Środa, 15 stycznia 2020 r.

Komunikat Wisły Kraków SA

W związku z podpisaniem aneksu do zawartej przed rokiem umowy pomiędzy Wisłą Kraków SA i Towarzystwem Sportowym Wisła Kraków - nasz klub wydał oświadczenie w tej sprawie.

Oto jego treść:

W środę 15 stycznia Wisła Kraków SA i Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków podpisały aneks do umowy zawartej przed rokiem, na mocy którego dotychczasowe porozumienie zostało przedłużone do 31 grudnia 2020 roku. Oznacza to, że piłkarską spółką w dalszym ciągu zarządzać będzie trójka Pożyczkodawców - Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


13    Komentarze:

Mario
Pamiętajcie kibice patrzą na ręce TS. Nie damy się więcej os
:-(

129            -5
Maxi
To jest tragedia co robi TS
O co im k....a chodzi !!! . Tutaj portal mało napisał gdzie indziej więcej piszą i Jażdżyński to porozumienie nazwał porażką link »

113            -8
szymasss
TS
TS = DARMOZJADY. Ani złotówki ode mnie nie zobaczą

78            -4
Kosmaty
@Maxi Pełna zgoda.
Zresztą Jażdżyński słusznie nazwał to porażką. To nie jest żaden krok do przodu, tylko utrzymanie "status quo", utrzymanie dotychczasowego statusu nie jest sukcesem, a w obecnej sytuacji Wisły wszystko co nie jest sukcesem jest porażką. Co więcej części środków możliwych do zgromadzenia na zimowe transfery nie da się uzbierać... część kasy np. za pamiątki wciąż będzie uciekała "tylnym wyjściem", nie można też zaplanować niektórych "przesunięć strumieni pieniędzy" lub mieć pełną kontrolę nad ewentualnym dokapitalizowaniem klubu, bo przy nieuregulowanych sprawach właścicielskich i znaków towarowych byłoby to zbyt ryzykowne. To szkodzi Wiśle, bo teraz ważą się losy sportowego utrzymania zespołu w ekstraklasie i zamiast zastanawiać się "ilu i kogo?" trzeba wrócić do poprzedniego pytania "za co?". W tych aspektach to wydarzenie JEST porażką. A o co chodzi TS? Przecież to oczywiste: o kasę. Nie wiem tylko jakie dokładnie mają plany, ale możliwości jest kilka. Oczywiście podstawą jest założenie, że Wisła S.A zdoła wyjść na prostą, ale patrząc na wydarzenia z ostatnich 12 miesięcy, pytanie nie brzmi "czy?", a "kiedy?". Oto możliwości TS: 1. Towarzystwo udem wygospodaruje kasę na spłatę pożyczki i ponownie przejmuje kontrolę nad S.A. Nad Spółką oddłużoną, przynoszącą zyski i organizacyjnie oraz finansowo będącą na fali wznoszącej. Można z tego czerpać spore korzyści i to dość długo. Kilka milionów zysku rocznie ze Spółki rozpływałoby się w Towarzystwie na wszystkie niedofinansowane sekcje (zakładając "czyste" intencje TSu (w co trudno uwierzyć, zważywszy na wciąż niedokończone czyszczenie brudów po płetwiastych) lub w prywatnych kieszeniach wciąż tam buszujących ludzi od rekinów. 2. Można też odsprzedać S.A za duże pieniądze. Przypomnijcie sobie ile tam Mioduski (najpierw razem ze wspólnikami, następnie od wspólników) wydawał na zakup akcji Legii? Wobec takiej kasy nawet przyjście potencjalnego kontrahenta do TS i wzięcie przez niego spłaty Kuby, Królewskiego i Jażdżyńskiego na własne barki to drobne, a starczy by ponad spłatę "ratowników" dorzucił jeszcze trochę bezpośrednio dla TS i już Towarzystwo robi interes. W końcu jeśli trio przejmie Wisłę S.A na obecnych warunkach to TS nie dostanie zupełnie nic. TS nie ma więc żadnego interesu w oddaniu S.A na obecnych warunkach, zwłaszcza gdy okazuje się, że dobrze zarządzana Spółka może być kurą znoszącą złote jaja i generować milionowe zyski. Starają się więc maksymalnie przedłużyć okres, kiedy mają formalną możliwość ugrania czegoś dla siebie, bo w tak zwanym "międzyczasie" może wydarzyć się coś, co da im korzyść... a im dłużej to potrwa, tym większa szansa na zniechęcenie obecnego trio przez kolejne kłody rzucane pod nogi, jednocześnie coraz bardziej klarowna kondycja Spółki i tym większa szansa na pojawienie się innego kupca, skłonnego zapłacić TS za akcje.

69            -2
~~~SLAVA VVisla
Niech wszyscy zarobia a WISLA odzyska blask!
Optymalna wspolpraca jest wtedy kiedy wszyscy zarabiaja, wiec niech obie ekipy dzialaja tak, zeby kazdemu wpadal zysk. Nie ma ze kosztem pilki upadnie reszta 114-letniego klubu, ani nie ma, ze futbol upadnie, bo gdzies nie da sie znalezc kompromisu.

6            -70
~~~Gigant
100 % poparcia dla Legendy BŁASZCZYKOWSKIEGO i reszty ekipy
Cyrku ciąg dalszy . Sępy potrafiły oddać Wisle [...]owi z Kambodzy za czapke gruszek a teraz nie chca jej oddac ludziom ktorzy nie pozwoliliby zeby jej włos z glowy spad . Niestety nie wszystkie chwasty zostały wyrwane .

135            -2
~~~Rozpierdu cha2020
Dokładnie
Czyje macki Wisłocki Cię dopadły, przyznaj się. Nie udawaj że teraz bardzo walczysz o czyste intencje i gospodarność TSu… Nie wierze Ci... mścisz się że Cię odsunęli z prezesowania, sam o tym mówiłeś. Że z dnia na dzień Ci podziękowali !! wielki ts psia mać, Kambodżanin was w bambuko robił, kryliście mafie, podpisywaliście chore umowy a teraz wielka odnowa i dbanie o zysk i honor. Nie dbajcie o to, bo wy honoru za grosz nie macie !

90            -2
sk04
@~~~Gigant
Prawda. Jestem zwolennikiem całkowitego odcięcia się Wisły SA od tego szemranego towarzystwa z TS-u, które tylko czyha, by znowu położyć łapę na sekcji piłki nożnej :-( Stanowczo nie i stąd proponuję, aby zachęcać Naszych Bohaterów (Trójka), by rozszerzyli asortyment (koszulki i wszelkiej maści pamiątki) na stronie prawdziwa.wisla.krakow.p l i zupełnie odcięli się od wiślackiego sklepu :-) . A wówczas My, Kibice, będziemy mogli z czystym sumieniem i nieskrępowani kupować z legalnego i b. wiarygodnego źródła.

76            -2
~~~Zaufajmy
Tu cały czas chodzi o porozumienie
W znanej nam wszystkim kwestii. Jak narazie TS ogranicza Wiśle SA

48            -3
~~~Rozpierdu cha2020
i jeszcze jedno...
W tym wywiadzie w radiu Wislocki wychwalał Miette pod niebiosa bo 50lat Wisle oddał, ale faceta poznajemy jak konczy a mietta zakonczyl fatalnie. dal nam w prezencie miska zielaka dukata sarapate wawre i inne wynalazki, Dziękujemy Ci honorowy pozal się Boże prezesie ! o nasz TS... o nasz TS Kiedyś faktycznie był NASZ, dziś jest spalony jak ziemia w Australii. z pozdrowieniami Dla Burnsa i Twithe`a

75            -2
~~~AVE KUBA
TYLKO WISŁA SA
Niech WSZYSCY wreszcie zrozumieją ze nie ma Wisły bez Kuby .Ci którzy jączą,utrudniają próbują utrudnić Będą bezpośredni Winni upadkowi Wisły.Tego Wam Nikt Nigdy Nie Wybaczy.

49            -2
~~~OldTS
Cóż, ta ferajna z TS
Jest w stanie doprowadzić SA do bankructwa byle nie ustąpić. Mafia tak ma.

51            -4
~~~kazek
Porozumienie podpisana - nowi zawodnicy na pokładzie
Dziwicie się jeszcze ciszy dotychczasowej? Po prostu ekipa Ratowników nie ma zamiaru wyjść na frajerów, wykonać złotą robotę, która potem zostanie "przygarnięta" przez stare układy i patologie. Kolejny dowód, że ten spór ciągnie Wisłę w dół

55            -3