Piątek, 17 lipca 2020 r.

Stal Mielec wraca do Ekstraklasy

Po aż 24-letniej przerwie do piłkarskiej Ekstraklasy wraca utytułowany klub jakim jest Stal Mielec. Podkarpacka drużyna awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej po zwycięstwie 3-0 nad Zagłębiem Sosnowiec. Pierwszą z bramek w tym spotkaniu zdobył były junior krakowskiej Wisły - Mateusz Mak, a gdyby wiślackich akcentów awansu mielczan było mało, to warto nadmienić, że trenerem Stali jest były piłkarz i szkoleniowiec "Białej Gwiazdy" - Dariusz Marzec. Dodatkowo bieżący sezon jako trener Stali rozpoczynał Artur Skowronek.

Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec 0-3 (0-1)

0-1 Mateusz Mak (22.)
0-2 Michał Żyro (46.)
0-3 Michał Żyro (51.)

Dodajmy, że wiosną br. piłkarzem klubu z Mielca został Jakub Bartosz, który zagrał w tym meczu od 83. minuty.

Do 62. minut tego meczu oglądać mogliśmy natomiast występującego aktualnie w zespole z Sosnowca Patryka Małeckiego, a na ławce rezerwowych Zagłębia znalazł się inny z byłych wiślaków - Wojciech Słomka. Zabrakło za to wypożyczonego do tego klubu Kacpra Chorążki.

Wracając zaś do Stali, to klub ten dwukrotnie wywalczył tytuł mistrza Polski, zdobywając go w 1973 i 1976 roku.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


13    Komentarze:

~~~K
Fajnie
Kolejny bliski wyjazd :)

52            -1
~~~zbyszek93
Gratulacje
z racji mojego wieku nie miałem jeszcze okazji oglądać Stali w ekstraklasie, dlatego tym bardziej fajnie widzieć awans tego zasłużonegi klubu.

41            -2
Maxi
Super wiadomość
Jestem z podkarpacia i będę im kibicował bez względu z kim mają kosę a z kim zgodę

41            -16
~~~Gustavo22
Stal
Stal ma zgodę z Sandecją...

4            -18
~~~Ludojad
Pytanko
Jakie znamy piosenki o nich?

3            -18
~~~AlvaroTS
Mój
Pierwszy samodzielny mecz w życiu na Reymonta . 3-0 dla Wisełki

9            0
Maxi
Wyjazdy faktycznie bliskie
Bo do Mielca coś ok 120 , 130 km i do Bielska podobnie to bardzo dobre dla kibiców tylko czy ci kibice wrócą na stadion w 100 procentach raczej nie może w 50 procentach

4            -5
~~~Szogun
Stał Mielec
A ja pamiętam, jak wraz z nimi awansowaliśmy do najwyższej ligi, po emocjonującym barażu z Górnikiem Knurów (obecnie Concordia). Pamiętam jak później w rundzie wiosennej wygraliśmy ze Stalą 1-0,po bramce Tomka Dziubińskiego w 1. minucie.

13            0
~~~felo-tsw
Bardzo dobrze
że tak zasłużone kluby wracają do e-klapy. Pamiętam za nastolatka mecze ze Stalą, w 1 poł. lat 90. W 94 my spadliśmy, oni się utrzymali. 2 lata później my wróciliśmy, oni akurat spadali w tym samym czasie. Właśnie w tamtych czasach, naszym etatowym piłkarzem był Darek Marzec - ich obecny trener. Sentyment Panie Darku i gratulacje! Swoją drogą, 24 lata poza najwyższą klasą rozgrywkową, to cała wieczność. Brakowało ich przez te wszystkie lata. Podbeskidzia B-B...niekoniecznie

10            0
~~~kazek
Brawo! Podkarpacie zasługuje na Ekstraklasę!
Mam nadzieję, że będą bardziej jak Raków niż Sandecja :)

5            -1
~~~inek
życzenia
Ja też życzę Stali jak najlepiej. Bęadać dzieckiem w Rzeszowie, i chodząc na Resovię, z sympanią patrzyłem na Stal.

5            0
~~~Janko Buszewski
Ludojad
"Naucz się życ,naucz się życ..." była kiedys taka wiślacka przyśpiewka o Stali,ale pamiętac ja moga tylko ludzie sporo po czterdziestce.Drugi człon pieśni,którego nie zacytowałem miał swoje odbicie i zastosowanie w meczu sprzed bodaj 30 lat,gdy dostaliśmy tam 3 do 0.Nie pałam specjalna sympatia do tego klubu,ale pamietac należy,ze to klub z historią i osiągnięciami.Cos jakby druga strona klubu z Bielska zwanego onegdaj Ceramed Komorowice !!

2            0
~~~felo-tsw
~~Janko
Dokładnie. Podbeskidzie B-B (nazwa obecna obowiązująca od roku bodaj 2003, wcześniej Bogmar-Ceramed) powstało, na skutek fuzji Włókniarza Bielsko z RKSem Komorowice w...1997. Rok po ostatnim jak do tej pory, sezonie w extraklasie mieleckiej Stali. Wnioski nasuwają się same

1            0