Piątek, 2 października 2020 r.

Piłkarze Wisły będą trenować indywidualnie

W związku z wystąpieniem kilku przypadków zarażenia koronawirusem w zespole Wisły Kraków podopieczni trenera Artura Skowronka trenować będą wyłącznie indywidualnie. Ponadto w przyszłym tygodniu przeprowadzone zostaną kolejne testy na obecność SARS-CoV-2.

Na chwilę obecną drużyna otrzymała sześciodniowy cykl treningów indywidualnych, które będą kształtowały cechy motoryczne naszych piłkarzy. Wdrożyliśmy monitoring i pozostajemy w stałym kontakcie z zespołem. Mamy nadzieję, że po tym okresie dostaniemy zgodę na zajęcia przynamniej w grupach, jednak czekamy na kolejne decyzje - powiedział na łamach oficjalnej strony klubu trener Skowronek.

Dodajmy, że po przełożeniu zaplanowanego na niedzielę, 4 października, meczu z Lechią Gdańsk i w związku z czekającą nas teraz przerwą na spotkania reprezentacyjne - najbliższy ligowy występ wiślaków to wyjazdowa potyczka ze Stalą Mielec, która odbyć ma się dopiero 18 października br.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


12    Komentarze:

~~~costa
No to 3 tygodnie spokój...
Później bęcki od Lechii, tłumaczenia, że wirus i tak kolejny sezon spisany na straty. Co za po... czas!

38            -57
~~~Kibic20
Do... Costa
Zamiast życzyć piłkarzom z Covidem szybkiego powrotu do zdrowia, szybkiego powrotu do treningów prorokujesz, co będzie w następnych meczach. W tej chwili najwazniejsze jest zdrowie pilkarzy. Meczy do końca sezonu jest jeszcze dosyć, do wygrania też. A jak zdrowia w drużynie nie będzie, to i wygrane mecze nie będą cieszyć. A więc do wszystkich pozytywnych, szybkiego powrotu do zdrowia!

76            -21
Tss
No tak to będzie wyglądało teraz
I teraz pytanie jak racjonalnie ocenić pracę naszego sztabu szkoleniowego? Przecież ta cała sytuacja jest nowością dla każdego i całe doświadczenie zdobywane przez lata jest mało ważne teraz, bo trzeba się się przystosować do nowych warunków. Dawniej wystarczyło przygotować dobrze zespół do z góry zaplanowanego systemu rozgrywek. Teraz z dnia na dzień pojawiają się nowe sytuacje które rozbijają w pył cały plan treningowy. W Zabrzu wyglądaliśmy przyzwoicie, a teraz każdy trenuje indywidualnie. Za dwa tygodnie znowu trzeba zgrywać zespół. Jak byłem zwolennikiem wywalenia Skowronka to teraz po przemyśleniu i wysłuchaniu argumentów na weszło fm ( tego słuchaj wiślaku ) uważam, że będzie głupotą jego zwolnienie. Przeczekać ten rok i skończyć sezon na choćby 15 miejscu, ale bez głupich ruchów kadrowych które niczego nam nie gwarantują w dzisiejszych szalonych dniach.

44            -10
~~~Bartek
Wisła
Myślę że to nie kilka przypadków ale większość drużyny. Gdyby to byly pojedyncze przypadki to reszta trenowalaby razem. Za dużo kombinacji. Tam jest wiekszy problem z wirusem.

28            -11
~~~Kibic20
Covidp
Tak jak pisze Bartek, jest większy problem, bo indywidualnie trenuja. Jedno mnie tylko dziwi, dlaczego mój poprzedni wpis jest minusowany. Na całym świecie, jak ktoś jest chory życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia. Jak składamy komuś życzenia, życzymy też przede wszystkim zdrowia. Ja życzylem piłkarzom szybkiego powrotu do zdrowia, na boisko i to jest minusowane. Przecież piłkarze są ludźmi, jak my wszyscy, mają rodziny które ich tez zdrowych potrzebują. My na boisku też zdrowych pilkarzy potrzebujemy.

35            -16
~~~Ona
Panie Krolewski
Co z tymi grandami co mialy byc w tym tygodniu? Tydzien sie konczy a tu cisza. Gorzej bo okienko sie konczy a napastnika brak. Boje sie ze bedzie jak w zeszlym roku i dopiero przyjscie Alona uratowalo sytuacje.

26            -5
marcind75
do: Tss
Aha, czyli rozumiem że koronawirus jest tylko w Wiśle i tylko my mamy problemy z reorganizacją treningów itp itd... Mimo że koronawirus dotyka wszystkich klubów można powiedzieć statystycznie po równo, Ty twierdzisz że nas usprawiedliwia do osiągania gorszych wyników na tle innych, że usprawiedliwia Skowronka, że możemy w sumie zająć 15te miejsce.. Naprawdę tak twierdzisz czy tylko żartowałeś?

14            -8
Tss
marcind75
Dokładnie tak twierdzę. I przeczytaj jeszcze raz mój komentarz w którym piszę, że byłem za zwolnieniem Skowronka. W normalnych warunkach w świecie bez koronowirusa podtrzymywał bym moją opinię. Ale po przemyśleniu uważam, że zwolnienie go będzie błędem. Wywalamy Skowronka przychodzi nowy trener. Nowy trener nie gwarantuje lepszej gry zespołu, a Skowronkwi trzeba płacić. Może się zdarzyć, że za miesiąc rozgrywki zostaną przerwane w najlepszym przypadku na kilka miesięcy. Nowy trener rozpisze treningi indywidualane zawodnikom i będzie pobierał kasę przez parę miesięcy nie gwarantując że jego rozpiski będą trafne bo nie miał nigdy w swojej karierze takiej sytuacji. Do tego ciągle płacimy Skowronkowi - gościowi który jest już rok z tą drużyną i który potrafił tą drużynę ustawić gdy byłą dobrze przygotowana do sezonu. Teraz ma przynajmniej jednego stopera na poziomie i dałbym mu szansę.

17            -4
~~~mun
do Kibic20
Bo niestety tu nie piszą tylko kibice Wisły,dlatego Cię minusują. Dołączam do życzeń zdrowia dla wszystkich.

15            -3
marcind75
do: Tss
Nie chodziło mi o zwalnianie albo nie Skowronka. Tu jestem skłonny się z Tobą zgodzić że akurat teraz głupotą było by go zwalniać skoro nie wiadomo jak się będzie sezon korono - układał. Natomiast wszyscy w lidze maja te same warunki i do końca sezonu wirus przemiele wszystkie drużyny więc też będą miały rozwalone treningi. Nie możemy więc koroną usprawiedliwiać niskiego miejsca na koniec. Komentarze w Twoim stylu mogą spowodować że zawodnicy w to uwierzą że w sumie nic się nie dzieje że nie mają wyników bo przecież jest koronawirus. Nie możemy ich głaskać po główkach ale raczej motywować do lepszej gry.

6            -5
~~~Ona
W sumie to sie mozna cieszyc
Po raz pierwszy od wielu miesiecy zagralismy mozna by rzec "koronkowo"

8            -19
~~~dex
Teraz będą trenować indywidualnie?
Patrząc na ich grę odnoszę wrażenie, że od początku przygotowań trenują indywidualnie, nikt nie kontroluje postępów a taktyka ustalana jest jak na podwórku- tuż przed meczem po wybraniu składu.

1            -4