Środa, 2 czerwca 2021 r.

Jan Kliment nowym napastnikiem Wisły Kraków!

Nowym napastnikiem Wisły Kraków został 27-letni Jan Kliment, który przenosi się do zespołu "Białej Gwiazdy" z czeskiego klubu 1. FC Slovácko Uherské Hradiště. W Wiśle grać ma aż do końca czerwca 2024 roku.

Kliment swoją przygodę z piłką rozpoczynał w rodzinnej miejscowości Igława i drużynie FC Vysočina, skąd trafił na wypożyczenie do Dukli Bańska Bystrzyca. Po powrocie do Igławy w 2015 roku odszedł na zasadzie transferu do VfB Stuttgart. Tam zaliczył osiem występów w Bundeslidze - strzelając jednego gola - po czym trafił na dwuletnie wypożyczenie do duńskiego Bröndby IF. W Danii jego łączny bilans to siedem strzelonych bramek. Po powrocie w 2018 roku do VfB Stuttgart nie udało mu się przebić do pierwszej drużyny, dlatego też przeniósł się do wspomnianego wyżej 1. FC Slovácko, gdzie grał przez ostatnie półtora roku. W poprzednim sezonie zdobył 10 bramek, co pomogło jego zespołowi zająć czwarte miejsce w czeskiej lidze i awansować do eliminacji europejskich pucharów.

Do Wisły Kliment trafia na zasadzie "wolnego transferu", bo umowa z jego dotychczasowym klubem właśnie wygasa.


Źródło: Wisła Kraków SA, własne

Foto: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


19    Komentarze:

~~~markos
Transfer
No to teraz będzie taniec z rywalami Wisły. :)

121            -10
~~~Wiślak90b r
Janek
Powodzenia chłopie, mnóstwa bramek i dużo zdrowia,bo zdrowie w dzisiejszych czasach jest najważniejsze.

145            -7
~~~Mateusz. M.
Fajnie
Jest nowy napastnik. Co prawda nie jest bramkostrzelny, ale może będzie tak jak kiedyś Ondraszek. Oby był lepszy od Forbes i Beqiraja. Witamy!!

124            -8
pawelkaper1
Janek...
Witamy w naszym ukochanym klubie. Daj nam dużo radości swoimi bramkami. Powodzenia

111            -5
~~~Gołowin
Pesymistycznie
No nie wiem. Chłopak sobie zupełnie nie poradził w VfB Stuttgart, w rezerwach też nie był jakimś wyróżniającym się graczem. 27 lat, a nawet 200 meczów nie zagrał. Bramek przez całą karierę też jak kot napłakał... Jestem bardzo pesymistycznie nastawiony, ale oby mnie zaskoczył :-)

58            -136
~~~alakman
Transfery
Na papierze transfery niezłe (mówię tez o tych z zimy) jak na nasz budżet. Ale już parę razy tak myślałem, a potem było jedno wielkie rozczarowanie. Oby nowy trener poukładał dobrze te klocki, bo chyba nie zdzierżę kolejnego sezonu, w którym byśmy walczyli o utrzymanie...;/ Nie mniej z nowym dyr. sportowym (to i tak jest najważniejszy transfer) mam nadzieję, że w końcu będzie to trochę lepiej wyglądać.

66            -10
Maxi
W końcu ktoś znany ale wolał bym napastnika a nie tancerza a może z tancerza stał się napastnikiem
CV ma niezłe w nim taniec z gwiazdami hehe a tak poważnie jestem raczej optymistą co do niego może nie jakimś hura optymistą ale jednak optymistą . Co niektórzy już narzekają to ja przypomnę że CV nie gra można mieć super CV i potem grać padakę ...ale on wcale tego CV złego nie ma ktoś go jednak z tej Bundesligi chciał zapłacili za niego tam nie nagrał się ale potem i w Danii a szczególnie ostatnio w Czechach dobrze sobie radził . Poza tym to i zaliczył parę meczów w swojej reprezentacji .

48            -12
~~~Diogenes2 2
Kliment
Zapowiada sie niezle. Ale niezle zapowiadal sie tez Beqiraj. Napastnik jednak musi byc obslugiwany przez pomocnikow. Sam z siebie niewiele bedzie w stanie zdzialac. No i pytanie czy bedzie jedynym napastnikiem czy np zostanie jednak Forbes, wroci Beqiraj.

35            -14
~~~Anna
Witamy
Witamy w Drużynie. :) Życzę zdrówka i powodzenia na boisku.

52            -4
~~~zagłoba sum
Wszystko fajnie ale...
gdzie jest trener??

25            -31
Mario
Zapowiada się bardzo optymistycznie
Witamy Janek!!

41            -6
~~~Nick
Temat
Optymalnie byloby mieć dwóch bramkostrzenych napastników. Doświadczenie pokazuje jasno co się dzieje gdy są kontuzje. Nie piszę tego jako malkontent.

39            -6
~~~szczebele k
Powodzenia!
Mnie cieszy fakt, że zatrudniamy kolejnego zawodnika przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego. Sprawa jest prosta Sobol za Buksę, Kliment za Medveda, a Forbes albo zostanie albo ktoś za niego przyjdzie.

30            -3
~~~WNH
Transfery
Mam odczucie że kto by do Wisły nie pr-zyszedl to jest zły,PYTAM czy potraficie żyć bez Wisły ?bo ja nie. Więc przestańcie pie.....ć błyszczeć tu , pluć do swojego gniazda.ALBO WISŁA ALBO SMIERĆ to tyle.

47            -14
~~~ZeN
transfery
W końcu jakieś konkretne wzmocnienie przynajmniej na papierze. Lepiej pozyskać dwóch dobrych niż pięciu słabych graczy tak jak było to w zimie

28            -6
GrzegorzS
Witam i powodzenia
bo ono będzie potrzebne nasza liga nie jest łatwa w obyciu, ale daje zarobić lepiej niż większość średnich lig europejskich, co więcej daje sprawdzonym w niej i wybijającym się zawodnikom promocję do silniejszych lig i klubów. Najwyższa pora by u nas w Wiśle postawiono na ten model transferów zawodników z zagranicy. Czyli brać na dwu trzy letni kontrakt obiecujących marketingowo i sportowo zawodników ze Słowacji, Czech, Bałkanów dawać im dobre warunki i pieniądze i transferować ich dalej. Obok stawiania na młodych własnych wychowanków to powinien być drugi filar rozwoju drużyny. By to się sprawdzało potrzebujemy jednak paru doświadczonych kończącyc karierę graczy, którzy będą wzorem dla młodszych piłkarzy. I dla tegojak słyszę, że Wieczysta chciała by Podolskiego lub grają w niej Peszko, czy Majewski to w sumie szlak mnie trafia, dlaczego nie u nas. Nic tak nie robi dobrze karierze młodego zawodnika jak rywalizacja z doświadczonym silnym rywalem, który zarazem jest nauczycielem. Bo nie sztuką jest stawiać na wiecznie zdolnych sztuką jest tak prowadzić zawodnika by wygrał rywalizację ze schodzącą ze sceny gwiazdą, ale ta gwiazda ma z założenia wiedzieć, że dostaje kasę i szanse na spokojne kończenie kariery bo ma być rywalem ale i edukatorem dla młodych zawodników.

9            -12
~~~Misioł
chłopak strzelał w miarę regularnie
także zza pola karnego. Nie trzeba go odbudować, do tego przychodzi za darmo. Ja jestem na tak, spodziewałem się kolejnego wypożyczenia chłopaka z rzekomym potencjałem, tymczasem mamy z kontraktem gościa w formie. Oby szybko się wpasował.

32            -2
~~~OLD KIBIC
Myślę, że będzie wzmocnieniem klubu,
ale tak naprawdę, solidnie będzie go można ocenić w grudniu. Do tego okresu zabaczymy jego skuteczność, grę i wkomponowanie się do drużyny. Janowi życzę powodzenia.

27            -1
~~~Raport Wisła
~~~Golowin
Skąd takie pesymistyczne nastawie ? Przecież statystyki nie graj ?

8            -3