Piątek, 7 maja 2021 r.

Peter Hyballa będzie pracować dla stacji ZDF

Jak poinformował portal onet.pl - trener piłkarzy krakowskiej Wisły, Peter Hyballa, znalazł się na liście osób, które podczas najbliższych Mistrzostw Europy pracować będą dla niemieckiej stacji telewizyjnej ZDF. Ma tam być zatrudniony w charakterze eksperta.

Obecny szkoleniowiec piłkarzy Wisły odpowiadać ma za analizę taktyczną dla widzów.

Warto jednocześnie w tym miejscu przypomnieć, że przełożony z zeszłego roku z powodu pandemii turniej Euro 2020 rozegrany zostanie w dniach od 11 czerwca do 11 lipca 2021 roku. Ciężko więc spodziewać się, że Hyballa będzie w stanie pracować dla ZDF-u i jednocześnie przygotowywać drużynę "Białej Gwiazdy" do startu nowego sezonu ligowego, który zaplanowano na 23 lipca.

Wnioski z takiej informacji wyciągnąć więc nikomu nie będzie trudno.


Źródło: Onet.pl

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


65    Komentarze:

~~~Jarek
MR Hyballa
Danke schon za utrzymanie!

77            -16
~~~sympatyk
...
oj urabia szanowana redkacja oj urabia...a że krzyczy na kopaczy,a że Kazia nie szanuje,a ze Kube piłkarza/właściciela nie wpuszcza do gry,teraz że ma komentowac dla tv a tu kopaczy ma trenowac...niedługo Hyballa będziecie dzieci straszyc że "jak nie bedzieswz jadł to przyjdzie Hyballa i Cie porwie"...kiedy w mojej Wisełce będzie normalnie...?

222            -54
~~~Brovar81
Nie wiem co o tym sądzić
Z jednej strony przychodzi facet z konkretną wizją gry zespołu. Początki ma fajne i ta wizja mnie się podoba. Z drugiej strony gość o ciężkim charakterze który przestaje odpowiadać nie tylko piłkarzom ale także władzom klubu. Hybala jest "zero jedynkowy". Bez kompromisów. Albo będzie po jego myśli albo wcale. U jednych to zaletą u innych wada. Szkoda. Powiem szczerze, że liczyłem na to iż poprowadzi Wisłę w przyszłym sezonie. Dzisiaj jeszcze przeczytałem wywiad z Carlosem Silvą i jeszcze bardziej się utwierdziłem w przekonaniu, że dni Hybali w Wiśle są policzone. Według mnie - niestety policzone.

138            -21
~~~Tom
a piłkarzyki pajacyki się smieją
Jeśli to prawda to na miejscu Socios nie dałbym Wisle ani złotówki.

195            -49
GrzegorzS
No wnioski sąjednoznaczne
pytanie kto obejmie Wisłę po jego odejściu. ja bym po prostu postawił na Smudę. Ma twardą rękę, jest sprawiedliwy niczego nie musi jest motywatorem umie wprowadzić młodzież i ma oko do zawodników. Ale zarazem o ile się zgodzi on to zatrudnił bym jako drugiego trenera Radosława Sobolewskiego z pewną wizją, by poterminował przy Smudzie i za rok dwa przejął drużynę. Bo to jest tak, że trzeba z tego niepowodzenia wyciągnąć co się da najlepszego czyli zespół musi byc prowadzony twardą ręka i zawodnicy muszą ciężko trenować a Smuda to zapewni. Zapowiadana przez wielu zmiana będzie nie w smak wielu kibicom, ale taka jest rzeczywistość i taki jest real. Pytanie czy sam trener do tego świadomie nie zmierzał. Bo charakter charakterem, przegląd kadry przeglądem kadry, twarda ręka twardą ręką, ale napisze tak od przerwy reprezentacyjnej, kiedy to świadomie Hyballa dołożył do pieca robił to co uważa na treningach odsunął świadomie kolejnych zawodników. Rozumiem, ze promowanie młodych zawodników jest ważne a nawet bardzo ważne, ale z czasem ono zaczęło odbijać się na jakości gry w ofensywie. Dzisiejszy wywiad Silvy pokazuje tez pewną prawdę. Od momentu odsunięcia od drużyny Silvy, Chuki, Boguskiego, Błaszczykowskiego trener skazał się na brak jakości w ataku. Starzyński ok, ale to młody chłopak, Yeboach sam niewiele zwojuje, Savić to raczej wolny elektron a nie przywiązany do pozycji skrzydłowy to raczej gość do grania za napastnikiem. Wiśle w ataku brakuje od miesiąca jeśli nie dłużej doświadczenia i umiejętności. To co dobrze funkcjonowało do przerwy reprezentacyjnej w związku z odsunięciem paru zawodników i to nie tylko z powodów urazów teraz leży. Owszem w lidze utrzymamy się konsekwencją w grze obronnej i ciułaniem punków, ale brakuje nam jakości w ataku. Ta kadra nie jest aż tak słaba by nie potrafiła zdobywac bramek co czyni od bez mała miesiąca. Kolejna sprawa owszem ja wiem, że trzeba zmienić kadrę wzmocnić ja pewnie powinno odejść kilku zawodników. Ale pytanie podstawowe czy my mamy środki na to by zrobić rewolucję i pozbyć się 10/12 zawodników. To będą decyzje klubu, ale tak Silvy to ja bym tak wolną ręką nie odpuszczał jeśli ma opcję przedłużenie kontraktu o rok. Przedłużyć i wystawić na listę treansferową podobnie z Chuką. Samą nawet bardzo zdolną młodzieżą ligi nie oblecimy.

28            -178
~~~hmmm
zmiany trenerów
Cupiała nie ma, a zmiany trenerów na bogato cały czas. Pozostaje mieć nadzieję, że Kuba wie co robi, że to nie zraniona duma za to, że był niewystawiany. Za Skowronka był wystawiany co chwilę jak tylko mógł biegać i po jednym meczu kilka było przerwy z powodu kontuzji... Tak się nigdy nie dojdzie do formy. Raczej Hyballa miał logiczniejsze podejście do kontuzji właściciela. Jak trener przyszedł to po miesiącach totalnej mizerii i oglądania meczów z obowiązku bycia kibicem, nagle znów zaczęło się czekać z utęsknieniem na kolejne spotkanie. Z tak słabych zawodników zrobił fajną maszynę do pressingu i naprawdę to było dobre widowisko. Później piłkarzyki jak zwykle postawili na swoje. Dlatego polska piłka jest w takiej ciemnej d. a europejska nam ciągle odjeżdża. Nic a nic się nie polepszy bez zmiany mentalności. Jak przyjdzie wujek to już chyba coś we mnie pęknie, będę mieć dość.

142            -29
~~~twuj nik
...
Czyli na 100 % odchodzi, może to i lepiej ?

54            -135
~~~Eco
Hyballa
Byle by odbyło się to za porozumieniem stron. Nastepny trener do opłacania przez rok nie wchodzi w rachubę.

97            -5
Adasss
ZDF
link »

22            -4
~~~wojtek213 7
Jednym słowem
Marazm, marazm, marazm... piłkarzyki wygrały poraz kolejny. Zarząd zatrudni kolejnego trenera polskiej myśli szkoleniowej z karuzeli którą wszyscy dobrze znamy.

153            -28
stary wiślak
Niestety! Nie myliłem się ,co do Hyballi. Po kilku meczach wyparowała z niego energia.
Wszystkim jego entuzjastom powiem,że nigdy nie byłem przeciw niemu. Ale to jest gość toksyczny,który Wisłę potraktował niepoważnie i jak się zorientował,że niczego tu dobrego nie dokona,kluczy i udaje. Jeśli ktoś uważa,że piłkarze go zwalniają i,że są leniwi i nie docenili jego kwalifikacji i sabotują trenera,powiem,ze jesteście naiwni i wierzycie w mit Petrescu. Intensywność trenowania niczego nie gwarantuje! Reszta u Hyballi się nie sprawdziła,a taktykiem jest zerowym. Kolejny wuefista,tylko,że zagraniczny.

62            -124
~~~Tochimo
Przewiduję top komentarzy:
Piłkarze zwalniają trenera bo ciężkie treningi! (bo w sumie tak było X lat temu to teraz tyż, wcześniej jakoś wydalali, ale teraz przeciw trenerowi! ) Zaraz zatrudiom wuja nepotyzm!! (bo śmiałem się z Brzęczka bo to było modne w sumie) Wywalić ten szort piłkarski! Grać młodymi(jak spadniemy to będzie że wywalimy Hybale) Brak nawet stwierdzenia, że może on zrobił coś źle co jest normlane, ale bezczelnie idzie w zaparte. Potrzeba nowych zawodników!! (jak Warta i inni zawodnicy w esie o których nie miałem pojęcia że żyją i przyszli z nikąd, zresztą mamy kasę) Żaden trener z nich nie zrobi zawodników! (no to może grajmy bez? będzie taniej!) Niech zarząd odejdzie! (ALE ZOSTAWI PIENIADZE i niech go sprzeda komuś , tylko bogatemu co będzie rzucał kasę cały czas o o o oooooo) Lubie placki. Jak nie wytrzymuje to jest ĆWIERĆAMATOREM ONE ONE ONE 11111 hur dur sportowe świry! No i tak wgl. to życzę spokojnego weekendu.

24            -66
el_polaco
Jerzy B
Kuba wujka już tak szybko nie zwolni... lubię Hyballę ale drużyna mentalnie do niego nie pasuje. Nikt tu za Wisłę nie chce umierać więc po co piłkarzom trener dający wycisk. A tak z innej beczki to Wisła najlepszy okres miała za Skowronka przed wybuchem pandemii, ograliśmy sąsiadkę, Turgeman i Buksa strzelali prawie w każdym meczu i chyba nawet meczu nie przegraliśmy. Nie da się budować drużyny co pół roku innym składem i innym trenerem.

87            -11
~~~uuuu
A taki był dobry, zagraniczny
Na do widzenia, rzuciłbym mu główne hasło strajku kobiet (którego zresztą jestem totalnym antagonistą!) z wykrzyknikiem...... zwykły wuefista, dramatyczny gość, do tego Niemiec......masakra. Nigdy więcej! ... Smuda, niezły pomysł, ale już niestety jest bardzo stary :-(

29            -140
~~~MarciN
aaa
według mnie Brzeczka nie zatrudnia...sami sobie musieliby płacić... żaden interes dla Kuby no chyba ze Brzeczek będzie też oracowal za darmo .. :)

7            -17
~~~~ja
Błaszczykowscy,
jak zwolnicie trenera Hyballę, jesteście FRA JE RA MI.

103            -43
kibic z daleka
Ciakwe kto za Hyballę?
Byle nie reprezentant 'polskiej myśli szkoleniowej'...Dobry byłby inny Niemiec, albo Jugol...

45            -15
~~~Rav23
Smuda???
Tobie gościu już na głowę poszło.... Czytam i nie wierzę, Smuda facet który najlepsze lata trenowania miał 20 sezonów temu

84            -13
~~~andy
Czy na pewno przesądzone?
Czy na pewno nie da się pogodzić jednego z drugim? Według mnie jak najbardziej się da. Transmisje ZDF planuje na godziny 18 i 21, ekspertów od taktyki jest czterech więc pewnie nie pracują równocześnie, ani nie komentują tych samych meczy. Komentować taktykę może z Krakowa a ZDF może mu udostępnić on-line obraz z kilku kamer równocześnie. Nie widzę w związku z tym problemu aby drużynę prowadził dalej. Ale to jest tylko moje zdanie.

90            -11
~~~Gammay
wybrać trenera ale nie wrzaskiem narwanych kibiców
wyszło na to, że Hyballa zantagonizował także kibiców Wisły. Kibice Wisły dzielą się dziś na zajadłych zwolenników i przeciwników Hyballi. Ta wszechobecna kłótliwość jaką chyba bezwiednie wzniecił dookoła swojej osoby Hyballa może odbić się fatalnie na naszym klubie, którego zarząd musi w obecnej sytuacji działać racjonalnie a nie pod naciskiem fanatycznego tłumu. A tu nadmiar kibiców rozemocjonowanych do białości utrudnia rzeczową ocenę sytuacji. Weźmy jako przykład tych histerycznych reakcji sprawę wyboru ewentualnego trenera po Hyballe. Już rosną emocje, jakby wybór trenera był sprawą kibiców. Sobol? Brosz? A moze Smuda? Co do jednego jest zgoda: tylko nie Brzęczek, bo to wujek Kuby. I to jest cała argumentacja: bo to wujek Kuby! Nie jest ważne, że Brzęczek był świetnym piłkarzem i jest bardzo dobrym trenerem klubowym (który nawiasem mówiąc namówił Kubę do gry w Wiśle). Ale to przecież wujek Kuby! Rany Boskie - skandal! Bądźmy jednak dobrej myśli: rozgrzani kibice nie dopuszczą do nepotyzmu! Bo tylko w takiej perspektywie, jakże ważnej z punktu widzenia klubu piłkarskiego, postrzegają tę sprawę. Byłoby najlepiej, gdyby kibice zostawili zarząd w spokoju i pozwolili wybrać do Wisły trenera w oparciu o rzeczowa analizę racjonalnych przesłanek a nie wrzask tłumu. Kompetencje są po stronie zarządu Wisły a nie narwanych kibiców

43            -26
~~~goal.
Tak, wnioski nie trudno wyciągnąć.
ZatrudnIający trenera, nie wiedzieli kogo zatrudniają. Myśleli, że to będzie taki sobie zwykły trener, a tu się okazało, że to jest trener, który wymaga biegania, poświęcenia, zaangażowania. A taki trener po prostu do przaśnej ekstraklasy nie pasuje. Tu rządzi kto inny. Aby nie tracić jednak czasu, proponuję, aby już zacząć szukać trenera, którego zatrudnimy za pół roku.

70            -19
~~~Dec
No tak
Wybitny ekspert od psychologii ..który pokłócił się po kolei z każdym ?? Jednak to jest najbardziej absurdalne ?

35            -23
~~~Wilkkkk83 90
Propaganda!!!
Propaganda na temat trenera niczym propaganda covidowa....po prostu piłkarza się nie chce trenować a nie dorabianie teorii dziwnych o nieszanowaniu ludzi nikt Wam nie wierzy ! To jeszcze nie piłkarze jakby Hyballa miał Imazoe Arseniciow Kostali Ondraskow Bartkowskich to by zasuwali bo zasuwali nie dostając pensji a tu...

60            -24
~~~Pytanie
Co kieruje niektórymi osobami?
Co kieruje osobami onanizujacymi się na widok jednego z najgorszych trenerów, który nas mało nie spuścił? Stoją murem za trenerskim amatorem który był tu chwilę, a Boguskiego i Sadloka którzy są tu już tyle lat na dobre i złe to potrafią odsadzac od czci i wiary.

35            -78
~~~hbrt
Odejście Hyballi
Trudno jednoznacznie ocenić Hyballe. Początek świetny później tak jak z poprzednikami zjazd w dół. Wygląda na to że jest konfliktowy, odpala piłkarzy nie mając kim grać. Później na ławce mamy prawie samych obrońców i defensywnych pomocników, a raz nawet dwóch bramkarzy. Natomiast konsekwentnie wystawia Medveda, który absolutnie nic nie wnosi do gry. Tu wyjaśnieniem są chyba jakieś jegoukłady z menedżerami. Z drugiej strony niepokojące jest to że piłkarzyki narzekają że za ciężkie treningi, a tu już świadczy o tym że nie chce im się ciężko trenować, i być może grają na jego zwolnienie. Oby udało się dogadać że odejdzie za porozumieniem stron i nie będziemy musieli mu płacić jeszcze przez rok

44            -8
~~~Arni
Jeśli
Rzeczywiście Zarząd Wisły zwolni trenera Hyballe to strzeli sobie sam w stopę. A teraz powiem tym wszystkim szpecom od pilki nożnej i sympatykom braciom Błaszczykowskim i starym cwaniakom pseudo zawodowcom jak chociażby Burliga, Sadlok, Silva, Basha i innym kopaczom, że to co robią jest przedszkolem w pełni tego znaczeniu. 1 kto poważny zatrudnia trenera a po kilku miesiącach go zwalnia czyżby Jakub Błaszczykowski nie wiedział kogo zatrudnia? Po 2 gie czy to jest normalne, że piłkarze idą na skargę do Zarządu i z paluszkiem do góry i mówią proszę pana ten trener jest nie dobry bo od nas dużo wymaga a my nie mamy sil i zdrowia i chcemy się tego trenera pozbyć. Po 3 cie. Ten że wlasciciel i gwiazda Borusi Dortmund nie wiedział jak prowadzi się treningi w Niemczech? Przecież gral w tym klubie i nawet pod okiem Jurgena Kloopa i co też biegał do władz klubu na skargę na trenera? Nie tylko zapieprzał żeby grać i zarabiać pieniądze Tam dla obibokow miejsca nie ma. Dlaczego do tej pory Łukasz Piszczek gra z powodzeniem, dlaczego Robert Lewandowski robi karierę. Teraz wiecie dlaczego drużyny z innych krajów Europy grają ciągle w lidze mistrzów i lidze europejskich a nasze nawet nie dostają się do fazy grup bo odpadają w przedbiegach i to również odbija się na reprezentacji Polski. To jest przedszkole a nie zawodostwo. Szkoda tylko że daje się pieniądze na kluby skoro wyników brak. Dziwię się Błaszczykowskiemu, że na to wszystko patrzy i ulega tym dzieciakom z przedszkola. Ja bym z tymi dziećmi zrobił porządek. Czy Panowie sobie wyobrażacie, że pracownicy firmy przychodzą do Zarządu i skarżą się na dyrektora, że on od nich wymaga profesjonalnego podejścia do swoich obowiązków ja nie. Chciałbym doczekać czasów kiedy to trener Hyballa z jakąś inną drużyną osiągnęli wielkie sukcesy. A Wisełka będzie sobie kopała piłkę z takimi jak np Burliga Sadlok Silva i Basha Powodzenia trenerze Panie Hyballa.

59            -21
~~~Ptak
Stary wiślak
Prawie nigdy się z tobą nie zgadzam to w sprawie trenera zgadzam się w 100% ,niestety mleko się już rozlało i nikt tego nie poskleja

10            -26
~~~Diogenes2 2
Bedzie udzielal komentarzy via skype
A jesli go pilkarzyki zwolnily to niech sie sami kopia ze soba.

30            -12
Tss
GrzegorzS
Dobrze, że od ciebie nic niezależy. Smuda trenerem? Może Kasperczak? Mamy iść do przodu, a nie taplać się ciągle (bez obrazy dla wcześniej wymienionych panów) w tym samym gównie. Jak nie ma kandydata z zagranicy to w polsce widzę tylko jedno nazwisko. Kandydat którego nazwisko wielu się nie spodoba tak jak mi się niedawno niepodobało, ale po zastanowieniu uważam, że Brzęczek na teraz to najlepsza opcja z Polski.

20            -24
~~~Kibic20
Trener
Nie sądzę, że musimy mu dalej płacić jak odejdzie, bo sam znalazł sobie przed końcem sezonu inna pracę. Chyballa myślał, że z tą drużyna coś osiągnie, a tu trzeba walczyć o utrzymanie.Jak jest rzeczywiście taki konfliktowy, to nie wiem co lepsze. Szatnia też jest bardzo ważna. Myślę, że zarząd to rozsądnie rozegra i przemyśli. Może Brzęczek z Sobolewskim albo Zającem. Żmuda pewno by się nie podjął,chociaz kto wie? Pożyjemy, zobaczymy. Miejmy nadzieję, że Carlos u nas zostanie, bo szkoda chłopaka. Zdolny, szybki. Przy dobrym trenerze na pewno jeszcze pokaże dobra grę.

20            -21
~~~ABC
" Piłkarze to lenie "
Był taki trener o większym autorytecie niż krajowi wuefisci i piszący jak @stary wiślak , @Ona też go krytykowali, ale w zamian nie podali propozycji choćby za Hybale, a ich pytano. To taki hejt dla hejtu i wszystko co wiślackie będzie złe. Piłkarz, który nie ma techniki, słabo gra głową, nie ma przyspieszenia, kiwki, jak u nas, musi nadrabiać braki kondycją, lub granie przeciw trenerowi ! Teraz przyjdzie trener, chwalony przez piłkarzy i spuści te gwardię oldboi do 1 ligi !

33            -14
~~~WWo
Dramat
O ile za Cupiała z pełną sakwą dukatów i całym sztabem kadrowiczów można było robić sobie wymianę trenerów co parę chwil bo lokomotywa była samoistnie rozpędzona. Natomiast w dobie mizery i pustej kasy zatrudnianie z wielką pompą i porównywaniami do Jürgena Kloppa wydaje się być totalną porażką obecnego zarządu. Niestety ale to zarząd wybrał kandydata i zaprosił go do rozmów. raczej nie robi się tego z przypadku tylko po analizach profilu trenera. Sam Hyballa przecież Wisły sobie nie wymyśli. Dalej bawmy się w amatorszczyznę i zmieniajmy trenerów jak rękawiczki i kopaczy traktujmy jak święte krowy, a mizera będzie trwała bez końca bo nie mając potencjału na zasypanie dziury bez dna milionami będziemy szurać tyłkiem po dnie bez końca.

39            -9
~~~Daniel190 6
Trener
Jak Hyballa odejdzie to koło wzjemnej adoracji będzie dalej trwało na czele z Kazimierzem Kmiecikiem i Polską myślą szkoleniową... My z takim podejściem nigdy nie wrócimy na właściwe tory i tak będziemy kolejne 5 lat tułać się w okolicach strefy spadkowej. Smutne ,przykre ale prawdziwe.

54            -14
~~~ZeN
trener
Gość mocno toksyczny może lepiej że odchodzi.. Tylko nie bierzmy znowu Sobolewskiego czy Moskala bo to jakieś błędne koło...

18            -34
~~~?
hm
Inna sprawa czy wiadomość onetu nie będzie zdementowana

13            -3
~~~Arkaim
PHYBALLA
Czy Lewy placze w Bayernie, ze ma zakwas i ze za ciezko? Czy Zielinski placze w Napoli? Niczego by nie osiagneli. I wlasnie dlatego Wisla niczego nie osiaga od 2011 roku.

68            -12
~~~Arkaim
Rzady twardej reki
To sie wielu nie spodobalo, bo uwazaja ze WISLA JEST ICH, a tu koniec strefy komfortu. Ktos zaburzyl spokoj i nijakosc. Ale Wisla nie jest wlasnoscia prywatna, pilkarze decydujacy o jakosci treningow? To ZBRODNIA!!

53            -12
~~~Kibic znad Morza
Wisła
Wiem, że to pewnie mało kogo zainteresuje, ale jestem nieugięty w swoich poglądach i zdania nie zmienię. Jeżeli Hyballa odejdzie, powiem trudno...ALE jeżeli na jego miejsce przyjdzie któryś z tej dwójki: Sobolewski - Wuja , to ja się automatycznie wycofuję z socios i przestaję w tym uczestniczyć. Po prostu nie będę tolerował i wspierał kółka wzajemnej adoracji. Oby przyszedł ktoś dobrze wybrany z zewnątrz.

57            -12
GrzegorzS
Jak widac wielu nie chce przyznac i ja to rozumiem
że trener sam chce z Wisły odejść. Pytanie dlaczego moim zdaniem dlatego, że zorientował się po paru miesiącach pracy, ze w klubie na razie nie ma potencjału zawodniczego na szybki sukces. Ja rozumiem bezkompromisowość, twarde warunki pracy dla zawodników wprowadzanie nowych założeń. Ja tez bym chciał by Hyballa został, ale czy realnie on chce zostać. Przewietrzenie kadry i koniecznośc wzmocnień jest oczywista, ale myślę, że Hyballa dopiero po jakimś czasie się zorientował, że na razie klubu nie stać na szybkie inwestycje w silny zawodników i postawił progi wymagań na takim poziomie, że oczywisty jest rozbrat, bo kadra zawodnicza Wisły nie jest w stanie temu sprostać na dłuższa metę a młodzi piłkarze to dopiero melodia przyszłości. Styl pracy Hyballi to szybki sukces a tu nie ma na razie szans na taki postęp. Hyballa chce sukcesu przebicia się do pucharów pokazania się na arenie międzynarodowej by sam dokonać postępu w karierze. Wisłą potrzebuje kogoś, kto nastawi się na długofalową prace i stabilny rozwój. To zreszta zapowiadali działacze, dlaczego zatrudniono Hyballe bo moim zdaniem trener wierzył w magię Kuby, historię Wisły nie do końca docenił ligę polska. Myślal że szybko dokona postępu na bazie motoryki, taktyki ale Wisła nie ma w tym momencie takiego materiału, by zamiarom i planom sprostac. Nie ma tez kasy by ściągnąć 10 nowych graczy na poziomie Frydrycha. To nie jest czas Maaskaanta czy ekipa po ostatnim pobycie Kasperczaka. Ze wystarczy ich przygotować i będzie błyski. Wisłą liczyła że Hyballa będzie chciał spokojnie popracować ze dwa trzy sezony zbudować zespół i zrobić wynik. I tu nam się drogi rozminęły. Trzeba zespół wzmocnić poszukać trenera, który poprowadzi to dobrze i spokojnie i powoli rozwinie ten zespół w miarę możliwości klubu na ten moment. Hyballa dużo już zrobił dla Wisły pokazał pewne progi możliwości obecnego zespołu, pokazał paru młodych graczy i rozstanie się z Wisłą w spokoju bo nikt tu nie chce konfliktu.

34            -17
~~~Wojteksnk 7
#MuremzaHyballą
Oby został i zorganizował wielkie czystki w Wiśle, bo Ci nieudacznicy typu Silwa i Chuca już swoją grą u Stolarczyka i Skowronka zasługiwali na out. Chyba niektórzy już zapomnieli o 10 porażkach z rzędu (7-0 z Legią) za Stolarczyka czy fatalnej grze za "wuefisty" Skowronka. Tak drodzy koledzy - to Ci sami piłkarze te rekordy osiągnęli. Wisła, żeby coś osiągnąć musi odejść od obecnej polskiej kultury piłkarskiej. Przecież wszyscy wiemy, że ekstraklapa to dno piłkarskie. Albo zmieni się kultura polskiej piłki albo niedługo piłkarzyki założą niezależne samorządne związki zawodowe i będą mogli opierdalać się na całego, bo czy się stoi czy się leży...

70            -16
~~~Kibol z Reymonta
Czyli jednak bedzie zwolnienie...
za porozumieniem stron.W ZDF za ekspertow robią fachowcy i Hyballa takim jest.Tam byle kogo nie zapraszają.Niestety przyjmujac ofertę Wisły gość wpier....ł sie na minę.Przekonała go pewnie osoba Błaszczykowskiego ale nigdy zapewne nie przypuszczał ,że bedzie miał do czynienia z totalną amatorszczyzną.Przez kilka kolejek gralismy najlepszy futbol w Lidze no ale kopaczom zrobiło się za ciężko i postanowili go zwolnić.Panowie B-K-J gwarantują nam totalną bylejakość i nic po za tym.Tutaj w pierwszej kolejności trzeba zmienić cały pion włascicielski,Zarzad ,kadrę zawodniczą a nie trenera.Przyjdzie natomiast kolejny klon Skowronka czy Stolarczyka ktory przeciez nic nowego nie wymyśli i kolejny sezon trzeba bedzie uznać za stracony.Nikt mi nie powie ,ze taki Papszun jest lepszym trenerem niż Hyballa.Raków ma jednak rozsądnego właściciela w osobie Świerczewskiego,kompetentnego Prezesa Cygana,dyrektora sportowego z prawdziwego zdarzenia(Tomczyk) więc Papszun ma pełen komfort pracy.Efekty są widoczne gołym okiem.

56            -18
~~~mun
Do hbrt
W/g mnie trafiłeś idealnie. Popieram Twój osąd. Jest obiektywny. Zgadzam się w 100 %. Oby z tego całego zamieszania Wisła wyszła obronną ręką.

17            -2
charlie
Reportaż z meczu z Pogonią pokazany w niemieckiej telewizji ZDF nie był przypadkiem
Ma to też dobre strony: promocja naszego klubu. Na każdym portalu sportowo-telewizyjnym w Niemczech możemy teraz poczytać, że ekspertem w studio będzie znany autor i trener polskiej Wisły Kraków. Wiedzieliście, że jego drugą profesją jest pisanie książek? na Amazonie można kupić 10 autorskich wydań Hyballi. Niektóre przetłumaczone na kilka języków.

33            -3
~~~l
jezeli trener Hyballa
Przestalby byc trenerem Wisly to bedzie nadal marazm i stagnacja

46            -11
~~~Kibic20
Do"ja
Hyballa jak odejdzie, to z własnej woli. Chyba mu się w Wiśle nie bardzo spodobało, a szkoda, bo liczyliśmy na więcej z jego strony

18            -22
~~~Janusz
taktyka
W nowym sezonie nastąpi zmiana taktyki. Z męczącego zawodników gegenpresingu, w którym trzeba biegać za piłką i przeciwnikiem, będzie obrona częstochowy. Nie trzeba wiele biegać, a większość zespółów i tak gola z akcji pozycyjnej nie strzeli. Ave Zawodnicy Wisły

46            -11
~~~Stachu
Mam nadzieję
Że Hubala zostanie. Jeżeli jednak zarząd to pożegna to niech się pakują razem z nim. Jak można zatrudnić trenera i nie dać mu szansy na wykazanie się w dłuższej perspektywie. My często zmieniamy trenerów a właściwie to kopacze ich zmieniają. Wiedzą że za porażki poleci trener a oni są nie do ruszenia. Efekty takiej polityki to co roku walka o utrzymanie. Teraz czas zadziałać inaczej i przewietrzyć szatnie.

30            -16
~~~Zatroskan y kibic
~~~ Stary Wislak
Brawo. Gratuluje ODWAGI i bardzo trafnej oceny trenera Hyballi. Odwagi- bo jawnie negujesz bzdurne mniemanie niektórych fanatyków, o praktycznej fachowości tego pana. Fanatycy Ci, zbudowali mit ,,Glinianego Bozka Futbolu" i z zamkniętymi oczami oraz mózgami pieją psalmy pochwalne o ,, nadtrenerze Hyballi". Teraz dostali kolejny argument do ręki: ,, musi być wybitnym trenerem, jeśli zrobili Go ekspertem tv". A rzeczywistość jest szara jak dzień deszczowy. W polskiej tv również mamy ekspertów, którzy są jednocześnie trenerami. Wiec jest nazwa :" EKSPERT TV" jest wyznacznikiem nadprzyrodzonych umiejętności trenerskich takiej osoby, to ja dwoma dłońmi i do tego( lepsza" lewa noga głosuje aby trenerem Wisły został : TRENER PODOLINSKI, lub TRENER ULATOWSKI. W odwodzie mam kolejne zajebiste dwa nazwiska ekspertów : TRENER STREJLAU, lub ostatecznie TRENER J. ENGEL . Zrozumieli dokładnie Ci, co zamierzają się wieszać z żalu za Hyballa? Ci , co odrazu wypiszą się z SOCIOS z żalu za ,, miemieckim fachmanem"? A może by tak ta cała sfora" załamanych" pojechała do Myslenic i przed treningiem przeprosiła naszych zawodników, za wyzywanie Ich od leni, nierobów , itd. Macie faryzeusze taka odwagę?

19            -36
~~~Kloszard
stary wiślak i pewnie Ona
chcieliby we Wiśle trenera Smudę, a dyrektora sportowego Kapkę, bo oni zawsze i wszëdzie są razem. Jest sporo wolnych treneroew około 75 - 80 lat. Tylko nie wiem dlaczego ich nikt nie chce. Tacy są dobrzy, bo nic nie widzą co się dzieje na boisku, tylko suflerzy im opowiadają. A co z tego ma kibic, który nie pożycza pieniędzy na klub, tylko systematycznie daje ? Niektórzy nawet sporo. Słuchanie hejterów to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

30            -10
~~~stary kibic Wisełki z R22
Zakochani w Hyballi
Czytam wasze teksty i nie wierzę, że tak można opluwać swoich piłkarzy vide: Sadlok "do wora w...ać" Burliga "paralityk" w....ać, Boguski w...ać, Kuba nie w...ać się Hyballi , Kmiecik emeryt w...ać itd, itd Kuba nie w...lać się panu trenerowi. Panowie Kuba Błaszczykowski to jest klasa, nie dał poznać po sobie , że Huballa chce pokazać, że on tu "rządzi". A gdzie wyniki panie Hyballa, podobno mieliśmy zabiegać każdą drużynę, o co Savic potyka się o własne nogi, Forges nie potrafi piłki przyjąc tyłem do bramki wystarczy, że obrońca go dotknie i gościu leży. Opluwacie na Białońskiego i Smudę! Kto tu pisze komentarze? Na pewno nie Wiślacy, bo tak się o swich piłkarzach nie pisze- 'lenie" itp. No to teraz hejterzy sobie po mnie użyją! Ale Ja jestem od 66 lat Wiślakiem, grałem w Wisełce, byłem społecznym działaczem i wierzcie mi, że na ludziach się znam!!!

21            -47
~~~Stary Wiarus
Treher
Nie wiem jaki warsztat ma trener ale jeśli nie potrafi przekonać do siebie szatni to wyników nie będzie. Dlatego trzeba się rozstać bo piłkarz wymienić nie ma za co. Trener musi być trochę psychologom i mieć podejście do zawodników. Ze skłóconym zespołem nic nie osiągnie chyba to widać. Pozatem dobry trener dostosowuje obciążenia i taktykę do możliwość zawodników. Na koniec uważam że za czasów tego trenera zagraliśmy dobrze 30 minut z Piastem i cały mecz z Pogonią na resztę nie dało się patrzeć.

26            -18
~~~Jakuv
Kuba Błaszczykowski
Niech że się w końcu Kuba Błaszczykowski wypowie na temat tej chorej sytuacji ... Póki co wierzę w Hyballe i patrzę w niego jak w obrazek, czytamy wywiady z piłkarzami, których w Wiśle już nie będzie wcale, bo zostali odstrzeleni, z doświadczenia wiem, że "słabi szczekają głośno" #TeamHyballa Najwyżej odszczekam.

30            -11
~~~Ona
Niezrozumiale
Czemubtaknwielu z was broni trenera? Przecież nawet wyniki za nim nie przemawiają.Z gorszymi zawodnikami Warta robi wynik.Trener słaby a w dodatku robi takie jaką że aż wstyd opisać.Klub nie upublicznił bo tak si3 na nim dogadali .On odchodzi bez odszkodowania i jest cisza.Gdyby chociaz wyniki to bronily .rozumiem że Jakbyś mu spadli nadal byłby cacy.

16            -21
~~~OLD KIBIC
Odchodzi Hyballa
Jestem bardzo ciekawy, jakiego trenera będzie mieć Wisła. Po informacji TV ZDF, gdzie będzie ekspertem, pewnie rozpoczeły się poszukiwania. Osobiście nie mam faworyta, ale chciałbym, aby był to trener z doświadczeniem, rozumiejący problemy piłkarzy i bez " zemsty trenerskiej " aby każdy zawodnik który jest w formie będzie grał oraz systematycznie będzie budował zespół nie zapominajac o młodych, ktorzy kiedys mogą być przyszłością klubu. Tylko czy na takiego trenera nas stać ? Przed nowym trenerem dużo pracy i aby dał radę.

15            -1
~~~Rav23
Ona ty nie powinieneś
Odpoczywać przed meczem? Jutro grasz więc relaks parę bo fotek, bo remis nas urządza, za miesiąc już nie musisz zapierdalać na treningu, będzie można polska myślą szkoleniową realizować. Gierka gierka może szczaly i wzajemnie poklepywanie się po plecach. I tak będziemy jechać do usranej śmierci. ...szkoda tego wszystkiego

21            -10
~~~Ona
Do Old Kibic
Brosz

12            -11
~~~Arni
Czytam
Teraz że Zarząd Wisły zwolni trenera Hyballe i w jego miejsce chce Brosza. Muszę przyznać że ciekawe posunięcie. Tylko zadaję pytanie czy będzie lepszy od Hyballi? Jeśli jest taki dobry to dlaczego przed meczem z Jagiellonią miał 4 porażki z rzędu i dlaczego Górnik też dołuje w tabeli.

25            -5
~~~Diogenes2 2
Nie wierze w odejscie Hyballi
Ale gdyby do tego doszlo to kompletnie nie widze nazwiska, ktore mogloby poprowadzic TAK SLABY ZESPOL do czegokolwiek innego niz spadek ( to nie Hyballa przegrywal z KSZO, nie on przegrywal 0:7 z Legia, nie on przegrywal 11 meczow z rzedu itd ). Trener zagraniczny odpada, bo tylko robimy sobie po raz kolejny wstyd - zawodnikom sie nie chce tutaj trenowac (z Petrescu, Hyballa, Carrillo) i maja w tej materii najwyrazniej poparcie kolejnego zarzadu. Kogo wezmiemy zatem? Trenera z Francji, Hiszpanii, Anglii? PO CO? Dlatego wezmiemy miernote z PL, bedzie miernota na boisku ( i piaty-szosty trener na liscie plac), ale zobaczycie duza czesc kibicow machnie reka na ten chocholi taniec. Wierze w rozsadek JB, a to ze trener bluzga... Moze to jedyna metoda zeby zmotywowac lub zniechecic niektorych? Zobaczcie gdzie koncza Burliga, Boguski - i oni mieli cos dac Wisle? Burligi w formie nie pamietam - ostatnio w Jadze chyba

17            -12
Mario
Jeśli jest prawdą to, że zrobił to bez zgody klubu
To niech spada na drzewo. Takie zachowanie jest nieprofesjonalne i po prostu niepoważne. To jakiś showmen. Byłem za nim, ale coraz bardziej zaczyna mnie irytować ten facet.

11            -15
kibic z daleka
Nie róbcie z nas klubu-mema!
Abstrahując od poziomu naszych piłkarzy, to jeżeli Hyballa to rzeczywiście antyspołeczny psychopata, to mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za jego sprowadzenie i podpisanie z nim kontraktu zostaną przykładnie wyp.........e ze swojej roboty. Raz, że naraziły Klub na koszta, a dwa, i to bardziej poważna sprawa, wystawiły nasz klub na pośmiewisko! Już jeden klub-mem w Krakowie jest. Mam nadzieję, że Wisła nie stanie się drugim.

8            -3
~~~nołnejm
Halo pobudka
Zarządzie! Zaczynacie się totalnie gubić! Kubo, ogarnij się, to nie czas na eksperymenty. Zrobiliśmy wspólnie (tak, wspólnie z Nami kibicami) wielką rzecz. Uratowaliśmy Wisłę. ALE! To My, kibice też mamy coś do powiedzenia. Nie płetwiaści, nie Sarapaty. My, akcjonariusze, my którzy wykupiliśmy dla trwania Wisełki gadżety, bilety, karnety. Tak, MY! Już czas na rozwój. Wychodzimy wspólnymi siłami z długów. Przyszły sezon to kolejne "być albo nie być" bo nie tylko jedna drużyna spada. Trener jest dobry, sami go wybraliście niedawno, a pierwszymi meczami zachwycali się wszyscy, nawet CanalPlus. Kilku zawodników też jest dobrych, ale ktoś znowu kopie dołki. Do tego dodam Szanowny Kubo: to nie jest zdrowe dla nikogo, żeby łączyć grę, być kapitanem, sternikiem, zatrudniającym trenera, który powinien być szefem. Mogę się mylić lecz Kuba to na pewno wie, ale niech Zarząd w końcu coś powie! Zasługujemy na jasną odpowiedź!

23            -9
~~~menago
aby dalej być trenerem trzeba mieć wyniki
i osiągnąć wyznaczony cel , a tego ten pseudotrener teoretyk nie osiągnął , dlatego nie zostanie z nim przedłużony kontrakt - tyle w temacie . Metody i taktyka zawiodły , niech analizuje teraz gdzie popełnił ponownie błąd , ale bętla zaciska się gościowi coraz bardziej , prawdę powiedziawszy ten gość to i Messiego by spier...... , byle zaistnieć medialnie . Kompletne dno niemeicko-holenderskie .

6            -20
sk04
Ręce opadają!
Zastanawiałem się od dłuższego czasu nad tym, po kiego pojawiają się w mediach nieprzychylne artykuły na temat pracy i charakteru Hyballi! Prawdopodobnie szykowano grunt pod zwolnienie Trenera. Być może decyzja w Klubie już dawno zapadła, stąd należało dopiąć szczegóły. Jeżeli spekulacje okażą się prawdziwe, odejdzie od Nas fachowiec, jakiego b. dawno w Naszym Klubie nie było! Najgorsze, że Wisełka jest w ciężkiej sytuacji pod każdym względem i odejście Hyballi wcale nie poprawi Naszej sytuacji sportowej, a pozostawienie piłkarzy w Klubie, którym kończą się kontakty, będzie przysłowiowym gwoździem do trumny. Bo wierzę Hyballi w ocenę zawodników, niż w to, że odstawieni piłkarze zaczną grać na wyższym poziomie niż są w stanie, a przemawiają za tym ich wyniki z ostatnich ... trzech lat i ustawiczne kompromitacje z serią przegranych meczów, czy dotkliwych porażek! Teraz już mniej jest zastanawiająca cisza płynąca z Klubu, czy od Właścicieli w sprawie pozostania w Klubie Trenera! I tak oto po raz kolejny jesteśmy świadkami jak Nasz Klub znalazł się na zakręcie, z tą różnicą, że w obecnej sytuacji Kibice nie koniecznie zaaprobują decyzję zwolnienia Hyballi, a to w dłuższym wymiarze może okazać się zgubne dla ... Klubu, bo wiąże się z utratą Kibiców, a co za tym idzie z jedynym realnym źródłem finansiwania, chyba najważniejszym!

8            -3
~~~Arni
Szanowne
Bractwo Błaszczykowskie. Uważam, że powinniście zastanowić się nad swoją decyzją w sprawie zmiany trenera. Czy Panowie wiecie, że my kibice również dawaliśmy i dalej dajemy środki na utrzymanie klubu i to nie małe pieniądze kosztem naszych oszczędności i uważam, że też mamy coś do powiedzenia. Nie zgadzamy się na zwolnienie trenera Hyballi. Ogarnijcie się i nie ulegajcie tym starym wyjadaczom którym nie chcę się ciężko pracować na treningach. Ważniejsza jest druzyna niż kilku staruszków. Piszę o tym bo widzę, że to idzie w kierunku spadku do 1 ligi. Jeżeli do tego dopuścicie Panowie Blaszczykowscy to pamiętajcie, że kibice wam tego nie zapomną i odbije się to na finansach klubu bo nie zapomnijcie, że czym więcej kibiców na stadionie tym większe wpływy. Czy podejmiecie takie ryzyko?

4            -3
~~~Greg72
Wypad
Niech w........a!!

0            0