Czwartek, 14 maja 2020 r.

Nowe zasady organizacji meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy

Ekstraklasa S.A. przygotowała regulaminy określające zasady organizacji meczów w okresie pandemii. Szczegółowe wytyczne dotyczą obszarów: organizacji meczu, marketingowego, produkcji TV i współpracy z mediami. Przyjęte rozwiązania mają zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim osobom pracującym przy organizacji spotkań oraz utrzymać dotychczasowy wysoki standard transmisji meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Najważniejszym z zapisów regulaminu jest podział stadionów na specjalne strefy. Osoby z identyfikatorami przyporządkowującymi ich do danego obszaru, nie będą mogły przemieszczać się do innego sektora. Konferencje prasowe po meczu zostaną zamknięte dla mediów zewnętrznych i będą odbywały się w formie przekazu telewizyjnego, z możliwością zadawania pytań przez dziennikarzy za pośrednictwem rzeczników prasowych klubów. Kluczowym miejscem na obiekcie będzie "strefa zero", w której przebywać będą jedynie te osoby, które przeszły wcześniej izolację i zostały przebadane na obecność koronawirusa.

Ekstraklasa S.A. rekomenduje, aby kluby podejmowały wszelkie działania zachęcających kibiców do pozostania w domach i niegromadzenia się w związku z organizacją spotkań ligowych. Wszystkie osoby pracujące na stadionie (z wyjątkiem piłkarzy i sędziów oraz trenerów przekazujących wskazówki zawodnikom) zostaną zobowiązane do zasłaniania ust i nosa do momentu opuszczenia przez nich obiektu.

Specjalne procedury bezpieczeństwa zostaną wprowadzone również dla pracowników Ekstraklasa Live Park, którzy odpowiadają za realizację transmisji z meczów oraz obsługę wozów VAR. Nie wpłynie to jednak na standard przeprowadzanych transmisji. Prawie 300 pracowników poddało się też izolacji, zgodnie z zasadami nakreślonymi przez zespół medyczny pod nadzorem prof. Krzysztofa Pawlaczyka.

Na każde ze spotkań PKO Bank Polski Ekstraklasy będzie mogło wejść do 15 dziennikarzy. Wyznaczone zostaną dla nich specjalne miejsca poza strefami, w których mogą poruszać się osoby objęte izolacją. Dodatkowo, poza tym limitem, na mecze będą mogli wejść posiadacze praw telewizyjnych oraz przedstawicieli rozgłośni radiowych wyznaczonych przez Ekstraklasę S.A. lub klub, a także fotoreporterzy - dla tych ostatnich przewidziano ograniczenie do 10 osób na mecz.

Źródło: Ekstraklasa SA


 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


4    Komentarze:

GrzegorzS
Czyli lekko licząc na meczu przy R22
bedzie około 500 osób, bo to tych okołu 100 ludzi biegających wokół obu drużyn (piłkarze, trenerzy, działacze) trzeba doliczyć ochronę, pracowników służb, praconików utrzymujących obiekt, pracowników TV, dzinnikarzy. Jeśli to przmnożyć przez 16 klubów to mamy populacje ok. 8000 osób, ktore musza uchronic sie przez dwa miesiące przed zakarzeniem. A przecież zawodnicy nawet jak skoszarownai to beda gdzies mieszkac trenować miec kontakty, jak zresztą wszyscy z tej ok. 8000 populacji. Moim zdaniem jazda bez trzymanki nastawiona na kasę dla 4 za 16 klubów uczestniczących w tej zabawie. Tak po ludzku oby wszyscy zdrowi byli i bez problemów to przetrwali. Ale przeważnie jazda na żółtych papierach i oczmi przysłonietymi klapkami mamony kończy się na bolesnie dla uczestników.

22            -26
~~~Herti
@GrzegorzS
A teraz wez kalkulator (bo słownik ortograficzny to daremny trud) i wylicz prawdopodobieństwo zakażenia. W Małopolsce na ponad 3 mln mieszkańców kilka dziennie. Mniej niż rannych w wypadkach samochodowych każdego dnia. Wystarczy czasem pomyśleć,zamiast chłonąć medialne mądrości jak gąbka.

29            -11
GrzegorzS
Ty zaś Herti weź sobie
porozmawiaj z pierwszym z brzegu epidemiologiem czy lekarzem to objaśni Ci, że wirus jest i będzie współistniał z człowiekiem jak kilka innych. I szansa, że pojawi sie on w populacji zajmującej się wznowieniem tego sezonu jest 50%. Jeśli pojawi się w grupie zawodników, trenerów, osób związanych bezpośrednio z grą na boisku to wówczas wprowadzone zostaną wszelkie związane z tym rygory i rozgrywki się zakończą. Chyba, że komuś będzie zależało by to ukryć lub przejść nad tym do porządku dziennego. Nie będze wchodził w to co się dzieje i dlaczego tak jest. Ale zamazywana jest w Polsce i to świadomo skala zakarzeń. Pojawienie sie więc zakarzeń w grupie kilku tysięcy osób związanych z wznowieniem rozgrywek jest oczywiste. Jeśli projekt wznowienia sezonu upadnie to wszystkie wydane na to środki idą w piach, bo z powodu braku możliwości terminowego przesuwania meczy będzie się to musiało skończyc. Co więcej wznowienie nowego sezonu będzie dużo trudniejsze. Zamknięcie tych rozgrywek na obecnym etapie ma tę zaletę, że można w drugiej połowie czerwca zacząć grać nowe rozgrywki, które będą miały szansę być przeprowadzone we wmiarę optymalnych warunkach. Bo jeśli nawet pojawi się potrzeba wstrzymania paru drużyn to jest czas na przekładanie meczy ustalanie nowych terminów ich rozgrywania. Wedle wszelkich założeń za rok o tej porze ten wirus już nie będzie torpedował życia społecznego, gospodarki, bo nawet jak będzie zabijał osoby z grupy ryzyka to będzie już oswojony jak grypa, wygaśnie jak sars, populacja się uodporni lub szczepionka załatwi większość problemu. W Polsce a także w piłce jest grupa prąca by podnieść z tego co się dzieje jak najwiecej kasy i przytulic ja do siebie na fali tego co sie dzieje oby to nie zostało ukarane i to w sposób spektakularny. Oby dorgano 11 kolejek, oby nie pojawił się w grupie związanej ze wznowieniem rozgrywek ten wirus. Ale to są założenia oby, które mają z racjonalnym podejściem do problemu tyle spólnego co wiara w to, że Ziemia jest płaska. Wierzyć można choć w dobie podróży kosmicznych jest to głupota.

6            -11
~~~Daro
Nowe zasady organizacji meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy
A co z wykupionymi karnetami??

2            -5