Środa, 2 września 2020 r.

Dawid Szot na dłużej w Wiśle

19-letni obrońca krakowskiej Wisły, Dawid Szot, podpisał dziś nową umowę z naszym klubem. Jego aktualny kontrakt obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023 roku.

Szot zadebiutował w barwach "Białej Gwiazdy" 22 kwietnia 2019 roku, w spotkaniu ligowym z Wisłą Płock (2-3).

Dotychczas wystąpił w pierwszej drużynie krakowskiego klubu w dziewięciu meczach.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


5    Komentarze:

~~~Ona
Fajnie
Wbtek chwili lepszy niz Burliga czy Niepsuj i jak bedzie gral to byc moze będzie nto solidny prawy obronca.

96            -15
~~~Kibic20
Dawid
Super wiadomość, powodzenia, dużo sukcesów!!!!!!

77            -9
GrzegorzS
Bardzo dobry ruch obu stron, chłopak dostał sporo czasu na
nauke grania w piłkę na profesjonalnym poziomie, oby rozwijał się lepiej niż Bartosz. W porównaniu do niego Szot ma większe umiejętności w grze w obronie, musi pracować nad dośrodkowaniem i grą jeden na jeden. Spro czasu co oczywiste powinien poświęcić budowie użytecznej masy mięśniowej, bo to zaleta w walce z napastnikami i pomocnikami rywali. Dla trenera to większy wybór (przy takim regulaminie) w grupie zawodników do 22 roku życia. W tej grupie Wisła musi jeszcze poszukać lub przygotować do gry jeszcze przynajmniej jednego "młodzieżowca". Na razie mamy warianty: w linii obrony (Hoyo-Kowalski, Szot plus niesprawdzony Gruszkowski), w środku pomocy (Pawłowski, Plewka), w linii ataku (Buksa), przydał by się w tej grupie jeden lub nawet dwóch młodzików na skrzydła plus napastnik. Wówczas praktycznie trener dysponował by alternatywami na wszystkich pozycjach w zespole. Szkoda tego pucharu bo wypadło fajne miejsce sprawdzania ustawień i wprowadzania zawodników do gry, ale może powinniśmy grac ciut więcej oficjalnych sparingów. Pytanie czy ten jeden ze Stalą to wystarczająca ilość w dwutygodniowej przerwie na reprezentację, bo jak zespół ma się zgrywac to w sumie najlepiej w sparingach właśnie.

33            -13
~~~Tomek
Młodzieżowiec
To dobra informacja. Dawid jest obiecującym zawodnikiem, Szybki dobry technicznie i jak na naszych młodzieżowców bardzo odważny w swojej grze. Popełnia oczywiście wiele błędów ale wolałbym żeby on grał i zdobywał doświadczenie niż Burliga czy Niepsuj którzy zagrają 1 dobry mecz na 5 słabych. Nam potrzeba dobrego doświadczonego środkowego obrońcy który dyrygowałby tą obroną Bo Janicki Klemenz są słabi ale jak grali przy Herbercie to tych błędów popełniali mniej. Ważna jest tez pozycja Bramkarza bo w profesjonalnych klubach odgrywa on role równiez jako ostatni obrońca i podpowiada dużo. Niestety Buchalik od wielu lat nie zrobił żadnego postępu i jest za grzeczny na dobrego bramkarza brakuje mu agresji w wyjściu do piłki. Lis tez słabo się rozwija jest młody ale narazie prezentuje słaby poziom. Potrzeba doświadczonego wyjadacza. Trzeba coś zmienić bo nasi bramkarze na wyższy poziom już chyba nie wejdą.

31            -8
~~~goal
Chciałbym mieć nadzieję, że Szot nie wpisze się ...
w ten szrot, który mamy obecnie w obronie.

20            -6