Niedziela, 17 maja 2020 r.

Udany weekend kibiców - krwiodawców

W związku z trudną sytuacją banków krwi, Fundacja "Kibicujemy Życiu" i KHDK PCK Wisła Kraków zorganizowały wspólnie dwie akcje krwiodawstwa. I choć przypuszczaliśmy, że będzie dobrze, to aż takiego odzewu nie przewidywaliśmy. W ciągu dwóch dni w naszych przedsięwzięciach wzięło bowiem udział przeszło 70 osób, co, uwzględniając cały czas trudną sytuację epidemiologiczną, jest rezultatem wyjątkowym.

Szczególnie niedzielna akcja, która miała miejsce na parkingu przed Stadionem Miejskim im. Henryka Reymana, dała bardzo obfity plon. Dzięki rozgłosowi nadanemu wydarzeniu przez wiślackie media społecznościowe, już długo przed jej rozpoczęciem zjawili się pierwsi chętni. A ponieważ po nich przybywali następni i następni, w ciągu czterech godzin zarejestrowano aż 51 osób. 45 spośród nich zostało zakwalifikowanych do donacji, w efekcie czego udało się zebrać ponad 25 litrów krwi! Coś pięknego!

Dziękujemy Wam, Kibice-Krwiodawcy. Nie po raz pierwszy udowodniliście, jak wielką siłę stanowicie. Jesteście prawdziwym, dwunastym zawodnikiem Białej Gwiazdy.

Zarząd KHDK PCK Wisła Kraków


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


2    Komentarze:

~~~crew
Brawo
Brawo! Cóż więcej pisać.

14            -6
~~~gosc
Super
Jak zwykle wspaniali!

14            -3