Wtorek, 4 maja 2021 r.

Socios Wisła przekazało na konto klubu już ponad 3 mln złotych

Jak w mediach społecznościowych poinformowało stowarzyszenie Socios Wisła - po ostatnim przelewie środków na konto naszego klubu w wysokości 85 tysięcy złotych - łączna kwota przekazanych środków finansowych z tej organizacji dla Wisły Kraków SA to już ponad 3 mln złotych.

Przypomnijmy, że "Socios Wisła" powstało jesienią 2018 roku i już po niespełna roku działalności - logo tego stowarzyszenia trafiło na koszulki piłkarzy "Białej Gwiazdy" - stając się jednocześnie jednym z kluczowych sponsorów naszej ekstraklasowej drużyny.

Warto nadmienić, że aktualnie aktywnych uczestników stowarzyszenia "Socios Wisła" jest 2131 kibiców.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


21    Komentarze:

~~~sympatyk
...
oby Wam drogi zarządzie nie przyszło do głowy przeznaczyć te pieniądze na odprawe dla kolejnego trenera czyt. Petera Hyballe...#MuremZaHyballą

187            -30
stary wiślak
~~sympatyk! O jakiej ty odprawie piszesz?
Pomnóż miesięczną pensję Hyballi razy miesiące do końca kontraktu i zobaczysz czym jest 85 tys. ,które teraz przelano z Socjos. Poza tym nikt,póki co nie zwalnia trenera.

41            -24
~~~Socios
Finanse
To kibice są prawdziwymi ratownikami klubu. Poprzez Socios i zakup akcji przekazali do klubu ponad 10 mln zł. Opowiedzcie sobie na pytanie ile akcji jest w posiadaniu kibiców A ile ma trójka ratowników, których wpłata wyniosła 4 mln ?

73            -41
Gannicus
Właściciel
Dokładnie tak socios i kibice wpłacili już 10 milionów. Trójka ratowników pożyczyła 4 miliony, wielkie dzięki. Ale z racji że pożyczyli a nie dali też nie kupili powinni zacząć szukać inwestora który wykupi Wisłę. Bo poto przyszli do klubu by mu pomóc jako też kibice a nie właściciele.

60            -39
~~~Hoho
Szok
3 mln w 3 lata i "jeden z głównych naszych sponsorów". To ile kosztuje Wisła rocznie? Milion ,dwa,trzy???!!! Bida panie aż piszczy. Tak to długo nie pociągniemy. A chętnych na kupno jak i sprzedaż brak. Równia pochyla w dół, na całe szczęście jak 3/4 ekstraklapy.

60            -8
~~~ZaWsZeTS
Co za bdzury
Członkowie kambodżańskiej rodziny królewskiej już się ustawiają by kupić Wisłę. Nikt nie chciał przejąć Wisły dwa lata temu, a teraz mamy Covid i dla większości zespołów będzie tym gorzej a pozyskanie nowego właściciela dla zadłużonej Wisły na tą chwilę jest niemal niemożliwe. A bajki że lepiej było by aby Wisła upadła i zacząć od 4 ligi można między książki włożyć, awans do ekstraklasy to byłoby minimum od 4 lata a pewnie mogłoby by się przedłużyć do 8 może 10 i wcale nie oznaczałoby to lepszego poziomu, trzeba podziękować Kubie że uratował klub, i to nie tylko w postaci kasy ale także swoją grą. Nie problem pozyskać klasowych piłkarzy i zadłużyć klub, ale na tą chwilę konieczne jest zmniejszenie zadłużenia a to sprowadza się do wegetacji w dolnej części tabeli, zresztą nawet pieniądze czasem nie przekładają się na wyniki, tak więc Panowie cieszmy się że jesteśmy w ekstraklasie.

70            -13
~~~TSW
...
Szacunek dla Wiślackiej społeczności.

68            -3
~~~goal
Gannicus
To tak nie działa, jak piszesz. Delikatnie mówiąc jest to wielkie uproszczenie. Przede wszystkim, gdyby nie było tzw. pożyczających, nie byłoby pomysłu i realizacji ratowania klubu. A pieniądze kibiców rozchodziły by się w reklamówkach, jak dotychczas. Inną sprawą jest pozyskiwanie sponsorów, bo to jest faktycznie rola właściciela. A poza tym, nie koniecznie klub trzeba sprzedać. A nawet wcale nie trzeba.

37            -4
trogdor
Widze postępująca skleroze u wielu na tym forum
Trio pożyczyło 4 miliony ale z czasem skonwertowano ten dług w akcje bankrutującej wtedy Wisły. I zrobili to w czasie kiedy nikt inny się do tego nie palił. Potem dołożyli kolejne mln a pod koniec ostatniego roku pożyczyło na bieżącą działalność kolejne 3 mln. Dodajcie do tego ile Wisła zaoszczędziła na kontrakcie Kuby grającego od dwóch lat praktycznie za darmo. Ktoś powie że Kuba gram mało - ale odejmijcie jego bramki z tego sezonu i policzcie czy utrzymalibyśmy się. Kibice oczywiście tez pomagają - i to na skalę w Polsce niespotykaną. To co robi Socios to wspaniała rzecz i należy to docenić. Tylko nie opowiadajcie bajek, że ratowanie Wisły to zasługa jedynie jeden grupy - bo nie udałoby się to bez kibiców, tak samo jak nie udałoby się bez Socios, Trio ratowników a nawet Leśniodorskiego, Obidzińskiego czy Wisłockiego. Wszyscy bierzemy w tym udział - bierzemy, bo praca jeszcze nie jest skończona.

73            -8
~~~Salomion
O hybala:D
Tylko 85 tysi? malo. Przeciez to nie starczy na utrzymanie niemieckiego gangbankpresingu :D

10            -31
~~~Tomasz s
Socios
Socios przekazało klubowi tyle pieniędzy ,i co z tego?Od Wisły członkowie Socios nic nie dostali.Dla mnie to jest nie zrozumiałe że płacąc składkę co miesiąc od 50 do 200 złotych taki członek nie moze liczyć na jakiś rabat przy zakupie biletu lub karnetu,że taki ktoś nie ma stałego rabatu do sklepu z pamiątkami.Czlonek Socios ma tylko dawać,dawać,dawać.Teraz będą bluzy dla członków Socios,które będzie mógł kupić praktycznie każdy ,co mi z takiej bluzy która może mieć każdy.Socios robi się powoli maszynka do zarabiania pieniędzy,a nie Stowarzyszeniem które skupia wokół siebie kibiców którzy się powinni czuć zaszczyceni że należą do Socios.Mam wrażenie że w dłuższej perspektywie to upadnie,a w najlepszym przypadku rozmieni się to na drobne.

16            -27
~~~Piter
Socios
Kiedy wstepowalem do Socios nie pytalem o to co klub mi za to da. To ja chcialem byc dla klubu któremu kibicuje od 45 lat tak jak to robili mój tata i dziadek. To jest dobrowolne wspieranie a Ty jak chcesz cos dostawac to moze nie tutaj i nie w klubie który przez takich którzy chcieli ukrasc z niego wszystkoco tylko sie dalo byl bliski upadku.

37            -4
~~~Tssss
Tomasz s
Ja jako socios zostałem zaproszony do naszego skyboxu. Nie będąc socios pewnie nigdy bym nie miał okazji tam być. Jestem pewny, że jak klub stanie na nogi to członkowie dostaną zniżki i nie tylko. Ale tak jak większość wstąpiłem tam nie dla zysku i poklasku tylko żeby pomóc.

27            -3
~~~Tomasz s
To nie
chodzi o zysk czy poklask.Podejrzewam że dla nie wielu osób jakiś rabat na bilety ,karnety czy inne gadżety będzie robił wrażenie,poprostu chodzi o sam gest ,wyróżnienie dla ludzi którzy pomagają w sposób zasadniczy Klubowi.Czlonkowie Socios 2,5 roku już pomagają i zdecydowanie powinni być zauważeni i docenieni przez Klub.

8            -10
~~~Stary KIbic
Socios
Moim zdanie byloby właściwe, gdyby kibice, którzy łożą na klub stali się jego częścią jako współwłaściciele w proporcjach odpowiednich do przekazanych kwot. Tak się dotychczas nie stało i w obu emisjach akcji kibice objęli akcje w illości nieproporcjonalnie niskiej w porównaniu z pierwotnym wkładem ratunkowym trio. Ich 4 miliony przekłada się na ponad 90% akcji klubu, zaś 7 milionów z dwóch emisjach to jedynie niecałe 10%. NIe odbieram zasług ratownikom, wręcz przeciwnie, gdyby nie ich pomoc prawdopodobnie nie byłoby już naszego klubu w ekstraklasie. Podobnie wysoko oceniam zaangażowanie Pana Leśnodorskiego i Obidzińskiego, który moim zdaniem został niesłusznie zwolniony z klubu. Zwracam uwagę, iż Socios przekazało bezzwrotne darowizny na rzecz klubu, a trio dało pożyczki, które teoretycznie powinny być spłacone. Oczywiście, w przyszłości mogą być np. zamienione na akcje, ale nie musi się tak stać. Jestem zdania, iz Socios powinno być poważnym akcjonariuszem klubu w zamian za przekazywane środki, i mieć wpływ na politykę klubu, poprzez choćby swojego przedstawiciela w Radzie Nadzorczej Spółki.

3            -9
trogdor
@Stary KIbic
Pewnie zdajesz sobie sprawę, że akcje zmieniają swoją wartość. Czy Akcje Wisły były warte choć 4 mln kiedy Trio wykładali te pieniądze? Przypomnę, że wcześniej Kwiecień nie chciał ich przejąć nawet za złotówkę. A emisje dla kibiców? - od początku sprawa była jasna - w ofercie pojawiła się konkretna cena akcji i każdy kto je kupił sam się na taką cenę zgodził - i na % udziałów jaki za to kupił.

5            -2
~~~Pompucjus z
W kwestii formalnej
W kwestii formalnej - chciałem zauważyć, że Trio ratowników udzieliło pożyczki na 4 mln. zł warunkowo - w przypadku jej nie spłacenia (co nie nastąpiło) klub stał się ich własnością. Tym samym de facto kupili Wisłę za 1 zł i obligatoryjnie, włożyli do niej 4 mln zł, które odzyskać mogą tylko sprzedając klub z zyskiem. Btw. Jako Socio jestem bardzo dumny z tego, jak się rozwija nasze Stowarzyszenie. Mam nadzieję, że za kilka lat będzie nas 5000 socios, co przekładałoby się na około 3-4 mln zł do Klubu rocznie. A to koszty wystarczające do zbudowania i prowadzenia na prawdę solidnej akademii.

6            -2
~~~Stary Kibic
Akcje
Trogdor, oczywiście, że akcje zmieniają swoją wartość w czasie, ale naiwnością byłoby twierdzić akcje Wisły podrożały kilkudziesięciokrotnie w ciągu kilku i kilkunastu miesięcy, kiedy były kolejne emisje. Sam kupiłem akcje, ale nie kierowalem się tu rachunkiem ekonomicznym, tylko chęcią pomocy. Zwracam tylko uwagę na pewne fakty i uważam, że kibice sa za mało reprezentowani w kontekście środków jakie dają na klub.

3            -3
trogdor
@Stary Kibic
Jest dokładnie tak jak twierdzisz (że nie jest ;-) - Akcje mogą zdrożeć i stanieć drastycznie w wyniku pojedynczych decyzji. Wartość 100% akcji Wisły przed decyzją Trio były warte mniej niż 1 zł - co wynika z wyceny rynku - nikt nie zdecydował się na ich zakup za 1 zł. Akcje po wejściu do klubu Trio zdrożały do wartości 4mln za 5% akcji - bo za tyle te 5% zostały zakupione. I to nie są moje wymysły - to realna wycena jaką dokonał wolny rynek. Oczywiście, że w całej akcji ratowania Wisły nikt nie kieruje się rachunkiem ekonomicznym - nawet Trio ratowników - bo kupowanie za 4 mln 20 mln długów to marny interes. Ale oprócz tego wszyscy inwestujemy (tak jak ty, też kupiłem akcje) w wartości niematerialne, trudne do wyceny.

4            -1
~~~wojtek324
Hyballa musi zostać
Choćbyśmy mieli walczyć o utrzymanie w przyszłym sezonie to dać mu wypełnić kontrakt, przetrwać ten rok, a na pewno oprócz oszczędności w kasie klubu z powodu nie płacenia nowemu trenerowi jest pewne że wypromuje młodych, których z powodzeniem sprzedamy dając długo wyczekiwany oddech w płynności finansowej. Wszyscy wprowadzani przez niego robią postęp, nie czują się zmęczeni itd. Popatrzmy na Gruszkowskiego gdy w poprzedniej rundzie wszedł w meczu z Cracovią nie wiedział co sie dzieje na boisku i był niemiłosiernie ogrywany, a teraz po pół roku wyrasta na etatowego prawego obrońcę/wahadłowego. Jest Plewka,Szot,Starzyński,Gruszkowski czuję że Wachowiak również wypali tylko potrzebuje czasu. A no jeśli nie Hyballa to tylko PIOTR TWOREK trener Warty (objawienia ekstraklasy) któremu się kończy kontrakt albo Dariusz Marzec - Wiślak, który wszędzie gdzie idzie daje postęp. Sobolewski, Moskal, Zieliński, Brosz, Brzęczek, Brosz, Ojrzyński, Zając etc. To zanurzenie się w nieskończoną karuzelę wymiany stołków trenerskich między klubami i zanurzenie się w przeciętności ligowych średniaków, bądź walki o utrzymanie. Tyle w temacie.

5            -1
GrzegorzS
Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają te dup..., które nic nie dały
i nie dadzą, ale gęba pełna bzdur. Jak by jeden z drugim wiedział to kasa z Socios jest w klubie wydawana nie na Hyballę, zawodników pierwszego zespołu czy pensje pracowników, ale idzie na Akademię i wpieranie CLJ więc z łaski swojej co ma piernik do wiatraka. Socios odciążają SA w najważniejszym dla przyszłości temacie. Więc drodzy .... odp... się do tematu.

2            -2