Wtorek, 23 czerwca 2020 r.

Artur Skowronek: - Pazerność na zwycięstwo

- Wszyscy wiemy jak ważny był to mecz dla układu tabeli i jak bardzo były potrzebne naszej drużynie te trzy punkty. Żeby zostały one u nas w domu, to musiało spełnić się nasze hasło przewodnie na ten mecz, czyli pazerność na to zwycięstwo. Taka bardzo duża determinacja i dołożenie czegoś więcej niż 100 procent, żeby tak się stało. I ja bardzo gratuluję piłkarzom, że było to bardzo mocno widoczne - mówił po zwycięskim meczu z Wisłą Płock, trener zespołu "Białej Gwiazdy", Artur Skowronek.

- Bardzo dużo się nabiegaliśmy, pomimo tego, że przed chwilą graliśmy mecz i tak to musi wyglądać - tak się walczy o utrzymanie i jeszcze raz gratuluję piłkarzom. Do tego jesteśmy zadowoleni z tego, jak w wielu momentach wyglądała nasza gra, szczególnie w pierwszej połowie. Bo w tym ataku pozycyjnym, którego się dziś spodziewaliśmy, wyglądało to nieźle. Te sytuacje, które zdobywaliśmy były planowane. Czegoś jeszcze w polu karnym brakowało i o tym wiemy, ale o to powalczymy w następnym meczu. Dziś jeszcze raz gratuluję drużynie, regenerujemy się i jedziemy po kolejne punkty do Zabrza - dodał szkoleniowiec.

Skowronek został zapytany o decyzje personalne - odnośnie obsady bramki oraz pozostawieniu na ławce rezerwowych Lukasa Klemenza.

- Mateusz Lis rywalizuje cały sezon, żeby dostać szansę i po analizie ostatnich meczów uważaliśmy ze sztabem szkoleniowym, że to jest moment, żeby ją dostał. Uważam, że ją wykorzystał, bo zagraliśmy na zero z tyłu. Uczciwa i normalna rywalizacja pomiędzy bramkarzami. A dlaczego nie zagrał Lukas? David Niepsuj wrócił już do dyspozycji fizycznej, jeszcze może niepełnej, ale wrócił już na tyle, żeby zagrać od początku, aby pomóc nam jako nominalny obrońca i stąd taka decyzja - odpowiedział trener.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


11    Komentarze:

Niewierny Tomasz
Trener...
pierwszy do wymiany !!!

37            -73
~~~Johny Walker
Gratuluję zwycięstwa drużynie i trenerowi
Zwycięstwo cieszy, 3 punkty także, ale co się podziało z tą drużyną z przed przerwaniem rozgrywek? Przecież to ci sami zawodnicy i trener, a grają inaczej. Czy mamy jakiś problem ? Mam nadzieję, że restart źle wyszedł i teraz będzie tylko lepiej.

79            -6
sk04
Zamieszał jak zwykle,
ale tym razem Mu się udało, bo przeciwnik był nieziemsko słaby! Zmiany, których Treneiro dokonał to...sabotaż! Ściągnął najlepszego na placu - Alona, a potem to już całkowity zjazd. Kuriozum, że po Jego zejściu Chuca wylądował na lewej pomocy, a Hołownia na ... prawej! A gdy ściągnął Bashę (najlepszy mecz) i wprowadził na boisko Boguskiego, ręce opadły do kolan! W najważniejszym dotychczas meczu zmienił bramkarza, bo Lisowi trzeba było dać szansę , tak wynikało z analizy ostatnich meczów! Dzisiaj Lis pokazał Buchalikowi, co znaczy wykop spod bramki. Buchalik w sezonie nie miał tyłu celnych wykopów, co Lis w jednym, dzisiejszym, meczu! Niepsuj zdruzgotał Treneiro, bo zaprzeczył Jego koncepcji szukania zawodnikowi nowych miejsc na boisku. To, co wyląduje na konferencjach Treneiro już dawno przestało być śmieszne! Ta wygrana, to tylko i wyłącznie zasługa Drużyny, która nie ma żadnego wsparcia w Trenerze!

64            -48
~~~Stefan
Zmiany
-> sk04 Czyli uważasz, że Buksa nie zasłużył na grę w ataku, bo grał tam bardzo dobrze Alon? Pewnie też nie pamiętasz, że on nie ma sił na 90 minut. A Niepsuj też dochodzi do formy fizycznej po kontuzji. Cofam te słowa jeśli jesteś członkiem ekipy i widzisz zawodników na co dzień, ale zakładam że nie. Trener dokonał takich a nie innych zmian - przyniosły punkty? Przyniosły. Nie muszą nam się te zmiany podobać, w tej chwili ważne są wyniki.

27            -9
~~~Sk04
Poluzuj sobie gumkę w majtach
Człowieku, za wszystko obwiniasz trenera. Gdy miał możliwość przygotowania drużyny w rundzie zimowej, to zrobił to dobrze. Po pandemii miał kilka kontuzji oraz kilku graczy kluczowych totalnie bez formy. Na tą chwilę dalej forma drużyny jest słaba, więc nie ma co oceniać taktyki. Jasne, zmieniajmy trenerów po kilku słabych meczach. Płaćmy kolejnym trenerom, w naszej sytuacji finansowej to żaden problem. I pewnie już masz zastępcę. Czuję, że Wisła powinna w końcu iść po rozum do głowy i zatrudnić ciebie na tym stanowisku.

27            -6
~~~Kuba
Trener
Panowi, trener może nie jest idealny. Nie mniej jednak wszyscy narzekali, że miesza i wystawia zawodników bez formy, zmienia formacje. Proszę, zrobił to czego się wszyscy domagali (czyli też widzi) i dalej krytyka. Ręcznik w bramce wymienił, przyniosło skutek - Piłka nie fruwała po naszym polu bramkowym. Ustawienie na klasyczne zmienił. W końcu prawy obrońca zagrał. Żukow bez formy ławka. Chuca dostał szansę. A co do zmian których dokonał. To zrobił to tylko dlatego, że tych co ściągnął nie mają siły na całe 90 minut albo są po kontuzjach. Pewnie jakby mógł to Kubę też by zmienił na po ostatnim gwizdku prawie zasłabł. Zrobił to czego się wszyscy domagali, z zawodników jakich miał.

42            -5
~~~Rzeszowia k
Było - minęło, a zaraz sobota
Udało się, nasi dowieźli zwycięstwo do końca, wbrew Furmanowi i sędziemu Frankowskiemu. Ale zaraz będzie sobota i mecz w Zabrzu. Górnik znacznie silniejszy niż Wisła z Płocka, zwłaszcza u siebie. A my znów nie mamy prawego obrońcy, bo Niepsuj złapał ósmą kartkę. Zapewne wróci Klemenz na prawą stronę - może to i lepiej, bo w obronie jest znacznie twardszy niż Burliga. Jednak mamy też braki w organizacji gry ofensywnej. Kuba nie może wszystkiego ciągnąć sam, bo zwyczajnie sił mu nie starczy - a przeciwnicy też nie głupi i coraz częściej polują na niego. Przydałby się Vukan w formie albo Mak śmigający po drugiej stronie boiska. Chuca chyba się trochę spalił - miał przebłyski, ale częściej grał na alibi; wyraźnie potrzeba mu więcej ogrania, byle tylko nie na skrzydle, bo tam szybko znika...

8            -5
sk04
do --- Sk04 i do --- Kuby
Wprawdzie piłka nożna to gra zespołowa, ale tak się składa, że odpowiedzialność za to, jak grają zawodnicy ponosi ... trener ze swoim sztabem. Nie rozumiem, o co tobie (z małej, bo nie szanujesz, więc nie oczekuj, by cię szanowano) chodzi z tą słabą formą i brakiem oceny taktyki? Albo to, że po pandemii trener miał kilka kontuzji oraz kilku graczy bez formy? A kto Piłkarzy przygotował do gry po pandemii!? A po co Treneiro ma sztab do swojej dyspozycji? Wielokrotnie pisałem, że nie jestem za zwolnieniem Skowronka (przypomnę, bo na pewno tego nie wiedziałeś, że Skowronkowi w czerwcu kończy się kontrakt), ale żeby z Nim nie przedłużano umowy! Mam przed oczyma dwie Wisełki, sprzed i po pandemii. Ile zależy od trenera widzimy dzisiaj! Aktualnie jesteśmy cieniem samych siebie! Czy tylko My, Kibice, mamy pretensje do Treneiro? Wczoraj Wieszczycki zaczął komentować mecz od tego, że to dobrze, jeżeli obrońca gra na obronie. Dotychczas narzekaliśmy na Buchalika, a moim zdaniem Lis nie tylko zachował czyste konto, ale zagrywał piłkę celnie do piłkarzy z pola. Strach pojawił się wówczas, kiedy doszło do zmian i Treneiro ściągnął z boiska najlepszych. Sk04, parafrazując twoje ostatnie zdanie, Wisła powinna zatrudnić cię, byś objaśniał na konferencjach to, o czym Treneiro opowiada. Na pewno byłoby komicznie i nieszablonowo, biorąc pod uwagę twoje celne spostrzeżenia. Nawet uzupełnialibyście się!

2            -6
~~~Szogun
@sk04
Człowieku, ale zrozum jedno, że trener nie miał kiedy przygotować drużyny. Po dwóch tygodniach zagrali pierwszy sparing i był to mecz ligowy z Piastem. A w Piascie zawodnicy, którzy podczas pandemii dbali o swoją formę, a nie leżeli do góry brzuchami i liczyli na zakończenie sezonu. Później drugi sparing z legią. Również z wybiegana legią, bo tam też grają profesjonaliści. W takim specyficznym przygotowaniu "do sezonu" trenerowi wypadł młodzieżowiec Wojtkowski, lewe skrzydło Mak, Turgeman i Niepsuj kontuzja. Kontuzje mieli Buksa i Pawłowski. Basha z Żukowem bez formy, a tu dalej trzeba grać mecze ligowe. Dlatego ja obwiniam zawodników, którzy nie zadbali swoją sprawność fizyczną podczas przerwy koronowirusowej. Podsumowując fajnie, że nie chcesz zwolnić Skowronka. W każdym Twoim poście wyglądało jakby głównie o to chodziło. Wyobraź sobie, że wiem kiedy trenerowi kończy się kontrakt i mam nadzieję, że podpiszą z nim nowy. Dlatego takie wpisy jak Twoje są moim zdaniem niepotrzebne. A nawet bardzo szkodzące Wiśle.

3            -4
sk04
~~~Szogun
Piszesz takie dyrdymały, bo Ci ktoś za to płaci!? Czytasz to, o czym piszesz!? Delikatnie napiszę, odczep się od Piłkarzy! W Twoim rozumowaniu jest tyle luk, że to się kupy nie trzyma! Teraz zaczyna do mnie docierać, że jest grono i to nie małe Kibiców, którzy uważają, że Skowronek to trener na miarę Wisłę! Dodam, że chyba tej ... walczącej o utrzymanie! Najlepsze tłumaczenie słabego trenera i rzeszy jego wielbicieli,kontuzje, słaba forma piłkarzy, dobrze do meczu przygotowany przeciwnik! Proponuję spojrzeć z innej perspektywy na to, jak Drużyna wygląda po restarcie ligii. Wszyscy na karby pandemii zrzucają słabą dyspozycję Wisełki. A przecież z meczu na mecz uchodziło z Piłkarzy powietrze. Szczęśliwy remis z Amicą oraz szpital w Drużynie niczego dobrego nie zapowiadał w przyszłych meczach. Tymczasem pandemia miała przywrócić do Drużyny kontuzjowanych. Przeczytaj uważnie komentarze niezadowolonych z pracy Treneiro. Wynika z nich, że Skowronek miesza składem i rzuca piłkarzy na nowe, udziwnione, pozycje, co odbija się na jakości Drużyny. Czy zawsze jest to podyktowane kontuzją zawodników? Nie wierzę! Między bajki włożyłbym paplaninę Treneiro o tym, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Nieszczęściem Skowronka jest to, że mamy możliwość porównania Wisełki sprzed i po pandemii. Obecna Wisełka jest porażką Treneiro i Jego sztabu szkoleniowego. Drużyna jest zupełnie nieprzygotowana do dokończenia ligi. To jest koszmar i dramat, który moim zdaniem dyskwalifikuje Skowronka na trenera Naszej Drużyny!

1            -3
~~~Szogun
@sk04
Delikatnie napisze... Odczep się od trenera. Dopiero co nawoływałeś do wywalenia Stolarczyka. Daj popracować w spokoju Skowronkowi. Pokazał jak się wyciąga drużynę z totalnego szamba na rycerzy wiosny. Owszem, w meczu z Lechem widać było osłabienie, ale mierzmy siły na zamiary. Lech najprawdopodobniej będzie wicemistrzem Polski. A my próbujemy się utrzymać. Natomiast cała reszta Twoich mądrości to zwykłe dyrdymały. Ale zakładam, że to już wiesz bo pewnie czytałeś co napisałes. Bo chyba twierdzisz, że Wiśle stać na lepszego trenera, który z tymi zawodnikami grałby co najmniej w pucharach. Ale kończę tą jałową dyskusje, bo nikt tu nikogo nie przekona. Jesteś po prostu zwolennikiem częstych zmian trenerów i oczekujesz, że trener powinien być cudotwórcą, który w parę tygodni zrobi ekipę na puchary z gości, którzy dostali 7-0 w łeb i przegrali 10 kolejnych meczów. Jakoś większość kibiców nie popiera Twoich mądrości, więc przestań traktować się znawcą, bo nim nie jesteś.

1            -2