Sobota, 26 września 2020 r.

Testy medyczne we wszystkich klubach Ekstraklasy

Jak poinformowała Ekstraklasa SA - w najbliższym tygodniu we wszystkich klubach najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju przeprowadzone zostaną testy medyczne na obecność wirusa SARS-CoV-2. Spowodowane jest to wzrostem zakażeń tym patogenem w Polsce. Według oficjalnych danych Ministerstwa Zdrowia w ostatnich dwóch dniach stwierdzono takich w naszym kraju 1587 oraz 1584. Są to najwyższe wskaźniki od początku pandemii.

Niestety podobnie wysoka liczba zakażeń występuje również w Krakowie i istnieje poważne ryzyko, że nasze miasto ponownie znaleźć może się w tzw. "żółtej strefie obostrzeń". To z kolei sprawiłoby, że na najbliższym meczu piłkarzy "Białej Gwiazdy" z Lechią Gdańsk, który zaplanowano na niedzielę 4 października, znów na naszym stadionie zasiąść mogłoby tylko 25% jego nominalnej pojemności.

Aktualny wskaźnik dwutygodniowy dla Krakowa wynosi wprawdzie tylko 4.6 zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców, ale w ostatnich dwóch dniach w samym Krakowie zanotowano aż 107 przypadków, a to powoduje, że wskaźnik tygodniowy przekroczył już barierę 6.0. Jest to wartość graniczna do wprowadzania ograniczeń. I jeśli w kolejnych dobach w Krakowie wciąż notowane będzie po około 50 przypadków - nasze miasto przekroczy dwutygodniowy wskaźnik, który klasyfikuje dane powiaty do zastosowania dodatkowych obostrzeń.

Przypomnijmy, że dotychczas zakażenie koronawirusem stwierdzono w siedmiu klubach Ekstraklasy. Kłopoty zdrowotne z nim związane wystąpiły w Wiśle Płock, Lechii Gdańsk, Legii Warszawa, Pogoni Szczecin, Śląsku Wrocław, Piaście Gliwice oraz od czwartku w Wiśle Kraków.


 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


6    Komentarze:

~~~Felek
Żukow
Jeśli nasz ( generał )zachorował to aż strach pomyśleć co może pokazać badanie całej dróżyny.

6            -7
~~~Misioł
@~~~Felek
człowieku, wyłącz mass media i włącz myślenie. szot i buksa mieli gorączkę i zostali w Krakowie a jakoś mają negatywne wyniki testów. Teraz każdy kaszel i gorączka musi oznaczać krwiożerczego koronawirusa? no, ale jak twierdzisz - strach myśleć, lepiej do myślenia używać tv zamiast mózgu.

18            -13
~~~costa
Możecie mi powiedzieć co te testy dają?
Chcąc prowadzić rzetelną ewidencję, trzeba każdego smiertelnika badać codzienne po przebudzeniu...I tak do us...śmierci!

16            -14
~~~Rocker
Co z Kubą?
Czemu kuba nie zagral w meczu z górnikiem?

7            -1
~~~Robert
Covid
Kuba ma wirusa i brat tez

2            0
~~~SMOK
Ludzie, włączcie umysły.
Czy ktoś z was widział lub słyszał o chorobach bezobjawowych? Może stwardnienie rozsiane, może heinemedina a możne parkinson? Fakt! ja od urodzenia mam chorobę o nazwie "bogactwo". Szkoda tylko, ze bezobjawowa. Korona wirus? Ma być strach i jest strach. Wybaczcie, nie jestem w rządzie i nie interesuje się polityka ale globaliści wiedza, co chcą osiągnąć.

0            -11