Poniedziałek, 18 maja 2020 r.

Wisła znów bez drużyny rezerw?

Jak podała "Gazeta Krakowska" - po niespełna rocznym i ponownym istnieniu drużyny piłkarskiej wiślackich rezerw - w naszym klubie rozważana jest opcja ponownego zawieszenia jej występów w kolejnym sezonie rywalizacji małopolskiej IV ligi. Wszystko to związane jest oczywiście z kwestiami finansowymi, które są kluczowe dla ewentualnego kontynuowania tego projektu.

Przypomnijmy, że funkcjonujące od 2013 roku rezerwy Wisły został wycofane z rywalizacji ligowej na początku sezonu 2016/2017, kiedy to występowały w III lidze.

Reaktywacja nastąpiła od początku rozgrywek 2019/2020, ale pandemia koronawirusa nikomu w niższych ligach nie pozwoliła dokończyć rywalizacji. Wiślacy zamknęli więc bieżący sezon na rundzie jesiennej i trzecim miejscu w tabeli.

Źródło: Gazeta Krakowska


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


22    Komentarze:

~~~mr
może do tego nie dojdzie
Szkoda by było, same treningi nie zastąpią meczu ... to zwłaszcza dla młodych rozwijających się karier może być zatrzymaniem rozwoju, bo przecież nie każdy będzie miał możliwość grania w pierwszym składzie.

52            -5
sk04
Paranoja?!
To gdzie młodzi mają się ogrywać?! A co z piłkarzami pierwszego składu powracającymi po kontuzji? Przecież rezerwy są nieodzownym i podstawowym elementem zdrowo rozwijającego się klubu! Tym bardziej takiego, w którym trzeba będzie postawić na młodzież! To jest tak, jak byśmy podrzynali gałąź, na której siedzimy :-( Paranoja :-( :-( :-(

46            -12
~~~tymczasow o poza boiskiem
tymczasowo poza boiskiem
Brak GRAJĄCYCH rezerw = SPADEK. Rozumiem że nie ma kasy, że mamy w d... Akademię i młodych zawodników. Ale to oznacza że niegrający w meczu (gra tylko 11+3) z grupy 28-30 nie powącha murawy. Brak czucia piłki, komunikacji i automatyzacji zagrań (pierwsza piłka) będzie (jest) normą - widac to w meczach gdzie z konieczności muszą wejść. Inna sprawa to granie "spadów" z pierwszej w rezerwie. Dla większości to KARA. Jak wyglądała gra Wojtkowskiego, Burligi, Janickiego, Maka czy Niepsuja - wszyscy obecni na IV widzieli. Po takich pokazach nie powinni wejść na trening w pierwszej a co najwyżej w Akademii. Gdzie ma grać Broda czy Lis, Szot, Drzazga, młodzi z Akademii czy pozostali nie załapujący się do składu meczowego ? Na konsoli w Fifie ? Bez rezerw za 2 /3 lata Wisła będzie na poziomie 3 lub 4 ligi. O ekstraklasie możemy zapomnieć.

33            -8
~~~oko
oko Saurona
Rezerwy ? Przecież KUBA BŁASZCZYKOWSKI nie zagrał w nich ani minuty pomimo że był bez formy, po kontuzji... a Wasyl - Panowie biegali w pewnym momencie TYLKO w jedną stronę !! Ale by zgrać w rezerwach .... trzeba umieć przyznać że czegoś brakuje - a na to trzeba mieć .... (tu wstawiamy mniej lub bardziej trafne uwagi - to dla mniej kumatych). Bez rezerw gdzie zawodnik się odbudowuje, gdzie gra zaplecze i nie łapiący się na pierwszy skład lub młody narybek czeka nas spadek. No chyba że parę klubów zbankrutuje.Nic nie zmienia faktu że pomysł bez rezerw jest .......:-( . 200 000 to dużo ale bez ich wydania ( 4 pensje pewnego zawodnika który pobiera za nic kasę w Pierwszej) cała zabawa z ekstraklasą idzie się kochać. I to od tyłu.

28            -11
~~~Name
Deal jest prosty.
Drużyna jednego ze sponsorów Wisły nie weszła póki co do IV ligi. Jak rezerwy się wycofają, zwolni się miejsce, a sponsor Wiśle to wynagrodzi. Ale żeby było jasne tego dealu nie popieram.

14            -5
GrzegorzS
Likwidowanie drużyny rezerw w momencie
gdyby nie wznawiano na przestrzeni paru miesięcy rozgrywek w IV lidze w sumie jest rozwiązaniem sensownym, bo jaki cel miało by istnienie bytu, którego zadaniem jest umozliwienie gry pewnej grupie zawodników, gdy tej gry nie mam. Samo trenowanie dla trenowania nie ma sensu. Jednak gdyby rozgrywki IV ligi miały ruszyć od nowa w lecie to moim zdaniem był by to bład. Wydatki ponoszone na ten cel nie zrujnuja budżetu a przyczyny dla których powołano zespół rezerwowy nie ustały. Mam nadzieję, że władze klubu podejda do tematu spokojnie i rozważnie i poczekają przede wszystkim na rozwój sytuacji. Jest sporo niewiadomych, które moga miec wpływ na decyzje. Pierwszym podstawowym jest czy jesienią między wrześniem a listopadem będziemy mieć epidemiologiczną powtórkę z rozrywki. Jeśli tak i pracowac i startowac będzie jedynie ekstraklasa i ewentualni CLJ to w sumie działanie zespołu rezerw będzie bezprzedmiotowe, jeśłi jednak rozgrywki beda prowadzone to już będzie inna sytuacja.

20            -10
adrianrtf1
trochę o drużynach rezerw...
Posiadanie drużyny rezerw nie jest ani czarne ani białe. Byłem drugim trenerem w rezerwach jednej z drużyn ekstraklasowych. Kilka faktów: - wszelkie spadki z pierwszej drużyny to była kara zarówno dla nas jak i dla tego zawodnika. Jakim by nie był profesjonalistą w pierwszej druzynie, w drugiej było zawsze granie na pół gwizdka - ogrywanie młodych...z całym szacunkiem ale jeśli 18-19 latek ma być potencjalnym zawodnikiem pierwszej druzyny, to w tym wieku (jeśli nie łapie się do pierwszej) powinien ogrywać się na poziomie I-ligowym, w najgorszym przypadku II-go, a nie gonić się z amatorami, często z nadwagą na IV-ligowych boiskach - zawodnicy po kontuzjach...skończmy z tym mitem. Czy myślicie, że np właśnie powracający po kontuzjach Dembele, Suarez czy Hazard zanim zagrają w pierwszych drużynach, będą grać gdzieś po III-ligach? - koszt utrzymania rezerw to od 1,5mln w górę Tak więc posiadanie drużyny rezerw wg mnie ma sens od II-ligi, a na taką na teraz nas po prostu nie stać.

21            -9
~~~Radekrrrr
Socios
Myślę, że może Socios jest w stanie zebrać potrzebny hajs na 2 drużnę, lub część kwoty ze składek przeznaczyć na jej utrzymanie. Jestem członkiem Socios i z chęcią dorzucę się do utrzymania drugiej drużyny!

12            -9
olszaI
A tym czasem ....
Wieczysta organizuje rezerwy....ech....

15            -4
~~~tymczasow o poza boiskiem
do adrianrtf1
Zawsze zadziwia mnie porównywanie naszej ligi (ekstra ?) z angielską, niemiecką, włoskom. "Młody" zawodnik wypożyczony do 1 lu 2 ligi? A ilu takich było przez ostatnie 2/3 lata - no niech będzie 5 lat ? Popatrzmy na przestrzeni 3 lat na CLJ - naturalne zaplecze ? Gdzie oni są ? Patryk Moskal, Śliwa, Wyjadłowski, Banik, Chorążka ( ten jedyny grzał na wypożyczeniu ławkę Rakowa i Zagłębia Sosnowiec), Broda ( bronił w rezerwach), Korczyk, Janik, Durda i .... można wymieniać. podobno są to czasy "słusznie minione". Wypożyczenie zawodnika ma być transakcja WIN-WIN młody ogrywa się nabiera pewności, automatyczności podnosi swoja wartość rynkową i umiejętności. Można takiego zawodnika albo wytransferować ( nie lubię słowa sprzedać) albo wprowadzić do drużyny. To teoria - u nas praktyka - to robienie ze źrebaka konia wyścigowego na miarę Ascot w Anglii. Przy braku jakichkolwiek zawodników mówienie o wypożyczeniu i ogrywaniu młodych to duża pomyłka. Również podawanie przykładów zawodników wracających po kontuzjach z lig zagranicznych to nieporozumienie. Baza rehabilitacyjno-treningo wa, dostęp do zaplecza sportowego boiska treningowego ( my mamy jedno , Akademia jedno), rehabilitantów osobistych trenerów to naprawdę robi różnice. I proszę uwierzyć (można sprawdzić w internecie) że w Anglii gra i treningi w rezerwach gwiazd pierwszej drużyny nie jest czymś nieznanym. A jeśli chodzi o wkład finansowy - niestety nie da się kupić (jeszcze :) ) miejsca w II lidze. Trzeba mozolnie zapracować sobie na to. I ponieść tego koszty. Jeśli kogoś nie stać to może niech zainwestuje w bar sushi lub hotel - ale ostatnio to też niedochodowe.

19            -7
adrianrtf1
Do tymczasowo poza bosikiem
Do kogo wobec tego chcesz się porównywać, brać przykład, jeśli nie do najlepszych? Chyba, że uważasz, że ich praktyki są złe... Nie było za wielu wypozyczonych bo po prostu nie prezentują takiego poziomu. Jak sam widzisz nie wyróżniają się szczególnie na poziomie 3 czy 4 ligi w naszych rezerwach. Chyba zaiste najlepszy z nich czyli Chorążka, jak sam piszesz nie dawał rady grac na poziomie I-ligi. Jaki więc byłby cel grania nim na poziomie III czy IV ligi? Bo nagle odpali? Co najwyżej na tyle odpali, że będzie max na poziomie I-go ligowym całą karierę. Oczywiście, że w topowych ligach zaplecze boiskowe, rehabilitacyjne itp jest lepsze ale uwierz mi, u nas też pracują znakomici rehabilitanci, którzy potrafią przywrócić zawodnika po kontuzjach. Zgadzam się, że trzeba mozolnie zapracować sobie na miejsce w II lidze ale u nas niestety jest jeszcze na to za wcześnie. Akademia musi popracować jeszcze kilka lat, żeby dostarczyć odpowiednich zawodników. Najlepsza akademia w PL, czyli Lech dopiero od roku ma druzynę w II lidze. Sprawdź sobie co wcześniej robili z młodymi zawodnikami, którzy mieli potencjał na grę w pierwszej drużynie (Moder, Puchacz, Tomczyk, Wasielewski, Jóźwiak, Gumny). Wszyscy byli wypożyczani do I-ligowych drużyn. W tym czasie nakłady na akademię wynosiły 4mln + rocznie. Dopóki nie stać nas na taki wydatek utrzymywanie druzyny rezerw na poziomie IV-ligowym jest stratą pieniędzy..

9            -11
~~~tymczasow o poza boiskiem
Summa summarum
Czyli nie stać nas na ekstraklasę. A rezerwowi niech biegają w bloku po schodach i czytają motywacyjne broszury. Nic o polityce zarządzania zawodnikami, skautingu (no bo przecież transfery nowych (młodych ?) nie wypaliły), wprowadzaniu i wypożyczaniu wychowanków. Podałeś większość powodów dla których sportowo jesteśmy tu gdzie jesteśmy - z grupą weteranów, zawodnikami z krótkimi kontraktami ( bo kto się będzie wiązał z zespołem w którym gra jedynie 14 zawodników, a reszta występuje w spotach na YT), i bez zaplecza kadrowego i sportowego. Miejmy nadzieję że aktualnie zarządzający Wisłą mają inny pogląd niż przedstawiony przez Ciebie, a przynajmniej rozumiejący zależności pomiędzy tymi rzeczami.Nie chodzi o wydawanie całej góry pieniędzy(4 mln) ale by wydać je mądrze. Brak rezerw po prostu mądre nie jest.

14            -6
~~~daf
Rezerwy
Moim zdaniem, dla drużyny ekstraklasowej rezerwy w IV lidze nie mają sensu. Za duża różnica poziomów. Albo II liga (jak Lech), albo wcale. A na II ligę trzeba mieć kasę. Tyle w temacie.

13            -11
~~~BartekBar tek
@adrianrtf1
Dlatego w drużynie rezerw powinni wdrażać się głównie zawodnicy CLJ. IV liga półamatorska to jednak w moim przekonaniu poziom dużo wyższy niż liga juniorów i można świetnie przygotować się do profesjonalnego futbolu. Zawodnicy starsi, nie łapiący się do I składu, powinni ogrywać się na poziomie I czy w ostateczności II Ligi. Tutaj zgoda. Czas w końcu skończyć z tym traktowaniem gry w rezerwach zawodników siedzących na ławce i potrzebujących rytmu meczowego, jak karę. Trzeba zmieniać tą mentalność nazwijmy to gwiazdorską. Oni po prostu boją się blamażu, ale prawdziwy profesjonalista sobie z tym poradzi i pokaże na co Go stać na każdym poziomie rozgrywkowym. Jestem z racji na przydatność piłkarską za istnieniem rezerw. Finansów jednak nie przeskoczymy.

9            -1
adrianrtf1
do tymczasowo poza boiskiem
Na ekstraklasę nas stać. Nie stać nas na bezsensowną drużyne w IV lidze (na teraz). Zależność między I a II drugą drużyną bardzo mocno spada wraz z różnicą między ligami, w których grają. Oczywiście, że bym chciał, żeby była druga drużyna na poziomie II ligi ale na teraz nie mamy na to możliwości ani sportowych, ani finansowych. Więc trzymanie na siłę tej druzyny po to, żeby grała w IV lidze naprawdę nie ma sensu. Kluby z którch powiiniśmy brać przykład, zawodników w których widzą potencjał, wypożyczają do klubów grających w przyzwoitych ligach. Tych których kupują też.

6            -9
Maxi
Jestem za drużyną rezerw ale ....
..zarząd myślę że wie co robi i po prostu może nas nie stać na drużynę rezerw . Ja temu zarządowi ufam ci ludzie pokazali że są dobrym ,, gospodarzem ,, CASS Construction and Steel Structures jest mocno związana z Pogonią Staszów która jak się nie mylę jest w 4 lidze i może jest taki pomysł by naszych piłkarzy ogrywać w Pogoni tak że ja bym nie panikował że nie będzie drużyny rezerw chociaż jestem za nią ale ta drużyna rezerw to moze będzie Pogoń .

12            -6
Maxi
Może klub satelicki jest alternatywą dla rezerw
Tutaj ciekawy link link » Tak że może o to chodzi by ci co się nie łapią w pierwszej drużynie grali w Pogoni Staszów ( chociaż nie wiadomo kiedy to nastąpi bo niższe ligi nie grają )

10            -5
~~~goal
Bez przesady z tymi rezerwami.
O pierwsze, rezerwy w IV lidze nie mają sensu. Po drugie, na rezerwy w wyższej lidze trzeba przeznaczyć sporo pieniędzy. Po trzecie, powracający po kontuzji, to od razu wskakują do pierwszego składu, bo takie są realia wąskiej kadry zespołu. I to nie tylko w Wiśle.

4            -5
Kosmaty
Cóż, spodziewany ruch.
Wisłą w chwili obecnej rządzi przede wszystkim ekonomia. Brutalna i zimna s.ka... na dłuższą metę nie da się jej oszukać. Drużyna rezerw pochłania niemałe środki (zatrudniony dodatkowy cały sztab szkoleniowy i wyjazdy na mecze to tylko wierzchołek znacznie większych wydatków). Generalnie koszty utrzymania rezerw są wysokie, a w dobie koronawirusa (a także w czasie po koronawirusise, gdy wszystko będzie się dopiero stabilizowało) koszty te nie dają Wiśle żadnych korzyści w walce o utrzymanie się na powierzchni, za to są kotwicą ciągnącą ją pod wodę obciążając i tak już straszliwie napięty budżet. Czy jest to, jak zarzucają niektórzy, element większej sprawy i jakiegoś "układu ze sponsorem"? A jaki sens ma to pytanie wobec prostej prawdy napisanej powyżej? Wisły nie stać teraz na utrzymanie rezerw.

5            -7
~~~?
?
A może dałoby się znaleźć sponsora na drużynę rezerw?

6            -3
~~~~~tymczas ow o poza boiskiem
Koniec rezerw
Niestety wygląda na to że faktycznie to koniec rezerw. Uważam że zakończy się to źle dla Klubu. Ponowne odtworzenie rezerw będzie mega trudne. Koszty zatrudnienia (kontraktów) będą rosły. Wartościowi młodzi gracze wybiorą inne kluby w mieści. Oby tylko nie spaść w tym sezonie - będzie to oznaczało zaoranie Klubu.

11            -6
~~~Jarek
Rezerwy
Jak poinformował Pan Jerzy Nagawiecki , Czarni Staniątki i rezerwy Wisły nie zagrają w nowym sezonie w 4 lidze

1            -4