Wtorek, 31 grudnia 2019 r.

Co dalej z Wisłą? Kolejny rok z trójką pożyczkodawców?

Wciąż nie wiadomo jak potoczy się kwestia spraw właścicielskich Wisły Kraków SA, która to do końca 2019 roku miała być we władaniu trójki pożyczkodawców, a więc Jakuba Błaszczykowskiego, Tomasza Jażdżyńskiego oraz Jarosława Królewskiego. Jako że nie doszli oni do porozumienia z Towarzystwem Sportowym Wisła Kraków sytuacja zrobiła się co najmniej niepewna, ale jak napisał na Twitterze Jażdzyński - wspomniana trójka zaproponowała Towarzystwu Sportowemu przedłużenie aktualnego stanu rzeczy o kolejny rok.

Przypomnijmy, że Błaszczykowski, Jażdżyński i Królewski - pożyczyli w kończącym się roku - na funkcjonowanie spółki - kwotę 4,5 mln złotych. Jednocześnie chcieli przejąć od Towarzystwa akcje wiślackiej spółki, ale warunkowali to ustaleniami dotyczącymi praw do nazwy klubu oraz do "długu historycznego", który wciąż ciąży na klubie w zapisach księgowych. Jak wiadomo - obydwu podmiotom nie udało się dojść do porozumienia, stąd też solidna niepewność odnośnie naszej wiślackiej przyszłości.

Poniżej znajdziecie komunikat w tej sprawie dla kibiców Tomasza Jażdżyńskiego, który został opublikowany przez niego na Twitterze »


 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


24    Komentarze:

kongo
jesli sie nie myle
to TS do dzisiaj ma spłacic Trójkę by sekcja wróciła pod skrzydła TS-u? A przecież wiemy ze TS smierdzi wszystkim ale nie pięniędzmi więc nadal Klub bedzie Trójcy.Aczkolwiek wydaje mi sie ze Trójka zmienił swoje oczekiwania i stad problem?

52            -8
~~~Marcin72
Wojna TS z SA
W tej sytuacji to z tego przejęcia WISŁY przez ratowników chyba nic nie bedzie TS też może nie zgodzić się na przedłużenie umowy o 12 mies na starych warunkach a to oznacza dramat jeszcze większy niż do tej pory przygotowania do sezonu za chwile a tu nie ma zarządu w co gra Towarzystwo Sportowe ktoś wie?

48            -7
~~~Lol
Wisła
Rok temu sprzedali za 1 Euro jakiemuś azjatowi Vana klub a teraz nie Kubie nie ufają? Ktoś tu oszalał?

174            -9
~~~Rumcajs
Czuje sie oszukany przez Pana Wislockiego!
Tez pomagalem ratowac Wisle, pomagalem nawet bardziej niz pozwalal na to moj budzet. Z tego powodu wiele rzeczy musialem sobie w tym roku odpuscic. I myslalem, ze my wszyscy mamy ten sam cel, ze pan Rafal rowniez. Szkoda ze sie mylilem. To ze zarzadowi TSu nie mozna ufac, bo bardziej niz o Wisle, dbaja o swoich ziomkow sharksow, to wiadomo nie od dzis. Maja krew Wisly na rekach. Jeszcze jej nie zabili, ale klecza nad nia z nozem w reku, czekajac na okazje. Sadzilem jednak ze pan Rafal ma dobre intencje... szkoda ze sie mylilem. Niech jednak zarzad TSu pamieta, ze Wisla to rowniez my kibice, i patrzymy wam na rece! Nie pozwolimy wam znowu zniszczyc Wisly!

165            -10
~~~tsmaciek
Dramat
TS to dramat. Przedłużająca się agonia... jak tutaj działać na 100%. Według mnie TS tym rękę do potencjalnego spadku klubu...

89            -9
~~~prawdziwa Wisła☆ ;
Złodzieje oddajcie klub
Blaszczykowskiemu !!☆

139            -8
~~~emjot
rybogłowi podnoszą łeb?
a pan W. jest w ich łapach tylko marionetką? Jeśli tak to nie ma nadziei dla tego klubu....

82            -6
GrzegorzS
Ogarnij się jeden z drugim i nie bredź o wojnie
bo niema żadnej wojny to jest okres przejściowy i obie strony nim osiągną porozumienie muszą zamknąć wiele tematów, co więcej wiele spraw musi się wyprostować na to trzeba czasu. Ze względu na ciągłość S.A. i piłki w Wiśle to wyjście najlepsze. Na razie sytuacja sportowa jest jaka jest i dużo pracy czeka obecny Zarząd S.A. by uratować ligowy byt i dobrze było by się na tym skupić, bo jak tego nie zrobią to cała zabawa będzie bez przedmiotowa w świetle oświadczeń Obidzińskiego i co wówczas z prawami do znaku, herbu, Akademią, czy zobowiązaniami. Co masa bankruta we władaniu likwidatora, którą może kupić każdy np. Filipiak. Proponowałbym potraktować to jako okres stabilizacji i czas na uregulowanie różnych spraw a nie okopywanie się na linii wyimaginowanego frontu. To nie jest tak, że na pociągnięcie Wisły to kasy na ma TS tak naprawdę na pociągnięcie Wisły do poziomu mistrzowskiego to na ten moment kasy nie mają też Błaszczykowski end compamy. Dobrze by było by wypracowano wspólnie porozumienie wspólnie przygotowano S.A. dla nowego inwestora nie zaś szukano wrogów i robiono sobie na złość. Myślę, a raczej mam nadzieję, że ten rok pozwoli obu stronom znacznie poprawić sytuację tak SA jak i TS.

18            -88
gamber
o co chodzi TS?
TS kasy na prowadzenie sekcji piłki noznej nie ma, ale odsprzedać jej nie chce. To co? Chce żebyśmy wylądowali w 4 lidze? Nie stać mnie na dobrej marki auto to je sprzedaję i tyle w temacie. TS działa jak pies ogronika. A pan prezes TS zapadł się pod ziemię. Cały grudzień zmarnował facet, nic nie ustalając, może nawet nie pracując. To jest uchylanie się od obowiazków , a na to jest artykuł w kodeksie pracy.

50            -6
~~~Kristof/
Bandyci z Ts
Widać Misiek zza krat dalej rozdaje karty,powinien wejsc tam prokurator tak jak wszedl rok temu do S.A.!!

72            -10
~~~tw Bolek
Rumcajs
Nie bierz sobie tego do siebie ale na tym forum 90 procent ludzi wykazuje się takim naiwniacwem w wielu aspektach że aż przykro. Niby dorośli ludzie nie zawsze gimnazjum a czasem gorzej niż dzieci.

13            -24
~~~Rumcajs
@~~~Marcin72
Tam chodzi o kase i o wplywy, tylko na tym zalezy ludziom z TSu! Wislr maja w 4 literach!

55            -7
~~~Wiślak-No wy Bieżanów
Dalej Sharks-y rządzą TS-em
To już jest wielce irytujące !! Niby Wisłocki ratuje Wisłę ale dalej widać trzyma ze Sharks-ami !! Dlatego nie mogą dojść do porozumienia bo chodzi tylko i wyłącznie o dług , nie chodzi o LOGO i Barwy Klubowe to jest tylko po to upieranie się w tej sprawie aby zamydlić nam oczy. Wisłocki i reszta bandy z TS-u liczą na to , że kiedyś będą domagać się spłaty długu od S.A. a to nie małe pieniążki przecież !! Dalej w TS-ie jest banda złodziei którzy tylko patrzą jak łatwo się dorobić. Niech Wam nikt nie wmawia , że prawnikowi NAGLE wypadły sprawy rodzinne i przez to nie doszli do porozumienia. Mam dość już tego TS-u !! Panie Wisłocki jeżeli nie dojdzie Pan do porozumienia z trójką ratowników BJK to niech PAN NIE LICZY NA MOJĄ POMOC !! Ja już TS-owi nie dam się oszukać i nie dam wam złodzieje ani złotówki !! Sarapata , Dukat , Misiek ..... kogo jeszcze MY ODDANI kibice mamy sponsorować ?? DOŚĆ TEGO !!

92            -9
~~~zibi1958
zibi
kiedy w koncu zazad ts sie zmieni musza odejs WSZYSCY co dzialali w okresie okradania WISLY przez rybki nikt mnie nie przekona ze o niczym niewiedzieli i ze niebrali w tym udzialu zaliczam do tego grona tagrze pana ludwika

62            -8
SMOK
@gamber
"Nie stać mnie na dobrej marki auto to je sprzedaję i tyle w temacie." to prawda, tyle tylko, ze nie sprzedajesz za byle kasę ale chcesz wyciągnąć jak najwięcej i to jest własnie myślą przewodnia TSu

19            -8
~~~Wiślak
WISŁA
A nie macie wrażenia że wszystko jest ukartowane i nie ma konfliktu, tylko nie chcą ryzykować

17            -49
Riven97PL
Ogniem i mieczem
,,To wojna domowa mości książę, tu brania krew się leje, a z tej wojny skorzysta tylko Turczyn albo Moskwa" Idealny cytat do obecnej sytuacji

35            -6
Szczypior
Przy Tobie Wisło,
stałem, stoję i stał będę, póki starczy sił i ostatnich chwil. Przeraża brak odpowiedzialności, łamanie słowa. Ja nie przysięgałem. Czuję jakbym to robił już od pierwszego meczu 60 lat temu jako małe dziecko. Uczuć wyższych nie nauczy nas środowisko, koledzy, Ojczyzna. Zrobią to nasi rodzice z różnym skutkiem i my sami. O Socios, wczoraj spojrzałem na liczbę osób rezygnujących, zalegających z wpłatami. Rozumiem problemy ludzkie, chwile zwątpienia, nie toleruję braku rozumu w kierowaniu życiem i przyszłością. Już dwa lata z powodu ciężkich chorób i wielu pobytach szpitalnych, utraty pozycji zawodowej i ekonomicznej, wciąż stoję. Nie mogłem być w Krakowie i zobaczyć Wisłę na żywo, cieszę się, że jestem walczę, muszę wygrać, gdyż nie mam wyjścia. Wiem, będąc myślami z daleka przy moim klubie, Was też dokładam mój kamyk mentalny pod fundamenty Wisły. Na ten a.d. 2020 rok wszystkim wiślakom, dosiego roku Szczypior. Czy jest inna, okupując ogon tabeli?

40            -8
~~~Elddo
Powiem jedno
Jeżeli ten zakichany TS nie chce oddać klubu w ręce tak dobrego i wspaniałego człowieka jakim jest Kuba tzn., że ten TS to mafia banda i wielkie zło które wyciera nos o koszulkę Wisły. Do widzenia.

82            -9
~~~Stachu
Czyli
Dalej nic nie wiadomo niestety

17            -9
szczebelek
Pieniądze tyle o TS-ie...
TS jest śmieszny i powinien podjąć jednogłośną decyzję najpierw o oddaniu spółki, a potem o rozwiązaniu, bo bez sekcji piłki nożnej jest niczym. O pieniądze trzeba się bić do ostatniej kropli z resztą Telefonika jest niepoważna najpierw bez problemu oddali klub Meresińskiemu, a potem podbili pieczątki cyrkowcowi z Wietnamu czy innej dziury...Teraz podobno stawia warunki...

42            -5
~~~AVE KUBA
TYLKO WISŁA SA
TS ręce precz od SA.

19            -5
stary wiślak
Grzegorzu S! Stąpaj po ziemi.
Jak sobie wyobrażasz "wspólne przygotowanie SA pod inwestora"? Przy takich rozbieżnościach? Przecież TS-u już prawie nie stać na utrzymanie koszykarek w najwyższej klasie rozgrywkowej i mogą być z tym kłopoty, o reszcie sekcji już nie wspominam.Bez jasno uregulowanego statusu SA i jasno sprecyzowanej sytuacji finansowej,możemy zapomnieć o poważnym inwestorze.Wisła piłkarska ,pod kuratelą TS upadnie.

26            -11
~~~Lando
TSW1906
Być może wzmocni nas ciekawy napastnik... Węgier Marton Eppel, w ostatnim sezonie strzelił 16 goli grając w vice mistrzu Kazachstanu.... Oby...

13            -4