Sobota, 23 maja 2020 r.

Kibice będą mogli wrócić na stadiony?

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek poinformował, że jest po rozmowie z premierem rządu, Mateuszem Morawieckim, a tematem ustaleń obydwu panów była ewentualna możliwość rozgrywania meczów piłkarskich z udziałem kibiców.

Tych na stadionach miałoby być maksymalnie 20% całego dostępnego obiektu, ale nie więcej niż 999 osób.

Przypomnijmy, że już za tydzień wznowione mają być rozgrywki Ekstraklasy, w której to mecze odbywać mają się bez udziału fanów. Oczywiście aby udało się to odmienić sytuacja epidemiczna w naszym kraju musiałaby nadal ulegać stabilizacji.

Warto być może w tym miejscu nadmienić, że np. w Małopolsce w przeciągu ostatnich 48 godzin przybyło tylko sześć nowych przypadków osób zdiagnozowanych jako zarażone koronawirusem. Aktualnie w naszym województwie zarażonych jest 417 pacjentów, a od początku epidemii zdiagnozowanych 1 171 przypadków.

W całej Polsce dotychczas rozpoznano zarażenie u 20 931 osób.

Źródło: TVP Info, własne


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


22    Komentarze:

~~~mc
cóż
na Kałuży i tak nie uzbierają ;-)

76            -2
~~~CPCZ
Matematyka a realia
0.034% liczba ludzi dotkniętych wirusem. Czy gdyby taki odsetek promila próbował zwrócić na jakaś istotną kwestie uwagę zostałby potraktowany poważnie ? Pytanie retoryczne. Toteż czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego korona jest tak traktowana ? Bo ja chyba nic nie rozumiem co sie w tym świecie dzieje, jakiś głupi jestem.

60            -24
~~~Loża szyderców
Erzatz
Po co to? 999 osób to śmiechu warte. Po co nam tez erzatz normalności? Tylko pełne stadiony. Wszystko albo nic!

31            -27
lukaszqr
bilety rodzinne i dla szkol
Dzieci do szkoly moga chodzic a na stadion nie?

19            -17
~~~WisłaNaZa wsze
Dobry ruch
Pisałem o tym już wcześniej, że nie widzę problemu dlaczego na stadion nie mogłoby wejść np 20% pojemności, skoro aktualnie mamy niemalże pełne sklepy.

33            -9
~~~Kibol_Lud ojad
Kto wejdzie?
Może pierwszeństwo powinni mieć wieloletni posiadacze karnetów sezonowych? Ktoś wie ile u nas takich poszło? Pytam o te na cały sezon - nie na rundę.

15            -6
Kosmaty
@~~~WisłaNaZa wsze, @~~~Loża szyderców
~~~WisłaNaZa wsze Rozumiem o co Ci chodzi i częściowo się zgadzam... jednak w sklepie ludzie w przypływie emocji nie rzucają się sobie w objęcia po każdym strzelonym golu (chyba nawet najlepsza wyprzedaż nigdy do tego nie doprowadziła :D ). Trudno porównywać stadion do supermarketu (no chyba że jeden konkretny, ale to raczej ewenement niż norma), inne miejsce i inne zachowanie ludzi. ~~~Loża szyderców Nie deprecjonuj tego tysiąca. Przy cenie 40zł/bilet da to 40 tysięcy złotych, jeśli wierzyć doniesieniom o nowej umowie i nieoficjalnym szacunkom kosztów nowej umowy (jakoby pewnym wyznacznikiem miała być umowa Garbarni), to te 40 tysięcy złotych ze sporą nawiązką pokryłoby koszty organizacji spotkań. Zamiast tracić na każdym domowym spotkaniu, co nawet przy niższych kosztach najmu do końca sezonu mogłoby dać około tysięcy złotych, moglibyśmy zarobić sto tysięcy, czyli budżet odetchnąłby na 200 tysięcy złotych (z -100.000zł na 100.000zł).

10            -12
Engrandel
Może wcześniej warto byłoby otworzyć przychodnie?
999 osób nie zbawi budżetu klubu. Jeżeli stadiony otworzą, a w przychodniach nadal będą porady na telefon to będzie paranoja. Sądzę jednak, że z tą paranoją przyjdzie nam żyć co najmniej do końca obecnego roku.

8            -8
Kosiarz
Kosmaty
no chyba, że te 999 osób to będzie 999 osób z karnetem.... i Twoje wyliczenia pójdą się ciurlać, bo nie było nigdzie napisane, że w związku z pandemią karnety tracą ważność...

16            -1
gamber
impreza masowa
999 ponieważ od 1000 to już imreza masowa, a tę trzeba odpowiednio zabezpieczyć, uzyskać zgody służb, miasta, zapewnić odpowiednią ochronę, to są duże koszty też. To rozsądna decyzja na dziś, ale wirus zanika u nas i myślę , że za ok miesiąc stadiony się znów zapełnią. Cierpliwości.

18            -1
~~~Wiślaktsw
Wszyscy na Legię
Wszyscy na Legię!!

17            -8
Kosmaty
Kosiarz
To trudny temat. Ponieważ karnetów ile masz sprzedanych? Kilka razy więcej niż te 1000 miejsc. Zatem którzy karnetowicze będą mogli wejść na mecz, a którzy obejdą się smakiem? Ale faktycznie uczciwie by było, gdyby to oni mieli pierwszeństwo w wejściu na spotkanie (w końcu już za nie zapłacili, a i tak przy części z tych już zapłaconych spotkań będą musieli obejść się smakiem...), a takim wypadku moje wyliczenia przestają być właściwe. O tym aspekcie rzeczywiście nie pomyślałem.

10            -3
~~~Jarek
Bilety
Na stadion dostaną się tylko członkowie Socios posiadający karnety, taka decyzja właścicieli .

8            -8
esaper
Jarek
A skąd ta wiadomość ?

6            -2
GrzegorzS
W sumie z tego co sie dowiedziałem to trwaja
rozmowy na temat wpuszczenia przy pewnych określonych zasadach na mecze pewnnej określonej grupy widzów na każdym stadionie. Jeśli moje źródło ma rację to nie koniecznie musi to być jedynie 999 osób. Ale by wejśc na mecz trzeba będzie spełnić kilka warunków by zaproszonym. Ważkim pytaniem jest to co może storpedować te rozmowy. To zachowanie kibiców wobec tego faktu, że np. ok. 1500/2000 widzów będzie mogło zobaczyć dany mecz ektraklasy na niektóeych duzych stadnionach. Pytanie podstawowe jak zachowaja się Ci nie zaproszeni i czy nie wybiora sie pod stadion. To storpeduje cały plan. Ważnym w całym procesie będzie zachowanie kibiców podczas pierwszej granej kolejki. Jeśli pod stadionami gdzie będą grane mecze nie będą się gromadzić kibice zespołów to już w drigiej kolejce po restarcie jest możliwe wpuszczenie na obiekty wyselekcjonowanej zdrowej gotowej by wejść na mecz populacji. Założenie jest takie na stadionach małych do ok. 1000 widzów. Na obiektach dużych do 10% pojemniości całego obiektu i maksymalnie 20% pojemności największej trybuny. Na R22 mogło by to być np. 20% wypełnienie trybuny "E", czyli ok. 1760 widzów. Pytanie czy w tę grupe będą wliczni obsługujący mecz, ochrona, itp. Jest to jakas nadzieja na normalność. Trzeba czekac w spokoju.

5            -4
Maxi
999 kibiców jestem całym sercem za tym .
Nawet przy tych 999 kibicach lepiej się będzie grało piłkarzom niż przy 0 i tych 999 kibiców może też stworzyć fajną atmosferę a i jakiś doping będzie wiem coś o tym bo mieszkam na wsi i chodzi na nasze mecze kilkaset osób ale atmosfera czasem jest gorąca . Tak że nie p..lcie głupot że wam obojętne czy to 999 kibiców czy zero . Kwestia jacy to by mieli być kibice i nie miał bym nic przeciwko temu jeśli byli by to członkowie Socios w końcu wspierają klub i to nie małymi kwotami . I jeszcze coś 999 osoby to nie impreza masowa i koszta są o wiele mniejsze tak że pomysł z tymi 999 osobami uważam za dobry chociaż za Rudym nie przepadam

7            -2
Maxi
I jeszcze coś
Niech to będą ludzie z Socios czy ci z karnetami ale jeśli kochają swój klub niech zadeklarują że zapłacą za bilet te 50 zł to będzie 50 tysięcy za spotkanie . W ogóle się dziwie Wiśle że nie sprzedaje wirtualnych biletów jak chociaż by Lech ( Widocznie dużo kasy mamy sarkazm ) albo dlaczego nie zrobi takiej akcji jak Borussia Moenchengladbach gdzie sprzedano 16 tys kartonów z twarzą za ok 20 euro . Karton ze swoją podobizną to nie kibic ale pięknie by to wsparło Wisłę sam bym zapłacił te 50 zeta za swój r..yj hehe i moją kartonową postać na stadionie .

7            -6
GrzegorzS
Maxi a ile ty zamierzasz zadeklarować
jeśli kochasz swój klub??

2            -4
GrzegorzS
I do uświadomienia Socios nie muszą
w większości już nic więcej delkarować, by móc dostać w prezencie mały ukłon ze strony klubu. Bo jak go dostana a nie zadeklarują to znaczy, ze nie kochaja swojego klubu tak jak Maxi. Porażka. Większość Socios rocznie wkłada w Wisłę bezzwrotnie z serca minimum 1200,00 zł. (600,00 zło w ich imieniu niedorostków płaca rodzice tez Socios). Do tego dochodzą spontaniczne akcje, pojawiajace się projekty, akcje klubu które kupują, wiekszośc socios ma tez wykupione karnety sezonowe. Ty im jeszcze propnujesz, by sobie dorzucili deklarację 50,00 zł. Jesteś Socios to złóż taka propozyje na władz stowarzyszenia. Nie wkurzaj swoją bezdenna głupotą. Widać, że do wioski w której mieszkasz nie doszły jeszcze podstawowe zasady zachowania wedle klasycznej kindersztuby wkładane czasem przez d...e. Może ty wreszcie coś zadeklarujesz, bo pomsłami to wprost kipisz.

5            -7
GrzegorzS
Zaś dla zainteresowanych Socios
taki link do kolejnego sukcesu link »

3            -5
Maxi
Do Grzegorz
Mądralo sam coś zaproponuj a nie się wymądrzasz . Jacy to niby mają być kibice dobrze to niech klub zrobi jakieś losowanie jeśli ci nie pasi to że te 999 osób to powinni być ci z Socios albo posiadacze karnetów . Ja coś zaproponowałem jak wirtualne bilety czy pomysł jak na Borussii by wesprzeć Wisłę dla ciebie to beznadziejne pomysły dla mnie super .A co do Wsi przez 30 lat mieszkałem w mieście teraz od 10 ciu na wsi i nie obrażaj ludzi mieszkających na wsi bo niczym się nie różnią od tych z miasta . Proponuję też czasem poczytać samego siebie jak ja bym takie bzdury jak ty pisał to bym się ze wstydu spalił .

11            -3
~~~John
kibice na stadiony
A co wykupionymi karnetami?jakieś zwrotu,bonusy ....itp

5            -7