Piątek, 18 września 2020 r.

Artur Skowronek: - Nigdy się nie poddaję i w tej sytuacji również tego nie zrobię

- Źle weszliśmy w ten mecz. Straciliśmy szybko bramkę po stałym fragmencie gry, na który bardzo mocno się uczulaliśmy. Popełniliśmy błąd przy kryciu i otwarcie tego meczu było pozytywne, ale tylko ze strony przeciwnika. Drugą bramkę również straciliśmy po stałym fragmencie gry. Kolejny błąd w kryciu, który oczywiście rozpędził Wisłę Płock w tym, żeby szukać dalej bramek, bo tak należy zachowywać się w piłce - mówił po wysokiej porażce z Wisłą Płock, bo aż 0-3, trener zespołu Wisły Kraków, Artur Skowronek.

- W drugiej połowie chcieliśmy zmianami odmienić obraz naszej gry. Przede wszystkim chcieliśmy wreszcie złapać płynność, wyrzucić z naszej gry niewymuszone straty, zagrać to co trenowaliśmy i to co sobie założyliśmy na taktykę przeciwnika, ale przy trzeciej bramce był kolejny niewymuszony błąd, który napędził kontratak Wisły Płock, a która zasłużenie dziś wygrała, bo zabrakło nam argumentów z przodu. Nie tworzyliśmy tych sytuacji tak, jak chcieliśmy. Tego pomysłu nie było dziś widać w tym meczu i dlatego tę porażkę należy bardzo mocno przyjąć na klatę i przetrawić - dodał szkoleniowiec.

- Ja w ten zespół bardzo mocno wierzę. Widzimy jak pracujemy w środku na to, żeby ten obraz gry się zmienił, żeby ci piłkarze wyglądali lepiej, rozwijali się, złapali między sobą chemię i stworzyli zespół. Nigdy się nie poddaję i w tej sytuacji również tego nie zrobię. W życiu zawsze walczyłem i nie inaczej będzie teraz. To, że zawsze walczyłem dostrzegli też właściciele tego klubu i dlatego zostałem trenerem tak fantastycznego i wielkiego klubu. Przed chwilą zrobiliśmy bardzo dużą sprawę, bo Wisła była w bardzo trudnej sytuacji i razem utrzymaliśmy ją w Ekstraklasie. Oczywiście to był plan, który trzeba było zrealizować. Jest nowe rozdanie, nowy sezon i ten zespół jest w przebudowie. Nie powiem, że potrzeba czasu, bo jego w piłce nigdy nie ma, ale na pewno jest plan na tę drużynę i tylko poprzez ciężką pracę można go zrealizować. Czy dostanę na to czas - nie wiem, ale wiem, że zrobiliśmy sporo bałaganu z tą drużyną i wierzę, że go z tą drużyną posprzątam - mówił ponadto Skowronek.

- Na co dzień nic nie mogę zarzucić tym piłkarzom. Oni bardzo chcą. Oni chcą wygrywać, iść do przodu, są bardzo mocno świadomi w jakim klubie jesteśmy i musimy sobie radzić z presją. Nie inaczej jest ze sztabem szkoleniowym. Ta drużyna dziś wyglądała słabo, bo też nie daliśmy sobie rady z presją. Dlatego ta gra nie była tak płynna i to są rzeczy, które można skorygować - uważa opiekun zespołu.

Na zakończenie Skowronek został zapytany o komentarz do okrzyków w jego kierunku z trybun stadionu.

- Trudno żeby tego nie słyszeć. Ja tych kibiców szanuję, dlatego że pomimo tego, że ta gra wyglądała słabo, że przegraliśmy wysoko u siebie, to oni cały czas dopingowali drużynę. I też dzięki nim ten klub jest wielki. Słyszała to też moja rodzina, dlatego też za chwilę idę do domu i dam im dużo wsparcia, dam im bardzo dużo energii, bo tego bardzo potrzebują. Nieprzespana noc, bo dużo przemyśleń przede mną po to, żeby jutro wrócić do roboty i zmienić ten obraz - zakończył trener.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


90    Komentarze:

~~~nołnejm
Uczulanie na stały fragment gry phi
A ja mam uczulenie na waszą grę i umiejętności trenerskie wuefisty

127            -17
~~~Ona
Wypad
Niebchcemy Ciebw naszej ukochanej Wiselce parodysto.

108            -19
~~~Krzysiekk k
Wydaje się jednak
Że nie wiara ale ewntualna strata pół miliona złotych jest tu decydująca..

116            -10
~~~Jazda
jazda
I tu jest właśnie problem: Kuba przypucował że jesteś jego wyborem i trochę słabo Cię teraz zwalniać. Ty się nie poddajesz a kopacze grają przeciw Tobie

122            -15
~~~diego
zespół
Daj im 2 dni wolnego jak po meczu w PP , po co trenowac

117            -8
~~~nołnejm
Gładkie słowa
Chcą, chcieliśmy, wierzymy, wierzę, wierzyliśmy, nie poddaję się, pozytywne otwarcie meczu, nic nie mogę zarzucić piłkarzom (haha)... No w ogóle jest super, hurra! Dzięki Skowron, taką Wisłę chcę widzieć co mecz! Dobra robota chłopie, dobrze że się nie poddajesz i teraz podtrzymujesz na duchu rodzinę która co nie co usłyszała z trybun.

105            -6
~~~Arturek
wypowiedź
weź poprostu nie pier....dol i wy...dalaj!!!!

98            -18
~~~Tw Bolek
Skowronek
Dla kasy spuścisz tą Wisłę nawet wiem. Nie dziwię się,ktoś związany z klubem by tego nie robił ale obcy człowiek patrzy tylko na utrzymanie rodziny itd .Nic dziwnego

98            -10
~~~Wisła !?!
Dziękujemy
Panie skowronek pan jest zwolniony sprawdzone info Dobranoc

99            -7
~~~Kal
Skowron
Do roboty panie Skowronek. Nie wiem czemu ale wierzę w ciebie. Bierz się w garść i rób coś z tą drużyną bo już cierpliwość powoli się kończy.

37            -108
~~~Szczepek
Nic nie zmieniaj...
... po prostu odejdź. I się nie pokazuj.

96            -10
~~~TS77
Panowie właściciele miejcie jaja i odwagę
Mam nadzieję że ktoś w końcu pójdzie po rozum do głowy i go zwolni on już nic nie zrobi z tymi piłkarzami a będzie coraz gorzej

81            -7
Maxi
wynoś się człowieku z klubu
To kompromitacja

74            -8
~~~Pireos
...wiec nie ma nadziei Wislacy
wypowiedz niczym z taniego filmu ekwadorskiego obliczona na wzruszenie czytelnika, poplyniecie lez i zaszachowanie zarzadu. Zarzad nie bedzie mial odwagi tak jak nie mial ze Stolarczykiem, ale to kibice byli upakarzani przez 3 miesiace, a skonczylo sie to niemal sopadkiem. Teraz skonczy sie jednak tym, ze publika sie odwroci od zarzadu jesli nie potraktuje obecnego dramatu Wisly powaznie. Wiem, ze zarzad sie wahal nad przedluzeniem kontraktu, widac to bylo po ociagajacych sie pertraktacjach, ale samo przedluzenie jednak bylo naturalna koleja rzeczy po tym jak Skowronek uratowal Wisle w katastrofalnej wrecz sytuacji. Ale zawod trenera to los saperski i dzis po ostatnich miesiacach mozna powiedziec, ze regres Wisly i rozpad jest koszmarny. Gramy tak slabo jak za Stolara, a w Zabrzu moze sie to skonczyc 0:$ lub nawet gorzej. Powtorka z rozrywki (0:7)?

100            -5
tasin81
A ja się poddaje
Nie mam zamiaru już oglądać tego parodyste i jego kopaczy.

80            -7
~~~Cristiano
Wypowiedź trenera
Brzmi jak tekst pożegnalny

66            -7
~~~mad orc
Ty nie masz się poddawać.
Masz wpierdalać.

91            -8
~~~Pireos
Skowronek, skoncz te farmazony!!!!!
Kazdy trener jak juz nie ma argumentow i wie, ze to jest dno dna, zaczyna opowiadac o fantastycznym klubie!!

67            -5
~~~dr. K
Skowronek
Wyp...j parodysto!

62            -10
~~~woytek197 4
Brawo Trenerze
Plan jest. Tylko punktów nie ma.

52            -5
~~~Mortal
Już taki był
Co się nie poddawał i przegrał 11 meczy z rzędu. Też zaczął od porażki z Wisłą Płock. Nie róbmy tego błędu znów. Żal było patrzeć...

79            -7
~~~Azyl
Trener
Chłopie miej honor podaj się do dymisji.. A nie pierdu pierdu.. ABG

66            -6
~~~sympatyk
...
na meczu widziany Jacek Zieliński

44            -36
~~~kamc
skkk
nie radzicie sobie z presją? ??pakuj sie i wyp.laj

51            -6
Maxi
Masz odrobinę godności
To podaj się do dymisji

53            -6
~~~mic333
Komentarz
Skowornek zwala teraz wszystko na błędy zawodników i brak zgrania, póbjuje usprawiedliwiać swój brak kompetencji. Czy on nie widzi że każdy jeden zawodnik przeżywa regeres formy bo nie wie co ma grać?! Do tego ta żałosna mowa o właścicielach, i o tym że nigdy się nie poddaje, pokazuje brak honoru i klasy. Mam głęboką nadzieję że najpóźniej w poniedziałek zobaczę na tej stronie newsa o jego zwolnieniu, bo ten człowiek kompletnie się pogubił i próbuje na siłe ciągnąć coś co do czego się nie nadaje.

66            -5
~~~alakman
Skowronek good bye
Nie sądzę żeby nowy trener od razu coś zmienił i myślę że potrzebna jest zmiana zawodników bo mamy bardzo, ale to bardzo słabych zawodników. Nie mniej nie sądzę też żebyśmy musieli aż tak źle wyglądać z każdym trenerem.

19            -33
sk04
Zupełny brak kontaktu z rzeczywistością!
Dlaczego Skowronek został trenerem Wisełki?! Wszyscy już to wiemy, ale sądzę, że chyba nie widział wywiadu Kuby, który uchylił rąbka tajemnicy, w jakich okolicznościach został u Nas zatrudniony. Gdyby przełożyć marne tłumaczenie Treneiro o braku nie tylko wyników, ale również i jakości w Jego pracy, to podejrzewam, że gdyby każdy z Nas usprawiedliwiał się przed przełożonym, że w domu dużo pracuje nad sobą, myśli o pracy, ale z uwagi na zmianę organizacji pracy, nie ma zadowalających wyników, już dawno zostałby z niej wyrzucony na zbity łeb! Przecież takie bzdurne, dziecinne i wręcz głupkowate tłumaczenie nie przystoi nie tylko Trenerowi Wisełki, ale chyba każdemu, który się ceni! Pierwsza i jedyna konkluzja tego wywiadu, jak dla mnie jest taka, że Treneiro sam z Klubu nie odejdzie! I to też jest żenua!

59            -9
~~~Żółwik
Trenerze dziękuję!
Panie Arturze, Pana czas w Wiśle dobiega końca. Zawsze o trenerze który kończy staram się myśleć dobrze bo praktycznie każdy nawet wielki trener kończy podobnie. Zatem dziękuję za przyczynienie się do utrzymania w Ekstraklasie. Pamiętam piękny dzień w wygranym derbami na Craxie. Uważam że zachowuję się w stosunku do Pana z klasą. Dlatego też oczekuję tego samego od Pana. Proszę Pana aby zachował się Pan jak człowiek z klasą i sam podał się do dymisji. To pozwoli na zaoszczędzenie pewnie niemałych kwot na co wszyscy liczą. Powodzenia. Pana przygoda z Wisłą dobiegła końca. Z góry dziękuję!

72            -7
~~~Kibic wierny acz realista
Jedyne czego żałuję to to
że postawiłem dziś na Płock z podpórką! Szlag mnie trafia i krew zalewa jak oglądam Wisełkę ale polecam granie przeciw naszym u buka - przynajmniej można zarobić na tych niepełnosprawnych paralitykach

39            -11
~~~miniu1957
Nie !
Proszę iść do domu ,pocieszyć rodzinę i już nie wracać do klubu. Nie można dalej przyjmować frazesów o grze ,powtarzanych w nieskończoność za dobrą monetę. Nie spodziewam się pańskiej dymisji lecz stanowczej decyzji zarządu w sprawie rozwiązania umowy o pracę,z panem. Obawiam się,że zarząd ,znów nabierze się na pańskie kadzenie/ lizanie dupska i ku naszemu utrapieniu da panu następną okazję aby się skompromitować.

30            -4
~~~Mr.
Banialuki przed meczem i jeszcze większe po meczu....
Niech za komentarz posłuży przykład że pierwszy celny strzał oddaliśmy w 82 minucie gry.... więc o jakim planie na ten mecz mówi trener. Trener mówi także że wierzy w tę drużynę, my też wierzymy w tę drużynę i wierzymy że osoby odpowiedzialne za pana angaż przekonali się dzisiaj że nie ma nadziei na poprawę gry pod pana dowództwem

41            -5
~~~Mirson
trener
Nikt go nie zwolni raz że to wybór Kuby dwa klubu zwyczajnie nie stać na wynagrodzenia dla dwóch trenerów kropka.

21            -14
~~~Andrzej
Skoro
Skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle??

34            -4
~~~Dylu
Melepeta
Melepeta!!?

20            -4
~~~Stachu
Trenerze
Czasem warto odpuścić szczególnie jak człowiek się pogubił a sytuacja go przerasta. Tej drużyny nie uratują korekty błędów tylko zmiana kursu. Jeżeli nadal pan twierdzi że na treningach wszystko jest ok a mimo to dostajemy lanie to coś istotnego Panu umyka. Jeżeli do tej pory na niby ciężka praca na treningach nie przyniosła efektu to oznacza że one nic nie wnoszą. Niech pan spojrzy na Żukowa, z generała zrobił pan szeregowego.

43            -3
~~~Kibic
Postawa trenera
Żałuję tylko jednego że zakupiłem karnet.Po 20 latachprzestaje kibicować na stadionie.Szkoda zdrowia.

34            -13
~~~bodzio
Pycha kroczy przed upadkiem
Dopóki Skowronek był skromnym człowiekiem to jeszcze w miarę dobrze to wyglądało. Gdy wkroczyła pycha, trener zanotował odlot a Wisła rozpoczęła zjazd. Jednym z filarów tego zjawiska było najpierw odsunięcie a przed tym sezonem pozbycie się trenera od przygotowania fizycznego. To oczywiście tylko jeden z elementów układanki ale bardzo istotny. To jak dziś fizycznie wyglądaliśmy na tle Płocka to był prawdziwy dramat. Przy tak dużej różnicy w przygotowaniu fizycznym cała reszta to w dużej mierze tego konsekwencje.

54            -3
Riven97PL
Filozof
Panie trenerze. Jak można się poddać, kiedy już się zostało pobitym? W 1939 też się nie poddaliśmy, a jednak rezultat był dosyć słaby. Z trenerki Pan jest beznadziejny, to może Pan się historią zainteresuje?

39            -3
~~~Loża szyderców
Przepraszam, ale nie wytrzymałem
Dajmy mu czas popracować! Tak z kilka lat. A zobaczymy sukcesy. Powrót do pierwszej ligi, może nawet do Ekstraklasy.

40            -4
~~~Darek41TS
Hhahaha
Wychodzi na to że jeśli chodzi o trenera to Obidzinski miał racje a nie Kubuś. Tylko czy Kuba ma na tyle jaj żeby publicznie przyznać się do błędu?

67            -7
~~~realista
zle weszlismy?
Czlowieku zle to ty masz w glowie,na lawce siedza o klase lepsi pilkarze niz wychodza w podstawowym skladzie,czy jemu sie czasem lawka ze skladem na ten mecz nie pomylila, pierwsza polowa to ja chyba nie widzialem tak slabej druzyny w lidze od czasu jak Bekdasowi czy jak mu tam sie Pogon znudzila,nie mamy na boisku nikogo kto moglby powalczyc o glowe po rzucie roznym,czy przepchac obronce z Plocka, bo jedyny zawodnik, ktory by sie do tego nadawal wchodzi na kilka minut, takiej formacji jak obrona wogole nie mamy, gramy bez trenera,wiadomo ze Plock to jedna z druzyn typowany do spadku,nas w tej skali juz nie ma.mozna przegrac mecz,ale nie w taki sposob.

35            -3
~~~ Cpcz
Trener
Tak sobie pomyślałem, przed napisaniem tego komentarza, a przeczytaniem poniższych. Jeśli masz chłopie jaja to sie podajesz do dyspozycji zarządu. Dziś był kryminał, jako że masz plecy u Kuby dostajesz szanse w kolejnych 3, max 4 meczach na poprawę, brak jej dziękuje i do widzenia. Pierd.. że sie nie poddaje to może każdy jak wie, iż zwolnienie to tak czy inaczej finansowe bezpieczeństwo. Pokaż żeś jest chłop i tyle z mojego punktu widzenia.

33            -2
~~~OldTS
Panie trenerze
To nie wola walki czy pana zacięcie powoduje że pan twierdzi, że się nie poddaje, to tylko zwykła arogancja. Odejdzie pan tak czy inaczej ale sukcesów panu nie wróżę. A chciałbym bo kocham Wisłę.

34            -3
Mario
Chłopy w obronie jak dęby po 190cm wzrostu
A stoją jak widły w gnoju. Oni się nie nadają na 3 ligę. Jak widzę tego Janickiego to mnie mdli. Wolałbym grać juniorem w obronie, albo dać burlige na środek.

36            -6
~~~Rrr
To plucie na kibiców
Mialem klac i rzygac ale prosze.... odejdz miej choc troche wstydu w sobie!!! Czlowieku tak nie mozna ludzie kupuja bilety placa kase w socios tak jak ja i chca po tygodniu ciezkiej pracy ogladnac mecz gdzie trener jest trenerem a pilkarze bioracy kupe kasy daja serce i charakter sa pelni ambicji i wiedza jaka taktyke nakreslil trener....blagam odejdz i nie wracaj!!!!!! Chce Moskala. Nie Skowronka!!!!!!! Jeszcze jeden taki mecz i zawiesze czlonkostwo w socios bo to sa jednak moje pieniadze i moge je sporzytkowac w inny sposób .

37            -6
~~~Marcin
aaa
Mieszkam w Kluczach koło Olkusza... trenerem jest Tomasz Kulawik .. mój klub Przemsza Klucze z okręgowej by Wisle prawdopodobnie wczoraj ograł.. graja kombinacyjnie . po ziemi .do przodu i z ambicją... Nie mówię że Kulawik na trenera ..ale kto chce moze zobaczyć czym się różni taktyk od wuefisty sobota 16.00 Przemsza Klucze - Zieleńczanka Zielonki

45            -5
~~~Tomecki
Zawsze walczyles????
kiedy walczyles? Jak nie wygrales 8 spotkan pod rzad ze Stala na poczatku sezonu 18/19 i Stal nie zwolnila cie? Dala ci szanse a pare muesiecy pozniej jezdziles od Plocka po Lubin zeby tylko dostac prace w Esa, mimo ze wciaz byles trenerem Stali. Pojechales do Lubina i zrownales z blotem dzialaczy Stali. Jako ze Kghm ma powiazania z PGE to dotarly twoje slowa do Mielca i cie odsuneli od treningow po wygranym meczu. Wziela cie pozniej Wisla i znowu obrosles w piorka po paru wygranych. Jako czlowiek nie masz honoru i jaj . Pieprzysz teraz ze sie nigdy nie poddajesz. W Mielcu tez tak gadales a na drugi dzien jechales rozmawiac z Plockiem. Jestes zwyklym karierowiczem ktory bedzie sie trzymal kontraktu do konca chyba ze sie cos lepszego trafi. Szkoda mi Wisly tak jak i szkoda bylo mi Stali ze czlowiek bez jaj i kregoslupa moralnego niby pracuje a po treningu jezdzi szukac pracy w ESA

51            -3
~~~Cała Wisła zawsze razem
Nigdy się nie poddawaj
W przeciwieństwie do większości "specjalistów" ja wieże I szanuje trenera Skowronka, pomimo słabej gry I krytyki z trybun, przyznał się do słabej gry ale chce dalej pracować z zespołem I zrobić wszystko by być GODNYM PODANIA RĘKI.

9            -64
~~~Michal199 7
Weź idź się nie poddawaj gdzie indziej!!!!!!!!!!!
Masz warsztat na poziomie wuefisty z Pcimia

42            -6
osjan
Ręcznik
Jak się nie chcesz poddać, to ktoś musi ci rzucić ręcznik!!! Robotę znajdziesz zawsze, szkoły potrzebują wuefistów!

27            -5
~~~Yugoslav
Elementarny problem z zestawieniem skladu
Chlop nie potrafi od 5 meczow nawet wybrac jedenastki. Poza kadra Mak majacy dynamike i pokretlo w nodze, a na skrzydle obronca Abranowicz Haha ! Pomoc stlamszona, dziurawa, bez odbioru, a walczak Kuveljic lawka. Wynik 0:2 a do 80min(!) Buksa i Beqiraj na lawce, w ataku biedny, bezradny pomocnik Silva. Obrona co mecz roszada. Jakby tego bylo malo przez 3 mecze natomiast wiozl RB9 i dopiero wk...rw kibicow wymusil odstawienie go poza kadre. Chlop nawet nie wie kto na jakiej pozycji gra... O czym my mowimy.

53            -6
Kosmaty
Kurcze...
Ja też wierzę w tą drużynę, naprawdę. Przecież ci sami zawodnicy pokazali nam już na początku roku jak potrafią grać, jaką serię zwycięstw wyciągnęli i jak efektownie wyglądała gra nie tylko indywidualna, ale i drużyny jako całości. Skoro udało im się to raz, to nawet jeśli nie przebiją tego, to z pewnością potrafią to co najmniej powtórzyć. Ale nie wierzę już, że nasza gra zdoła się tak odmienić pod wodzą tego trenera. Z drugiej jednak strony pozostaje oczywiście najważniejsza kwestia: CO DALEJ? Ustalić warunki rozstania z obecnym trenerem, który jak widać nie chce rezygnować z posady, czyli po dobroci się nie dogadają, a to oznacza wypłacenie całej należnej do końca umowy kasy, czyli spore obciążenie budżetu. Ale to ta prostsza część. Znacznie ważniejsza kwestia, to kto (i na jakich warunkach organizacyjno-finansowych) przyszedłby w jego miejsce. Wśród dostępnych krajowych trenerów nie ma ani jednego, w którym można by było upatrywać realnej nadziei. Ktoś pisał o Smudzie... BOŻE BROŃ, ten facet to relikt już nawet nie z poprzedniej, ale sprzed 2 epok. W Wiśle pracował już kilkukrotnie i za każdym razem z coraz gorszym efektem. Jego warsztat jest taaak archaiczny, że już całkowicie nieskuteczny, a ostatnim sukcesem zawodowym było zatrudnienie na posadzie selekcjonera kadry na euro 2012 (chodzi o sam fakt zatrudnienia w kadrze, bo już samo jej prowadzenie sukcesów nie przyniosło). Wdowczyk odchodził z Wisły skonfliktowany z klubem, niby inni ludzie u steru, ale wątpliwe by chciał wracać do naszego klubu. Nawałka... na niego nas zwyczajnie nie stać. I tak można kolejno: albo nie nadają się ze strony merytorycznej, albo na przeszkodzie stają inne przyczyny (kasa, przeszłość, itp., itd.). Trenerzy zagraniczni? No tu sprawa jest bardziej skomplikowana. Z pewnością znajdą się nieźli kandydaci dla Wisły. Fachowcy będący w w naszym zasięgu finansowym, godzący się na nasze warunki (w pakiecie z posadą dostaje odrazu połowę sztabu szkoleniowego, nie każdemu to odpowiada), a przy tym wszystkim nawet dostępni od ręki i chętni do pracy w Wiśle. Pytanie tylko czy w klubie mają już namierzone takie nazwiska, czy też dopiero teraz muszą zacząć ich szukać. Nie ma sensu zwalniać Skowronka, jeśli przez najbliższe 3 tygodnie drużynę będzie musiał prowadzić Jop, wszyscy będą wiedzieli, że to tylko na chwilę, a tymczasem zarząd pod ogromną presją czasu będzie musiał podejmować decyzję o wyborze nowego trenera. W takich warunkach niezwykle często popełnia się błędy. Tak więc o ile zmiana trenera musi być przeprowadzona "z głową", a nie zwolnienie dla zwolnienia, o tyle musi ona zostać przeprowadzona w możliwie szybkim czasie.

16            -6
~~~Kibic z Polski
Jestem wzruszony
Opowieści trenera znakomite. Było dobrze ,tylko te krycie w stałych fragmentach ......gry. Wisła już na treningach poprawia grę, już tylko odrobinkę a pewnie będziemy bic się o puchary. Fajne bajki trener opowiada i trzeba przyznać że jestem wzruszony.....W opowieściach Skowronek dobry jest........W następnej kolejce powie że widział poprawę, Wisła na dobrej drodze ale rywal klasowy a w następnej że już widzi zmęczenie sezonem........lecz za moment , za chwilę Wisła będzie wygrywać. Skowronek w październiku w W-wie jest parada klown-ów. Powinieneś iść tam w pierwszym szeregu ! Od początku pisałem że to słaby trener to na forum mnie atakowano ale fakt trener utrzymał Wisłę. Teraz widzimy klasę Skowronka.......nedza trenerską, złe przygotowanie zespołu, fatalne prowadzenie zespołu . Skowronek nie nadaje się do Wisły Kraków! To za wysokie progi ! Najwyżej trener powinien prowadzić kluby w I lidze lub w II lidze. Dosyć tego Parodysty.

23            -3
~~~Kibol z Reymonta
7-my mecz z rzędu bez wygranej ..
i 8-y ze straconą bramką a facet pier....li takie farmazony.Odleciał centralnie i widać ,że ciężko bedzie się go pozbyć za porozumieniem stron.Gość ma konkretny kontrakt ,taki ,że Obidziński gdy go zobaczył i miał podpisać to o mało nie spadł z krzesła.Nie dziwota ,ze nie chciał tego zrobić.Kuba nawarzyłeś piwa to teraz go wypij.

45            -4
~~~Nieburak
Trener
Myslicie, że jakiś szanujący się trener będzie chciał tu pracować, po tym co się działo wczoraj na stadionie? Najłatwiej się wyżyć na trenerze. Skowronek owszem nie jest orłem, ale to on kopie z wolnych, czy rożnych za Sadloka w maliny? On spacerował po stracie, a nie Basha? Abramowicz co akcja to strata, porównajcie Szota z juniorami z Lecha, przecież to jakaś przepaść jest. Buksa coś pokazał? Co pół roku mamy zwalniać trenera i liczyć na efekt nowej miotły? Zero cierpliwości, na jej braku ani nic nie zbudujemy. Na pokazie chamstwa takim jak wczoraj również nie.

18            -31
pawelkaper1
Skowroński...
O czym mówi ten człowiek? 2 bramka napędziła Płock do szukania kolejnych bramek, to czemu ku.. a mać nas w Szczecinie nie napędziła skoro"trener" mówi, że o to chodzi w piłce? Ciekawe za ile miesięcznie Skowronek się nie poddaje? Chodzi tylko o kasę, gość nie ma honoru.

26            -5
~~~Guruli76
Panowie i Panie troszke kultury
Rozumie to i sam jestem za zwolnieniem trenera ale piszmy kulturalnie jestesmy kibicami Wisly Krakow teksty wypierdalaj itp.po co to nic nie zmieni bo wszystko zalezy od Zarzadu. Trener tez czlowiek ma rodzine ktora to czyta , trener nie wejdzie na boisko i nie zagra za pilkarzy. Wiem to za wysokie progi dla obecnego trenera ale nie obrazajmy osoby ktora chciala pomoc a ze nie daje sobie rady to juz inna sprawa.Zarzad musi poszukac trenera z jajami bo Stolarczyk i Skowronek to nie trenerzy tylko koledzy pilkarzy sa za mieccy do tej roboty!!!jak mawial Wujo pilkarzy raz trzeba marchewka a jak trzeba to nieraz pala napierd......c!!!.

24            -7
pawelkaper1
@Nieburak
Kolego, a kto zestawia skład? Kto przygotowywał zespół do sezonu ( fizycznie wyglądamy tragicznie)? Czy Skowronek nie widzi tragicznych zagrań Sadloka? Dlaczego mu tego nie zabroni? Naprawdę nikt inny nie potrafi kopnąć stojącej piłki w miarę celnie? Skowronek sam nie odejdzie bo nie ma honoru, a kasiorka się zgadza...?

26            -2
~~~Mortal
Aż się muszę napić
Obudziłem się i myślałem że to sen. Ale nie ... whisky moja żono. ... wcześniej Moja jedyna miłość to ....

9            -2
~~~Kibol z Reymonta
Panowie B-K-J...
powinni się udać do Częstochowy na korepetycje do Pana Świerczewskiego jak się robi fajny zespól za niewielkie pieniądze.Raków gra wszystkie mecze na wyjezdzie a na jego grę patrzy się z przyjemnoscią nawet jak przegrywają.

37            -1
~~~AndrzejZa skroniec
Zimowanie.
Mam nadzieję, że skowronki nie zimują w Polsce.

20            -2
~~~Mark
Krótka pilka
W.....j !

10            -5
~~~Wiślak - Nowy Bieżanów
Ciulowej Baletnicy...
Ciągle coś WueFista wymyśli aby się wytłumaczyć !!! To źle weszliśmy w mecz (Wisła Płock) To źle zakończyliśmy mecz (Śląsk) To źle zagraliśmy środek meczu (KSZO) To ja się pytam jaką część meczu w tym sezonie W MIARĘ poprawnie gramy ? AS jesteś beznadziejny jak ta baletnica co to jej rąbek spódnicy przeszkadza. Nie masz kompletnie żadnego pomysłu na grę !!! Aż przykro patrzeć na tą kopaninę. Ani przez 5 min nie widziałem krakowskiej klepki. A nie przepraszam widziałem wymianę piłki .... w poprzednim meczu Klemenz - Janicki - Lis i samobój. Szczyt umiejętności.

21            -2
Maxi
Zna się ktoś na umowach trochę z was???
Czy to aby o kasę nie chodzi że jak by sam się podał do dymisji to kasy z kontraktu nie ma a jak zwolnią go to kasa do końca kontraktu musi być płacona chyba że znajdzie inna pracę jak to jest z tymi umowami ?? Dla mnie chociaż pisałem że dać mu jeszcze 2 , 3 mecze i zobaczymy to dla mnie po meczu z Płockiem jest skończony to hańba przegrać u siebie z Wisłą Płock !!!! ja rozumiem Lech , Legia ale k...a Wisła Płock i to jeszcze 0-3 w dodatku u siebie

19            -2
~~~Szogun
Zmiana trenera
Zarząd powinien mieć czas na znalezienie Odpowiedniego trenera. Bo jeśli teraz zatrudnią kogoś, kto wyleciał niedawno z innego klubu lub kogoś kto nie znalazł dłuższy czas zatrudnienia, to za pół roku /rok będzie powtórka. Zastanówmy się wspólnie kto powinien być trenerem Wisły.

15            -7
~~~Likaooooo n
Heniek
Henryk Kasperczak !!!!!!!!!!!!!!!

7            -23
~~~nieburak
pawelkaper1
Tak, to trener zestawia skład i przygotowuje zespół. Skowronek orłem nie jest, co już wcześniej napisałem. Czemu Sadlok wykonuje wolne? Bo może faktycznie są tak słabi, że nie na kto w tą piłkę dobrze kopnąć? I dlatego mu nie zabrania? O honorze i jego braku,się łatwo i pięknie mówi. Wczoraj na stadionie zauważyłem, że młodym i podpitym to szczególnie łatwo przychodzi. Kogo proponujesz na trenera w naszych warunkach? Kto tu przyjdzie pracować, wysłuchiwać tego, co wczoraj z trybun leciało?

11            -8
szczebelek
Byle nie czekali znowu do listopada...
Powiedzmy szczerze, że na obecną Wisłę wystarczy być wybieganym, dobrze ustawionym i liczyć na błędy stoperów i środkowych pomocników... Po prostu źle to wygląda jak to możliwe że jedna drużyna rok temu wygląda jak banda amatorów potem na wiosnę może ograć każdego (niestety to było kilka kolejek pod okiem fachowca od przygotowania fizycznego), a teraz znowu grają jak amatorzy? Górnik Zabrze, Raków też nie mają budżetowego bankomatu i składu z gwiazdami, a te drużyny po prostu grają w piłkę... Jak zawodnicy zaczną grać przeciw trenerowi to kończy się serią porażek i co w listopadzie znowu spóźniona zmiana trenera? Basha to chyba najlepszy przykład nierówności trzy sezony i ciągłe przeplatanie fazy dobrych meczów z tymi gdzie popełnia głupie błędy , ale to nie jedyny wyjątek choćby Zhukov pokazał, że to piłkarz nad ekstraklasę , ale od maja to inny zawodnik. Wisła Sobolewskiego gryzie trawę i sprawia problemy, obstawiam, że Klemenz z Janickim przy takim trenerze nie popełnialiby takich wielbłądów, bo dostaliby po prostu wp*****l moralny po meczu. Yeboah też się powoli przyzwyczaja do poziomu chaosu, więc są dwa problemy, a nawet trzy... Pierwszy to złe przygotowanie taktyczno-motoryczne co obciąża trenera podobnie jak drugi czyli słaby mental (pierwsza bramka ustawiła mecz), a trzeci to zarząd czyli brak napastnika przypomnę, że takiemu podasz piłkę i ten wie gdzie jest bramka... Takiego Beqiraja trzeba było zakontraktować w momencie utrzymania może by ktoś ogarnął jego kilogramy, a tak to zrzuca je w czasie sezonu. Być może w takim klubie jest potrzebny taktyk zamordysta , a nie miły trener co przyjdzie i opiera się na wierze w tym co robi.

16            -4
~~~costa
Żebyś ty wiedział co moja rodzina słyszy jak oglądam wasze występy!
Więc, przy okazji możesz odwiedzić kilka tysięcy rodzin wk... oglądaniem tej żenady!

25            -3
monte
ok, ale jedno pytanie
Czy i jaki ma wpływ trener na postawę tych którzy wychodzą na murawę? To co wczoraj widziałem to jakaś aberracja. Ale czy za wszystko odpowiada trener? Zapraszam do dyskusji.

7            -11
~~~nieburak
Chcemy, żeby Wisła była wielka
Na ten moment niestety nie jest... Są kluby od nas bogatsze (np. Lech, Legia), albo lepiej zorganizowane (niech będzie że Górnik i Raków - ile lat tam trenerzy pracują, tak w ogóle?). Żyjemy przeszłością, bo kiedyś było wspaniale. Niestety, czasy się zmieniły, nie przyjdą do nas najlepsi, nie poprowadzi nas "Juergen Guardiola". Jesteśmy klubem w odbudowie i od nas kibiców również wiele zależy ile ten proces potrwa.

7            -13
pawelkaper1
@Nieburak
Kolego jeśli do mnie pijesz z wiekiem to gafa bo mam47 lat. Ale od zawsze jestem i nadal będę na sektorze C. Jakie teksty leciały z trybun? Słyszałeś tam gdzieś np. Skowronek wyp.....laj? Były krzyki o wuefiście itp. Były słowa niecenzuralne ale skierowane ogólnie do piłkarzy. Ile według Ciebie należy dać czasu Skowronkowi? Aż nas spuści do 1 ligi?

27            -4
~~~kris7
Polska myśl szkoleniowa a honor....
Polska szkoła trenerska powinna wprowadzić obowiązkowo wykłady co to jest HONOR. Bo jak widać po większości trenerów w Polsce a w szczególności w Wiśle nie mają za grosz honoru i bronią swojej posady jak niepodległości(ostatnim, który miał trochę honoru i sam podał się do dymisji był chyba trener sąsiadki). Na takich wykładach powinno się uświadamiać przyszłych absolwentów co to jest i w jaki sposób należy używać honoru. A nie brnąć w szambie i przekonywać wszystkich wokół , że jest super.

18            -3
Kosiarz
Nigdy się nie poddaję i w tej sytuacji również tego nie zrobię
a szkoda... tak by było honorowo - po męsku stwierdzić jestem za słaby - odchodzę...

23            -4
Pezet
Trener
Zacząłbym od pół roku z Franzem Smudą, bo jego treningach by wypluwali wszyscy płuca ładnie by uporządkował drużynę jak chodzi o przygotowanie fizyczne i mental i dopiero bym tym parodystom dobrał trenera co zna się na taktyce. Stawiam, że Wuefista warsztat trenerski ma jak Franz i do tego dyscyplinę trzyma jak Kulawik, więc ciężko znaleźć jego mocną stronę.

1            -18
~~~Onomatope jus
Szukając opcji
Diagnoza: patrz wyżej. Leżymy. Opcje? 1. Pytanie, czy istnieje możliwość rozwiązania kontraktu z winy trenera? Jeśli tak, to rozwiązać i kłócić się w sądzie. Wina trenera jest oczywista, można ten spór wygrać. Ale, jeszcze raz, nie znam treści kontraktu. Zakładam jednak, że taka klauzula istnieje, jeśli nie to dział prawny Wisły powinien opowiadać dowcipy. 2. W okresie przejściowym, który powinien trwać maksymalnie do 7 kolejki (czyli jest miesiąc czasu) znaleźć na Zachodzie trenera, którego drużyny: a) biegają więcej niż średnia naszej ligi, zdobywają/ tracą dużo/mało goli po stałych fragmentach. Zaproponować 5- letni kontrakt, z klauzulą rozwiązania w razie spadku, z zarobkami równymi 0,75 najwyższego wynagrodzenia piłkarza w Klubie. To trener rządzi i jeśli kogoś wywalamy to zawodnika. Przez czas przejściowy drużynę prowadzi Kazimierz Kmiecik. Jak nie zdobędziemy minimum dwóch punktów - żegnamy ze sztabu. Wisła to nie ZUS. A pan Kazimierz niech zmotywuje kopaczy. Swoje widział, może to coś da. 3. Kuba Błaszczykowski rozwiązuje kontrakt z Wisła i zajmuje się jedynie sprawami właścicielskimi. Nikt poważny nie przyjdzie pracować w takich warunkach. A my potrzebujemy powagi. 4. Trener do końca roku przedstawia listę zawodników, z którymi nie chce współpracować. Tacy ludzie, w miarę możliwości (bo kimś grać trzeba) są odsuwani od drużyny. 5. Budowa pionu sportowego w oparciu o elektroniczne bazy danych. Komentarz niniejszy jest pobożnym życzeniem. Tak nie będzie, bo to by oznaczało zmianę paradygmatu działania całego Klubu i nowatorstwo na skalę ligi.

13            -3
~~~Mark
Zarząd Wisly
Weźcie tego Skowronka i wy...c razem z nim rządzić to nie tylko chcieć ale jeszcze trzeba umieć.Nie idźcie droga Sarapaty i Dukata!

8            -7
~~~Koala
Przygotowanie
Przecież to już oczywista oczywistość że nie grają od momentu zwolnienia trenera od przygotowania.byli dobrzy fizycznie to to trzymało się kupy nawet strategia marna tego nie zepsuła bo zespół był w gazie

8            -4
~~~Xavii13
trener
kiedy ktoś się zorientuje że tego pana już dawno tu nie powinno być?

11            -4
~~~Johny Walker
@Maxi
Umowy z trenerami są zawiłe. Nie znam umowy trenera Skowronka z Wisłą, ale powinna zawierać termin końcowy oraz ( o ile są ) inne wymagania do zrealizowania przez trenera, aby kontrakt wypełnił. I tutaj dodaje od siebie. 1. Zapewnienie utrzymania w lidze. 2. Być może miejsce w pierwszej 8. 3. Ilość zdobytych pkt. na jesień. 4. Wygranie derbów. 5. Wykorzystanie czasu gry poszczególnych zawodników. 6. Wykorzystanie gry tzw. młodych itp. Mogą być jeszcze inne opcje, ale trudno bez wiedzy klubowej o tym pisać. Jedno jest pewne, że trener za pracę ma otrzymywać wynagrodzenie i realizować opcje w kontrakcie. Brak ich realizacji, lub nie wywiązanie się może skutkować rozwiazaniem umowy np. za porozumieniem stron, lub ostrzej jej wypowiedzenie. Problem tkwi w szczególach, które nie znamy. To było dobre pytanie. Pozdr.

12            -4
~~~palec1906
onomatope jus
Trafiłeś w sedno ze swym komentarzem. Zaoszczędziłeś mi pisania...:). W tej chwili nasz klub jest niestety parodią, na każdym poziomie. A ja będę się upierał, że zarządzanie klubem piłkarskim jest bardzo proste. Pozdrawiam wszystkich.

12            -6
~~~Janek
Zarząd
Może ktoś z Szanownego Zarządu pomoże podjąć p. trenerowi jedynie słuszną decyzję. A tak swoją drogą p. Skowronek, gdyby po wczorajszym meczu podał się pan do dymisji to odszedłby pan z Wisły z szacunkiem, a tak to i tak zostanie pan zwolniony, a szacunek pójdzie się bujać. To, że jeszcze gramy w ekstraklasie to zasługa Turgemana, a nie pana - jeszcze nikt tego panu nie powiedział? Brakło Turgemana i cały pana kunszt trenerski został obnażony.

20            -7
~~~Socio
Bebe
Wyjazdowy mecz z Górnikiem proponuję oddać walkowerem bo nas poprostu rozjadą

12            -4
~~~Bobok
Panie trenerze..
Właśnie kończy się mecz Legia -Górnik i nachodzi mnie taka myśl, aż strach się bać co się wydarzy w Zabrzu. Niema juz czego bronić trzeba zagrać ofensywnie na wymianę ciosów bo was Górnik zmiażdży i zabiega. Tylko 4-4-2 z Yeboahem na lewej stronie i Savicem w środku, Buksa i Silva na 9.Jak pan nie wiesz jaki skład wystawić to napisze... Lis -Burliga, Frydrych, Mehremic, Abramowicz -Kuvelic,(Żukow-) Yeboah, Savic, Kuba (Mak) Silva,Buksa

13            -3
~~~Bobok
Trenerze
Jeśli niewiesz co zmienić, zmień myślenie.

4            -4
~~~Johny Walker
@Maxi.
Nie dokończyłem wątku bo pisałem go z tel. na kolanie i się spieszyłem. Kończąc dodam, że zwolnienie trenera bez możliwości rozliczenia wykonanych zadań w umowie, skutkuje tym, że wygra sprawę z klubem, bo nie pozwolono mu dokończyc kontraktu i celów, trzeba będzie zapłacić za cały kontrakt. Jeżeli trener zgodnie z umową nie wykona zawartych w niej zadań ( opcji ) jest szansa na zwolnienie o czym pisałem wyżej bez konsekwencji dalszego płacenia. Gdyby zadania były miesięczne lub kwartale to nie wywiiazsnie się jego z zadań ułatwia klubowi zwolnienie, już wcześniej, co jest oczywiste. Napisałem to tak w " pigułce " bo temat to rzeka. Mam nadzieję, że trochę Ci wyjaśniłem.

8            -5
~~~Mirwlo60
Porażka boli
1. Oglądając piątkowy mecz z trybun wydawało mi się, że zawodników Wisły Płock jest więcej o 4. 2. Ustawienie składu Wisełki przez naszego psełdo trenera: 4-6-0 to skandal (gramy bez napastnika). Mając do wybor na skrzydle Kubę, Maka i Savica wystawia Abramowicza. W środku gra kompletnie bez formy Zhukow, a Kuveljić siedzi na ławce. W 80 min wprowadza napastnika przy 0:3. 3. Fatalne przygotowanie fizyczne i braki szybkościowe. Przebiegniecie przez drużynę 104 km kryminał (przyzwoitość to 112 km, zawodnicy Górnika w meczu z (L) przebiegli 122 km).

8            -5
Teofil_Różyc
Trener.
Co robi Ojrzyński? Wolny? Podpisywać! Oj, wziąłby on nasze gwiazdy w obroty.

4            -10
~~~Waldek
Trener
Jeszcze nie zmieniono Skowronka? No to gratuluję Blaszczylowskiemu i jemu bratu. Plynie Wisła Kraków do tej która jest skażona.

4            -3