Poniedziałek, 30 listopada 2020 r.

Felicio Brown Forbes najlepszym wiślakiem w meczu z Zagłębiem

Potyczka z lubińskim Zagłębiem była w wykonaniu wiślaków fatalnym widowiskiem. Nasi piłkarze zafundowali nam iście ciężkostrawne danie, więc nic dziwnego, że oceny, jakie im wystawiliście - były dokładnie takie, jak ich gra, z której w pewnym sensie wybiło się trzech zawodników. Są to Felicio Brown Forbes, Mateusz Lis oraz Dawid Szot, którzy jako jedyni otrzymali od Was "czwórki".

Najwyżej oceniliście Kostarykanina, który wygrywa u nas ranking na "piłkarza meczu" po raz pierwszy, od kiedy został zawodnikiem "Białej Gwiazdy". I można tylko dodać, że szkoda, że właśnie po takim spotkaniu. To może nie wyglądałoby jednak tak fatalnie, gdyby Forbes został na murawie do 90. minuty, bo też zastępujący go Fatos Bećiraj nic nie wniósł do naszej gry, ale tego już się nie dowiemy. Mina schodzącego z boiska Kostarykanina była wymowna.

Nie zmienia to natomiast faktu, że więcej trener Artur Skowronek już Forbesa z boiska nie... ściągnie, bo też tego szkoleniowca nie ma już w Wiśle. Pożegnał się on z Reymonta z oceną od Was równą ledwie 1.57 punktów... Mówi ona wiele o tym, w jakiej atmosferze Skowronek rozstaje się z Krakowem. Pytanie tylko, czy jego tymczasowi następcy będą w stanie cokolwiek w drużynie odmienić w kilka dni przed następnym spotkaniem? A to jest niebagatelne, bo derbowe...

Oto komplet ocen po meczu z Zagłębiem:

Felicio Brown Forbes 4.45
Mateusz Lis 4.30
Dawid Szot 4.01
Michal Frydrych 3.96
Adi Mehremić 3.70
Yaw Yeboah 3.49
Gieorgij Żukow 3.37
Patryk Plewka 3.32
Jean Carlos da Silva Rocha 3.15
Stefan Savić 2.54
Łukasz Burliga 2.45
Víctor Moya Martínez 2.33
Nikola Kuveljić 2.28
Fatos Bećiraj 2.04
Pozostałe oceny:
Praca sędziego: Sebastian Jarzębak 4.26
Gra zespołu: Zagłębie Lubin 3.59
Gra Wisły w defensywie 2.41
Gra zespołu: WISŁA KRAKÓW 2.28
Gra Wisły w ofensywie 2.25
Praca trenera: Artur Skowronek 1.57
Aleksander Buksa - grał zbyt krótko i nie był w tym meczu oceniany
Oceny redakcyjne:

Mateusz Lis - 5. Przy bramkach bez większych szans. Gdyby zaś nie jego interwencja w sytuacji sam na sam z Rokiem Sirkiem - przegrywalibyśmy w tym spotkaniu znacznie wcześniej.
Dawid Szot - 4. Pokazał, że wręcz należy dawać mu kolejne szanse, bo na prawej obronie zaczyna spisywać się lepiej niż jego doświadczeni koledzy.
Michal Frydrych - 3. Złośliwi mogą powiedzieć, że zaczyna widać w nim "polską myśl szkoleniową", bo na pewno w tym meczu się nie popisał, gubiąc choćby "krycie" przy bramce na 1-1.
Adi Mehremić - 3. Dostosował się poziomem do reszty kolegów z defensywy.
Łukasz Burliga - 2. Przy golu na 1-2 dał się wyprzedzić młodemu Kacprowi Chodynie jak "junior". A że miał już żółtą kartkę, więc pewnie wolał nie faulować. Skończyło się tak, jak się skończyło.
Yaw Yeboah - 3. Był w tym meczu - jak na siebie - mocno niewidoczny.
Nikola Kuveljić - 2. Po raz kolejny zaliczył słaby mecz. No i ta strata, której nikt nie naprawił, zadecydowała o porażce.
Gieorgij Żukow - 3. Kolejny mecz, po którym ciężko Kazacha chwalić. Znów niewiele wnosił do naszej gry.
Patryk Plewka - 4. Młodzian znów był naszym najlepszym pomocnikiem. To jednak nie na jego barkach spoczywać ma siła zespołu?
Jean Carlos Silva - 4. Mimo tego, że Brazylijczyk jest ostatnio najbardziej aktywnym naszym zawodnikiem w kreowaniu gry ofensywnej, tym razem tego zabrakło. Ocenę lekko podnosi mu jednak asysta.
Felicio Brown Forbes - 5. Ładnie wykończył akcję, strzelając swoją drugą bramkę w Wiśle.
Chuca - 3. Nic nie wniósł do naszej gry.
Stefan Savić - 3. Nic nie wniósł do naszej gry.
Fatos Bećiraj - 3. Nic nie wniósł do naszej gry, no chyba, że w krótkim czasie aż dwa "przyjęcia" piłki ręką.
Aleksander Buksa - grał zbyt krótko, aby go oceniać.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


9    Komentarze:

~~~tabaluga
heh
Takiego zjazdu jak za Skowronka to nigdy nie widziałem. Gdyby nie zawodnicy, którzy przyszli w lecie wiślacka młodzież to pewnie mielibyśmy ze 3 punkty. Przyszli wytrenowani a teraz notują wielki zjazd. Oby było lepiej.

41            -5
~~~Rzeszowia k
Znowu "czwórka" dla sędziego?
Rozumiem, że po takim meczu zawodnicy mają przekichane... Ale żeby tak wysoko oceniać kalosza, który ewidentnie sprzyjał gościom? Sekwencja zdarzeń, które doprowadziły do rzutu rożnego przy pierwszej straconej bramce, została wykreowana przez tego gwizdacza. Ponad połowa "przewinień" odgwizdanych przeciw Wiśle - wydumana. Zagłębiacy dość szybko zorientowali się, że wystarczy się przewrócić przy utracie piłki, żeby kalosz skwapliwie zagwizdał we właściwą stronę. To typowa zagrywka sędziowska, żeby wprowadzać frustrację i zniechęcenie wśród piłkarzy tak traktowanej drużyny - w tym przypadku naszej Wisełki. Osobna kwestia to komentarz - prowadzony jest prawie za każdym razem tak, jakby drużyna grająca przeciw Wiśle grała mecz pucharowy z zagranicznym przeciwnikiem. A ta szczera radość i rozbuchane emocje po utracie gola przez Wisłę - wystarczy posłuchać... Przykre tylko, że w tej radości brał udział Grzegorz Mielcarski, były dyrektor sportowy Wisły.

33            -31
WislakZWiedn ia
@Rzeszowia k
+ brak drugiej żółtej dla Bashkirova to dla mne wgl hit. Potem odrazu go zdjeli

36            -2
~~~goal
Dosyć już takich meczów, ...
... w których najlepszy lub prawie najlepszy jest bramkarz, albo co jeszcze gorsze, najlepszy jest sędzia. Liczę w tym zakresie na nowego trenera.

20            -4
GrzegorzS
Podstawowowy błąd Skowronka to
upór nawet w tym ostatnim meczu i trzymanie się oklepanych schematów w grze 1-4-3-3, gdy zespół jest w stanie utrzymać wysokie tempo grania, siedzi na rywalu i ma inicjatywę to już gdy trzeba kontrolować mecz to należy przechodzić na bezpieczny system grania 1-4-2-3-1 czy oklepane 1-4-4-2 . Do 1-4-3-3 trzeba mieć prze większość meczu końską siłę lub umieć wyjść na prowadzenie dwoma trzema golami, które często odbiera rywalowi chęć grania. System 1- 4-3-3 to granie ultraofenzywne, które się sprawdza gdy ma się przewagę fizyczną i szybkościową nad rywalem. Wisłę jak pokazują mecze obecnie stać na takie granie przez ok. 60 minut potem trzeba wprowadzać mądre zmiany i przejść na bardziej bezpieczny sytstem grania zagęścić środek i podwoić boki. Rywale to zauważyli, że o ile w okresie od lutego do przerwy w rozgrywkach Wisła miała siłę pare inicjatywę wigor i potrafiła utrzymać wysokie tempo grania przez cały mecz niezależnie od składu personalnego. To potem możliwości fizycznie drużyny zjechały i nie potrafiliśmy wrócić do maksymalnego przygotowania. Wniosek więc prosty przetrzymać nas do 60/70 minuty a potem przejąc inicjatywę wykorzystując, że nam brakuje już szybkości, robią się luki i mnożą indywidualne błędy brakuje asekuracji, drużyna jest taktycznie rozrzucona na 70 metrach a trener wprowadza jeden do jeden zawodników ofensywnych, tyle tylko, że to nic nie daje bo nie ma kto przytrzymać i rozegrać spokojnie piłki. To że się wprowadzi napastnika za napastnika niewiele da gdy w środku pola nie ma utrzymania i rozegrania piłki. Przy drugiej bramce dla Lubinian Wisła jako całość była źle ustawiona. Miedzy obrona a Beqirajem było chyba z 50 metrów w środku był osamotniony Kuveljic atakowany przez rywala i odcięty przez innych zawodników od grania. To konsekwencja taktycznego ustawienia, gdy środkowy pomocnik musi grac na dwóch rywali. Wystarczyło by szeroko i wysoko ustawieni Chuca, Savić, Beqiraj byli niżej dali możliwość Kuvelicowi rozegrać na jeden kontak to sytuacja była by inna a kontra mogła by przynieść powodzenie. Ja bym tak nie jeździł po Nikoli bo tak po prawdzie to mógł to jedynie bezpiecznie wybić na aut lub pod faul, ale chciał grać do przodu, bo u nas ostatnio sa chęci, ale problem pojawia się, że nie ma wsparcia kolegów lub pomysłu, jak chęci przełożyć na efekty. Napisze tak mimo dochodzących informacji, że od jakiegoś czasu ne było chemii między częscią zawodników a trenerem, to kilku z nich naprawdę chciało grac skutecznie i dobrze co procentowało indywidualnie na boisku, ale trener w czasie meczu nie potrafił swoim żołnierzom pomóc. Plan meczu Skowronka może by się i sprawdzał gdyby spełniony był warunek podstawowy czyli w 80 minucie drużyna jako całość fizycznie i szybkościowo dominowała by nad rywalem, ale tak nie było. Chęci rozjechały się z możliwościami. Jeśli jednak ktoś rozsądnie przeczyta obecne problemy to bynajmniej nie jesteśmy az tak źle przygotowani i słabi by nie zdobyć do końca roku punktów. Trzeba dobrego lekarza.

13            -15
~~~arex
Oceny
Mam uwagi co do oceny Kuveljica, tej przez redakcję i kibiców. Obejrzyjcie jeszcze raz mecz na spokojnie. Miał najwięcej odbiorów skutecznych, był cały czas pod grą. Oczywiście na ocenę mógł zaważyć błąd po którym padła bramka, ale błąd ten winikał ze złego ustawienia drużyny w środku pola, za dużych odległości od poszczególnych zawodników jak i formacji. I tutaj ( choć rzadko) zgadzam się z Grzegorzem , że błąd nastąpił z faktu,że nie miał do kogo odegrać piłki, a atakowało go dwóch przeciwników. A to było 40 m przed bramką, gdzie była reszta. Dla mnie mecz zagrał na 4 ( a pierwszą połowę na 7 ).

21            -6
~~~T24
Wisla
Fatos Bećiraj - 3. Nic nie wniósł do naszej gry, no chyba, że w krótkim czasie aż dwa "przyjęcia" piłki ręką. Ja się pytm kto go odkrył? Czy naprawdę taki Krzysiek Drzazga był gorszy od Niego!? Pozbyliśmy się zawodników ściągając niby lepszych, czas pomyśleć nad przyszłością może stawiać na młodych i kilku doświadczonych a nie ściągać zawodników co obok meczu przechodzą.

8            -12
~~~Kibic20
Oceny
Czym zasluzyl sedzia,ze taka ocene dostal?Chyba tym,ze pomogl przeciwnikowi wygrac.Nam pomogl tylko w jednym,przyspieszyl zwolnienie trenera.Ale punktow tez potrzebujemy,bo mamy ich jak na lekarstwo.Tez mysle,ze Kuveljic jak i Plewka za nisko ocenieni,Yeboah,wypadl naprawde slabo,jak nigdy,a dostal wiecej punktow od nich.

10            -7
~~~SMOK
Skowronek
No cóż, rozstajemy się z Arturem po bardzo nieładnych ostatnich 11 meczach. Szkoda tylko, że wszyscy tak właśnie go oceniamy, jak te ostatnie mecze. Ja patrzę na to wszystko trochę szerzej. Owszem ostatnio Skowron nie dawał sobie rady z zawodnikami jednak powinniśmy pamiętać, co zrobił dla nas w poprzednim roku. Osobiście szacun Arturze za to, że wyprowadziłeś Wisłę spod krechy i to w dobrym stylu. Szkoda, że nie potrafiłeś utrzymać tego poziomu. Zastanawiające jest to, dlaczego nasza gra tak bardzo zmizerniała a zawodnicy swoje prawdziwe umiejętności piłkarskie odłożyli w ciemny kąt? Tego pewnie już się nigdy nie dowiemy. Tak czy inaczej powodzenia Arturze w dalszej karierze trenerskiej.

15            -6