Poniedziałek, 16 marca 2020 r.

Piłkarze Wisły na razie nie wrócą do wspólnych treningów

Jak podała "Gazeta Krakowska" - piłkarze krakowskiej Wisły na razie nie wrócą do wspólnych treningów. Pierwotnie wiślacy mieli rozpisane zajęcia indywidualne do dzisiaj i spotkać mieli się na zajęciach we wtorek, ale już teraz podjęto decyzję, że przedłużenie takiego stanu rzeczy potrwa do końca bieżącego tygodnia.

Jednocześnie patrząc na sytuację panującą w kraju można się spodziewać, że stan ten potrwa zapewne znacznie dłużej.

Źródło: Gazeta Krakowska


 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


8    Komentarze:

Jedrek1906
@charlie
Oki, pójdźmy Twoim tokiem rozumowania. Jeśli jednak zmniejszymy pensje piłkarzy, zróbmy to samo w innych sektorach. Na przykład z nauczycielami (nie odbywają się lekcje, przecież mają mniej pracy mimo e-elearningu), redaktorami (nie chodzą na konferencje, z których na codzień robią relacje) i może jeszcze strażnikami miejskimi (przecież ludzie piją w domu a nie na ławkach w parku więc są niepotrzebni). Mam wrażenie, że czas koronawirusa to taki trochę Festiwal Głupich Pomysłów. A może powinniśmy płacić piłkarzom więcej, przecież muszą utrzymać formę pracując „zdalnie”. Tak na poważnie, ten okres wpływa na nas wszystkich na rożne sposoby. Też chciałbym oglądać mecze, ale są rzeczy ważne i ważniejsze.

41            -12
Niewierny Tomasz
Zgadzam się
Powinni dostać średnią krajową.

22            -17
~~~kazek
Zanim ktoś podchwyci durny temat obcięcia piłkarzom wypłat
to niech się najpierw zastanowi, czy piłkarze mieli na tę sytuację wpływ? Czy odmówili gry, mimo nakazu pracodawcy? Czy łamią przepisy PZPN? Puknijcie się w czoło... Za takie pomysły, jak wasze, to Wisła wnet by skończyła bez zawodników i z kilkunastoma procesami. Nawet jeśli nie, to wystarczy, że któryś z piłkarzy by się podczas treningu zaraził, rozchorował i, nie daj Boże, umarł. Wzięlibyście to na karb swoich głupich wymysłów? Pewnie nie, zawsze winny byłby ktoś inny. Druga sprawa: nawet, jeśli nie patrzylibyście z ludzkiego punktu widzenia na takie zdarzenie, to przecież byłaby to też wymierna strata finansowa dla Klubu. Dlatego, nawet gdyby Klub miał piłkarzy w zadniej części jako ludzi, to powinien na nich chuchać i dmuchać. Każdy, kto takie postulaty podnosi to "Janusz biznesu" i bynajmniej nie ten z drugiej strony Błoń. A o zawodników się nie martwcie - dostali rozpiski i realizują je na pewno. Wisła stała się taką drużyną, że samo-motywacja będzie kazać większości z nich realizować plan, a reszta zrobi to, bo trener Skowronek to perfekcjonista i każdego potem z tego rozliczy. Trzymajcie się zdrowo i bez strachu o to, że pieniądze zepsują nam chłopaków :)

20            -15
~~~bronisław
kazek zanim tak sie zaczniesz wymądrzać
to zastanów się czy pracownicy wszystkich innych branż są winni temu że zostaną zwolnieni z powodu kryzysu. A tak się stanie na 100%. A druga sprawa - skoro mówisz żeby się wyszczy Janusze biznesu zastanowili nad pomysłem - to wlasnie ty januszu powiniens wiedzieć ze to pomysł aby ratować klub, bo bez meczów i kibiców klub nie przetrwa, gdyby musiał płacić tylko pensje i mieć same koszty

23            -10
~~~kazek
@bronisław
Wybacz, ale gdyby tak Klub zrobił, to już ŻADEN myślący zawodnik tu już nie chciał przyjść, a dwa, że przegralibyśmy (i słusznie) każdy proces wytoczony przez piłkarza czy innego pracownika Klubu. Przeraża mnie, że takie wpisy jak Twój są oceniane pozytywnie, bo raz, że to krótkowzroczne, dwa: nieuczciwe, trzy: niezgodne z prawem. Umowa to umowa, a tych należy dotrzymywać. Piłkarze zostali oddelegowani do indywidualnych treningów przez Klub, a to znaczy, że nie ma z ich strony żadnego czynnika, który mógłby uzasadniać jednostronne obniżenie pensji. A Klub zrobił to przede wszystkim z troski o ich zdrowie, ale też dlatego, że po prostu nie opłaca się ryzykować zarażeniem zawodników, co skutkowałoby ich "wyłączeniem" ze składu na jakiś czas lub nawet na stałe

13            -14
~~~Guru^22
Piasiasci propagandzisci
Przestancie siac ferment na stronach WISLACKICH. Macie po tytule w noge, po tytule w hokeja, nie mozecie tego przezyc? My sprzedalismy wiecej karnetow niz wy macie widzow na swoich meczach, wiec stac nas na placenie pelnej kwoty pilkarzom, nawet w momencie totalnego zatrzymania rozgrywek.

10            -11
~~~tsss
@~~~kazek
Nie wiem na jakim świecie żyjesz ale zerknij co się dzieje u nas na ziemi. Przestrzeganie umów powinno być respektowane jak najbardziej, ale na teraz są ważniejsze rzeczy niż upychanie kieszeni kopaczom. Gość w stanach zainwestował dużo kasy żele do rąk , podniósł cenę i zaczął zarabiać. Co zrobił rząd? Skonfiskował wszystko nie płacąc mu nic. To jest złodziejstwo ale pokazuje w jakich czasach żyjemy. Żyjemy w czasie wojny i niech to do niektórych dojdzie, a jak nie dochodzi to dojdzie w przeciągu kilku tygodni. Co do sprawy. Rozgrywki jak rozpoczną się do jesieni to będę miło zaskoczony. Do tego czasu bedzie taki rozpizd w całej gospodarce ( w sporcie również) że z małym uszczerbkiem wyjdą tylko najmocniejsi. Cała reszta będzie walczyć o życie.Kibice nie będą utrzymywać piłkarzy i klubów bo będą musieli utrzymać rodziny. W ostateczności dojdzie do tego że kluby będą zgłaszały upadłość tak jak wiele firm. Ludzie w tych firmach będą tracić pracę i piłkarze również będą tracić pracę. Rząd finansowo klubom sportowym nie pomoże bo będzie miał inne wydatki. Już teraz banki zawieszają ludziom kredyty - pamiętasz kiedykolwiek taką sytuację? Zapytaj ojca czy pamięta i będziesz miał odpowiedz w jakim czasie żyjemy. Opcji jest kilka: renegocjowanie kontraktów, zrywanie umów z jakimś odszkodowaniem lub zawieszenie wypłat ( na to nie wszyscy sobie będą mogli pozwolić). Moim zdaniem to piłkarze powinni pokazać teraz solidarność z resztą społeczeństwa i dogadać się po ludzku z klubami.

10            -6
~~~bronislaw
kazek
ale ja nie mówiłem o bezprawnym jednostronnym obniżeniu pensji ale rozmowach z piłkarzami. Jak będą wiedzieć że to grozi bankructwem klubu, to raczej będą woleli dostać mniej niż wcale. A poza tym wiadomo że to też chodzi o szczególną sytuację. Zobaczysz że w wielu krajach będą próbować takiego rozwiązania

12            -3