Piątek, 12 lutego 2021 r.

Wiślaccy krwiodawcy: Rozpędzamy się! Dołącz do nas!

Coraz większych rumieńców nabiera gra naszych piłkarzy. Wiślaccy krwiodawcy też nie mają zamiaru zwalniać tempa. Co więcej, ostatnia akcja, którą zorganizowaliśmy przed tygodniem, a podczas której 56 osób oddało krew, zmusiła nas do radykalnej zmiany planów.

Jak być może pamiętacie, z okazji 115-lecia TS Wisła chcieliśmy w trakcie jubileuszowego roku zebrać 115 litrów krwi. Ponieważ jednak już podczas wspomnianej wcześniej akcji bank krwi został przez naszych nieocenionych donatorów wspomożony ponad 25 litrami tego najcenniejszego z ludzkich płynów, doszliśmy do wniosku, iż bezsensowne jest stawianie sobie celów, o których z góry wiadomo, że zostaną zrealizowane. Dlatego też zmieniamy nasze wyzwanie. Chcielibyśmy, aby nasz KHDK poszerzył się w tym roku o 115 nowych dawców. I w związku z tym zwracamy się do tych, którzy krwiodawczą inicjację mają już za sobą: powiedzcie rodzinie, znajomym, sąsiadom, że oddawanie krwi nie jest wcale takie straszne, a satysfakcji z niesienia pomocy innym nie odbierze im nikt i nic.

Najbliższa szansa na podzielenie się cząstką siebie będzie miała miejsce 7 marca br., kiedy to - tradycyjnie już - przed naszym stadionem stanie autokar Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Jeśli jednak do tego czasu ktoś z Was zdecyduje się oddać krew w którymś z punktów należących do RCKiK, prosimy, aby przed donacją poinformować służby medyczne o chęci oddania krwi na KHDK PCK Wisła Kraków. Wtedy, używając pewnej przenośni, Wasza krew zostanie "zaksięgowana" na naszym koncie.

A zatem podsumowując: dziękujemy 67 osobom, które zaszczyciły nas swoją obecnością 31 stycznia br. Dziękujemy 56 z nich, którzy zostali zakwalifikowani do oddania krwi. Uwzględniając konieczny odstęp między kolejnymi donacjami, będziemy czekać na Was w kwietniu. Zaś wszystkich tych, którzy nie mają przeciwskazań, aby odwiedzić nas 7 marca, już teraz gorąco pod nasz stadion zapraszamy.

KHDK PCK Wisła Kraków


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


5    Komentarze:

~~~wiślakz5
pytanie
witam, mam następujące pytanie, czy można zgłaszać powyższą akcje w punktach RCKiK na Rzeźniczej lub Wrocławskiej w momencie oddawania krwi, czy akcja dotyczy jedynie mobilnych punktów poboru krwi? Niestety 7 marca to termin dla mnie za wczesny, z uwag na 8-tygodniową przerwę po ostatnim oddaniu. kilku moich kolegów wiślaków, co oddają krew, też wyraziło zainteresowanie, lecz też mają rożne terminy możliwe. Ewentualnie, czy jest wiadomym kiedy będzie kolejna akcja krwiodawstwa pod naszym stadionem. pozdrawiam serdecznie i chylę czoła przed organizatorami, za kawał dobrej i co najważniejsze szlachetniej roboty.

7            -3
~~~wera
Brawo
Piękna deklaracja, na pewno zostanie zrealizowana z nawiązką. Trzeba sobie stawiać ambitne cele, krwi nigdy za wiele, a nasi krwiodawcy nigdy nie zawodzą. Jak się dowiedziałam, tydzień po akcji na Wiśle podczas analogicznej akcji na Kałuży zebrali 1/3 tego co my. Gratulacje, ale porównanie nie pozostawia wątpliwości kto rządzi w sportowym "krwiodawczym" Krakowie.

8            -4
osjan
~~~wiślak z piątki
Można zgłaszać uczestnictwo w akcji w każdym miejscu oddania. Po prostu deklarujemy donację na KHDK PCK Wisła Kraków, zaś wszystkim dla których termin 7 marca jest zbyt wczesny, mogę już oznajmić, że kolejna nasza akcja odbędzie się 17 kwietnia.

8            -2
osjan
Korekta
Do informacji o kolejnej naszej akcji wkradł się błąd. Odbędzie się ona 7 marca, a nie jak podałem 17 marca. To weekend w którym gramy u siebie z Górnikiem Zabrze. Mamy nadzieję, że Ekstraklasa ogłosi, że zagramy właśnie w niedzielę, i to przy udziale publiczności.

2            -4
~~~Wiślakz5
dziekuję - Osjan
bardzo dziękuję za odpowiedź, przekaże też informację moim znajomym. pozdrawiam serdecznie

2            -2