Wtorek, 4 lutego 2020 r.

Kolejny były wiślak dołączył do Socios

Stowarzyszenie Socios Wisła wciąż rośnie w siłę, o czym świadczy fakt, że nasz kolejny były piłkarz dołączył do jego grona. Od wczoraj nowym Socios jest bowiem Petar Brlek.

Chorwat grał w Wiśle w latach 2016-2017 oraz na zasadzie wypożyczenia z Genoa CFC wiosną 2018 roku. Łącznie w koszulce z "Białą Gwiazdą" wystąpił w 55 meczach, strzelając 11 bramek. Aktualnie przebywa na wypożyczeniu do występującego we włoskiej Serie B Ascoli Calcio.

Przypomnijmy, że z byłych wiślaków do Socios zapisali się m.in. Marcelo, Zdeněk Ondrášek, Marko Kolar, a także Rafał Pietrzak. Warto również dodać, że finansowo Socios Wisła wsparł także Jesús Imaz.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


17    Komentarze:

~~~:)
:)
Dziękujemy ! :)

79            -2
~~~Ryan
Dziekujemy
to naprawdę świetna sprawa, po rozstaniu się z Wisłą już tak wł. nic nie musi, a jednak czuje przywiązanie. Dziwne że nie słychać o podobnych krokach ze strony niedawnych Gwiazd: Szymkowiak, Kosowski, Żurawski...obym się mylił.

77            -2
Maxi
Wszystko pięknie ładnie ale....
...dziwi mnie bardzo że tak mało byłych piłkarzy Wisły jest w Socios ( nie wiem czy grający obecnie w Wiśle mogą należeć do Socios czy tu nie zachodzi jakiś konflikt interesów) Przecież większość byłych piłkarzy Wisły to majętni ludzie czy 50 , 100 albo 200 zł to dla nich tak dużo. Dużo pięknych słów padało jak to chętnie by pomogli Wiśle ale jak widać były to tylko słowa i jeszcze raz słowa . Pięciu piłkarzy byłych Wisły w Socios w tym jeden Polak widać gdzie niektórzy mają Wisłę i nie jest to serce a 4 d

70            -8
~~~tom123123
tom123123
Petar Wielki Szacun! Mam nadzieje, ze jeszcze zagrasz kiedyś w Wiśle :) Powodzenia

55            -2
~~~Badacz
Maxi i Ryan
Tym bardziej że najprawdopodobniej wejściówki na stadion na każdy mecz mają za free ;-)

31            -2
~~~tabaluga
zauważcie
Na sześciu byłych zawodników tylko jeden jest Polakiem. Za granicą mało kto mówi a po prostu robi, ani Marcelo, ani Zdenek, ani żaden z piłkarzy nie poleciał z tym do mediów a po prostu został Sociosem. Maxi i Ryan dobrze piszą, piłkarska kadra Cupiała gadała w mediach jakby to przyszli grać za darmo, a prawda taka że pewnie nawet by korków na nogi nie włożyli, bo byłoby, że kontuzja lub nie to zdrowie. A to też nie byli zawodnicy jak Kolar czy Brlek dla których Wisła była odskocznią do lepszej piłki i pieniędzy. Żurawski, Kosowski, Frankowski po prostu tutaj bardzo dobrze zarabiali jak na tamte i w sumie obecne czasy. Czy byliby tacy znani wtedy gdyby nie Wisła? Kto wie. Dzisiaj są na dobrych stanowiskach czy to w telewizji czy w Europarlamencie. Wywiady, przywiązanie do barw a prawda taka, że jakoś tego nie widać. Oczywiście nie mam zamiaru zaglądać im w kieszeń, bo to ich sprawa, ale jakby tylko 20 byłych zawodników tamtej epoki płaciło 100 zł miesięcznie to rocznie dałoby to kwotę 24000zł. Mało? Dużo? Grosz do grosza, na kilka piłek by było.

44            -4
ciaga
Do kolegów wyżej.
Może Kosa czy Żuraw również są w Socios i wspierają Wisłę, ale z różnych względów nie chcieli upubliczniać tej informacji?

20            -4
~~~Wisełka_K atowice
Kosowski
Można powiedzieć, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Co do naszych niedawnych gwiazd, to podzielam zdanie kolegów powyżej, że trafili na największą Wisłę tego wieku. Oczywiście deklarują sentyment czy przywiązanie do dzisiaj, ale jakoś nie potrafią tego przekuć w czyny. Gotowi są przyjechać na jakiś wspominkowy mecz, ale nic więcej, a przecież głównie dzięki tamtej Wiśle doszli wysoko. Swego czasu gościliśmy na WPiA UŚ w Katowicach podczas losowania jakiegoś mikołajkowego turniej Kamila Kosowskiego i jakie było moje zdziwienie a raczej zasmucenie kiedy Kosa powiedział, że najmilej wspomina kibiców na Cyprze, którzy byli najlepsi. Ani słowa o Wiśle...

18            -5
~~~ZaWsZe TS
A gdzie nasze gwiazdy
A gdzie gwiazdy Wisły Kosowski, Żurawski, Szymkowiak, Frankowski... Czyżby Wisła była bliższa obcokrajowcom czy Rafałowi.

26            -5
~~~V
V jak Veritas
Halo, halo po pierwsze nie wiemy czy są czy nie są, a po drugie od nikogo nie oczekuje się działań pod publikę, to ma iść świadomie prosto z serducha, tu jest Wisła Kraków. Wypowiedzi przedmówców kojarzą mi się z potrząsaną puszką i okrzykiem - "zbieramy na oprawę".

23            -3
Maxi
ciaga wątpię czy są w Socios
niby czemu mieli by nie chcieć tego upublicznić przecież to nie przestępstwo . Wisła to jedna wielka rodzina a rodzinie gdy jest w tragicznej sytuacji się pomaga . Nie słyszałem by się np byli gracze skrzyknęli coś zorganizowali dla klubu jakąś zbiórkę pieniędzy jak groziła nam praktycznie likwidacja a mogli by sporo zebrać niech by jeden przeszedł po starych kumplach z kapeluszem były tylko mgliste deklaracje że mogą wrócić na boisko .

12            -2
~~~ZaWsZe TS
Do veritas
Marcelo, Zdeněk Ondrášek, Marko Kolar, a także Rafał Pietrzak raczej nie robili tego pod publikę, tym bardziej należy im się wdzięczność, pod publikę to robił Kosowski mówiąc że będzie grał za darmo, takich mamy kopaczy...

14            -4
~~~V
@~~~ZaWsZe TS
No i super o to chodzi...ale z drugiej strony szanujmy się i nikogo o nic nie prośmy

14            -2
~~~☆ Guru^22 ☆
Jestes WISLAKIEM Petar!
Dziekujemy! WISLA RAZEM!

17            -1
~~~Smoczyca
Zostawcie już Kosę, Franka, Żurawia i wszystkich innych
Żaden z nich ani nikt nie jest zobowiązany wstępować do Socios. Bez względu na to, ile w Wiśle zarabiali. Za to, co zarabiali już kilka mistrzostw nam dali. Osobiście to na miejscu tych piłkarzy wkurzyłbym się, gdybym widział te wpisy. To tylko może oddalić a nie pomóc

19            -7
Kosmaty
Cóż, to dobrze świadczy o Wiśle.
Bowiem PO RAZ KOLEJNY, że Wisła to coś więcej nie tylko dla nas, ale także dla byłych zawodników, którzy dla nas grali. Co bardzo pozytywnie zaskakuje chodzi tu nie o wychowanków, którzy Białą Gwiazdę "wyssali z mlekiem matki", nie chodzi tu także o młodych Polaków, którzy piłkarsko startowali wpatrzeni w dominację Wisły trwającą całą dekadę, a piłkarskim wzorcem szczenięcych lat były triumfy Wisły Kasperczaka. Tutaj jest mowa w większości o zawodnikach z zagranicy, dla których była/miała być tylko przystankiem w karierze, miejscem promocji i odskocznią do dalszej kariery. Mieli oni być najemnikami, dającymi ile mogą i po dobrym spełnieniu obowiązku idącymi dalej w świat. Tymczasem pamiętają o Wiśle i chcą chociaż symbolicznie dalej mieć z nami powiązanie. To dobrze świadczy o Wiśle Kraków (musieli się u nas dobrze czuć), ale też po raz kolejny wzbudza naszą sympatię do nich. Powodzenia dla wszystkich piłkarzy-członków Socios, obyście mieli jak najwięcej szczęścia w pozostałej części kariery, także po jej zakończeniu. W Krakowie i na R22 ZAWSZE BĘDZIECIE MILE WIDZIANI ;)

12            -1
~~~zagłoba sum
Dziękujemy, Petar!
Jednak Wisła ma to "coś", ten magnes, esprit de corps!

15            -1