Piątek, 19 lutego 2021 r.

David Mawutor piłkarzem Wisły Kraków

28-letni defensywny pomocnik - David Mawutor - został nowym piłkarzem krakowskiej Wisły. Pochodzący z Ghany zawodnik podpisał kontrakt, który będzie obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku. W umowie uwzględniono opcję jej przedłużenia.

David Mawutor urodził się 12 kwietnia 1992 roku w stolicy Ghany - Akrze, choć posiada on też obywatelstwo tadżyckie.

Mierzący 181 cm gracz pierwsze piłkarskie kroki stawiał w swojej ojczyźnie, broniąc barw młodzieżowych zespołów Thyword FC oraz YF Juventus Sporting Club. W 2012 roku obrońca postanowił spróbować swoich sił w Tadżykistanie, dołączając do zespołu Ravshan Kulob. Jego kolejnym przystankiem w karierze była drużyna Istiqlol Duszanbe, gdzie grał w latach 2014-2018, po czym przeniósł się do kazachskiego Żetysu Tałdykorgan, którego koszulkę zakładał do stycznia 2021 roku.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


13    Komentarze:

~~~Wiślak90b r
jest ok
Ciekawy chłopak, grał regularnie w mocniejszej lidze niż nasza.

54            -7
~~~Dawid1994
Ciekawe..
Ciekawy ruch. Klub zdał sobie sprawę ze w momencie pauzy Zhukova w środku robi się problem bo Nikola wciąż popełniał błędy w wyprowadzeniu piłki a Basha prędko murawy nie powącha. Pomijając egzotyczne ligi w których grał i to ze na transfermarkt pisze ze to środkowy obrońca to wyceniany na 650 tys euro wiec coś tam powinien kopać. Powodzenia i tyle

61            -4
~~~tom88
trudno coś powiedzieć
trudno coś powiedzieć, może będzie perełka, może nie... ale my potrzebujemy NAPASTNIKA

50            -10
~~~Rysiek19
Dobry
Może być wzmocnieniem,widziałem filmik na yt- troche jakby sztywny statyczn ale jest przechwyt i podanie Taki cichy niewidoczny ale robiący swoje zawodnik

33            -4
~~~Kibol z Reymonta
To są jaja!
Kontraktujemy takie wynalazki a taki Młyński ktory przydał by się teraz jak nigdy ,marnuje własnie pół roku.

14            -87
~~~Bartek
transfer
Oby to nie był kolejny szrot. Mam nadzieję że się sprawdzi i wybije ponad poziom naszej ligi

19            -8
~~~Ona
Zle nie wyglada
Taki Buczek na defensywnego pomocnika sam raz

21            -4
~~~srubo
hmm
Nie jest to wzmocnienie na miarę oczekiwań. Czy będzie lepszy niż Plewka, Zhukov, Savic czy Basia? Na pierwszy rzut oka nie. Taki transfer z braku lasu.

6            -30
Kosmaty
Trudno ocenić, bo nikt z nas nie widział jego gry choćby w tv.
Jednak grał jako podstawowy zawodnik w Kazachstanie. Można się śmiać z ligi, ale poziomem od ekstraklasy nie odbiega, co udowodnił nam Żukow. Jeśli Mawutor prezentowałby zbliżoną jakość do Marszałka (oczywiście biorąc poprawkę na pozycje), to będzie to duże wzmocnienie zespołu, ale czy tak rzeczywiście jest, to przekonamy się dopiero za jakiś czas. Najpierw musi nadrobić zaległości, ponieważ po 2,5-miesisęcznej przerwie od gry i bez przepracowania okresu przygotowawczego, więc jego motoryka z pewnością wymaga dopracowania. Teraz jeszcze "tylko" skuteczny napastnik. Choć raczej trzeba powiedzieć "aż" skuteczny napastnik.

22            -7
~~~Realista
~Wiślak90b r
W jakiej mocniejszej? gral w innych ligach niszowych nasza liga jest praktycznie identycznie sklasyfikowana jak kazachow w rankingu albo jeszcze duzo gorszych, bo tudzykistan to amatorzy.90 % kadry tego Żetysu Tałdykorgan wyceniona jest po kilkadziesiat tysiecy euro a stadion maja na poziomie Wawelu, wiec nie przesadzajmy.Pilkarza ocenimy jak zagra kilka spotkan,

11            -23
~~~Arkan
powodzenia
Życzyć mu wypada powodzenia zobaczymy co pokaże nie wolno oceniać po tym gdzie grał bo była to egzotyka ale zobaczymy

25            -3
~~~ZeN
transfery
szrot

6            -54
~~~Misioł
dobry ruch
nie stać nas na sprawdzonych piłkarzy więc ryzykujemy, ale tylko na pół roku i raczej ze sprawdzonego kierunku (poziom Żukowa). Sprawdzi się - wykorzystamy opcję przedłużenia. Gość może obstawić środek obrony i szóstkę, czyli tam, gdzie mamy braki. Ja jestem dziwnie spokojny o klasę piłkarską Davida, za to zastanawiam się czy faktycznie ma 28 lat, a nie na przykład 35 jak to w Afryce bywa.

4            0