Niedziela, 9 lutego 2020 r.

Canal+ Sport: Trzech wiślaków w jedenastce kolejki!

Pierwsza kolejka ligowa w 2020 roku była niezwykle udana dla zespołu krakowskiej Wisły, nic więc dziwnego, że aż trzech piłkarzy "Białej Gwiazdy" znalazło się w jej najlepszej "jedenastce", którą nominuje redakcja stacji Canal+ Sport. Są to: Łukasz Burliga, Gieorgij Żukow oraz Alon Turgeman.

Oto pełna "jedenastka" 21. kolejki:

Mickey van der Hart (Lech) - Łukasz Burliga (Wisła Kraków), Jakub Czerwiński (Piast), Mikkel Kirkeskov (Piast) - Srđan Spiridonović (Pogoń), Michał Chrapek (Śląsk), Gieorgij Żukow (Wisła Kraków), Kamil Jóźwiak (Lech) - Flávio Paixão (Lechia), Alon Turgeman (Wisła Kraków), Giorgi Merebaszwili (Wisła Płock).

Piłkarzem kolejki został Paixão.

Źródło: Canal+ Sport


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


16    Komentarze:

~~~Prawdziwa Wisła ☆
Zukov
Już to lubię za sposób gry . Przypomina mi pola lloncha. Srodek pola mamy mocny ! A jeszcze Pawłowski chuca silva na ławce.. Turgeman będzie trafiał

66            -4
~~~kazek
Ładnie się panowie przedstawili Ekstraklasie :)
Oby tak dalej!

65            -3
~~~Johny Walker
Na wyróżnienie zasłużyła cała drużyna.
Wszyscy jednak nie mogą tu trafić. Alon, Gieorgij jak najbardziej, oraz Łukasz, o którym pisałem wcześniej. Tym panom gratuluję wyróżnienia, jak i pozostałym nie wyróżnionym. Dziękuję za dobre widowisko oraz ważne 3 punkty !

67            -2
Kosiarz
Gratulacje!!!
dla wyróżnionych i całego zespołu wraz ze sztabem !!!:-)

62            -1
Marek43
Gratuluje
Gratuluje Panowie - ale gdzie Basha

58            -3
~~~franek190 6
Żukow
Warto przypomnieć, że Żukow przechodząc do Wisły zgodził się na 10-krotnie (!) niższy kontrakt.

81            -4
~~~Kiko
Jaki Lonch?!
100 procent Mauro Cantoro!!! Ok. Trochę bardziej dynamiczny od El Toro jak Lonch :-)

47            -6
~~~Michax
:))
@franek1906 Nie ma w tym nic dziwnego, mlody chłopak, który Chce się wybić do mocnej ligii, w poprzednim zespole jak widać nie był zauważalny, a wszys y wiemy nie od dziś, że z polskiej ligi wybić się jest najłatwiej, piłkarze też to wiedzą, tymbardziej, że teraz nasze ekstraklasowe kluby pozbywają się najlepszych piłkarzy przy pierwszej lepszej okazji. Smutne ale prawdziwe. Żukow jest przekonany o swoich umiejętnościach i wie, że te niskie zarobki w Wiśle i tak mu się opłaca :) on i inni odstający w naszym klubie i nie tylko długo tu nie będą, niestety. Ale i tak cieszę się, że są teraz, jestem pewien że dadzą nam dużo radości w tym sezonie. Pozdrawiam :)

48            -4
~~~tw Bolek
~~~franek1906
No właśnie. Niestety cieszyć się jak niektórzy to będę dopiero wtedy jak nasza sytuacja się ustabilizuje i na to pozwoli. Teraz to jest tylko pisanie patykiem po wodzie jak w sprawie Olka .Wydaje się że sytuacja się poprawia i wszystko idzie w dobrym kierunku ale to dopiero początek mozolne drogi.

30            -1
~~~Jazda
Jazda
Jakby głębiej pomyśleć to nasi "ratownicy" lepiej zdiagnozowali ekstraklapę niż inni właściciele o dłużej w niej urzedujący a mianowicie wypożyczają zawodników, których i tak nie wykupią bo ogólnie wiadomo że gro obcokrajowców po pewnym czasie zamiast podnosić swój poziom to się dostosowuje (obniża) do poziomu ligi. 😄

23            -3
wilkrobert13 2
W tamtym roku napisałem...
Że skoro przegraliśmy 10 meczów pod rząd to pora wygrać teraz DZIESIĘĆ!I ...wygramy!Trzymajcie mnie za słowo.Wtedy kiedy to pisałem głosy były podzielone i chyba więcej było wątpiących w mój wiślacki idealizm...Jednak podążam własną drogą do szczęścia i coś czuję że znam właściwy TROP!!Amen.Mistrzostwa pewnie nie zdobędziemy ale pierwszy sezon Cupiała w Wiśle"na kredytach" Na trzecim miejscu się skończył i tego Nam Wiślakom życzę bo czuję że tej "Wiosny" zimnej gorącego serca Nam nie zabraknie i na"PUDŁO" WSKOCZYMY...:-)

29            -7
Kosmaty
W pełni zasłużenie.
Co tu dużo mówić, Wisła zagrała najlepszą piłkę w całej kolejce. Oby zespół potrafił to podtrzymać i złapał powtarzalność w kolejnych spotkaniach. Widać, że okres przygotowawczy został bardzo dobrze przepracowany, kondycyjnie drużyna gotowa do ligi, taktycznie widać, że wiedzą co mają grać, a schematy opracowane i nieprzypadkowe. Teraz jeszcze trzeba zgrać nowych i zbierać pozytywne efekty tej pracy (czyli punkty). Oby jak najczęściej Wiślacy byli nagradzani jedenastką kolejki.

28            -1
~~~Jedendwat rzy
Śródek pola kluczowy
Środek pola mamy bajeczny, a nim się wygrywa mecze. Basha, Żukow, Savicević idealnie do siebie pasują i przy sobie kwitną. Do tego trójka zmienników na nie stratnym w razie zmian poziomie. Chuca, Kuvejlić, Pawłowski nie martwiłbym się gdyby i taki środek wyszedł na mecz.

29            -2
ziomek
do Kosmaty
nie wiem czy Wisła zagrała najlepszą piłkę w całej kolejce, bo nie widziałem kilku spotkań, ale z podziwem patrzyłem jak wyprowadzają akcje, bardzo dobra gra całego zespołu w obronie oraz zabójcze kontry, na pewno musza poprawic gre obroncow z bramkarzem

27            -1
ddd
Seria wygranych
Wisłę stać na przedłużenie dobrej passy- Lubin wyglądał naprawdę apatycznie z Piastem,Korona to dramat, później Płock(to,co odwalili z Pogonią.. Sobol pewnie im niezły opier*** zrobił) . I później Derby. Jesteśmy w stanie zdobyć 9 pkt w 3 meczach- pytanie co później bo są pejsaci i lech. Mimo iż to brzmi jak wariactwo,to wciąż SĄ szanse na górną ósemkę,naprawdę w to wierzę-ale trzeba pokonać Płock i Lubin-to jest klucz do marzeń o górnej ósemce. Oby Skowronek pokazał co umie,odkąd przyszedł jest poprawa w defensywie,w ofensywie też lepiej-i chyba znalazł klucz do Wojtkowskiego. I najważniejsze: z Jagiellonią piłkarze wyglądali DOBRZE FIZYCZNIE- czyli coś co koncertowo zawalił Stolarczyk. Oby tak dalej,w tej lidze wszystko jest możliwe! JJJBG!!!

24            -2
Kosmaty
@ziomek, @~~~Jedendwatrzy
@ziomek Nieźle zagrał też Lech, ale tam większe pochwały niż za grę jako całej drużyny są za zwycięstwo tak dużą ilością młodych (4 młodzieżowców w wyjściowej jedenastce i 3 kolejnych na zmianę). To bardzo dobrze świadczy o Lechu i brawo dla nich, świetnie promują młodzież, ale przede wszystkim jak widać mają ją na wysokim poziomie. Różnica jest też w tym, że Lech grał z Rakowem, a Wisła z Jagiellonią. O ile Raków nie jest słaby, to jednak Jagiellonia ma lepszych piłkarzy i jest trudniejszym przeciwnikiem (punktów mają prawie tyle samo, tyle że Raków przegrał aż 11 spotkań, a Jagiellonia 8). Reszta zespołów zagrała znacznie słabiej lub najwyżej zrywami, choć emocji nie można im odmówić (np. Pogoń, która w 5 minut odwróciła losy spotkania... ale przez 3/4 spotkania grała poprostu piach). @~~~Jedendwatrzy Prawda, środek pola zadziałał w Wiśle szczególnie dobrze i zdominował Jagiellonię... a warto pamiętać, że jeszcze są rezerwy i nawet jeśli coś sypnie (czy przed czy w trakcie spotkania) są piłkarze o równie dobrej jakości na zmiany. Jest Chuca, który na koniec jesieni (po przestawieniu na nominalną pozycję w środku pomocy) zaczął grać dobrze i dobrze prezentował się w trakcie przygotowań (myślę, że na wiosnę zacznie pokazywać więcej ze swoich walorów), i jest jeszcze Kuveljić, który zgodnie ze słowami pracowników klubu ma być perełką tego okna transferowego (dość odważne stwierdzenie, kiedy nałożymy je na występ Żukowa... ale jeśli to się potwierdzi, to możemy oczekiwać jeszcze wyższego poziomu Wisły w tej strefie boiska).

14            -1