Środa, 28 października 2020 r.

Artur Skowronek: - Byliśmy nieskuteczni

- Powinniśmy z tego meczu wycisnąć więcej. Popełniliśmy dziś błędy w obronie, które taka jakość jaka jest w Lechii Gdańsk po prostu wykorzystuje. Szkoda, bo przy tych sytuacjach mogliśmy się inaczej odnaleźć, tak przy rzucie wolnym, przy rzucie karnym, jak i przy bramce samobójczej. Zawsze można lepiej zafunkcjonować, ale zdarzyło się - powiedział po przegranym spotkaniu z Lechią Gdańsk, trener zespołu Wisły Kraków, Artur Skowronek.

- Najbardziej żałuję jednak tego, że nie otwieramy lepiej meczu, że nie otwieramy lepiej drugiej połowy, że te sytuacje, które stworzyliśmy - nie wykorzystaliśmy i nie zareagowaliśmy skuteczniej w tych sytuacjach. I stąd pomimo tego, że ten wynik jest wysoki, to na pewno mogłoby się to inaczej potoczyć. Teraz nie mamy już wpływu na to co się wydarzyło, a mamy na te najbliższe dziewięć dni, w trakcie których wrócą kolejni piłkarze, że będziemy przez ten czas mogli razem pracować i dobrze przygotować się do następnego meczu - dodał.

Pierwsze z pytań dotyczyło decyzji o zmianie całej prawej strony boiska, bo już po godzinie gry trener ściągnął jednocześnie z boiska Dawida Szota oraz Yawa Yeboaha.

- To było spotkanie w krótkim odstępie czasu. Przeciwnicy byli tak ustawieni, że schodzili na tę lewą stronę, czy to Conrado, czy Haydary, czy Saief. Szukali tam przewagi i było groźnie z tamtej strony. To raz, a dwa chcieliśmy dać więcej paliwa do przodu, więcej piłkarskich aspektów, które oczywiście Dawid Szot ma, ale też Łukasz Burliga to bardzo doświadczony piłkarz, który dobrze odnajduje się również w środku pola i też było to spowodowane tym, że liczyliśmy na więcej gry do przodu - powiedział.

- Jasne, że nie wszystko jest OK, bo wiedzieliśmy, że złapaliśmy rytm, a dzisiaj też on był, bo kilka dobrych momentów w tym meczu było, ale byliśmy nieskuteczni - tak jak zrobił to przeciwnik. Oczywiście są mankamenty, są rzeczy, które trzeba poprawiać i jesteśmy tego świadomi. Wierzę też, że nasz zespół się wzmocni, myśląc o powrocie naszych chorych piłkarzy i te dziewięć dni wykorzystamy maksymalnie, aby lepiej wyglądać w meczu z Rakowem - przyznał trener.

Na zakończenie Skowronek został zapytany o Jakuba Błaszczykowskiego i o to, że ponownie rozpoczął on mecz na ławce rezerwowych.

- To była konsekwencja tego jak Carlos oraz Yeboah funkcjonowali we wcześniejszych meczach. Napędzali naszą grę, dobrze funkcjonowali i zasłużyli na kolejną szansę. Kuba był i jest gotowy aby wrócić w pełni do zespołu. Te dziewięć dni też mu pomoże w tym, żeby być naszym kapitanem od pierwszego gwizdka w następnym meczu - zakończył.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


28    Komentarze:

hobiz
Błąd
Błąd , my nie mamy trenera

73            -39
~~~Dpas
Inny punkt widzenia
Panie Trenerze, fakty są takie, że drużyna oprócz meczu ze Stalą nie gra nic. W mojej ocenie okres przygotowawczy został źle przeprowadzony. Gołym okiem było widać że tej drużynie brakuje solidnego bramkarza i przynajmniej 2 stoperów. Od tego należało zacząć. Ale nawet z tymi zawodnikami, których mamy można zrobić sensowny wynik. Tylko trzeba być dobrze przygotowanym, zmotywowanym, ustawionym taktycznie. Liga jest słaba i to pogarsza jeszcze Pańskie dokonania. Z tego po prostu już nic nie będzie. I kolejny rok z głowy....

77            -24
~~~zjk
Pytanie
Ile jeszcze to musi trwać?

70            -18
~~~Ino Wisła
To prawda
Nieskuteczni.. 30sekunda meczu FORBES na głowie 200setka' 9min yeboah pudło... , 30 min gol Carlos... 31minuta następna dobra okazja zmarnowana ' po przerwie 46 minuta yeboah na 12metrze zablokowany .. 5 bardzo dobrych okazji w 47minut i tylko jeden gol .. niestety przegrana

69            -8
~~~Ona
Zmiany
znowu niewłaściwe. Lepszy przeciwnik od razu obnazyl kunszt Pana Artura.

63            -16
~~~Irasiad
Gdzie koledzy optymisci?
Trochę szczęścia brakło, ale cofnięcie się po strzelonej bramce to już typowe dla Wisły. No i Sadlok troszke już chłop nie dojeżdża.

53            -12
~~~Kibic20
Po meczu
Jakie chcieliście inne zmiany? Mógł się któryś z was zgłosić i zagrać za nieobecnych piłkarzy? Połowę drużyny brakuje, a wy cudów wymagacie. Zastanówcie się trochę, W Lechii mają kompletna drużynę zdrowa.Zaczekajmy,jak ich covid dopadnie, czy też tak będą grać! Poza tym dzisiaj mieliśmy pecha, bo mecz był do wygrania, pomimo tak osłabionej drużyny.

30            -40
~~~Tom123
Proszę
Odejdź!

38            -28
~~~Kibic
Mecz
Lechią była do bólu skuteczna. 30 sekunda setka dla nas,sytuacja yeboaha i bramka... Lechia odpowiedziała bramką że stałego fragmentu gry (już 10 w tym sezonie). Zaraz po przerwie czwarta setka znowu Yaw. Potem samobój po którym ten mecz się skończył. Lechia do tego meczu miała 3 Bramki z gry po tym meczu nic się nie zmieniło ma dalej trzy brami z gry. My byliśmy dziś straszne nie skuteczni.

30            -9
~~~Centy
Wisła
Najwyższa pora dokonać zmiany trenera. Oby tylko następca okazal się godny białej Gwiazdy na piersi.

38            -23
~~~arex
Gra muzyka
Ważne , że z beniaminkami wygrywamy. A tak poważnie; Sadlok + Buchalik = porażka. Ogólnie niezły mecz. Widać brak sił u naszych zawodników, bardzo chcieli, ale brak skuteczności i pech (stale się zdarzający niektórym -ile to już bramek straciliśmy przez p.S ) spowodował ,że nawet nie udał nam się zremisować. Ale myślę , że jak wszyscy wyzdrowieją to będzie lepiej.

28            -21
~~~Piotr
Trener
Trener z 1 ligi wygrywa z przeciwnikami z jego poziomu i tego nie przeskoczy a Wisla to szkola dla raczkujacych wuefistów

26            -11
~~~Konkord88
Trener Skowronek
Ja bym się nie palił ze zmianą trenera już w tym momencie. Do zimy zostało sześć kolejek, wiadomo że o nic szczególnego w tym sezonie nie powalczymy, więc po zakończeniu rundy znajdzie się odpowiedni czas na podsumowania. Ponad rok, dwa okresy przygotowawcze, myślę że można wystawiać wstępne oceny. Graliśmy na prawdę dobrze... chyba w dwóch-trzech meczach - z Jagiellonią na inaugurację wiosny, z Górnikiem gdzie zapewniliśmy sobie utrzymanie i zapewne o czymś zapomniałem, ale to by było mniej więcej na tyle. Nie wydaje mi się, żebyśmy byli na dobrej drodze do wypracowania jakiegokolwiek stylu gry. Nie jest to ani szybki atak, ani tiki-taka, ciężko też nawet powiedzieć w jakim ustawieniu próbujemy grać. Środek pola przeważnie nie funkcjonuje należycie, obrona jak popełniała katastrofalne błędy tak je kontynuuje, w zasadzie w każdym zestawieniu personalnym. Piłkarze się nie rozwijają, czasem któryś ma górkę, czasem dołek ale nie ma mowy o stabilizacji. Dodatkowo ciężko powiedzieć, że promujemy kogokolwiek pod zyski z transferów. Raczej jak gdzieś wystąpi dziura, to tam wkładamy losowego juniora, który raz na czas zagra przyzwoicie. Mam generalnie wrażenie, że ten zespół nie poczynił żadnego progresu od ponad roku. W rundzie wiosennej punktowanie było jeszcze ok, ale teraz stoimy w miejscu, nieco ratując się tym, że zawsze w lidze znajdzie się ktoś gorszy. Nie obrażę się jeżeli zarząd da poprowadzić Skowronkowi zespół do końca sezonu, bo raz że kasa, a dwa że przecież nie jesteśmy bezpośrednio zagrożeni spadkiem, ale uważam że dobrze by było zacząć się już systematycznie odbudowywać pod okiem jakiegoś trenera o wyższych kompetencjach. W przyszłym sezonie nie będzie już taryfy ulgowej - na zapleczu jest kilka dobrze zorganizowanych klubów i mam wrażenie, że zatrudnianie szkoleniowca na miesiąc przed startem trudnego sezonu jest bardziej ryzykowne niż podwójny etat przez rundę wiosenną. W takim wypadku nowy menedżer miałby kilka miesięcy na zapoznanie się z drużyną i wstępna selekcję kandydatów, przy minimalnym ryzyku spadku z ligi. Być może warto przeczesać rynek słowacki, czy czeski, a może zaryzykować nieco więcej i postawić na kogoś na dorobku z Belgii, czy Holandii, kto mógłby łączyć pracę trenera, z aktywnością transferową i koordynowaniem wprowadzania młodzieży. Marzy mi się trener na lata - taki, który cegiełka po cegiełce w kilkuletniej perspektywie postawi tutaj coś trwalszego i mniej byle jakiego. Nie oczekuję pucharów, czy walki o mistrzostwo, ale choćby bycia na początek takim Zagłębiem/ Górnikiem, który zawsze ma potencjał na namieszanie w czołówce, nawet jeżeli ostatecznie kończy na dalszych miejscach. Skowronkowi jestem wdzięczny za cud utrzymania się w zeszłym sezonie, ale chyba prochu już tutaj nie wymyśli. Tak czy inaczej życzę mu powodzenia w dalszej pracy i daleki byłbym od określania go wuefistą. Solidny fachowiec, po prostu nie na ten klub, w stanie w którym się obecnie znajduje.

37            -6
gamber
Padaka
Bardzo przepraszam ale to był poziom okręgówki i tyle. Nie ma stopera , nie ma rozgrywającego, skrzydłowych ani napastnika. Nie ma poukładanej drużyny.

22            -19
~~~ćwir
do ~~~Ino Wisła
Ładnie streściłeś mecz... tylko powiedź mi co było po 47 min... mecz się skończył po 47 min?? Nie chodzi o wynik czy o t,o że nie wykorzystujemy sytuacji... chodzi o to, że ich nie kreujemy w sposób systematyczny tylko losowy (jak wyjdzie)... Ja nie widzę sposobu gry jaki chce preferować nasz zespół... a trener jest już u nas rok...

23            -6
~~~Szogun
Jedna uwaga
Nie czaje, dlaczego po wejściu Kuby za Yeboaha, Silva poszedł na prawe skrzydło, a Kuba na lewe. Kuba lepiej gra na prawym, a silva na lewym dzięki czemu może schodzić do środka na strzał z prawej nogi.

24            -3
~~~Marek
Opinia
Może i się nie znam, ale jak dla mnie to przegraliśmy mecz w środku pola. Lechia przechodziła przez nas jak przez otwarte drzwi. Nikt w środku nie potrafił albo przytrzymać piłki albo rozegrać szybko. Od po prostu brak reżysera

8            -4
~~~Waldek
Bla bla bla
Jakiś czas temu pisałem o pracy trenera bardzo krytycznie. Domagalem sie nawet jego dymisji Dostalo mi sie od tych pseudo wiernych kibicow. A to że mialem rację teraz wychodzi. Ja nie będę biadolil tylko powiem szczerze że wina lezy po stronie wlascicieli Wisły Kraków. Blaszczykowski i spółka chcą spuścić ten klubdo nizszej ligi. Bo jesli tak to po co iwestowali srodki na ratunek tego klubu tak jak i wierni kibice. Panowie Blascczykowscy najwyższy czas na decyzję. Domagam sie zwolnienia Skowronka teraz ..

6            -13
~~~morgan R22
Kuba and Yaw....
No to już po wypowiedzi Skowronka wiemy ,że z Rakowem Yaw zacznie na ławce a Kuba od początku. Trzeba koniecznie znaleśc miejsce na boisku dla obu od pierwszego gwizdka,Wisła nie może sobie w obecnej sytuacji pozwolić na to, aby taki piłkarz jak Yaw ,który w kazdej chwili może zrobić róznice na boisku siedział na ławce kosztem Błaszczykowskiego. Yeboah jak widzi rozgrzewajacego się Błaszczykowskiego koniecznie chce na siłę zaistnieć w akcjach i nie tylko,gra wtedy nerwowo bo wie że zaraz zejdzie,popatrzcie na jego niezadowolona twarz jak schodzi z boiska.Muszą grac oboje,a gdzie ? w tym głowa trenera.

12            -3
~~~Kibic20
Do co poniektorych
Wałek, zastanów się co piszesz, właściciele chcą żebyśmy spadli? Pewno wpuścili do szatni Covida, żeby się połowa zaraziła? Myślenia 0 u ciebie. Gamber, gdybyśmy grali jak okręgówka, przegralibyśmy przynajmniej30:0,tez sie zastanów co piszesz, a hobitz, weź drużynę pod opiekę, jak nie ma trenera? On ma ręce związane, bo połowa drużyny chora. Wczoraj Lipsk, super zespół przegrał 5:0,pewno byli bez trenera i tylko w pięciu na boisku.

5            -7
kajus19
Bujającym w obłokach !
Panowie: "zjk,hobiz,Tom123,Waldek" - zmieniać trenerów jak rękawiczki to mógł Pan Cupiał bo miał za co , on za to płacił swoimi pieniędzmi a my możemy zadawać pytania , bywa , że sensowne tak jak Irasiad ,który zapytał dlaczego po strzeleniu bramki drużyna się cofa, mnie to też zainteresowało - czy to taktyka czy mentalność ? Kolejny postulat , który mi trafia do przekonania to pytanie czy nie ma miejsca na boisku i dla Kuby i dla Yeboaha jednocześnie ? Poza tym jeżeli w sportach indywidualnych coraz większą rolę odgrywają psycholodzy (patrz Iga) to może spróbować jakieś sesje z naszą drużyną, bo mentalności zwycięzców to oni nie mają !

5            -3
~~~Jarek
Opinia
Którzy zawodnicy nieobecni mieliby szansę na pierwszy skład? Trzej stoperzy Janicki Klemenz Mehremic za kogo ? Po jednym meczu całym Bośniaka w barwach TSW w Zabrzu pewnie wszyscy odstawili by Sadloka. Dalej, dwóch defensywnych Basha, Kuveljic za kogo Żukowa? Ich obecna forma nie dawała by szans by było lepiej a drugie gdzie zagra wymagany młodzieżowiec Plewka . Przy ustawieniu Szota na prawej obronie duet Żukow- Kuveljic/ Basha. Kolejna para skrzydłowych Mak , Boguski kogo mieli by posadzić? To opcja cztery , pięć . O Fatosie nie ma co pisać bo lepiej niech łapie minuty Buksa. Na koniec zostaje dwóch Lis i Savic , tylko oni mogli by moim zdaniem zagrać od pierwszej minuty z Gdańskiem ewentualnie Basha/ Kuveljic za Plewkę Mehremic nie przekonał mnie że jest lepszy od Sadloka. Podsumowując skład był niezły nie ma co się tłumaczyć pandemią .

5            -4
~~~Waldek
Do kibic 20
Po pierwsze czytaj uważnie kto pisze. Jestem Waldek a nie jakiś Walek. A po drugie chciałbym zobaczyć Twoja rekcje po spuszczeniu lania w Belchatowie z Rakowem. Za co ce isz Skowronka? Przecież to stara gwardia utrzymala Wisłę a nie W/fista. Teraz udalo sie wygrać ze słabszymi Juz po tamtym sezonie powinni zmienić Trenera.

8            -4
~~~Kibic20
Do Waldek
Przepraszam, literka z komputera się nie wpisała, tak się może zdarzyć. Jak taki dokładny jesteś, tobie też uciekła, wyraz ce isz, zamiast cenisz. Jak widzisz, każdemu się zdarzy. Z tym wuefista, wreszcie daj spokój, bo to już nie smaczne i nikogo już nie cieszy. Czekaj lepiej, jak wróci druga połowa, która jest chora do drużyny. Wtedy będzie dosyć czasu na ocenianie trenera, ale na pewno nie wuefiste.Chcesz, żeby ciebie tak traktowano, jak w pracy coś nie wyjdzie? Na pewno wymagasz szacunku dla siebie, to okaz też innym ten szacunek. Po drugie, mecz nie był aż tak zły, z takim skromnym składem. Gdyby nie pech, mieli szansę wygrać.

3            -5
~~~Kibic20
Do Waldka
Przepraszam za błąd, nie sprawdziłem, że nie wpisało jednej literki. Każdemu się może zdarzyć. Bardziej mnie zadziwia dużo innych błędów, ale nie komentuje,z szacunku do naszych kibiców. Z tym wuefista może by już skończyć, bo to nie ciekawe a wręcz poniżające. Nie myślę, żeby Pan Skowronek kiedykolwiek się wypowiedział bez szacunku do kogoś. Nawet jak piłkarze przegrywają, ma ten szacunek do nich, do nas także, pomimo wielu hejtow na niego. Ciekaw jestem, jak coś w pracy zawalisz, przeżywają cie, poniżają? Na pewno nie. Miej szacunek do innych, tak samo do piłkarzy, bo to jest ich zawód,oddaja zdrowie na boisku. Co do oceny trenera, przyjdzie czas, jak dojdą wszyscy piłkarze. Zobaczymy jaka będzie sytuacja. Zwolnić zawsze można, ale nie pochopnie. Mamy czas w następnym roku, żeby dwóch nie płacić, bo spaść nie spadniemy na pewno. Cierpliwości.

3            -5
~~~Szczypior
Nie było tragicznie.
Wzocnienie drugiej linii, to priorytet, zabrakło Bashy. Lecz już w poprzednim meczu nie wyglądało za dobrze. Mamy skład 1/4 wartości Lechii pieniądze nie grają czasami. Budująca postawa Szota, Yeboaha. Sadlok nie ma szczęścia, a jemu trzeba głową pomagać.

5            -1
~~~Slafkoo
trener
Trudno szukać pozytywów pracy Skowronka, od roku czasu nie mamy stylu, nie mamy pomysłu na grę. Zauważcie nawet podczas pięknej serii zwycięstw na wiosnę mieliśmy furę szczęścia choćby w Lubinie gdzie wygraliśmy po golu Vukana, choćby w meczu z Koroną Kielce gdzie mogło być różnie a było 2-0 dla nas potem wiemy jak było pandemia i tragiczne wejście w rozgrywki które powieliło się kolejny raz na początku tego sezonu.. ten człowiek juz nic nie zrobi nie sprawi że nagle będziemy super grać i wygrywać większość meczy. Skład mamy dobry, fakt nie jest to zespół na mistrza ale przy dobrym i mądrym trenerze ta drużyna będzie walczyć o miejsca 1-6. Taki mamy potencjał na tą chwilę licząc że wszyscy są zdrowi. Kolejna sprawa to jakim cudem Yeboah nie może grać z Kubą obaj są tej drużynie potrzebni obaj dają bramki i mogą grać razem skoro Yaw ma lewą noge. Mamy taki potencjał że po powrocie Savicia chce go widzieć w środku pola bo na skrzyladch są Kuba Yeboah Carlos i Mak. Naprawdę nie potrzeba nam w środku tragicznego Plewki.. rozumiem covid jest mus obecnie ale taki Pawłowski zagralby 10x lepiej.. mag Skowronek musi odejść bo zmarnuje też potencjał Buksy. Tak naprawdę najlepiej grają u niego piłkarze których nie przygotowywał czyli Frydrych i Forbes to mowi samo za siebie.. proszę dajcie nam w końcu trenera jako kibic który płaci i jest jednym z kilku tysięcy szczęśliwych posiadaczy akcji tego klubu proszę o trenera..

5            -2
~~~Onomatope jus
Bardziej na chłodno
Istotnie, wirus przetrzebił nam drużynę. W sumie nawet 5 ludzi z pierwszego składu, w tym-trzeba powiedzieć gwiazdę i Pana Piłkarza - Savicia. Lechia bez Amerykanina S? Przecież on robił robotę jak 1,5 piłkarza (jak na E-sę). Trzeba jednak zastanowić się, czy bardziej nam się opłaca trzymać Skowronka do końca sezonu czy ogarnąć już kogoś nowego. Plusem zostawienia obecnego trenera jest przede wszystkim brak wydatków na nowy sztab przy konieczności utrzymania starego. Ponadto, gorzej nie będzie - to jest klepniemy beniaminków, urwiemy coś środkowi tabeli, może jakaś sensacyjna wygrana (i derby!!!!) - utrzymanie jest. Minusy - lepiej też raczej nie będzie (chociaż wrócą podstawowi gracze), a wartość sportowa zawodników nie wzrasta. Żukow, Basha, a przede wszystkim Buksa. Może lepiej wydać te pareset tysięcy już teraz by "odebrać" je sobie w transferze Olka? Może tak naprawdę stracimy(!!!) finansowo, gdyż AB44 pójdzie za 1,5 bańki po kiepskim sezonie a nie za 2,5 po strzeleniu paru goli wiosną (bo starannie wybrany trener do niego dotrze, będzie miał plan i przygotuje fizycznie)? To decyzja właścicieli. Tak czy inaczej, to ostatni sezon, w którym toleruję przeciętniactwo. Następny będzie trudniejszy a musi być i lepszy. Bo to już i tak trwa za długo. A poza tym uważam, że finansowanie sportu z publicznych pieniędzy (poza reprezentacjami kraju oraz przypadkami, gdy społeczność lokalna (gminna)wyrazi zgodę w referendum) jest skandalem. Za publiczne uważam także środki pochodzące ze spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa.

1            -3