Czwartek, 12 grudnia 2019 r.

Dyskwalifikacja wypożyczonego wiślaka?!

Artur Balicki, napastnik krakowskiej Wisły, który na bieżący sezon został wypożyczony do Pogoni Siedlce - został oskarżony o stosowanie - wraz z innymi piłkarzami tego II-ligowca - zakazanej metody suplementacji, a konkretnie "infuzji dożylnej".

Siedlecki klub został skontrolowany w październiku bieżącego roku i Balicki miał już nieoficjalnie usłyszeć wyrok dwuletniej dyskwalifikacji, z czego półtora roku w zawieszeniu! Jeśli informacja ta zostanie potwierdzona, a co stać ma się 16 grudnia, to oznaczałoby, że 20-letni napastnik nie będzie mógł grać i trenować przez co najmniej pół roku!

Jak podaje serwis podlasie24.pl - podanie zakazanych "kroplówek" miał zlecić były już dyrektor wykonawczy, a jednocześnie trener Pogoni.

Dodajmy, że w rundzie jesiennej Balicki zagrał w dwunastu meczach siedleckiego klubu, strzelając jedną bramkę. 

Źródło: podlasie24.pl


 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


10    Komentarze:

~~~Johny Walker
A czy Artur Balicki mógł odmówić poddania się infuzji ?
Miał prawo wyboru ? Myślę, że gdyby odmówił miałby problem grania w klubie na wypożyczeniu. Może napiszę ostrzej i dotrze to do chcących go ukarać. Czy zawodnik może odmówić gry w meczu, gdzie trener na niego postawił. Sądzę, że zrobił to co mu trener polecił. To trener powinien być surowo ukarany za stosowanie takich środków lub metod !

48            -5
~~~Kkrk
Kolejny hit
... niech ten 2019 już się skończy

30            -3
~~~mikowski
Przyszłe talenty
Widać, że Nasi na wypożyczeniu robią olbrzymią karierę...

27            -4
szczebelek
No to trzeba postawić kreskę i papa...
Rozwiązać kontrakt z winy zawodnika i zapomnieć o nim!

20            -24
~~~nick
Infuzje nie pomogły
Infuzje chyba nie pomogły - skuteczność 1 gol / 12 występów..... KOZAK :-)

17            -2
~~~mr
Kowal zawinił Cyganów wieszają....
Karanie po najmniejszej linii oporu,żeby nie powiedzieć że najbardziej prymitywne z prymitywnych no ale jak karaniem zajmują się nie ci co powinni tylko podobni w/w metodom to trudno o inny sposób myślenia. Karą i to karną z zarzutami prokuratorskimi powinien być objęty ten co zlecił i przeprowadzał te praktyki a nie Bogu ducha winni i na dorobku młodzi sportowcy..... wówczas myślę że nie byłoby problemu a i przykład dla następnych niezgorszy.

25            -6
~~~kazek
Chciałbym poznać szczegóły
młody jest, naiwny może, niekoniecznie asertywny - być może został "zagadany" przez trenera, może mu grożono. Trzeba wyjaśnić sprawę, a nie spisywać chłopaka od razu na straty i rzucać na żer. Druga sprawa - rozumiem zakaz występów w meczach, ale dlaczego odsunięcie od treningów? Czekam na rozwój sprawy, na razie się nie wypowiadam

17            -4
~~~Naclik
Czego się dziwicie?
Klub zbankrutuje i zniknie bo bandyci zarządzali, kibic odpali racę to klub zostanie ukarany, zmusili zawodnika do brania niedozwolonych środków to zawodnika ukarzą. Szkoda, ze pieszego nie ukarają gdy zostanie potrącony na przejściu lub gliniarza bo na radar kogoś złapał

13            -3
szczebelek
Nie miał jaj by odmówić? To nie ma charakteru by być w Wiśle
Podpiszmy od razu na 10 lat Balickiego i Drzazgę, a potem grajmy od czwartej ligi! Najpierw płacz, że zostali podpisani, bo to szrot na ekstraklasę potem pierwsi doznaje kontuzji drugi jest zawieszony za doping i chcecie ich pozostania gdy byłby to najlepszy czas na ich pożegnanie. Drzazga w klubie jest trzy lata i 5 bramek strzelił no faktycznie fenomenalny napastnik do tego 10 bramek w pierwszej lidze nastrzelał na wyposzczeniach...

4            -4
~~~Czekajac na Renesans Wisly
Karac cwaniaczka
W 2 lidze doping? To juz sie nie chce zrobic interwalow 8x200m, bo latwiej cpac? Cokolwiek zrobil, infuzja witamin, transfuzja krwi, EPO, THG, zawiesic na 3lata. Chlop ma 18lat? Wie,ze oszukuje? Jeszcze mi powiedzcie,ze ten oszust powinien ubrac koszulke z Biala Gwiazda. Taka sama hanba jak Dariusz W.jako trener Wisly i 0:7 z Legia. Pogon degradacja.

6            -5