto gra w Widzewie, a jak ciężko im o punkty.

21            -3
Kosmaty
Może i nisko, ale dla niego najważniejsze teraz to grać.
Fakt, że u nas rezerwy mają podwójną rolę: 1. Pewien etap ogrywania młodzieżowców w dorosłej piłce (nawet jeśli to tylko 4 liga, to wciąż starcia przeciwko dorosłym, dobrze zbudowanym piłkarzom, twarda fizyczna walka, której w CLJ nie doświadczą). Nie chodzi tu o naukę gry w ekstraklasie, techniki i taktyki, a jedynie mocne starcie z zaciętością i fizycznością dorosłej piłki... i cwaniactwem piłkarzy, którzy są dłużej "w biznesie". 2. Nawet ważniejsze: utrzymanie w gotowości piłkarzy z ławki rezerwowych. To dzięki rezerwom piłkarze tacy jak Lis i Mak mogą utrzymać rytm meczowy na sytuacje, gdy będą musieli wskoczyć do gry w ekstraklasie. Zresztą chodzi zarówno o czucie piłki i sytuacji meczowych, jak i przygotowanie mentalne, które łatwiej jest utrzymać na odpowiednim poziomie grając nawet w niższych ligach niż pozostając jedynie przy treningach. Balickiemu nie jest potrzebne ani jedno (starcie z dorosłą piłką miał już w Ruchu, a podtrzymywanie rytmu meczowego pod ekstraklasę u niego jest w tej chwili mało sensowne, bo w Wiśle gra tylko 1 środkowy napastnik, a Balicki ma tu najmniej atutów spośród posiadanych zawodników: Brożek jest w znakomitej formie i bezbłędnie wykorzystuje swoje doświadczenie, Buksa to "złote dziecko" i najłatwiejsza perspektywa istotnego/dużego dofinansowania budżetu sprzedażą, a Drzazga bardziej nadaje się do roli "tego trzeciego"... jest na tyle doświadczony, że może wskoczyć do wyjściowej jedenastki, mimo nieskuteczności ma łatwość dochodzenia do sytuacji bramkowych jest też 5 lat starszy i Artur ma większą szansę na postęp dzięki grze w niższej lidze niż Krzysiek, któremu takie wypożyczenie już nic nie da.

7            -2