Czwartek, 1 lipca 2021 r.

Oficjalnie: Aleksander Buksa odchodzi z Wisły

Wisła Kraków poinformowała oficjalnie o rozstaniu się z 18-letnim napastnikiem - Aleksandrem Buksą. Zawodnik i klub nie doszli do porozumienia odnośnie przedłużenia kontraktu, który w dniu wczorajszym wygasł.

Przypomnijmy, że Buksa trafił do Wisły w 2014 roku z AP 21 Kraków i najpierw występował w młodzieżowych drużynach "Białej Gwiazdy".

22 kwietnia 2019 roku - 16-letni wówczas Buksa zadebiutował w pierwszym zespole naszego klubu i miało to miejsce w potyczce ligowej z Wisłą Płock (2-3). Cztery miesiące później, bo 23 sierpnia 2019 roku - w meczu z Jagiellonią Białystok - zdobył swoją pierwszą bramkę, stając się tym samym najmłodszym strzelcem w historii "Białej Gwiazdy".

Ostatecznie jego bilans w wiślackiej koszulce to 39. spotkań, w których strzelił cztery gole. Ciekawostką może być jednak fakt, że tylko w dwóch meczach zagrał przez pełne 90 minut.


Źródło: Wisła Kraków, własne

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


27    Komentarze:

~~~nołnejm
Kopa na rozpęd
Nie mówimy żegnaj, mówimy [...].

174            -5
~~~Marcin 72
Olek
Dziad z wozu koniom lżej będą grać Starzyński Sobol czy Gruszkowski którzy autentycznie cieszą się że grają w WISLE KRAKOW

194            -3
~~~T24
Wisła
On już Oficialnie i nie Oficialnie odszedł dawno. Płakać nie będę

157            -2
GrzegorzS
Jakoś mało mnie ten komunikat wzrusza
jedyny łącznik z tym "synkiem i jego tatusiem" to już jedynie kasa. I oby realna szansa na ok. 200/300 tysięcy Euro jakie powinno wpłynąc do klubu latem gdy podpisze kontrakt z klubem z pierwszej piątki europejskiego rankingu, bo ponoć to wielki talent. Oby włosi lub ktoś inny dał się skusić. Gdyby taka kasa rzeczywiście wpłynęła do klubu to będzie to największy utarg za piłkarza mającego poniżej 21 lat od czasów sprzedaży Kuby Błaszczykowskiego jaki wpłynie do kasy klubu. Szkoda, że nie pobije finansowego rekordu jaki wówczas za tak młodego zawodnika przyjęła Wisła, ale cóż takie jest brutalne współczesne piłkarskie życie, że w pojęciu wielu tatusiów i ich synków liczy się kasa misiu kasa a reszta to tylko opowieści z mchu i paproci..

117            -6
~~~RR90
Krzyż na droge
I w....j!

101            -5
~~~Darshin
Kto to
A kto to w ogóle jest, zresztą bilans sam mówi za siebie że jakiś mierny grajek, szkoda czasu na takie wybitne jednostki

93            -6
~~~Paul brenner
I po co
I po co o tym pisac

110            -4
~~~Maniek Unia&Wisła
cienias
dla mnie beztalencie , mimo może jednej - dwóch ładnie strzelonych bramek . Bez wyrazu bez charakteru , mdły i nijaki, do tego chuderlawy i przestawiają go wszyscy na boisku z wiatrem włącznie . Obiektywnie myślę że żaden klub by nie dał ze niego nawet 100 tys. , teraz był za frytki wiec będzie podawał ręczniki w 2 -3 lidze czy gdzie tam będzie . Bez żalu , należy oddzielać chłopców od mężczyzn .

66            -3
Maxi
Chłopaczek bez honoru i bez kręgosłupa moralnego
Nic wielkiego nie pograł a wobec Wisły zachował się paskudnie . Popatrzcie na takiego Kacpra Kozłowskiego z Pogoni chłopak myśląc kategoriami Buksy albo tatusia Buksy nie przedłużył by z Pogonią kontraktu a jednak dwa tygodnie temu zrobił to a to gracz o niebo lepszy od Buksy . No ale są ludzie i ludziska

106            0
~~~goal
Mówiłeś, że Wisła dla Ciebie nic nie zrobiła.
A ja się pytam, co Ty zrobiłeś dla Wisly? Poza tym, że brałeś kasę, na którą nie zasłużyłeś. Nie taka była umowa!

116            0
~~~Wiślak90b r
Wisła
Zmieniają się działacze, piłkarze czy trenerzy ale to no istotne pozostają kibicie ...WISŁA SOBIE BEZ MŁODEGO PORADZI BO JEST WILEKIM WSPANIAŁYM KLUBEM A ON BEZ NIEJ?! NIE SĄDZĘ

82            -2
Maxi
Obyś skończył jak Handzlik
Jemu też działacze Wisły d....e lizali byle by został ale nie kasa się liczy i Legia i co z gościem coś tam grał w jakiejś Olimpii 3 poziom rozgrywek bodaj że , ostatnio nawet ekstraklasa heh ale 3 spotkania w tej Warcie zagrał nawet nie wiem czy pełne nie chce mi się szukać i w Warcie powiedziano mu szukaj sobie klubu . Pamiętaj Buksa zła karma wraca .

75            -2
~~~szczebele k
Krzyżyk na drogę!
Myślałem, że w klubie po prostu oleją sprawę i nawet o tym nie wspomną jakby odchodził jakiś dzieciak co go ojciec wziął do innej piaskownicy... Jak myśli, że będzie grać w Genoi to niech spojrzy na Walukiewicza, Żurkowskiego czy Kownackiego, którzy byli bardziej ograni i mieli tam kłopoty. Dla mnie to zakotwiczy w primaverze...

61            -1
too easy
Buk$$$$$a
Wuj ci w .upę i kamieni kupę i taczkę gruzu żeby nie było luzu...

50            -2
~~~Kajman
Zdjąć z głównej strony!!!
Zdejmijcie tego Judasza że strony głównej!!!! Nie krzyż na drogę, tylko Ch... W d... I sp...

53            -3
~~~Jarek
Buksa
Podjął taką decyzję i miał do tego prawo, kilka bramek w sezonie 19/20 strzelił i przyczynił się do utrzymania jak gol otwarcia z Koroną Kielce . Klub dostanie w ciągu 30 dni blisko milion zlotych , lepszy rydz niż nic . Niech się rozwija na wypożyczeniu w Seria B , kolejne 2,5 procent od transakcji .

14            -32
~~~TSW
...
Wyp**rdalaj !! Dziękuję za tą wypowiedz.

46            -2
~~~Gd
ę
Niech sprdla

41            -2
Thoren
przestańcie wyklinać....
Honor: spójrzcie w lustro Lojalność: Pamiętacie czym jest przywiązanie do barw? Braterstwo: Adam i Aleksander / Wisła > co się wydarzyło? Nie chce frazesów, głodnych kawałków. Za stary jestem by ująć mnie czymś ckliwym. Nie jesteśmy braćmi, Wszyscy. Nie czuję więzi z bandytami. Wiem czym jest honor, a ten od juniora winien by wpajany. Co stało się, że człek mający 17 lat zrezygnował z szacunku Krakowa?

30            -10
Thoren
to było stricte do Buksy
Sorry nie mam możliwości moderacji...

16            -2
kazo73
Co mnie to obchodzi
Lepiej jakby napisali na temat karnetów,bo jakoś dziwnie długo to trwa....? Coś mi się wydaje że posiadacze karnetów z sezonu 20/21 sporo dopłacą do nowego karnetu.Ja też ....

9            -8
~~~Burczga28
Olek
Ciekawe czy tatuś będzie go prowadził za rączkę całe życie. Nie zdziwiłbym się że zderzy się z szarą rzeczywistością i zniknie

35            0
Maxi
Z tym Kozłowskim to chyba dałem zły przykład
Bo różnie portale piszą ja się zasugerowałem link » ale nawet jak nie jest tak jak wyżej napisałem i zostawiając kozłowskiego to Buksa nie zachował się ok wobec klubu to moje zdanie .

12            0
~~~zagłoba sum
Wreszcie koniec tego cyrku!
Ile to trwało? Rok? Dłuzej?

11            -1
~~~bodzio
Gwoli ścisłości
Fragment "Zawodnik i klub nie doszli do porozumienia odnośnie przedłużenia kontraktu" jest nieprawdziwy. Porozumienie było tylko nie zostało dotrzymane przez Buksę który wyłudził od Wisły nienależną z tego tytułu kasę.

22            0
~~~Rysy
Wisla to klub z zasadami, klub ludzi oddanych
Klan lujow Buc-ksow nie pasuje do WISŁY 1906 KRAKÓW. To musialo sie rozpasc. 1,5 roku luje udawaly milosc, oddanie, a doily upadajaca Wisle bez grama skropolow. Niczego nizszego w historii naszego klubu nie bylo! Okradac swiadomie klub kiedy ten jest na finansowym i sportowym dnie... NIESAMOWITE ZACHOWANIE. Maczynski to przy nich szczery chlop.

12            -1
~~~Rysy
Niech nazwisko BUKSA bedzie synonimem
najnizszego stopnia ewolucji czlowieka. Symbolem ostatecznego judaszostwa.

17            0