Czwartek, 18 czerwca 2020 r.

Wisła Kraków Spółka Akcyjna zmieniła nazwę!

Podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy spółki Wisła Kraków SA - doszło do zmiany nazwy naszego klubu. Od dziś jego oficjalna nazwa to Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków Spółka Akcyjna.

Przypomnijmy, że piłkarska sekcja Wisły Kraków została wyodrębniona od Towarzystwa Sportowego najpierw jako spółka z o.o. w 1996 roku, by w 1999 roku zmienić nazwę na Wisła Kraków SSA, a następnie na Wisła Kraków SA.

Z w/w nazwą funkcjonowała do dzisiaj, kiedy to WZA spółki dokonało wspomnianej we wstępie zmiany.

Dodajmy, że w skład nowej rady nadzorczej spółki powołano Tomasza Jażdzyńskiego, Jakuba Błaszczykowskiego i Jarosława Królewskiego.


 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


13    Komentarze:

~~~arex
Zmiana nazwy
Nic z tego nie rozumiem, czyli co, jesteśmy znów z TS Wisłą ?? Niech mi ktoś to wytłumaczy.

28            -65
GrzegorzS
Spokojnie nie od dziś bo dziś jest jeszcze stara nazwa
formalnie Sąd musi zatwierdzić wynik Walnego. Trochę to wszystko trwało system padał ale w końcu całe walne zakończyło się powodzeniem podjęto wszystkie uchwały i jesteśmy mimo kłopotów w nowej rzeczywistości. Wisła jest prekursorem idziemy na swój sposób drogą Barcelony. Klub oparty o ponad 10 tysięcy związanych z nim sercem właścicieli przetrwa każdy zakręt. Ciężką pracą udziałowców wiodących wspieranych przez tysiące takich jak ja szaraczków wyjdziemy na prostą. Bo Wisła to społeczność. Jednostki są śmiertelne są słabe, zawodne, ale w swej masie są nie do złamania. W naszej skopanej jesteśmy wyjątkiem i przestaliśmy zależeć od kaprysów nawet wybitnych i bogatych ale jednostek. To jest siła dzisiejszej Wisły.

75            -9
~~~TS77
Herb
A wiadomo coś na temat herbu ?

33            -6
~~~fan Wiselki
mieszane uczucie!
Dałem dużą kase na ratowanie Klubu z rąk bandytów z pod znaku TS. Teraz ma być w nazwie TS! Ja mam się cieszyć czy ci co ostrzelali stadion i kibiców podczas meczu na R22??

32            -77
Maxi
Do~~~fan Wiselki
Gościu hamuj się w tym co piszesz . TS to tradycja to historia Wisły . Oczywiście czasem znajdą się [...] , [...]e , bandyci czy czujący kasę którzy pod szyldem TS- u próbują działać ale to nie skreśla TS-u bo wszędzie tacy ludzie są . Nie wiem gdzie pracujesz w jakim środowisku się obracasz ale u ciebie w firmie sami ministranci i święci są ?? jeśli się znajdzie jeden [...] czy nawet jakiś bandyta to już firma jest do d...py ? no chyba tak nie jest ,tak że się o..dol od TS-u jako instytucji pod tym szyldem występowali wielcy zawodnicy z różnych dyscyplin a ty [...]jesz i strzelasz fochy bo Wisła będzie miała w nazwie TS co jest tak naprawdę kosmetyką niewiele znaczącą bo będzie się mówiło po prostu Wisła jak i pisało .

43            -25
~~~GiGi
Herb ?
A kiedy zmienimy w końcu herb na ten TS-u ?

6            -31
~~~Diabeł
Żenada
Po kiegi ten ts?!? Tylko Wisła Kraków s. a. Jestem zawiedziony.

32            -38
szczebelek
TS wyrządził sporo złego, ale to nasza historia.
Po pierwsze by zmienić nazwę spółki ileś procent akcjonariuszy musi wyrazić na to zgodę. Po drugie jest to historyczna nazwa i być może była tematem ugody z TS o podzieleniu się prawami do znaku i marki. Po trzecie przez wiele lat ludzie nie rozumieli dlaczego wyrzucono z nazwy towarzystwo sportowe itd., więc do tego wrócono.

20            -5
~~~goal
~~~fan Wiselki
Po to jest ta zmiana, a by bandyci z TS nie zakwestionowali autentyczności wislackiej piłki nożnej. Wszystko jest ok. Teraz pora na powrot do herbu, zamiast logo spółki.

9            -13
marcind75
~~~arex
To tylko zmiana nazwy. Równie dobrze mogło by być: " Kochająca TS Wisła Kraków S.A." lub: "TS nas lubi i wzajemnie Wisła Kraków S.A" :P

5            -6
~~~arex
Zmiana nazwy
Prosiłbym, aby ktoś z Zarządu objaśnił nam ten ruch ze zmianą nazwy. Chcę mieć pełną jasność w tym temacie.

8            -3
marcind75
~~~arex
Jak wiesz do niedawna obie strony TS i SA negocjowały warunki porozumienia. Wiesz też że negocjacje zakończyły się pomyślnie zarówno dla TS i SA. Porozumienie jest obustronnie korzystne. Wyrazem tej obustronnej korzyści jest obecność TS w nazwie naszego klubu

7            -3
~~~markos
o co tyle szumu...
W sprawie zmiany nazwy spółki, przecież zmiana nazwy może mieć tylko znaczenie w oficjalnym obiegu dokumentów, między klubem, a urzędami i instytucjami, nie rozumiem co w tym takiego historycznego, co innego gdyby nowa nazwa brzmiała "wisełka Kraków" dla kibica była, jest i będzie - Wisła Kraków i nikt nie będzie używał nowej nazwy.

5            -2