Piątek, 28 maja 2021 r.

Wiślacki Świat w nowym wymiarze!

Szczególny dla całej wiślackiej społeczności rok wymaga wyjątkowej oprawy na każdym polu. Jubileuszowy rok 115-lecia powstania Klubu stanowi idealną okazję, by poinformować, że kibice Białej Gwiazdy już niedługo będą mogli robić zakupy klubowych produktów w nowym sklepie!

2021 rok to wyjątkowy dla całej wiślackiej społeczności okres, w związku z czym jednym z zaplanowanych wydarzeń jest stworzenie nowoczesnego sklepu dedykowanego fanom Białej Gwiazdy, który zostanie zlokalizowany w narożniku sektora D z częściową aranżacją Strefy Kibica.

Prace projektowe oraz konsultacje trwające już od ponad pół roku miały pomóc w jak najlepszym dostosowaniu powierzchni do potrzeb sympatyków 13-krotnego mistrza Polski, a także dopasowaniu ich do najwyższych standardów, które charakteryzują europejskie kluby z topowych lig. Celem przyświecającym budowie nowego sklepu jest stworzenie reprezentatywnej przestrzeni, do której kibice z chęcią będą wracać, a turyści przyjeżdżający pod Wawel z ciekawością odwiedzać. Sklep wraz ze wspomnianą wcześniej Strefa Kibica powstanie na powierzchni ok. 700 m².

- Wiślacki Świat to kluczowy projekt, nad którym intensywnie pracowaliśmy w minionych miesiącach. Zależało nam na stworzeniu miejsca, które będzie przyciągać nie tylko fanów Białej Gwiazdy, ale także turystów. Pragniemy, by R22 - nie tylko ze względu na aspekty sportowe - stało się ważnym miejscem na mapie stolicy Małopolski. Zależy nam na tym, by oddać do użytku nowoczesną przestrzeń naznaczoną wiślackim klimatem, w którym każdy fan znajdzie coś dla siebie. Realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez ogromnego wsparcia ZIS-u, Stowarzyszenia Socios - prowadzącego do 29 maja głosowanie nad projektem, do udziału w którym serdecznie zachęcamy - oraz Partnerów Biznesowych. Już teraz pragnę gorąco podziękować za pomoc płynącą z wielu stron - powiedział Dawid Błaszczykowski, Prezes TS Wisła Kraków SA.

- Miastu zależy na uatrakcyjnieniu przestrzeni wokół Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymanaw Krakowie i otwarciu go dla mieszkańców. Właśnie z tego względu powstała koncepcja kierunkowa zagospodarowania tego terenu i prowadzone są prace projektowe. Mam nadzieję, że inicjatywa, jaką jest modernizacja Strefy kibica oraz otwarcie sklepu klubowego uatrakcyjni jeszcze bardziej tę przestrzeń. Cieszę się, że wspólny wysiłek Wisły Kraków, Stowarzyszenia Socios i władz miasta przekłada się na realne efekty - podsumował Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Uroczyste otwarcie sklepu planowane jest na koniec 2021 roku, co stanowić będzie doskonałe podsumowanie okresu jubileuszowego.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


6    Komentarze:

~~~Tw Bolek
....
Wreszcie jakiś postęp w kwestii zagospodarowania stadionu. Ten barak to był wstyd jakich mało. Pasowała by jeszcze restauracja z prawdziwego zdarzenia,piwiarnia czy nawet prawdziwy grill który by zakończył erę tych podgrzwangch kiełbasek.

64            -2
~~~Stary74
Czas płynie.
Mamy kufle, magnesy nowy sklep.... a nie mamy trenera. Przypominam że nasz klub to ssa - SPORTOWA spółka akcyjna. Cieszę się że długi maleją, ale jeśli spadniemy z ligi to i tak wszystko weźmie w łeb. Cyferki w Excelu się zgadzają ale jeśli nie będzie drużyny czeka nas koniec świata. Dogadaliscie się chociaż z arką? Młyński zacznie przygotowania z nami czy zmuszą go do wypełnienia kontraktu? Moim zdaniem 16.06 powinniśmy mieć praktycznie cały skład na nowy sezon. Póki co jesteśmy w czarnej dupie!

11            -18
~~~kap
Dziwny jest ten Kraków
''Rampa'' prowadząca do pawilonu medialnego , ławki rezerwowych za daleko od murawy , asfalt wokół boiska , ogrodzenie między stadionem a parkiem Jordana ( restauracja i ogródki) , '' zasieki'' między boiskiem treningowym a głównym wejściem do stadionu , sypiące się baraki tuż pod stadionem , brak muzeum i wielki płacz że nie było Euro . A mnie to nie dziwi.

9            -3
~~~Barto
Przymierzalnia
Mam nadzieje, że będzie przymieżalnia ?

4            -1
~~~goal
kap
Do tego trzeba dodać brak możliwości zwiedzania stadionu. Może zniknie wreszcie ten kontener wstydu. A czy będzie to sklep z prawdziwego zdarzenia, z asortymentem godnym nazwy "Wiślacki Świat"? Oby.

7            -2
~~~kibic 1968
czekamy!
... i myślimy że to będzie duży sklep i nie będzie stała taka kolejka przed meczem jak teraz żeby wejść do środka!

3            -1