Sobota, 31 sierpnia 2019 r.

Maciej Stolarczyk: - Zespół patrzy przed siebie

- Dziś to dla nas szczególny moment, ponieważ przed meczem uczciliśmy pamięć pani Sabiny, mamy właściciela, który przez lata dążył do doskonałości Wisły i zespół w tym momencie chciał uczcić tę pamięć zwycięstwem. Zdawaliśmy sobie sprawę, jak wiernym kibicem była Pani Sabina i chcieliśmy, aby to spotkanie było okraszone widowiskiem, na które ta Pani zasługiwała. Mam nadzieję, że cieszy się z góry na to co zobaczyła - powiedział na konferencji prasowej, po meczu z Zagłębiem Lubin, trener piłkarzy Wisły Kraków, Maciej Stolarczyk.

- Nasze myślenie jest cały czas podobne, chcemy strzelać jak najwięcej bramek i tak też było dziś. Rzeczywiście straciliśmy dwa gole, ale zespół strzelił kolejne i zrealizował cel, jakim było zwycięstwo. Z tego jestem zadowolony, bo ta reakcja była dla mnie bardzo ważna, bo pokazuje to, że ten zespół patrzy przed siebie i to było dla mnie istotne. W szczególności gratuluję tego drużynie - dodał Stolarczyk.

Kolejne pytanie na konferencji dotyczyło Michała Maka, który zaliczył dziś dwie asysty i dołożył do nich bramkę.

- To jest element rywalizacji, o którym wcześniej wspominałem. Dzięki niej Ci zawodnicy stają się lepsi i przez to podnoszą swoje umiejętności. Widzę to na zajęciach, jak bardzo są zdeterminowani do tego, żeby grać. Mam kilkunastu zawodników, którzy niestety nie są zadowoleni z tego, że nie wystawiam ich w wyjściowym składzie. Zdaję sobie sprawę, że są to dla nich niepopularne decyzje, ale dzięki tej rywalizacji wchodzi Mak i robi różnicę, wchodzi Boguski i robi różnicę. Na tym to polega i dlatego są to ważni dla mnie piłkarze, bo cały czas są gotowi do gry. Czy wspomnę znów o Wasilewskim, który napiera by być w "jedenastce", to jest ten element, na którym mi zależało - powiedział.

- Chcielibyśmy mieć zwycięstwa okraszone dużą liczbą bramek i różnicą bramek, bez ich straty, ale zdaję sobie sprawę, że wprowadzenie nowych zawodników i tego na czym mi zależy - wymaga czasu, dlatego cieszę się z tego co mamy i z tego co zespół zrobił na boisku. Myślę, że mecz mógł się podobać, bo było to widowisko, na które miło się spoglądało. Kibice zobaczyli dużo bramek i przede wszystkim zwycięstwo. To jest to, na czym mi zależy najbardziej - przyznał Stolarczyk.

Na zakończenie trener został zapytany o nieobecność w meczowej kadrze Aleksandra Buksy.

- Olo doznał drobnego urazu w czasie przygotowań do dzisiejszego meczu. Nie jest to poważna kontuzja i myślę, że w przeciągu najbliższych dni wyzdrowieje. Jedzie teraz na zgrupowanie reprezentacji i tam lekarze będą kontynuowali jego proces leczenia. Nie jest to nic skomplikowanego, ale niestety wykluczyło go z dzisiejszego spotkania - zakończył trener.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


8    Komentarze:

~~~Pp78
Paweł
Paweł Brożek wiecznie młody! Gdzie są ci którzy pisali Brożek musi odejść???

56            -6
SMOK
@~~~Pp78
Już w tamtym tygodniu pisałem, ze coś się Pawłowi od nich należy. Niestety fujary ogony popodwijali, nałożyli ciemne okulary i nic nie wiedza o jakiejś krytyce Brozia. Tchórzliwe szczury.

20            -10
~~~tsss
@SMOK
A czemu nie pisałeś tego po pierwszym meczu, sam niewierzyles? Czekałes dopiero do poprzednej kolejki zeby wyrobic sobie zdanie czy Paweł jest nam potrzebny? Teraz wszyscy mądrzy ale po przedlużeniu kontraktu z Brożkiem pewnie z 99 procent kibiców bylo sceptycznie nastawionych. Teraz gdy Brozio przezywa niespodziewanie druga mlodość znajduja sie wielcy znawcy ktorzy oczywiscie wiedzieli ze pilkarz ktory jest targany kontuzjami wiekowy a w zeszlym sezonie druzynie dal niewiele, wiedzieli ze teraz będzie jednym z najlepszych. Tacy jak wy dwaj powyzej po losowaniu lotto mówią, wiedzielismy ze beda te numery wylosowane. Po fakcie każdy jest madry.

27            -4
~~~Jarek
Zza bramki
RB 89 będzie jokerem , rzekł na odprawie Trener ;-)

15            -1
~~~Pp78
@~~~tsss
A ty oczywiście najmądrzejszy na forum!!!🤪 tylko twoje teorie szlak trafił!!! Brożek ma swoich kibiców!!! Nie tylko krytyków. Weź jedno pod uwagę że tutaj są nie tylko kibice sukcesu!!!

8            -14
~~~TsS
@~~~Pp78
Żurawski też miał swoich kibiców, a jak jego powrót do Wisły wygladał wszyscy wiemy. Brożek sam pewnie jest mega zaskoczony swoją dyspozycją, to co odwala było niedoprzewidzenia nawet jego najwierniejsi kibice nieliczyli że bedzie tak grał. Zamiast skakać sobie do gardeł cieszmy sie ze Paweł znalazł recepte jak pokonać czas.

18            -3
SMOK
@~~~tsss
Najlepszą obroną jest atak, prawda? Ty nie patrz na mnie tylko o sobie napisz, co myślałeś. Ja nie czekałem bo bylem przeciwny jeszcze wcześniej, kędy rozwiązywali kontrakt z Broziem. Fakt, nie wiedziałem, ze może aż tak odpalić (oby to trwało) ale widziałem Angulo i skoro on mógł tak strzelać to Brozio tym bardziej. Po drugie to dobry mentor do nauki napadziorów i teraz stwierdził, ze trzeba im pokazać, jak to się robi.

8            -2
kibic 357
Trener
Po efektach dotychczasowej pracy trenera w Wisełce , można powiedzieć , że warto mu zaufać. Pamiętam , że to właśnie "Stolar" optował za przedłużeniem kontraktu z "Broziem" pomimo wielu słów krytyki. Zna go i wie , że on potrafi , lecz aby tak się stało musi być zdrowy , przepracować cały okres przygotowawczy i mieć zaufanie tak trenera jak i drużyny. Mnie osobiście denerwuje , jak bluzga się na tak zasłużonych zawodników jak "Broziu"- nie wiem ile te osoby maja lat ale wiem , że maja złą wolę. Uwierzmy fachowcom a wiek jest sprawa drugorzędna , jeżeli są lepsi od młodszych a przynajmniej młodzi będą się mieli od kogo uczyć.

6            -2