Wtorek, 2 czerwca 2020 r.

Wisła Kraków z licencją na grę w Ekstraklasie

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski klubów Ekstraklasy, przyznając im licencję na grę w sezonie ligowym 2020/2021. Wśród klubów, które ją otrzymały znalazła się krakowska Wisła.

Licencja "Białej Gwiazdy" uprawnia nas do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy, jak i w rozgrywkach klubowych UEFA.

Jednocześnie zostaliśmy zobowiązani do realizacji ugód zawartych z zawodnikami, w terminach wskazanych w przedmiotowych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania.

Dodajmy, że jedenaście klubów, tj.: Arka Gdynia, Cracovia, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lech Poznań, Legia Warszawa, Piast Gliwice, Śląsk Wrocław, Wisła Płock, Zagłębie Lubin - otrzymały licencję bezwarunkową.

Lechia Gdańsk musi zapłacić karę w wysokości 10 tys. złotych oraz zrealizować ugody. ŁKS Łódź i Pogoń Szczecin otrzymały nadzór infrastrukturalny. Z kolei Raków Częstochowa otrzymał licencję na występy na stadionie w Bełchatowie oraz zobowiązano go do zapłaty, jako środek nadzoru, kwoty po 30 tysięcy złotych za każdy mecz rozegrany w rundzie wiosennej w roli gospodarza na innym obiekcie niż znajdujący się przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie.

Licencję na grę w Ekstraklasie otrzymały ponadto klubu aktualnie I-ligowe, tj.:

- Bruk-Bet Termalica Nieciecza,
- Zagłębie Sosnowiec,
- Podbeskidzie Bielsko-Biała,
- Miedź Legnica,
- GKS Tychy,
- Warta Poznań (z grą na stadionie w Grodzisku Wlkp.).

Licencji nie otrzymały: GKS 1962 Jastrzębie, FKS Stal Mielec, Stomil Olsztyn, Olimpia Grudziądz oraz Radomiak Radom.

Jednocześnie w związku z przedłużającym się stanem epidemii wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-C0V2, którego skutków ekonomicznych nie da się dokładnie przewidzieć, wszystkie kluby biorące udział w procesie licencyjnym na sezon 2020/2021 zostały objęte nadzorem finansowym. Zdaniem Komisji koniecznym jest w najbliższych miesiącach szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej klubów.

Źródło: PZPN


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


8    Komentarze:

GrzegorzS
No to poraz pierwszy od jakiegoś czasu
dostaliśmy licencję bez zastrzeżeń i bez problemów. Wiadomo długi trzeba płacić byłych trenerów i zawodników spłacać, ale dzięki postawie kibiców (kupowanie biletóe, karnetów, pamiątek produktów klubowych), Socios, pracy działaczy, działaniom właścicieli i kasie włożonej przez sponsorów klub wychodzi na finansowa prostą. Oby tak dalej. Dobrze było by, aby mimo tej wpadki w Gliwicach, drużyna dobrą postawa w kolejnych meczach i przedewszyskim dzieki dobrym wynikom, napędzała kolejne działania pozwalające odbudować pozycje sportową Wisły. Zawodnicy musza miec w sercu tę prawde, ze każdy dobry wynik to po prostu cegiełka finansowej odbudowy klubu, bo kibice i inwestorzy chętnie wydają kase na kolejne inicjatywy. Porażki chamuja rozwój i zapał.

23            -12
~~~Jarek
Licencje
Prezes Boniek w lutym , jeśli Raków w sierpniu nie będzie miał zmodernizowanego boiska nie zagra w lidze , jest czerwiec i miasto jeszcze przetargu nie zrobiło . Zaostrzenie przepisów było po to by nie mówić , że stadion kiedyś będzie . Jeżeli jesteście dumni z łamania przepisów to brawo Komisja Licencyjna. Wg . przepisów stadion Rakowa nie spełnia wymogów z zaplecza Ekstraklasy , jest na poziomie Garbarnii a po drugie gra w mieście gdzie nie znajduje się siedziba klubu . Te dwa punkty totalnie przekreśliły szanse Rakowa na licencje . Widać można łamać przepisy skoro się ma odpowiednio sporo kasy na pokrycie kaucji czyli 30 tysięcy na każdy mecz w Bełchatowie i sprowadzenie szrotu typu Babienko , Nouvier , Tijanic , Bartl , Schwarz . Ta patologia potrwa co najmniej przez kolejne dwa sezony bo liga będzie liczyć 18 zespołów od lipca 2021 roku i w przyszłym sezonie spadnie tylko jeden zespół.

19            -4
GrzegorzS
Drogi Jarku ja rozumiem, że ty tak pro publico bono
a nie dlatego, że masz ewnetualny wentyl, że może jak Raków wywala to np. my się uratujemy jak by nam się noga powinęła. Napisze Ci tak mam w nosie utrzymywanie sie w lidze inaczej niz droga wywalczenia sobie tego na boisku. Pierwsza liga tez Wisły nie złamie. Trzeba miec honor. Komisja Ligii od paru lat przymyka oko na nasze problemy i ciagnęła nas za uszy. Zreszta nie tylko nas bo wiele klubów np. Ruch Chorzow, kiedys ŁKS, Widzew, Sandecję, Termalike teraz ciąnie Raków. JAk Raków sie utrzyma sportowo to będzie grał choćby miał grac w Bełchatowie i dobrze, ale będzie płacił 30 tysięcy kary miesięcznie za to, ze nie ma stadionu. Moim zdaniem to dobra droga motywowania tego klubu i władz Czestochowy. W punktu widzenia kibica Wisły namawianie obecnie KL czy PZPN do wywalania z ligi kogos za brak stadionu, problemy z kibicami, czy problemy finansowe to droga do nikąd. Jedynym klubem, który powinien byc z ligi wywalony za zbity pysk jest Srakowia za korupcje, bo to nalezy wreszcie ukarać. Ale też nie na drodze decyzji przy zielonym stoliki. Ja bym im zabrał tyle punktów ile im udowodniono, że ich kupili. Kupili 10 to 10 plus kara finansowa tak z 1 milion złotych, kupili 50 to 50 plus kara finansowa 1 milion złotych. Finansowo teraz, a punkty zabrac za nowy sezon i niech zaczną lige od np. -10/50.

12            -6
~~~Duz
Hmm
Być może głupie pytanie ale zastanawia mnie jedno zdanie tutaj: "w terminach wskazanych w przedmiotowych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania." Co jeśli za tydzień umowy z zawodnikami zostaną zmodyfikowane za ich zgodą i załóżmy że terminy zostaną w tych zmianach przesunięte na dalszy okres? Czy w takiej sytuacji komisja będzie się rzucać? Jakby nie patrzeć byłaby to zmiana na którą i Wisła i zawodnik wyraziłby zgodę. Czy ktoś ma wiedzę aby rozwiać wątpliwości?

7            -2
~~~Jarek
Wisła
Po pierwsze Wisła na 100 procent nie spadnie i zielony stolik Jej nie grozi. Po prostu ma najwyższy potencjał z grupy nie mistrzowskiej a 6 punktów do 9 miejsca na koniec sezonu spokojnie odrobi i zainkasuje ekstra 1,5 miliona złotych. A sytuacje Rakowa trzeba napiętnować bo dwa lata temu spadała bez stadionu Sandecja i jak widać w Polskiej lidze nic się nie zmienia dalej można przymykać oko na grę bez stadionu .

6            -8
Maxi
GrzegorzS jak zwykle bredzisz ale u ciebie to normą już jest
Nie dostaliśmy bez zastrzeżeń licencji poczytaj sobie tutaj link link » a potem pisz te swoje bzdury .

16            -4
Maxi
Wisła musi spłacić długi
PKO Ekstraklasa. PZPN przyznał licencje. Wisła musi spłacić długi. Na cenzurowanym Raków i Lechia. Wisła Kraków została zobowiązana do zrealizowania wszystkich zawartych ugód z wierzycielami-zawodnikami, bez możliwości ich odroczenia. Chodzi o stare długi, po poprzednich właścicielach. Raków za każdy rozegrany mecz w roli gospodarza poza ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie będzie musiał zapłacić 30 tys. zł. Komisja Licencyjna PZPN ogłosiła werdykty. Bezwarunkowe licencje otrzymało 13 klubów PKO Ekstraklasy: Arka Gdynia, Cracovia, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lech Poznań, Legia Warszawa, Piast Gliwice, Śląsk Wrocław, Wisła Płock, ŁKS, Pogoń Szczecin i Zagłębie Lubin.

9            -3
~~~Janko Buszewski
GrzegorzS
bardzo mnie cieszy to,że otrzymaliśmy ową licencję oraz zgadzam się z Tobą w prawie całej rozciągłosci Twojego postu,ale mam dwa zastrzeżenia.Primo-nie dostalismy tej licencji tak bezproblemowo jak piszesz.Secundo-za aberrację uważam to,że jak piszesz " ... pierwsza liga też Wisły nie złamie.Trzeba miec honor....".Spadek do pierwszej ligi to byłby gwóżdż do trumny naszego klubu i początek jego końca a o honorze ,to w podobnym do Ciebie stylu, wypowiedział się u progu 2 wojny minister Beck.Coś tam jeszcze było o tym,że ani guzika nie oddamy.Jak sie to wszystko skończyło i co oddalismy,to chyba inteligentnemu facetowi nie muszę chyba przypominać..!?

10            -6