Piątek, 11 grudnia 2020 r.

Sytuacja kadrowa Wisły przed meczem z Legią

Jak podczas tradycyjnej przedmeczowej konferencji prasowej poinformował trener piłkarzy "Białej Gwiazdy" - Peter Hyballa - poza kontuzjowanym Nikolą Kuveljiciem, wiele wskazuje na to, że w kadrze meczowej na spotkanie z Legią brakować będzie Jakuba Błaszczykowskiego, a także Aleksandra Buksy.

- Osiągnięcia treningowe w tygodniu były bardzo obiecujące. Bardzo dużo pracowaliśmy. Miałem trochę czasu na to, żeby lepiej poznać zespół. Generalnie jestem bardzo zadowolony. Kuba Błaszczykowski jeszcze nie będzie mógł zagrać, a są niewielkie szanse na to, żeby znalazł się na ławce rezerwowych. Z pozostałych zawodników nieobecny będzie jeszcze Nikola Kuveljić. Mamy jeszcze trening i wszystko może się zdarzyć. Nie chcę jednak zbyt dużo zdradzić - powiedział o sytuacji kadrowej trener, przyznając ponadto, że wspomniany Buksa trenował ostatnio jedynie indywidualnie i szansa na to, że znajdzie się wśród zawodników, którzy będą mogli zagrać w sobotnim spotkaniu z Legią, wynosić ma "50 na 50".


 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


9    Komentarze:

~~~LEONIDAS O' RODOS
Olek Buksa
Licze, ze pod Hyballa, Olek odpali (raz juz odpalil, ale zostal odstawiony przez maga Skowronka) i ze rozwinie sie z korzyscia dla siebie i dla Wisly, a za 2-3 lata Dortmund kupi go od nas za 10mln euro. Przynajmniej u Hyballi kazdy bedzie mial rowne szanse, nie jak w epoce Skowronka, "ciebie lubie bardziej,to zagrasz, a ciebie nie lubie, to wyp".

29            -24
~~~Ml
Olek B.
Niestety prawda jest taka że w tym momencie Olek jest bardzo słabym zawodnikiem. Bardzo wolny i mało zwrotny. Każdy obrońca w lidze przestawia go jak chce. Na ten moment więcej talentu widzę w Plewce.

77            -2
GrzegorzS
Wypadł tez co podaje dziennik Polski
Basha a przy kontuzji Kuvelicia jest już pechem, bo ogranicza pole manewru w środku boiska do będacego w dobrej formie ale młodego Plewki i Zukova, który się stara, ale ... Szkoda przede wszystkim Kuvelica bo podnosił średnią wzrostu w środku boiska i we własnym polu karnym, co istotne w walce z rywalem grającym na Pekharta. Warunki grania jednak zapowiadają się dość ciężkie, boisko może być grzazkie i decydować może szybkość gry i skracanie pola i bliski kontakt z rywalem Może więc a ataku postawić na zawodników szybkich i grających technicznie.

7            -35
~~~Misioł
skoro Kuveljic wypadł
to może warto odwołać wypożyczenie Pawłowskiego? To chłopak z bodaj większym doświadczeniem w Ekstraklasie od Chorwata, a w Stali niemal nie powąchał murawy. Trochę szkoda go marnować.

33            -2
~~~Fantom
do MI
Oprocz Plewki poruszylbym osobe Szocika, ktory w ostatnim meczu, szczegolnie w pierwszej polowie gral ZYewboah naprawde fajnie.

24            -3
Kosmaty
@~~~Ml
Jest zasadnicza różnica między "talentem", czyli upraszczając "potencjałem rozwoju", a co za tym idzie także "miejscem gdzie jest szczyt możliwości" danego zawodnika, a jego umiejętnościami w danej chwili. Zdecydowanie zgodzę się, że obecne umiejętności są teraz wyższe u Plewki niż Buksy (co jest sporym zaskoczeniem i w indywidualnym wypadku Plewki miłą niespodzianką (jeszcze 3-4 miesiące temu NIKT nie przewidywał jakiegokolwiek rozwoju dla Patryka i KAŻDY już go ostatecznie skreślił... tymczasem chłopak się bardzo mocno poprawił). Jednak talent/potencjał (jak zwał tak zwał) bez porównania większy ma jednak Buksa. O ile Olek narazie zatrzymał się w miejscu i rozwija się poniżej oczekiwań, o tyle trzeba jednak pamiętać, że chłopak ma zaledwie 17 lat (za miesiąc będzie to 18 lat) i takie wahania są w tym wieku czymś jak najbardziej normalnym.

13            -3
~~~Misioł
@Kosmaty
A moim zdaniem Plewka całkiem daleko zajdzie. Zawsze był dobry technicznie i wydolnościowo, do tego w ostatnim czasie znacznie poprawił czytanie gry, dzięki temu już nie "znika" w trakcie meczu i gra bardzo odpowiedzialnie. Trenerzy lubią takich "Mączyńskich", czego przykładem jest to że nasz obecny szkoleniowiec chciał go ściągnąć do Stredy(!). Uważam, że sporo kibiców czeka pozytywne zaskoczenie. Uwazam też, że duże znaczenie ma tu fakt, że nikt chłopaka nie obciąża taką presją jak Olka, nie wiszą nad nim agenci, dziennikarze i inni macherzy. Może się chłopak spokojnie rozwijać. A co do Szota, to nieskromnie powiem, że widziałem duży potencjał w chłopaku już w pierwszych meczach, kiedy bodaj z obrony przesuneli go na defensywnego pomocnika. Uniwersalny chłopak, bez specjalnych wad, z pomysłem na grę, chłodną głową i bez bojaźni. Jemu zawsze znajdziemy pozycję na boisku. Zresztą podobnie sądzę o Pawłowskim, zaskoczyło mnie wypożyczenie. Myślałem, że będzie się bił o pierwszy skład. Trzeba przyznać, że fajnych czasów pod tym względem się doczekaliśmy. Juniorzy się bronią, oby tak dalej.

13            -1
~~~Ml
Do Kosmaty
Dwa fajne strzały i tyle... Jeśli chodzi o to jak się porusza, czyta grę, technikę itp itd. to wygląda bardzo słabo. Na jakiej podstawie okreslasz skalę jego talentu? Póki co jest pompowanie balonika jak Cyberpunk77...

3            -6
~~~Profesor
Plewka
Plewka to dla mnie taki drugi Mączyński ...podobny z budowy i ruchów !

2            -2