Poniedziałek, 8 marca 2021 r.

Krwiodawcy nie zawiedli. Magia liczb działa

Na kogo jak na kogo, ale na krwiodawców Białej Gwiazdy zawsze można liczyć. Bo choć podczas wczorajszej akcji nie było ich aż tak wielu jak ostatniego dnia stycznia, to i tak z osiągniętego wczoraj wyniku można być usatysfakcjonowanym. No bo skoro pomimo pięknej pogody, która bardziej zachęcała do aktywnego wypoczynku niż do oddawania krwi, zjawili się oni w liczbie 32 osób, skoro 25 z nich zostało zakwalifikowanych od oddania krwi, to nie sposób być niezadowolonym.

Tym bardziej, że jak zwykle dała o sobie znać wiślacka magia liczb. Spośród dwudziestu pięciu dawców, którzy pozytywnie przebrnęli wstępną kwalifikację, krew oddało 19 osób, a 6 tym razem oddać krwi nie mogło. Jak więc widać, liczba 1906 jest ciągle z nami.

Dziękujemy zatem serdecznie wszystkim, którzy zaszczycili nas wczoraj swoją obecnością, równocześnie przepraszając te osoby, które pofatygowały się do nas niepotrzebnie. Otóż okazało się, że ze względu na małą liczbę zabiegów operacyjnych, bank krwi jest przepełniony krwią grupy AB. Było to dla nas spore zaskoczenie, gdyż nie przyszło nam nawet do głowy, że taka rzecz może miejsce (w ciągu czternastu lat naszej działalności nigdy wcześniej nie spotkaliśmy się z taką sytuacją). Jeszcze raz zatem przepraszamy (także w imieniu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa) tych, którzy odesłani zostali wczoraj z kwitkiem i obiecujemy, że kwestie te będą w przyszłości dokładnie sprawdzane przed kolejnymi akcjami. A te już wkrótce. Poniżej przedstawiamy ich terminy na najbliższe trzy miesiące. Zapraszamy: 17 kwietnia, 1 maja, 8 maja i oczywiście 19 czerwca (19.06).

Tak więc do zobaczenia wkrótce.

KHDK PCK Wisła Kraków


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?