Poniedziałek, 12 października 2020 r.

Mecz kadry U-19 został odwołany. Aleksander Buksa na kwarantannie

Reprezentacja Polski U-19 rozegrać miała dziś towarzyskie spotkanie z Danią, ale mecz z powodu zarażenia koronawirusem w sztabie polskiej drużyny został odwołany. Przypomnijmy, że na zgrupowaniu tej kadry przebywa napastnik krakowskiej Wisły, Aleksander Buksa.

Powtarza się więc sytuacja z poprzedniego zgrupowania tej drużyny, która rozegrać miała we wrześniu br. spotkania towarzyskie z Niemcami i Czechami, po czym mecz z naszymi południowymi sąsiadami został odwołany. Choć wtedy z powodu zakażeń w zespole naszych rywali.

Dodajmy, że "biało-czerwoni" zmierzyli się z Duńczykami w miniony czwartek, przegrywając 1-3. Buksa zagrał w tym spotkaniu całą pierwszą połowę.

Aktualizacja: jak podała "Gazeta Krakowska" - w związku z kontaktem z osobami zarażonymi - po powrocie ze zgrupowania Aleksander Buksa zostanie w najbliższych dniach odizolowany od reszty zespołu Wisły Kraków. Przejść będzie też musiał test na ewentualną obecność koronawirusa SARS-CoV-2.


Źródło: PZPN, Gazeta Krakowska, własne

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


1    Komentarze:

GrzegorzS
Czyli w miare zdrowy chłopak pojechal na 10 dniowe zgrupowanie. Potrenował
zagrał 45 minut pobył dowiedział się, że nie zagra w kolejnym meczu bo go odwołali, pokręcił się wokół człowieka zakażonego jak wszyscy w całej grupie a teraz ma szansę na tygodniowa najmniej kwarantanne. czyli przechodzi mu koło nosa z oczywistych względów co najmniej jeden mecz ligowy. Biorąc pod uwagę, że grali o czapkę gruszek w tej kadrze w tym momencie to gość zaliczy w sumie pełny miesiąc poza pracą w drużynie, w której ma się uczyć jak zostać ligowcem. Ja sie pytam po jaki ch.... jesienią w ogóle odbywają się jakieś konsultacje kadr reprezentacyjnych drużyn poniżej 20 roku życia. To jakieś bezmyślność PZPN-u. Mamy sytuację nadzwyczajną jak wszystko za pół roku rok wróć do normy to sobie trenerzy reprezentacji będą drużyny trenować. Buksa i cała masa chłopaków powołanych do kadr obecnie więcej na tym tracą niż zyskują i nic to nie daje i nic z tego nie wynika. Na ten moment futbol reprezentacyjny powinien być ograniczony do zespołów od 20 lat w górę.

16            -1