Niedziela, 19 lipca 2020 r.

Dawid Szot: - Bardzo ciężko pracowałem na swoje szanse

- Przede wszystkim bardzo się cieszę z tego, że udało nam się zrealizować ten cel nadrzędny, jakim było utrzymanie. Wszyscy wiemy, jak wyglądał ten sezon, że były naprawdę trudne momenty, ale potrafiliśmy się podnieść, mieliśmy serię dobrych spotkań i zdobywaliśmy punkty. Jeżeli chodzi o mnie, to przez cały ten czas bardzo ciężko pracowałem na swoje szanse i te okazje otrzymałem, szczególnie w ostatnim okresie - mówił po meczu z Arką Gdynia, młody pomocnik Wisły Kraków, Dawid Szot.

- Robiłem wszystko, by w trakcie meczów pokazać się z jak najlepszej strony. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie zaprezentuje się jeszcze lepiej - dodał młody wiślak.

- Kiedy traci się gola, to zawsze można się lepiej zachować, ustawić czy agresywniej doskoczyć. Przy bramce dla Arki zaważyły właśnie takie detale, bo popełniliśmy parę błędów przy ustawieniu. Wielka szkoda, bo mieliśmy później wiele sytuacji, by odwrócić losy meczu, ale się nie udało - mówił o potyczce z ekipą z Gdyni.

Na koniec pomeczowej wypowiedzi wiślaka nie mogło zabraknąć odniesienia do pożegnania z Pawłem Brożkiem i Marcinem Wasilewskim.

- Paweł i Marcin są legendami tego zespołu, tego klubu. W każdym spotkaniu oddawali serce za Wisłę, a nawet kiedy nie było ich na boisku, to niesamowicie przeżywali to, co działo się na murawie. Można było się od nich wiele nauczyć zarówno na boisku, jak i poza nim. Zawsze mogłem liczyć na ich wsparcie, podobnie jak inni młodzi zawodnicy, więc mogę śmiało powiedzieć, że są to wzory do naśladowania - przyznał Szot.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


7    Komentarze:

~~~Felek
Legęda?
Czy Wasilewski jest legędą Wisły? Otóŕz Nie.2.5 roku grania nie uprawnia do tego określenia, jest to nadużycie nie free względem innych znacznie dłużej występujących.

45            -16
~~~Ona
Slaba ta nasza mlodziez
Gosc mlody a sil na 60 min.

18            -19
Kosmaty
Młodzieżowiec na przyszły sezon
Wobec zagwozdki jaką mamy z obsadą młodzieżowca na przyszły sezon zacząłem się zastanawiać czy rozwiązaniem nie byłoby przesunięcie Dawida na prawą obronę. Jest on co prawda defensywnym pomocnikiem, ale grał także na prawej obronie, więc zna już tą a pozycję. Jednocześnie w obecnej drużynie nie jest ona obsadzona tak mocno jak środek pomocy. Obecnie na po mamy Burligę i Niepsuja. Łukasz często wypada ze składu (czy to kartki, czy urazy), a Dawid nie jest zawodnikiem wyprzedzającym Szota o kilka klas, taka podmiana nie stanowiłaby drastycznego osłabienia składu. Być może taki manewr byłby dobrym rozwiązaniem problemu? Oczywiście optymalnie byłoby wymyślić/sprowadzić młodzieżowca na lewe skrzydło, które jest zupełnie puste (nie wiadomo, czy zostaną Mak i Wojtkowski, do Silvy trener najwyraźniej nie ma dużego zaufania, a nie ma już nikogo innego na tą pozycję), ale to może okazać się wyzwanie ponad nasze siły. Znaleźć dobrego skrzydłowego, a do tego jeszcze młodzieżowca już samo w sobie jest trudne, a jeśli tacy się pojawiają, to z marszu bije się o nich pół ligi, co bardzo mocno podbija koszt sprowadzenia i utrzymania takiego piłkarza. Trzeba więc najpierw poszukać kandydata wśród posiadanych zawodników. O tym dla czego nie będzie to Olek Buksa, ani Hoyo-Kowalski już pisałem wielokrotnie. Są za młodzi, ich organizmy nie wytrzymają obciążenia tydzień po tygodniu i jeszcze z meczami w środku tygodnia, a próba zrobienia tego na siłę byłaby szkodliwa dla ich rozwoju i dalszej kariery (wydrenowany za młodu organizm jest później podatny na urazy). W Pawłowskim widzę duży potencjał, może się wyróżniać w lidze, ale tylko na środku pomocy. I choć oczywiście mogę się mylić, to jakoś nie wyobrażam sobie by odnalazł się na innych pozycjach. I tu zacząłem się zastanawiać nad Szotem, ale nie w środku pomocy tylko na innych pozycjach...

12            -8
~~~sss
Szot
Bardzo ciezko pracowal zeby dostac szanse a jak ja juz dostal to na boisku bardzo ciezko pracowal zeby wiecej tych szans nie dostawac.

18            -29
~~~goal
Faktycznie ciężko pracował, ...
... ale niestety poziom, który prezentował nie wyszedł poza młodzieżowy.

9            -10
~~~Jarek
Młodzież
Na dzień dzisiejszy pewniakiem do gry jest Pawłowski. Mamy 18 zawodników na kontrakcie. Skład na PP. Lis - Burliga (Niepsuj) , Janicki Klemenz, Sadlok- Boguski, Basha Pawłowski ( reż. Żukow., Kuveljic) , Savicevic ( Chuca) Błaszczykowski- Buksa. Taka kadra + młodzież Hoyo - Kowalski, Szot , Duda czy nabytek z Escolii.

2            -9
messi817
Młodzieżowiec
Za wczorajsze pajacowanie to powinien dostać banna na pierwszy skład od razu tyle w temacie.

5            -13