Wtorek, 17 grudnia 2019 r.

Artur Balicki zdyskwalifikowany przez Polską Agencję Antydopingową

Wypożyczony przez Wisłę Kraków do II-ligowej Pogoni Siedlce napastnik, Artur Balicki, został zdyskwalifikowany przez Polską Agencję Antydopingową (POLADA) za stosowanie niedozwolonego wspomagania farmakologicznego.

Balicki otrzymał karę dwuletniej dyskwalifikacji, ale 18 miesięcy zostało zawieszone.

Dodajmy, że łącznie z Balickim za stosowanie niedozwolonego wspomagania ukaranych zostało dotychczas siedmiu zawodników klubu z Siedlec.

Źródło: sportsiedlce.pl


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


21    Komentarze:

~~~Tsss
to niech płacą odszkodowanie
Bo z tego co się słyszy to klub jest winny

80            -4
~~~gkk
szkoda chłopa
sam pewnie tego nie wymyślił, ale zapewne też nie oponował skoro tylko część drużyny koksiła. Odcierpieć musi

26            -7
~~~UcheJ11
Fajne wypożyczenie
10/10

29            -1
~~~VVISLA22
Balicki nigdy wiecej w koszulce BIALEJ GWIAZDY!
Kompletny [...]. Zaraz znawcy beda wypisywac, ze "on nie byl swiadomy" i jest mlody (niestety 18+). Zamiast sobie wypruwac zyly to on sobie wbija igly w zyly BO TAK JEST LATWIEJ. Po co pobiegac wiecej, po co dziwgnac na silowni wiecej. Igla w zyle a czas zaoszczedzony na treningach w GALERII! Bylby super wzor dla mlodych w klubie. Pozbyli sie miskow, precz z koksiarzami!!

37            -66
~~~arkan
raczej już po nim
szkoda jego głupoty nikt go zmusić nie mógł a jakby chcieli to zawsze mógł się zwrócić do Wisły że jest coś nie tak żeby mu pomogli. Z innej beczki Buksa odchodzi z Pogoni za około 4 miliony dolarów jako nasz wychowanek więc może Wiśle się coś należy za wyszkolenie ;-)

27            -4
~~~klimas190 6
@~~~VVISLA22
sprawdz prosze w wujku google co by sie stało0 gdybyś wstrzykiwał takie żeczy w żyły sa dopiero później pisz głupoty [...] ;)

24            -4
Michalczewsk i
Balicki nie miał u nas przyszłości
Balicki przychodził do naszej drużyny jako jeden z najciekawszych, młodych napastników 2 ligi. Nie był to.jednak zawodnik robiący wówczas jakąś różnicę na tamtym poziomie. Jego atutem, był wiek. Uchodził za ciekawy materiał do pracy. Stokarczyk sam przyznał przed jego wypożyczeniej do Siedlec, że na treningach nie dawał nic "in plus". Śledziłem jego grę w Siedlach. Prezentował się przeciętnie. Nie podchodziłbym więc do sprawy jego dyskwalifikacji bardzo emocjonalnie. Rokowań ze strony Balickiego nie było. Nie jest tak, ze tracimi teraz jakiegoś utalentowanego zawodnika. Tyle odemnie :)

24            -5
GrzegorzS
Karanie w tym wypadku zawodników jest
absurdem. Jedynymi dożywotnio ukaranymi na zakaz pracy w sporcie za stosowanie dopingu w tym wypadku powinni być trenerzy, lekarze i działacze, którzy wymyślili i nakazali zawodnikom te zabiegi. Zaś klub z Siedlec powinien zostac po prostu zdegradowany najmniej do V ligi. Zawodnik to pracownik i jeśli jest rozliczany wobec klubu i wykonuje polecenia swoich zwierzcbników to trudno go winic. Pytanie czy miał na tyle wiedzy, że to sa działania niedozwolone to raz druga to problem czy mógł się sprzeciwic narazając na konsekwencje. Mam nadzieję, że menager zawodnika i Wisła się odwołaja i uzyskaja zgodę by chłopak mógł po prostu trenowac, bo to skandaliczne podejście do młodego chłopaka. Ci durnie zabraniają mu nie tyle grania ale wręcz nawet trenowania w klubie. Co innego gdyby na pomysł takiego dopingu wpadł sam zawodnik jego menago i to sie odbywało poza klubem tu zawodnikom nakazano zastosowanie dopingu. Kolejna sprawa dlaczego ukarac tylko tych siedmiu chłopaków, przecież gdyby nie opór lekarza z zewnątrz w następnym dniu poddano by temu dopingowi kolejnych zawodników. Bo to nie oni protestowali tylko ktoś z zewnatrz się zorientował co jest grane. Tu Balicki jest podwójnie poszkodowana ofiarą.

25            -17
~~~Turbofan
@GrzegorzS
ty zanim coś skomentujesz to znowu napisz jaka Marzena S. jest fajna.

35            -6
Maxi
Ile on ma lat 19, 20 cia pewnie g...o miał do gadania
Zabrzmi to dziwnie ale go nie potępiam . Z tego co czytam zrobił to nieświadomie . Tutaj fragment z innego portalu ((((( dyrektor klubu i trener pierwszego zespołu Daniel Purzycki miał zlecić podanie kroplówek. Należy podkreślić, że w buteleczkach nie było zabronionych substancji. Zakazana jest jednak sama metoda infuzji dożylnej o objętości większej niż 100 ml w czasie 12 godzin, z wyłączeniem na przykład hospitalizacji.))))) W takim przypadku tego dyrektora i trenera skazał bym dożywotnio na to by nie mogli pracować przy piłce nożnej ale czy karać zawodników jak dla mnie to nie bo nie byli tego świadomi .

16            -8
~~~Sektor x
sektor x
Zakaz treningu...., a co dostanie areszt domowy.....i nie bedzie mogl biegac ani chodzic. Co to za gosc wogole ??

11            -5
~~~pomyśl
@~~~VVISLA22
Jesteś dziwnym osobnikiem najpierw dowiedz się za co został zdyskwalifikowany błaźnie.

18            -4
kibic z daleka
Kara niesprawiedliwa
Aż dziw bierze, ale w tym przypadku zgadzam się z tą pro-sharksowską kanalią bez honoru GrzegorzemS. Balicki to mody szczaw na wypożyczeniu i prawdopodobnie nie miał nic do powiedzenia w tej sprawie. Życzę mu takiej kariery jaką ma Łukasz Piszczek, który też niby miał problemy z uczciwością za młodu. Sytuacja bardzo podobna.

12            -4
stary wiślak
Grzegorzu S! Nie zapędzaj się ze swymi tezami,za daleko.
Pełnoletni zawodnik,godzący się na doping,musi być współodpowiedzialny za to co robi. Oczywiście ,należy przyjmować okoliczności łagodzące,jak presja na niego wywierana,ale to nie jest podstawa do orzekania o niewinności,co ty sugerujesz.Absolutnie nie oskarżam tego chłopaka i myślę,że kara jest może i zbyt surowa,ale teza o niewinności do mnie nie przemawia.

10            -4
mismich
Piłkarze tutaj najmniej zawinili
Widzę że nie wszyscy czytali dokładnie artykuły na ten temat. Przede wszystkim klub wysłał wszystkich swoich piłkarzy ale okazało się że jednego dnia są w stanie przyjąć i podać królówkę około siedmiu osmiu osobom Więc gdy ta część piłkarzy juz dostała zaczęło się dochodzenie i wyszło że to jest nielegalne i reszta już nie przyjęła tych środków. I to nie były żadne środki dopingujace tylko witaminy elektrolity itd. Normalnie nie są zakazane ale w formie kroplowki już tak. Więc tutaj jest tylko i wyłącznie wina klubu.

9            -2
stary wiślak
mismich!
Masz jakąś ciekawą wiedzę o dopingu i badaniu antydopingowym,skoro twierdzisz,że forma podania środka ma znaczenie,a nie jego rodzaj i stężenie we krwi lub moczu. Nie ma znaczenia jak coś się podaje,dożylnie czy doustnie. Liczy się obecność niedozwolonej substancji w organizmie,a nie jak jak ten środek podano. Jeśli,jak to piszesz były to witaminy i elektrolity,a nie substancje będące na liście środków zakazanych to w czym problem? Skąd masz taką wiedzę?

5            -4
~~~Znachor
stary wislaku, znowu błysnąłeś !
Czy ty rozumiesz, to co czytasz i wiesz o czym piszesz ? Nie ma znaczenia czy środek podaje się dożylnie, czy doustnie, bo substancja niedozwolona jest w organizmie ? Środek jest dozwolony, ale zabroniony dożylnie- czyli infuzja ! Napisałem jak do dziecka, bo widzę że nie kumasz.

7            -2
stary wiślak
Znachor!
A jak wykryto infuzję,czyli sposób podania substancji. Wparowano do pomieszczeń w czasie podawania,czy są takie mądre badania laboratoryjne,które rozróżnią we krwi,jak środek był podany?Oświeć mnie,bo mam prawo nie wiedzieć,a nie wymądrzaj się.

3            -8
~~~Znachor
stary wislaku ! !
Ja się wymadrzam ? Piszesz straszne brednie i taki kit wciskasz ! To raczej ty się wymadrzasz i tego co piszesz nie da się czytać ! Dalej niczego nie rozumiesz ? Trudno, napisałem jak do dziecka, więc nie wiem już jak pisać ! Widzę, że twoja wiedza jest jak lekarstwo na wszystko, bo na wszystkim się znasz ! De facto - na nic nie działa !

7            -2
~~~Znachor
stary wislaku ! !
Pytasz jak wykryto infuzje ? Poczytaj mądre opinie, to się dowiesz. Masz rację wparowano do laboratorium i wyrywano lub wysysano środki ? Czy w XXI wieku nie slyszales, jak można to wykryć ? Jeżeli nie to lepiej nie ośmieszaj się publicznie i nie pogłębiają swojej niewiedzy !

9            -4
stary wiślak
Znachorze szanowny.
Mam prawo nie znać się na medycznych metodach wykrywania dopingu i jego analizy. Dlatego mnie zdziwiło,że podawanie danego środka dożylnie to przestępstwo,a w innej formie nie. I myślę,że wielu ludzi nadal o tym nie wie.Nie popadnę więc w kompleksy po twojej reprymendzie.Nie rozumiem tylko,ze akurat w tej kwestii tak mnie besztasz.

4            -7