Wtorek, 6 lipca 2021 r.

Kacper Rosa nowym bramkarzem Wisły Kraków

Nowym bramkarzem krakowskiej Wisły został 27-letni Kacper Rosa, który podpisał z naszym klubem roczny kontrakt - z opcją jego przedłużenia.

Kacper Rosa urodził się 13 sierpnia 1994 roku w Kostrzynie nad Odrą, a swoją przygodę z futbolem rozpoczynał w młodzieżowych zespołach Falubazu Zielona Góra oraz Stilonu Gorzów Wielkopolski. Kolejnym przystankiem w karierze młodego golkipera była Lechia Gdańsk, w której spędził łącznie trzy lata, a następnie przeniósł się do Jagiellonii Białystok. Po rocznym pobycie w stolicy Podlasia mierzący 190 cm zawodnik zdecydował się na powrót do Gorzowa Wielkopolskiego, by ponownie przywdziać koszulkę tamtejszego Stilonu. W sierpniu 2016 roku Rosa zasilił szeregi Świtu Szczecin, natomiast pół roku później dołączył do zespołu ROW-u Rybnik, którego barwy reprezentował do 1 lipca 2019 roku, po czym trafił do Odry Opole, gdzie występował aż do końca poprzedniego sezonu.

- Kacper Rosa to zawodnik wpisujący się swoimi predyspozycjami w model pracy z golkiperami, który ma wzmocnić rywalizację w drużynie. Wierzymy, że jego charakter i zaangażowanie wpłyną na rozwój wszystkich bramkarzy Wisły Kraków. Dysponuje bardzo dobrym wznowieniem gry oraz wysoką skutecznością podejmowanych decyzji na przedpolu, co jest dla nas niezwykle istotne. Kacper podpisał umowę na sezon, która zawiera opcję automatycznego przedłużenia o kolejny w przypadku realizacji indywidualnych celów sportowych - powiedział Tomasz Pasieczny, dyrektor sportowy krakowskiej Wisły.


Źródło: Wisła Kraków SA

Foto: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


35    Komentarze:

~~~Ona
Do tej pory
Nasze transfery wyglądały fajnie ale tego nie rozumiem w czym on jest lepszy od Brody,czy jak odejdzie Lis on będzie pierwszym? Slabo to widze

78            -40
~~~Teofil
Aa
No to Lis odchodzi, a sprowadzaja jakiegoś leszcza.

46            -41
janusz28
Transfery
To chyba jakiś żart bramkarz który grzał ławę w Odrze Opole ma zastąpić Lisa? Komuś u nas chyba lekko słoneczko przygrzało.

58            -39
~~~Jazda
Jazda
Wpisuje się tak że gra na jakimś tam zapleczu 32 ligi Europy i ma już 27 lat więcej już się nie rozwinie. Zatrudniony chyba tylko po to by zmienić Buchalika na ławce.

51            -11
~~~kolo
NR.2
Bramkarz nr.2, bo raczej Buchalika bym na 2 nie dawał. Młody Mikołaj może pójdzie na nr.1.

44            -7
~~~Klaus
Dwóch wchodzi dwóch/trzech wychodzi?
Czyli Lis ( i Buchal?) out, Broda wypożyczenie, a Rosa i Biegański walczą o 11? Bo inaczej jaki to ma sens?

53            -4
~~~Gość
--- ona
To ja Ci to wytłumaczę, Lis prawdopodobnie odchodzi , Broda poszedł na wypożyczenie aby grać bo nawet przy Buchaliku i Biegańskim by nie pograł więc go ogrywamy. Rosa przychodzi na rok i cóż będzie walczył. Moim zdaniem Bieganski a o miano rezerwowego zawalczy Rosa z Buchalikiem no chyba że ten drugi też odchodzi

50            -4
Kosmaty
Witamy w klubie + @~~~Ona
@~~~Ona mnie też ten transfer zaskakuje. Najprawdopodobniej w niczym nie jest lepszy. Moim zdaniem celem tego transferu jest raczej ogólna strategia, niż możliwość, że wygra on rywalizację o miejsce na placu. Klub chce mieć określoną ilość bramkarzy, a skoro na wypożyczenie odszedł Kamil Broda, to zrobił się wakat. A dla czego wypożyczać Brodę, skoro trzeba w to miejsce kogoś sprowadzić, jaki sens ma taka roszada? Dla dobra Kamila. Jego rywalem o miejsce w hierarchii jest Biegański, czyli chłopak, który w sparingach potwierdził duże możliwości. Oczywiście zdarzają mu się jeszcze błędy, ale powinien je szybko korygować. Jeśli więc Broda za rok ma realnie rywalizować z Biegańskim o miejsce na placu, to w tym sezonie nie może siedzieć na ławce. Musi grać inaczej zostanie daleko w tyle. Stąd wypożyczenie go jest nie tylko oczywiste, ale i niezbędne, ponieważ w przeciwnym wypadku to poddanie go walkowerem bez walki... a byłoby to bardzo niekorzystne zarówno dla Wisły, jak i dla niego samego.

39            -7
~~~Kroolik
Brak rezerw
No i mści się brak drużyny rezerw. Zamiast brać takiego odrzutka, wystarczyłby Broda, tylko musiałby gdzieś grać. Mamy fajnego, młodego chłopaka, to go wypożyczamy do 2 ligi i bierzemy jakiegoś zaawansowanego wiekiem dżemika. Na marginesie, to chyba przesądza kwestię transferu Lisa. W drodze wyjątku można by prosić pana dyrektora o podanie kwoty transferu? Ciekaw jestem, czy dalej oddajemy najlepszych zawodników za frytki, czy w końcu przeszliśmy do etapu transferów za pieniądze.

21            -14
Thoren
wszystko zostało powiedziane....
What?

13            -6
~~~Maxel
Co to ma być?
Kto to w ogóle kurde jest?, Gość zagrał nie całe 30 spotkań w 2, 5 roku. Wypożyczają Brodę a biorą jakiegoś gościa byle tylko kogoś wziąć.

20            -20
~~~Ona
Do Gość
To ja rozumiem ale chodziło mi że mamy już jednego z niższej ligi czyli Biegańskiego i miałem nadzieje ze przyjdzie w miejsce Lisa ktoś ograny w estraklasie.

26            -6
~~~Wiesiek z Kobylina
BIERZMY KĄDZIORA
Władze Wisły powinny rozważyć wykup z Eibaru - Damiana Kądziora. Hiszpański klub ponoć chce za niego pół bańki euro. Lech dzisiaj zaproponował za niego śmieszne 150 tysięcy ojro. Widać, że w Poznaniu chcą wyciągnąć go z Hiszpanii za jakieś drobniaki, a po roku lub dwóch, gdy odbuduje się w Ekstraklasie sprzedać go za znacznie większe pieniądze. Myślę, że byłoby stać właścicieli Wisły, żeby wyłożyć te pół bańki i uprzedzić Pyry w tych zapędach. Szkoda, że nie podążamy tą drogą. Kądzior na pewno jest zły, że mu nie poszło w Hiszpanii ani na wypożyczeniu w Turcji i chciałby się teraz gdzieś odbudować w naszym kraju, żeby z powrotem trafić do reprezentacji, a potem do jakiegoś zagranicznego klubu, gdzie mógłby jeszcze coś zarobić na stare lata.

12            -56
~~~Rothen86
transfer
nie rozumie krytyki, przychodzi bramkarz nr 2, na ławkę a nie go pierwszej 11. Biegański będzie jedynką a Rosa ma być do treningu i na ławkę. Przypomnę my mamy ogrywać młodych, promować i sprzedawać. Biegański to jest właśnie mocny kandydat do wypromowania i pewnie taki jest plan zarządu. Głupotą byłoby teraz ściągać drogiego i z "nazwiskiem" bramkarza. Na chwilę obecną Rosa jest OK

45            -16
~~~GłosTrybu n
Bramkarz ręcznik.
Niestety kolejny sezon będzie spisany na straty i walkę o utrzymanie w Ekstraklasie.

15            -64
Dziadziulek
hej
Wincyj tatuaży!!

46            -9
~~~Kathi
Kibice z Bremen
Serdecznie witamy nowego bramkarza w Klubie

33            -11
~~~Slafkoo
Niestety
Lis odchodzi a to fatalna informacja.. bez bramkarza cudem będziemy walczyć o utrzymanie jak do tej pory , Biegański jest za niski

15            -60
~~~GURULI76
To jskis zart
Trzeba bylo zostawic Brode a nie wyporzyczac go wydajemy kaae na jakiegos chloptasia brak slow Lis odejdzie kto bedzie bronil Gula....

8            -32
~~~Antytatua zysta
Tatuaże
Ludzie czy Wyście powariowali tak się tatuować szpecić swoje ciało jakimiś diabelskimi bohomazami, będą Wam się śnić te tatuaże po nocach, nikt nie ma własnego mózgu tylko odgapia od drugiego czym tu imponować niedługo będzie moda na chodzenie z tyłkiem na wierzchu to też będziecie? Panie Rosa..

37            -20
~~~Bobik
O co kaman?
Nic z tego nie rozumiem kva....

16            -10
~~~a kuku
dziwny
nie do końca rozumiem ten ruch transferowy.... trochę to dziwne... (a Broda wypożyczony??)

12            -15
~~~Bartek
Co drugi z Cracovii
Co drugi wpis od trola z kałuży. Żałośni jesteście. Tankowac na Orlenie po 19,06

38            -8
~~~~~~K
Do ~~~Slafkoo
Pomyślałem to samo po ostatnim sparingu. Polecam sprawdzić i porównać wzrost obu bramkarzy. Spore zaskoczenie ;)

8            -6
Maxi
Jak dla mnie to nie jest zły ruch i nie rozumiem tej krytyki
Jeśli odejdzie Lis nie wiem co z Buchalikiem ale może też odejść to my potrzebujemy doświadczonego bramkarza lepiej jak Biegański będzie rywalizował z Rosą niż z Brodą który w w seniorskiej piłce jeszcze nie grał i co zostalibyśmy z dwoma 19 latkami ?? a tak ja Biegańskiego widzę jako pierwszego bramkarza a Rosa może grać w razie nie daj boże kontuzji kartek itd .

21            -4
Maxi
cd....
Przecież Broda idzie tylko na wypożyczenie ja uważam to za dobry ruch ogra się w czołowym klubie 2 ligi i może wrócić do nas silniejszy to chyba lepsze niż grzanie ławy u nas .

29            -2
~~~goal
Niczym niegdyś Jan Karwecki.
Ani dobry, ani młody.

14            -12
Mario
Nr. 2
Tak to widzę, liczę na jeszcze jakiegoś bramkarza!

4            -11
kaem1414
Lis
Lis nie odchodzi! Ma podpisać nowy kontrakt. Bieganski idzie na wypożyczenie, a rosa jest zakontraktowany na rok, żeby mieć rezerwowych dwóch bramkarzy.

14            -6
~~~WladekTsW
Wiesiek z Kobylina, że kogo mamy brać?
Kądziora? Niby za co gościu?Za zboże? Znasz Ty sytuację klubu?

32            -6
~~~SMOK
a kuku i kaem 1414
Kuku, czego tu nie rozumiesz, zamiast płacić Brodzie perspektywicznemu bramkarzowi i trzymać go bez grania to lepiej wypożyczyć i go ogrywać z seniorami a płacić mniej "jakiemuś" Rosie, który i tak będzie drugim bramkarzem po Biegańskim w razie sprzedażny Liska. Kaemista - To tez ma sens, jeśli Lisek zostaje. Warunek - wypożyczyć Biegańskiego.

13            -2
~~~kibic62
bramkarz
nie rozumiem takiego ruchu, brak dobrego bramkarza może zniweczyć wszystkie plany i wszystkie fajne transfery, może konkretnie oslabić drużynę mimo innych fajnych wzmocnień! A odnośnie Lisa to spokojnie mógł jeszcze pograć w Wiśle zaliczył dobre pól sezonu i już go sprzedają.W ten sposób nie da się zbudować mocnego zespołu! Polska piłka po prostu!

3            -8
~~~Steven
Bramkarze
Jest kilka scenariuszy - Biegański zostaje jako 1, jeżeli odchodzi Lis, Lis jako 1, a wtedy Biegański na wypożyczenie, Broda poszedł się ogrywać. OK, tylko co z Buchalem? Nie ma go na ławie w sparingach, trenuje normalnie w Myślenicach, tylko on u nas jako 2, czy 3 bramkarz? Kontrakt ma przez rok, czy ktoś dysponuje jakimiś informacjami na jego temat? Klub chce go sprzedać? Ma wolną rękę w poszukiwaniu klubu?

7            -1
Thoren
Sorki, ale jaką konkurencją będzie...
Bramkarz, który Lechię czy Jagiellonię oglądał jako kibic. Przecież ten bramkarz to żadna konkurencja dla Lisa. Nawet dla młodego Biegańskiego. Wybaczcie, ale w takiej sytuacji wypożycza się zawodnika na sezon. Najczęściej jakiegoś bardzo doświadczonego bliżej 40tki. Jeśli coś przykrego się wydarzy (odpukać) to czy obrona będzie miała zaufanie do takiego bramkarza? Żadnego respektu nie wzbudza. Gdyby miał kogoś zastąpić to będę się modlił by strzał nie był w światło bramki. Kompletnie nieprzemyślany ruch.

5            -7
~~~T24
Wisła
A co wy tak tu narzekacie. Dajcie chłopakowi się pokazać. Czy Lis już odszedł ? Nie i myślę że Lisu zostanie jeszcze pokaże ,cena wzrośnie tym czasem Broda będzie się ogrywał a Bieginski z Rosa rezerwa jakby co a pan Buchalik do widzenia.

7            -1