Czwartek, 4 lutego 2021 r.

Kacper Duda na dłużej w Wiśle

17-letni pomocnik, Kacper Duda, podpisał nowy kontrakt z krakowską Wisłą. Aktualnie parafowana umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023 roku.

Duda trafił do zespołu "Białej Gwiazdy" w lipcu 2019 roku z GKS-u Tychy.

Dotychczas występował w naszym zespole Centralnej Ligi Juniorów.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


8    Komentarze:

sk04
A co z przedłużeniem kontraktu Brody?
Po ostatnim meczu Buchalik powinien ustąpić miejsca w bramce, pod nieobecność Lisa, młodzieżowcowi - Brodzie. Jednakże kontrakt tego ostatniego obowiązuje do końca czerwca br.! To teraz nie wiadomo, czy Klub pokłada w Nim nadzieję, czy może będzie zakup nowego bramkarza? W sparingu z Sosnowcem Broda wypadł obiecująco, a już na pewno lepiej niż Buchalik!

58            -5
~~~Kibic
Duda
Super będzie z niego pożytek dobry grajek gratulacje i powodzenia

33            -5
szczebelek
Kolejny co ma potencjał.
Kolejny przykład gdzie zawodnik sprowadzony z innego klubu nie czeka na skończenie 18 lat i podpisuje kontrakt , to są jakieś inne zasady gdy klub bierze wychowanka innej drużyny, bo umowa ze Starzyńskim była podpisana latem chyba na trzy lata, więc ktoś się orientuje jak to jest z tymi juniorami?

26            -4
Influencer
Tak jest
Szukajmy a znajdziemy perełki tylko trzeba inwestować w uczciwych ludzi dla których Wisła będzie trampolina do dobrych zachodnich lig a ściemniaczy i cwanoaczkow gonmy od siebie brawa Kacper brawo Wisła

41            -5
GrzegorzS
Wnioski po sprawi Buksów
1. Wisła powinna od lata wrócić do projektu uruchomienia rezerw, w których powinni móc trenować i grać zawodnicy kończący wiek juniora. 2. Standardowo każdy 16/17 latek w klubie powinien podpisywać minimum 6 letnią umowę określającą jego zarobki z aneksem obowiązującym od ukończenia 18 roku życia w którym określona była by uzależniona od wyników szkolenia określona podwyżka, umowa powinna zarazem określać bonusy uzależnione od osiąganego stopnia rozwoju, przykładowo zaproszenie na treningi pierwszej drużyny równa się określona suma. Zdobywane bramki występy z w pierwszej drużynie, itd kolejne bonusy 3. Co roku Wisła powinna organizować przegląd kadry i proponować innym zespołom z niższych lig własnych wychowanków, którzy się nie mieszczą w składzie rezerw za określoną sumę na wypożyczenia lub sprzedawać ich definitywnie. To wszystko powinno być ujęte w schemat i znormalizowaną politykę szkoleniowo transferową, która powinna obejmować roczniki między 17 a 23 rokiem życia. Wiem, że to znaczyło by konieczność przeznaczania określonych sum na szkolenie. Bowiem licząc rocznik na ok. 15/20 zawodników znaczy, że powinniśmy opłacać standardowo poza pierwszym zespołem 80 młodych piłkarzy, którym się płaci samej pensji między 2000/4000 zł plus bonusy i premie. Jeśli chcemy naprawdę zarabiać na zawodnikach to trzeba doprowadzić do możliwości wydatkowania na samych piłkarzy między 16/17 a 23 rokiem plus mecze sztaby trenerskie, opieka zdrowotna, itd. Co powinno się zamknąć wydatkami rocznymi na poziomie 6 milionów złotych. To powodowało by że takich spraw jak z Buksą po prostu by nie było. Czy to realne. Tak moim zdaniem rocznie sprzedanie 20 młodych graczy spokojnie w znacznym stopniu finansowało by takie przedsięwzięcie. Nie mówiąc tym, że jeden dwa rocznie transfery takich zawodników nawet w tysiącach w euro po prostu dawały by znaczny zysk.

11            -15
~~~Kibic20
Kacper
Super wiadomość, powodzenia i sukcesów!!

22            -5
~~~T24
Wisła
Brawo Kacper. Powodzenia i dużo sukcesów w koszulce z Biała Gwiazda! PS. Proszę już nie pisać o jakimś tam Buksie. Inni pokazują że jak sie ma w sercu Wiśle to wiek nie jest przeszkodą. Buksa to się nawet do odśnieżania śniegu nie nadaje. Dziękuję temat zamknięty dla tego gościa

32            -3
~~~VernonH
17latek podpisuje kontrakt do 2023... hmm jakbym gdzieś to już słyszał :)
Oby nie miał takiego tatusia kochanego jak ten drugi 17latek o którym myślę...

5            -1