Niedziela, 8 marca 2020 r.

Artur Skowronek: - Wyszarpaliśmy bardzo ważny dla nas punkt

- Lech Poznań to bardzo dobra drużyna i dziś potwierdziła swoją bardzo dobrą, wysoką dyspozycję. Ta drużyna potwierdziła, że ma jakość i nieprzypadkowe bardzo wysokie aspiracje w kolejnym sezonie. Dlatego tym bardziej szacunek dla naszych piłkarzy, że trzymali tempo tego meczu. Była bardzo wysoka jego intensywność i wyszarpaliśmy bardzo ważny dla nas punkt. Na pewno jest to coś, co mentalnie buduje ten zespół, choć cały czas jesteśmy głodni zwycięstw - powiedział po remisie z Lechem, trener zespołu Wisły Kraków, Artur Skowronek.

- Szanujemy ten remis, napędzamy się dalej i szlifujemy swoje mankamenty, żeby lepiej wyglądać z Piastem Gliwice - dodał.

Pierwsze z pytań dotyczyło absencji w dzisiejszym meczu Jakuba Błaszczykowskiego oraz tego, czy zagra on za tydzień, w spotkaniu z Piastem.

- Właśnie dlatego dziś nie zagrał, żeby był do dyspozycji w następnej kolejce. Bardzo intensywny czas za nami, a każda drużyna chce wyeliminować nam to ważne ogniwo i bardzo odczuł te dwa mecze. Nie chcieliśmy niczego ryzykować, dlatego myślę, że te pare dni regeneracji, które dostał, pomoże w tym, żeby był w optymalnej dyspozycji na mecz z Piastem Gliwice - przyznał trener.

Niestety Wisła mecz z Lechem okupiła kolejnymi urazami, bo z takim murawę opuścili Ľubomír Tupta oraz Lukas Klemenz. Ten ostatni i tak za tydzień zmuszony będzie pauzować z powodu nadmiaru kartek.

- Jeszcze trudno jest mi uczciwie odpowiedzieć na to pytanie. Za chwilę "Lubo" pojedzie na rezonans i mam nadzieję, że jego staw kolanowy będzie cały, bo to o to chodzi. Jeśli chodzi o Lukasa, to już wcześniej miał dolegliwości, które odczuł grając na tej prawej obronie i nie chcieliśmy niczego ryzykować. Myślę, że dobrze mu zrobi ten tydzień teraz, gdy nie będzie brany pod uwagę na Piast, ale na Legię będzie gotowy do roboty - mówił.

Na zakończenie Skowronek został zapytany o to, czy wyobrażał sobie, że jego zespół zaliczy aż osiem kolejnych meczów bez porażki, co stało się właśnie faktem.

- Dawałem wiarę w coś takiego, a więc w serię, bo ta seria była kluczowa, żeby wydostać się z tej trudnej sytuacji i ona stała się faktem, bo mamy bardzo świadomą drużynę i bardzo dobrze przepracowany okres przygotowawczy - zakończył.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


9    Komentarze:

Geminus
w punkt
Bardzo cenny punkt.Cel na wiosnę to pewne utrzymanie , bo trzeba być realistą i patrzeć gdzie byliśmy.Brakuje Alona z przodu i oczywiście Kuby dziś.Taktycznie dziś dobrze , choć dużo strat w pomocy nie pomagało.Ale brawa dla sztabu za rozsądek i oby tak dalej.................

67            -4
Janusz
Mecz
Powim tak nerwów trochę było, Klemens się nie nadaje na bok obrony buchalik dla mnie słaby zero gry na przedpolu komunikacja z obroną dramat kopie piłę po autach i dobrze tylko plucie mu wychodzi ale cała reszta na plus dobry mecz z bardzo dobrym przeciwnikiem

35            -62
~~~OlgTS
Jak narazie to trener super
Wielu z nas go nie znało a tu proszę, okazuje się że niezły fachowiec bo to nie jest przypadek że jesteśmy w tym miejscu po dramatycznych momentach za Stolarczyka. No i ten okres przygotowawczy perfekcyjny, jest moc i jakość. Oby się darzyło trenerze!!!

71            -3
~~~Jazda
Jazda
Dobrze powiedziane. Wyszarpany punkt i trzeba go szanować

90            -1
sk04
Niech się skończy to fatum!
Dręczą Nas w tym sezonie kontuzje te mniejsze i te większe :-( Po meczu z Amicą pozostajemy na szpicy jedynie z Olkiem. Od początku tego roku, w każdym kolejnym meczu wypadał zawodnik z podstawowego składu, a nawet jego zmiennik (Niepsuj). Chyba nie ma drugiej tak dotkniętej nieszczęściem drużyny w Ekstraklasie. Wystarczy, żeby zabrakło dzisiaj w Amice Jóźwiaka i Gytkiera i praktycznie nie ma zespołu. A mimo tych kontuzji dajemy radę i nadrabiamy braki serduchem :-) Dzisiejszy remis to zupełnie inny punkt niż ten wywalczony z Płockiem. Nie silę się na porównania, bo szkoda słów. Walczymy dalej i nie załamujemy rąk, bo tak grająca drużyna przynosi Nam tylko radość. Dobrze, że z najbliższymi rywalami, tj. z Piastem i PoLegłą zagramy po ich meczach w PP. Oby z Kubą i Broziem (najwyższy czas, by powrócił na boisko :-) ). Za dzisiejszy mecz i wynik należą się Piłkarzom i Trenerowi serdeczne podziękowania :-)

26            -2
~~~goal
Nie miał łatwego zadania.
Mimo braku wartościowych napastników, potrafił to wszystko dobrze poukładać.

10            -1
~~~Jarek
Podsumowanie
W Gliwicach zagra Paweł Brożek zrobi swoje i trzy punkty jadą z kibicami do Krakowa, także będzie na sobotę napastnik, teraz będzie najsilniejsza obrona Burliga Janicki Herbert Sadlok- Błaszczykowski ,trio w pomocy, Chuca- Brożek, jest kim grać.

7            -7
~~~Jarek
Podsumowanie
Wojtkowski za Chuce bo musi być młodzieżowiec , reszta bez poprawek, taki to sposób na Mistrza Polski

6            -6
~~~BB
Brawo
Brawo Wisełki......

5            -1