Piątek, 19 czerwca 2020 r.

Nowe władze Wisły Kraków SA

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Klubu ukonstytuowało Radę Nadzorczą na nową kadencję. 19 czerwca 2020 roku Rada Nadzorcza powołała nowy dwuosobowy Zarząd, w którym do Dawida Błaszczykowskiego dołączył Maciej Bałaziński.

Obradujące w miniony czwartek WZA było pierwszym takim wydarzeniem w nowożytnej historii polskiego sportu - swoje głosy oddało na nim ponad 2 tysiące akcjonariuszy, w tym ci, którzy swoje akcje nabywali w pierwszej emisji publicznej klubu przeprowadzonej na początku 2019 roku. Akcjonariusze powołali na pięcioletnią kadencję nową Radę Nadzorczą, w skład której weszli ponownie Tomasz Jażdżyński - przewodniczący - i Jarosław Królewski jako wiceprzewodniczący. Jako drugi wiceprzewodniczący do Rady został włączony Jakub Błaszczykowski.

Nowa Rada Nadzorcza w piątek 19 czerwca 2020 roku podjęła uchwały dotyczące składu osobowego Zarządu piłkarskiej spółki. Dawidowi Błaszczykowskiemu, który dotychczas zasiadał w zarządzie jako delegowany członek Rady Nadzorczej, powierzono na stałe funkcję prezesa. Dołączył do niego Maciej Bałaziński, obejmując tym samym stanowisko wiceprezesa klubu.

- Nowy zarząd piłkarskiej Wisły to kolejny krok w procesie budowania profesjonalnych struktur, na których klub oprze długoterminową strategię rozwoju - powiedział Tomasz Jażdżyński, przewodniczący Rady Nadzorczej. - Wierzę, że jego powołanie 19.06 w tak ważnym dla każdego wiślaka dniu będzie dobrym znakiem na przyszłość. W imieniu całej Rady Nadzorczej i wszystkich właścicieli chciałbym życzyć zarządowi powodzenia i samych sukcesów - dodał.

Maciej Bałaziński urodził się 27 października 1977 roku. Nowy wiceprezes Wisły Kraków jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dodatkowo ukończył studia podyplomowe z zakresu prawa UE, a także prestiżowe szkolenie UEFA Football Law Programme organizowane przez UEFA. Od kilkunastu lat jest radcą prawnym prowadzącym Kancelarię Prawną Maciej Bałaziński i Współpracownicy oraz zasiada w Radzie Nadzorczej Spółki REMAK - Elektromontaż S.A., będąc jej Sekretarzem. Pełni również funkcję arbitra w Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu w Lozannie. Specjalizuje się m.in. w prawie sportowym, w zarządzaniu w sporcie, w reprezentowaniu stron przed sądami powszechnymi oraz polubownymi przy FIFA i FIBA.

W latach 2003-2006 Maciej Bałaziński był już związany z Wisłą Kraków i zajmował się obsługą prawną klubu. Od kwietnia 2014 roku do października 2017 roku Bałaziński współpracował z Lechią Gdańsk SA, zasiadając w zarządzie jako wiceprezes, a także sprawując rolę Przewodniczącego Rady Nadzorczej klubu.

Przez dwie kadencje był członkiem Wydziału Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej i Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, członkiem Izby do spraw Rozwiązywania Sporów Sportowych przy Polskim Związku Piłki Nożnej, Komisji Prawnej przy Polskim Komitecie Olimpijskim czy dwukrotnie Członkiem Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA, pełniąc rolę Sekretarza. Do tej pory pozostaje Członkiem szwajcarskiego Stowarzyszenia Prawników Prawa Sportowego, a także Sekcji Prawa Sportowego Instytutu Allerhanda.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?