Środa, 30 września 2020 r.

Kolejne przypadki zarażenia koronawirusem w Wiśle Kraków!

We wtorek, 29 września, zawodnicy, sztab szkoleniowy i pracownicy Wisły Kraków, mający kontakt z pierwszą drużyną, poddani zostali kontrolnym testom na obecność SARS-CoV-2. W toku przeprowadzonych badań potwierdzono nowe przypadki wśród przedstawicieli zespołu i pionu administracyjnego.

Osoby te niezwłocznie rozpoczęły izolację, a klub w podjętych działaniach postępuje według wytycznych Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Krakowie oraz Komisji Medycznej PZPN-u.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


30    Komentarze:

~~~GrażynaKo pcińska
Pierwsi
Za dwa tygodnie my bedziemy uprzywilejowanii

13            -59
~~~Stary
Virus
Wszyscy chorzy bezobjawowi?

70            -65
~~~Stary
Hm
Ciekawe też że nie wszyscy się zarazili, wirus łatwo się przenosi a chłopaki siedzą razem w szatni...

38            -50
~~~kat
ciekawe kto
jakieś typy?

14            -56
~~~Islander
Virus
Na pewno przywieźli ze Szczecina, w Pogoni prawie wszyscy go mają! Ciekawe jak to dalej się potoczy? Będą przekładać mecze!

57            -11
charlie
na 50% mecz z Lechią się nie odbędzie
Aktualnie zarażonych jest czterech piłkarzy Wisły. Jest wielce prawdopodobne, że kolejne testy, zaplanowane przed meczem potwierdzą covida u następnych. Przy siedmiu zarażeniach mecz zostanie przełożony.

47            -16
~~~Ona
Szkoda
Bo skowronek oo przegranej bedzie sie tlumaczyl covidem.

18            -82
~~~Felek
Do Misioł
Wyśmiałeś mnie że miałem obawy o covida w drużynie na podstawie Żukowa co teraz powiesz

41            -28
~~~goal
Tak to jest, jak się bagatelizuje poważną sprawę.
Kiedy w Pogoni było pieciu zakażonych, to trzeba było wyłączyć całą drużynę.

57            -16
~~~kibic 1968
rowni i równiejsi!
jak to jest!? Jednym się przekłada mecze bo już się zmęczyli po 5 -ej kolejce, a Wisła może będzie musiała grać rezerwami! To jest ok.?

69            -17
~~~Jar
Koronka
Kuba nie grał już przecież z Pogonią, więc zwalanie wszystkiego na nich jest dosyć śmieszne. Chyba nie powiecie mi, że to była tylko kontuzja.

36            -4
darwos
Jak Łukasz Sz?
Zarażeni jak Łukasz Sz? No ba, 2 dni i po sprawie. A w Norwegii wirusa brak. Kuźwa,co za dziwna choroba

66            -41
~~~bodzio
z dystansem
Nie dajcie się wkręcać hienom udającym dziennikarzy którzy sugerują że np. Wisła wiedziała iż Żukow ma wirusa a mimo to zataiła ten fakt aby mógł grać. Tylko wyjątkowy głupek pchałby do składu chorego gostka, przecież wiadomo że wydolność chorego drastycznie spada i pożytek na boisku jest z niego niewielki. W ostatnim czasie w Małopolsce jest duża liczba zarażeń. Nie wiadomo gdzie nastąpiły zarażenia w ekipie Wisły, w klubie czy poza nim. U mojej żony w pracy u dwóch osób (w odstępie miesięcznym) wykryto covida. Pracuje tam kilkanaście osób na niewielkiej przestrzeni. Za każdym przypadkiem przebadano pozostałych pracowników i u żadnego nie stwierdzono covida. Nie jest więc tak że siedząc w szatni z osobnikiem z covidem automatycznie jest się skazanym na zarażenie.

71            -9
~~~ajsberg
Łukasz Sz.
Darwos, a skąd Ci w łepetynie powstała myśl, że Szumowski chorował 2 dni? A może po prostu informacja o jego chorobie wyszła na światło dzienne już po wszystkim?

41            -37
~~~Bartek
Wisła
Szkoda że nie grają w otwarte karty.

16            -16
~~~Kibic20
Zukow
Przecież, przed meczem z Górnikiem wszyscy, oprócz jednego, byli negatywni. On się poczuł źle po pierwszej połowie meczu. Myślę, jakby się przed meczem źle poczuł, na pewno by nie zagrał. Przecież nie jest dzieckiem. Myślę, że na pewno jest teraz pozytywny, bo znam kilka przypadków, gdzie się nagle źle poczuli. Po prostu w ciągu kilku minut.

48            -5
~~~Misiu
Cv19
Ja pierniczę to chyba wszystkim zdalne granie w Fifę na PS odpowiada. Przecież ktoś musi grać w realu w piłkę. Odnoszę wrażenie że ktoś chce przetrzymać paskudna przespaną podczas wakacji sytuację co do przygotowania drużyny do sezonu.jaja na patyku.

4            -55
Maxi
Ten sezon taki dziwny będzie i trzeba się z tym pogodzić
Mecze będą przekładane już są czy to w ekstraklasie czy w 1 lidze i nic na to nie poradzimy a jak nie przełożą meczu i trzeba będzie grać bez np 7 podstawowych zawodników bo mają COVID to też do bani dlatego ten sezon będzie dziwny trzeba go dograć i tyle myślę że koło lipca 2021 roku szczepionka czy lek już będzie i futbol jak i życie wróci do normalności czego sobie i wszystkim życzę

21            -19
wujek29
niedoceniany wirus
cały czas od lipca powtarzam że liga się sypnie we wrześniu i nie dogra sezonu i właśnie tak jest a wygrani rozpoczętego sezonu to ci z okrojonym budżetem i skromną kadrą bo chorym też trzeba płacić a zapewniam was forumowiczów, tych próbujących ignorować powagę sytuacji że po zwalczeniu wirusa co nie trwa tyle co zwykła grypa lub przeziębienie organizm długo musi się regenerować, jeśli dojdzie do ingerencji w płuca to kariera sportowa w ogóle może się skończyć. Poczytajcie co piszą ci co to przeszli albo byli świadkami (np lekarze i pielęgniarki) jak to zakażenie się odbywa. Nie jest poważne to jak się do tego zagrożenia podchodzi w klubach bo za chwilę będzie płacz i upadłości. A wystarczyłoby trochę dyscypliny i zapobiegliwości....Nie ma złotego środka, albo ograniczymy życie albo choroba nam ograniczy życie. Czy lepiej zamknąć część gospodarki czy wirus ma to zrobić masowymi zachorowaniami....takie mamy czasy... Życzę wszystkim zdrowia oby pojawiło się skuteczne lekarstwo i szczepionka!

38            -45
~~~Janly
COVID
Nie bardzo rozumiem tak lakonicznego komunikatu. Doskonale rozumiem, że nie można podać imion i nazwisk ale dlaczego nie podaje się takich informacji: aktualnie zdiagnozowano 5 przypadków: 3 osób z pionu administracyjnego i dwóch piłkarzy. Według informacji podawanych przez PZPN przełożenie spotkań jest możliwe jeśli wykryto co najmniej 7 potwierdzonych przypadków. Życzę wszystkim chorym szybkiego powrotu do zdrowia !!!

48            -2
~~~Marcin 72
Ekstraklasa
To wszystko jebnie niestety mówię wam

31            -6
GrzegorzS
Zabaw w ukrywanie kto, kiedy, na co i ....
przecież za chwilę i tak wszyscy będą wiedzieli kto był zakażony, kto chory a komu uszło bokiem. Teraz kolejna sprawa, ten cały wirus niestety daje pierwszy realny posiew po 4/5 dniach. Jeśli więc badania zrobiono zawodnikom w piątek i wyszły negatywnie, to nie znaczy, że nosicieli brak oni są tylko, że o tym sami i ich otoczenie dowie się w przeciągu tygodnia a jak nie będą mieli objawów to im nawet badań nie zrobią i sobie tak będa to z sobą nosić. Piłkarze to i tak w sumie na ten moment jedyna grupa zawodowa, która jest wprost przymuszana do robienia tych badań co jakiś czas. Więc wirus będzie w środowisku ujawniany i to będzie miało wpływ nie tylko na samo przekładanie meczy, ale też na pracę w klubach i formę zawodników oraz drużyn. To że mecz z Lechią się nie odbędzie to jedna sprawa, ale w perspektywie mamy wyłączenie wspólnych treningów drużyny na minimum 10 dni. Potem będzie procedura powracania do wspólnej pracy. W efekcie ledwie zaczęliśmy łapać formę i grozi nam nie tyle odsunięcie kilku graczy, ale minimum dwutygodniowa pauza w pracy treningowej i to w okresie reprezentacyjnej przerwy, która mogła przyniećc poprawę gry i formy drużyny. I to jest naprawdę problem istotny, bo mecz z Lechią kiedyś tam zagrają za miesiąc dwa pięć. Zarazem trochę nie rozumiem jak są w Pogoni czy w Wiśle przypadki zakażeń bezobjawowych to przecież Ci zawodnicy powinni móc wspólnie trenować bo chyba bardziej się nie zarażą???? Może by ktoś to wyjaśnił?????

7            -13
~~~costa
Dystans, maseczki, reżim, izolacje... I co?
Albo to przechorujemy jako społeczeństwo , albo do końca świata bedziemy się z tym bujać!

29            -10
~~~Misioł
@Felek
no i co w związku z tym? przetestuj dowolną grupę ludzi, dostaniesz pozytywne przypadki. Nawet jeśli któryś z chłopaków będzie mieć objawy, to jest choroba jak każda inna. Niebezpieczna dla starszych, schorowanych ludzi. Nie dla sportowców. Daj znać, gdy w końcu ogarniesz, że dałeś zrobić się w konia zbiorową paranoją napędzaną przez propagandę mediów wraz ze sprzedajnymi politykami na rzecz lobby medycznego, które zwęszyło gruby hajs na wiosennej szczepionce. No ale żeby dobrze zarobić, trzeba odpowiednio nastraszyć lemingi.

23            -26
~~~Guruli 76
Tak pilkarze przestrzegaja przepisow odnosnie wirusa
W przerwie na reprezentacie kolega mial urlop i przebywal w Czatnym Potoku i widzial Klemenza i Bashe z rodzina przy stole z dziecmi z zonami grali w bilarda a pozniej dziwota ze sa zarazeni i po co ta szopka z badaniami itp. Jak pilkarze w czasie wolnym robia co chca.

12            -9
~~~Name
Misioł osoby starsze też są ważne
Ci sportowcy mają rodziny, wśród nich także osoby starsze lub z jakimiś chorobami, poza tym spotykają się z osobami, które mają takie osoby w rodzinie. Nie można panikować ale tez nie można pójść na żywioł bo nasza służba zdrowia jest jaka jest.

18            -5
GrzegorzS
Musioł czy tak tryndno przyjąć do wiadomości, że jest zasada
solidaryzmu społecznego. To jest wirus, który przy sprzyjających mu warunkach zabija, czy może ty i wielu wolnych ludzi przyjąć prosta zasadę, że liczy się coś więcej niż "ja". Z jednej strony popadanie w paranoję społeczną gospodarczą jak to miało miejsce wiosną jest bez sensu. Ale z drugiej strony należy realizować rozsądne logiczne ograniczenia broniące ogół przed zakażeniami, część przed ciężka chorobą, a 1-2% zakażonych przed przedwczesną niepotrzebną śmiercią. Dopóki nie pojawi się skuteczna szczepionka, którą pewnie będzie musiał przyjąć każdy idący do szpitala (jak szczepienie przeciwko żółtaczce), dopóki nie zostanie wszczepione 60% populacji, i dopóki wirus pewnie nie zmutuje do poziomu wielu innych, które są wokół nas zachowywanie zasad bezpieczeństwa nie jest związane ze straszeniem lemingów. To tylko zwykła zasada, rozumnego podchodzenia do życia swojego i bliźnich. Co komu przeszkadza częste i dokładne mycie rąk, dezynfekowanie sprzętów, noszenie maseczki tam gdzie to jest wymagane. Bezdurna obrona pełnej wolności robienia wszystkiego co mi się wydaje i podoba to przede wszystkim wolność od rozumu i jest sprzeczne z normami rozwoju cywilizacyjnego i chronienia jednostki i jej praw. Jest w Polsce parę ważniejszych spraw, których trzeba bronić przed omnipotencją władzy. Pzestrzeganie higieny, noszenie maseczki, zachowanie dystansu społecznego bynajmniej do nich nie należy.

14            -8
~~~Kibic20
Do Guruli76
Nie wiem,jakie ty masz wyobrazenie o zyciu pilkarzy.Przeciez oni sa normalnymi ludzmi,jak my wszyscy,maja tez dzieci i jak maja wolne,maja prawo z nimi wolny czas spedzic.Przy bilardzie byli z zonami i dziecmi,w domu tez z nimi sa.Mysle,ze sa na tyle madrzy,ze przestrzegaja zasad higieny,bo chyba nie chca zarazac swoich zon i dzieci.Niektorzy emeryci ida tylko na zakupy,poza tym siedza w domu i mimo tego gdzies zlapia tego wirusa.Nie dajmy sie zwariowac!!Tak jak my go lapiemy,tak samo beda go pilkarze lapac,nie da sie tego uniknac.

3            -1
~~~Misioł
@Grzegorz, @Name
Bzdury wygadujecie. To są przykłady na to jak bardzo daliście się zmanipulować. Najbardziej cieszy się z tego lobby bankowe które rękami Vateusza zadłużyło nas na dwa kolejne pokolenia, poprzez zamknięcie gospodarki które nie ochroniło nas przed przechorowaniem tego tylko opóźniło cały proces. Rząd szykuje się na kolejne zamknięcie, tym razem po cichu a my zimą będziemy jeść gruz. Macie przykład w Szwecji, gdzie społeczeństwo nabyło odporność zbiorową i ma po sprawie bez zadłużenia ludzi i słynnej szczepionki, ale propaganda medialna tłucze Wam do głów że Szwedzi zrobili źle (!!!).A no tak, bo nie da zarobić lobby medycznemu. I nie mydlcie mi tu oczu starszymi ludźmi, bo należało właśnie ich odizolować i jak najszybciej przechorować sprawę, a nie męczyć i rozwlekać temat. Dokładnie tak samo jak z grypą, jeśli masz w rodzinie starszą, osłabioną osobę to cała rodzina powinna o nią zadbać , bo uwaga - wirus grypy także może się okazać dla niej śmiertelny. Ale medialna papka natłukła Wam do głów że tym razem jest jakoś inaczej niż zwykle. Tymczasem miłościwie panujący nam rząd w ramach zrównoważonego budżetu zadłużył nas na (realnie) 480mln złotych i przez zimę szykuje kolejne pół miliarda stosując nie działające ograniczenia wolności osobistej i zarobkowej a Wy im przyklaskujecie. Za Waszym przyzwoleniem lemingi, gratulacje.

9            -48
~~~Smok
Misioł
Przez takich palantów covid rozprzestrzenia się bardziej niż powinien.

18            -1