Piątek, 24 lipca 2020 r.

Zarząd PZPN zatwierdził Pakiet pomocowy dla polskiej piłki

W piątek, 24 lipca 2020 roku, w siedzibie PZPN odbyło się posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zarząd PZPN zatwierdził kolejny element "Pakietu pomocowego dla polskiej piłki". Potwierdzono, że łączna wysokość wsparcia finansowego dla klubów PKO BP Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi oraz drugiej i trzeciej ligi w sezonie 2020/2021 wyniesie około 50 000 000 zł.

- Jako jedyna federacja w Europie przygotowaliśmy pakiet pomocowy dla środowiska piłkarskiego. Już wcześniej przedstawiliśmy nasz plan, który zakłada ponad 116 milionów zł dla polskiej piłki. Teraz nadszedł moment realizacji na szczeblu centralnym. Największe zasoby finansowe będą płynęły bezpośrednio do klubów. Prawie 50 milionów jest podzielonych na poszczególne płatności: około 30 milionów trafi do klubów PKO BP Ekstraklasy, blisko 10 milionów do drużyn Fortuna 1. Ligi, około sześć milionów zasili kluby drugiej ligi, a prawie cztery miliony trafią do zespołów z trzeciej ligi. Jesteśmy przekonani, że taki zastrzyk finansowy pomoże całemu środowisku piłkarskiemu i wspólnie poradzimy sobie z obecną, trudną sytuacją, spowodowaną COVID-19 - powiedział Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN.

Zgodnie z decyzją Zarządu PZPN, każdy klub uczestniczący w rozgrywkach czterech najwyższych klas rozgrywkowych otrzyma wsparcie w wysokości:

- PKO BP Ekstraklasa - 1 843 000 zł;
- Fortuna 1. Liga - 527 000 zł;
- 2. Liga - 289 000 zł;
- 3. Liga - 46 000 zł.

Źródło: PZPN


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


2    Komentarze:

GrzegorzS
Ta kasa powinna pozwolić pokryć jakieś 60/70% kosztów organizacji
15 ligowych meczy sezonu 2020/21 przy R22. To spora ulga dla klubu.. Pytanie jak będa w lecie schodzic karnety i czy będzie możliwość zapełnienia 50% pojemności stadionu. Jeeśli tak to Wisła powinna sobie spokojnie poradzić z dalszą redukcja poziomu zadłużenia.

28            -1
~~~Dziki
Boniek
Jakby nie to ze Boniek kończy ostatnia kadencję to pomyślałbym że kupuje glosy ;) A tak poza tym, to calkiem fajnie ze kase dziela po rowno a nie wg miejsca w tabeli.

21            0