Piątek, 5 marca 2021 r.

Łukasz Burliga: - My cały czas walczymy o utrzymanie

- Wynik mnie nie zadowala, choć obydwie drużyny mogły przechylić to spotkanie na swoją korzyść. Intensywność była wysoka, więc trzeba szanować ten punkt i choć on nas nie do końca zadowala, to my cały czas walczymy o utrzymanie. Mam nadzieję, że szybko załatwimy tę sprawę i będziemy mogli walczyć o jak najwyższe miejsce w tym sezonie - mówił po meczu z Górnikiem Zabrze obrońca krakowskiej Wisły, Łukasz Burliga.

- Cieszy to, że cały czas te punkty zdobywamy, a też mieliśmy trochę ostatnio problemów. Przeciwnicy też uczą się naszego stylu, każdy nasze mecze ogląda i ustawia się pod nasz styl gry - dodał wiślak.

- Z bieganiem nie mamy problemu, ale mieliśmy szczególnie w pierwszej połowie problem z wyjściem spod pressingu. Górnik wysoko nas pressował, stąd mieliśmy duże problemy w rozegraniu, ale w drugiej połowie to skorygowaliśmy i mieliśmy dużo więcej szans - przyznał na zakończenie Burliga.


Źródło: Canal+ Sport

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


3    Komentarze:

~~~shaggy
Press vs Press
Tak jak mówi Bury, liga zaczyna się uczyć Wisły. Drużyny wybiegane tak jak Górnik są w stanie odpowiedzieć na styl Wisły dobrym presingiem i wtedy mamy kłopoty z rozegraniem (wczorajsza pierwsza połowa). Natomiast widać, że to my lepiej wytrzymaliśmy mecz kondycyjnie bo ostatnie 20 minut presing Górnika był już tylko "z wątroby" i nie był skuteczny - presowalo 2 zawodników reszta nie nadążała. To wówczas Wisła stwarzała najwięcej zagrożenia okazji pod bramką Górnika.

21            0
~~~mr_korwin
Bury
Bardzo słabo. W drugiej połowie, kiedy Bury grał bardziej ofensywnie, marnował lub/i spowalniał akcje ofensywne. Podsumowanie to sytuacja z końca meczu kiedy mógł zagrać do Bogusia ale trafił w obrońcę. Widac na powtórce, że nawet nie patrzył tylko na aferę w pole karne walnął. Zero dryblingu, podania na zasadzie przyjmij-oddaj.

3            -2
~~~sk04
~~~shaggy
Gdybyśmy zagrali na swoim poziomie, to Górnik tego meczu by nie zremisował! Hyballa w męskich słowach wyraził się, że Drużyna zagrała słabo. Z kolei Górnik zagrał najlepszy mecz od wznowienia rozgrywek. Już to świadczy o naszej przewadze, ale przede wszystkim o możliwościach Wisełki! Każda drużyna z każdej ligi miewa słabsze mecze. Natury nie oszukasz. Ważne jest, aby w tym czasie nie przegrywać, by nie wpaść w dołek, z którego można nie wyjść.

4            -1