Poniedziałek, 15 czerwca 2020 r.

Magia liczb, czyli dwudziestu dwóch krwiodawców na Reymonta

Zebranie 19,06 litra krwi - taki cel przyświecał kolejnej akcji honorowego krwiodawstwa zorganizowanej przez KHDK PCK Wisła Kraków. Uwzględniając fakt, że od poprzedniej naszej akcji, podczas której zebraliśmy ponad 20 litrów najcenniejszego z ludzkich płynów, nie minął nawet miesiąc, zadanie to było bardzo ambitne.

Tym razem okazało się, że trochę zbyt wysoko powiesiliśmy sobie poprzeczkę. Nie oznacza to wszelako, że nasze przedsięwzięcie było nieudane. Nic z tych rzeczy. Jesteśmy bowiem pełni podziwu dla tych wszystkich, którzy przybyli w sobotę na parking przy stadionie Białej Gwiazdy. Wszak wyjątkowo upalna aura nie sprzyjała oddawaniu krwi, a dodatkowo cały czas przecież w naszym kraju obowiązuje stan epidemii. Doszedł do tego jeszcze tzw. długi weekend, co z całą pewnością spowodowało, że niektórzy nasi krwiodawcy wybrali w tym czasie wypoczynek na łonie natury. I bardzo dobrze. Trzeba wszak dbać o kondycję fizyczną i psychiczną. Liczymy, że zasilicie bank krwi podczas następnej akcji przy Reymonta 22.

A propos. Choć wiara w magię liczb czasami bywa wyśmiewana, to niekiedy jednak nie sposób w nią nie wierzyć. No bo jak zinterpretować fakt, że spośród ponad czterdziestu osób, które miały chęć wziąć udział w sobotniej akcji, do oddania krwi zarejestrowano 22 (słownie: dwadzieścia dwie) osoby. Cóż, R22 to jednak niezwykłe miejsce.

Zarząd KHDK PCK Wisła Kraków


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


2    Komentarze:

~~~Kerad
Magia...
Po prostu bohaterowie.. szacun

16            -2
~~~crew
Tacy
Tacy właśnie jesteśmy! Być wiślakiem to duma, ale i obowiązek. Dajemy o tym znać w każdej dziedzinie.

17            -2