Poniedziałek, 26 lipca 2021 r.

Sześć debiutów w meczu z Zagłębiem

W spotkaniu 1. kolejki ligowej sezonu 2021/2022, w którym zagraliśmy z Zagłębiem Lubin, w wiślackich barwach zagrało aż sześciu nowych piłkarzy. Są to Matěj Hanousek, Aschraf El Mahdioui, Michal Škvarka, Jan Kliment oraz Mateusz Młyński i Dor Hugi.

Matěj Hanousek trafił do Wisły na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją wykupu ze Sparty Praga.

Aschraf El Mahdioui w poprzednich latach grał w słowackim zespole AS Trenčín. Z naszym klubem związał się trzyletnią umową.

Michal Škvarka to były zawodnik m.in. MŠK Žilina i węgierskiego Ferencvárosi TC. W Wiśle grać ma przed najbliższe dwa lata.

Czwarty z nowych zawodników to Jan Kliment, który związał się z Wisłą trzyletnim kontraktem, a na R22 trafił z czeskiego klubu - Slovácko Uherské Hradiště.

Ostatni debiutanci to Mateusz Młyński, który podpisał z nami kontrakt do końca czerwca 2025 roku już zimą br., występując wcześniej z Arce Gdynia, a także Dor Hugi z austriackiego Niederösterreich Sankt Pölten, który ma zostać w Wiśle co najmniej o rok krócej.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


12    Komentarze:

~~~Guru
Pięknie
I do przodu

63            0
~~~Ona
Super
Ale trochę dziwna ta zmiana z Forrbes.Nie trenował i zamiast przy tym wyniku odpuścić Sobola on wpuszcza gościa w zasadzie bez treningu.

44            -45
~~~Diogenes2 2
I wszystkie bardzo dobre
Oby tak dalej!

54            0
~~~Lando
TSW1906
Wszyscy debiutanci świetnie, ale najlepiej Hanousek... Gość nie do przejścia na lewej stronie... Oby tak dalej....

120            -1
~~~Karol
Świetny dziś Hanousek
Bez błędu praktycznie. Kilku innych też dobrze zagrało, np. Yeboah, Kliment i Aschraf , Lis czy Gruszkowski. Dobry prognostyk.

83            -1
Piotrek Dopingujący
Najlepsi z debiutujących
Wg mnie Hanousek i Aschraf. Ale i Kliment i reszta walczyła, super mecz na debiuty, zwycięstwo przykrywa niedociągnięcia. Ach, Skvarka dziś chyba wg statystyki 2 asysty :-) dawać kolejny mecz!

58            0
~~~SMOK
Yaw dal koncert
Był niesamowity. "czarował przeciwnika"........... ależ się go przyjemnie oglądało. Dla mnie to zawodnik kolejki.

70            0
~~~kto to pisze
który ma zostać z nami co najmniej o rok krócej.
czyli o dwa albo trzy lata krócej? czytajcie co piszecie

38            -4
~~~KibicGwia zdy
Gra
Nie rozumiem zachwytów nad gruszkowskim moim zdaniem jest zbyt elektryczny i popełnił duzo błędów w meczu. Dla mnie gosc moze wchodzic w 70 na zmiennika. Reszta na plus. Srodek pola opanowany. Yaw to kocur

17            -48
Kosmaty
Co ważniejsze 6 UDANYCH debiutów.
Z 6 debiutantów 3 zaliczyło "liczby" (Kliment i Młyński po golu, Skvarka 2 asysty), 2 kolejnych było bardzo ważnymi elementami układanki na boisku (El Mahdioui dyrygował grą w środku pola i dobrze spinał grę, a Hanousek zapewnił spokój z lewej strony defensywy i był produktywny także w ofensywie). Najmniej można powiedzieć o Hugim, ale to zwyczajnie dla tego, że grał krótko. Ciekaw jestem jak ten ostatni zaprezentuje się w następnych spotkaniach, ponieważ po nim obiecuję sobie chyba najwięcej z letnich transferów. Jednocześnie po takim wkładzie w wynik Yeboaha i Młyńskiego i przy potwierdzonej w lidze wartości Starzyńskiego (dziś nieco słabiej od reszty, ale ciąż na dobrym poziomie)... Hugi będzie miał bardzo trudne zadanie by wywalczyć sobie miejsce na skrzydle. Myślę, że dużo będzie tu zależało od wymagań pod konkretny mecz... oraz od współpracy z Hanouskiem. Choć przyznam, że zaskoczył mnie brak debiutu Sobola. To dość niezrozumiała decyzja, gdy schodzi Kliment, a w jego miejsce zamiast Sobola (w którego klub chce zainwestować) wchodzi Forbes (który jest na wylocie z klubu). No chyba, że miało to nieco zareklamować Felicio i wywrzeć dodatkową presję na Chińczykach, by powalczyli trochę mocniej o wizę dla niego. Coś na zasadzie "Patrzcie, mimo, że nie trenował w trakcie przygotowań to wciąż trener na niego postawi, czyli wciąż ma wysoką jakość i to bardziej Wam powinno zależeć na jego pozyskaniu, bo my nie mamy ciśnienia na sprzedaż... więc albo się pospieszycie, albo zostanie u nas".

10            -3
~~~klimas190 6
do kto to pisze
Kolego czytanie ze zrozumieniem sie kłania młyński podpisał do 2025 dor hugi conahjmniej rok krócej czyli do 2024 z opcja przedluzenia na logike idzie to rozkminic ;)

9            -5
~~~felo-tsw
Marokańczyk/Holender
klasa sama w sobie. Już mieliśmy kiedyś takiego marokańsko-holenderskieg o mixa. Niczym szczególnym się nie wyróżnił, poza pognębieniem sąsiadki w ostatniej minucie :) Oczywiście to inna pozycja na boisku, ale może w derbach ukłuje też Aschraf? Ogólnie, wszystkie debiuty na + Teraz w Niecieczy koniecznie pójść za ciosem

16            -1